» »

OSCommerce nastavitve

OSCommerce nastavitve

««
2 / 13
»»

XPfrik ::

Mah, tole trgovino postopno že gradim, dograjujem in predelujem že več kot dve leti. Siguren sem da je teh dodatkov že ogromna številka in med njimi je bil tudi Gift Voucher - ki pa kolikor se spomnim ni bil ne vem kako zahteven. Najbolj zahtevna je sigurno dograditev B2B sistema - ta te pa ubija. Sicer pa je ogromno stvari čisto lastnih - toliko da že komaj rečemo da je to oscommerce.

Jaz sem se v glavnem usmeril na stvari ki delujejo zadaj, v administrativnem delu. Razne statistike, uvozi, različni mailing sistemi ipd. Tukaj se vsaj po meni dela prava trgovina.

gregy ::

statistike .. imaš mogoče pregled nakupov po načinu plačila?

Redman ::

Moj potrditev računa zgleda takole:
Skupaj: 1990 SIT
Stroški dobave (Prevoz): 1250 SIT
Skupaj: 3240 SIT


Jst mam zdele takole zaenkrat naštiman v računih.A bi mi lahko kdo prisim povedal, kako bi zraven dodal, da bi mi pisalo koliko je od te skupne cene DDVja in da bi mi račun prikazal še v EVRIH..


Dvojno označevanje in podobne stvari sem pa naredu.

Hvala za vse predloge na forumu.

XPfrik ::

Če si uporabil mojo rešitev, ki je objavljena na prejšnji strani bi moral imeti tudi pri teh cenah že oznako v evrih.

Redman ::

Izdelki (Uredi)
2 x Ura 3000 SIT/12.52 EUR
1 x Krilo
- Color: S 1990 SIT/8.30 EUR
1 x Unreal Tournament
- Version: Download: Windows - English 90 SIT/0.38 EUR
Podatki o plačniku
Naslov plačnika (Uredi)
Jana Brlez
4000 Kranj
Slovenia

Način plačila (Uredi)
Plačilo po povzetju

Skupaj: 5080 SIT
Stroški dobave (Prevoz): 5000 SIT
Skupaj: 10080 SIT


Takole mi piše v checkout confirmationu..

Uporabljam pa tvojo kodo.Zakaj mi ne pokaže kok je davka v 10080 ceni in zakaj ni v EUR?

Redman ::

A bi mi kdo znal povedat, kako nej sam dodam DDV pri izpisu računa in pa pri potrditvi naročila.

Zdej mam takole:
Izdelki
------------------------------------------------------
1 x Torbica () = 5.000,00 SIT/20,86 EUR
------------------------------------------------------
Skupaj: 5.000,00 SIT
Brezplačna dostava (Za nakupe preko 5000 SIT vam blago brezplačno dostavimo 10 kg ): 0,00 SIT
Skupaj: 5.000,00 SIT

To dobim po mejlu.

Kako bi dodal da bi mi tist Skupaj prikazal še v EVRIH in da bi mi napisal 20% davek.

Pri potrditvi naročila mam pa takole:
Skupaj: 300,00 SIT
Stroški dobave (Prevoz): 5.000,00 SIT
Skupaj: 5.300,00 SIT

Tukaj bi isto rad da mi skupaj pokaže še v EVRIH in pa da mi pokaže 20% davek.


Drugače mi na strani pravilno kaže dvojne cene.

XPfrik ::

Ne razumem točno kje imaš problem - ampak, če uporabljaš del kode ki sem jo prej prilepil bi moral izpis bit približno takšen:

Izdelki
------------------------------------------------------
1 x Straplock schaller chrom 446 (005716) = SIT 3.490,00 [ 14,56EUR ]
1 x Straplock schaller črn 1446 (005715) = SIT 3.690,00 [ 15,40EUR ]
------------------------------------------------------
Skupaj(brez DDV): SIT 7.180,00 [ 29,96EUR ]
Mednarodne cone (Dostava v SI : 0,22 kg): SIT 600,00 [ 2,50EUR ]
20% DDV: SIT 1.196,67 [ 4,99EUR ]
Poštni strošek odkupa: SIT 0,00 [ 0,00EUR ]
Skupaj: SIT 7.780,00 [ 32,47EUR ]

Naslov za dostavo


Vsaj takle je pri meni. Daj bodi malo bolj natančen.

Redman ::




Takole je pri meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Redman ()

Redman ::

No zdej mi davek prikazuje.Problem imam samo še pri potrditvi naročila, da mi skupni znesek ne pokaže v EURIH..

[


Hvala za vse predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Redman ()

Redman ::

No zdej mi je uspel vse nastavit, tako da mi prikazuje tut v EURIH.Mogu sem dat v adminu EURE na default language.Sedaj me edino moti, da morem za nove izdelke pisati ceno v adminu v evrih.


Zdej me pa zanima če kdo ve, zakaj mi ne dela prevod v slovenščino v adminu.Stran mi dela lepo prevedeno.V adminu mi pokaže nekako takole:

BOX_HEADING_CONFIGURATION
BOX_HEADING_CONFIGURATION
BOX_CONFIGURATION_MYSTORE, BOX_CONFIGURATION_LOGGING, BOX_CONFIGURATION_CACHE

BOX_HEADING_MODULES
BOX_HEADING_MODULES
BOX_MODULES_PAYMENT, BOX_MODULES_SHIPPING
BOX_HEADING_CATALOG
BOX_HEADING_CATALOG
CATALOG_CONTENTS, BOX_CATALOG_MANUFACTURERS

gregy ::

Manjkajo ti language vrstice v admin/includes/languages/slovenian.php

// configuration box text in includes/boxes/configuration.php
define('BOX_HEADING_CONFIGURATION', 'Nastavitve');
define('BOX_CONFIGURATION_MYSTORE', 'Vstopnice.com');
define('BOX_CONFIGURATION_LOGGING', 'Logging');

.. kot primer, sem skopiral par vrstic iz mojega fajla ...

XPfrik ::

Aha Redman. To pomeni da nisi uporabljal mojega dela kode ampak tistega ki je bil objavljen višje. Ker če bi uporabljal mojo kodo imaš brez problema nastavljen SIT za default valuto.

skoofy ::

Hvala za kodo

Zanimata me še dve zadevi. in sicer, kako narediš, da je administracija zaščitena z geslom in
če kdo ve za kakšen način ali cms sistem, ki omogoča, da dodaš v oscommerce statiče vsebine.


hvala

gregy ::

htaccess bos najpreprosteje generiral oz. naredil tukaj

kar se pa tiče statične vesbine pa preporsto naredis novo stran .. ali pa vzames naprimer privacy.php in ven izbrišeš tisto kar prikazuje za privacj in noter vneses svoj html ali podatke ali kar pač potrebujes ...

Redman ::

if ( (DEFAULT_CURRENCY == 'SIT') && ($currency_type == 'SIT' ||$currency_type == 'DEM' || $currency_type == 'BEF' || $currency_type == 'LUF' || $currency_type == 'ESP' || $currency_type == 'FRF' || $currency_type == 'IEP' || $currency_type == 'ITL' || $currency_type == 'NLG' || $currency_type == 'ATS' || $currency_type == 'PTE' || $currency_type == 'FIM' || $currency_type == 'GRD') ) {


XPfrik jst sem uporabljal tvojo kodo, ki pa mi najprej ni delala.Ko pa sem kodo spremenil in sicer namesto SIT sem napisal SI, stvar 100% deluje.HVALA!

Aja a nove produkte dodajate v admin delu al mate kakšen dodatek?

A mogoče kdo od vas dela tut kej v CUBECARTU?
Tm sploh ne znam naštimat, da bi mi prikazoval dvojne cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Redman ()

XPfrik ::

@Redman
Sicer je res samo važno to da dela, vendar pa je nekje nekaj očitno narobe z tvojimi nastavitvami - ali pri določitvi imena valute, ali pa v language datoteki...

Za dodajanje statičnih vsebin imaš contribution, ki se imenuje nekaj podobnega kot Unlimited info pages, obstaja pa tudi Default main page contribution za urejanje osnovno, tj. vstopne strani. Če pa hočeš še veš, pa vem da nekje na netu obstaja tudi distribucija NukeOscomerce, kjer je Oscommerce vgrajen v PHPNuke CMS sistem.

In še nekaj o admin delu.
Mi uporabljamo dodatek za admin dostopo z skupinskimi dostopnimi dovoljenji. To je standardni web login, nato pa določitev administratorjev in stopnje dostopa do urejanja. Za vsakega administratorja posebej, ali skupin administratorjev lahko določaš datoteke admin dela do katerega ima omogočen dostop.

Uvoz podatkov
Če imaš samo nekaj izdelkov zadeva ni problematična in jih lahko dodajaš kar preko admina. Če pa je izdelkov nekaj 1000 in če še hočeš da je na netu prikazana tudi zaloga pa zadeva ni obvladljiva. Najboljši contribution za to je sigurno Easypopulate s katerim hitro lahko uvoziš kar precej 1000 podatkov - pogoj je samo da jih imaš v nekakšni delimited obliki - lahko je to csv ali tab delimited. Mi smo izdelali pretvornik v accesu, ki nam iz običajne txt datoteke, ki jo naredi POS sistem v trgovini podatke pretvori v obliko, ki je primerna za uvoz v Oscommerce. Ves postopek za recimo 4500 izdelkov traja približno 2-3 minute, tako da nam le-tega ni problem narediti 3x na dan - tako da so zaloge čim bolj realno prikazane na netu, saj je od tega odvisen tudi čas dostave.

Pa še to -
Za tiste, ki ste pripravljeni odšteti tudi nekaj € obstaja program ShopExpress na strani http://www.oscommerce-admin.de/ . Snemite si trial in poglejte - fenomenalna zadeva.

Tako - za sedaj dovolj informacij - če pa še koga kaj zanima pa naj kar izvoli.

Redman ::

Hm mi mamo v službi datalab hermes.Bi mogu mal pogledat, kako bi stvar povezal z oscommercam, da bi nekak oscommerce dobival podatke iz tega programa.

SpyKe ::

Hallo!

Jst se tut zajebavam s tole zadevico in mi dela probleme račun. Ne najdem kje spremenim izgled tabele v računu, kjer je plačilo, skupaj za plačilo, DDV in podobne stvari. Zelo bom hvaležen, če mi poveste kje se zadeva ureja, ker morm spremenit določene stvari.
V admin-u tega pomoje da ni. Je potemtakem v kodi??


LP, SpyKe

gregy ::

ne vem v kateri fazi si .. ampak če sem te pravilno razumel, bos nasel v fajlu checkout_confirmation.php ..

SpyKe ::

Najprej hvala, ampak si nisem preveč pomagal s tem.
Sem v fazi, ko v spletni trgovini oddam naročilo za nakup izdelka. Potem pa grem v admin, pod Kupci&Naročila -> Naročila in klik na Račun. Odpre se mi ta "faktura" oz. račun, in tukaj bi rad spremenil določene vrednosti, kot so Skupaj za plačilo, Vrednost DDV.. Ne zračuna mi prav davka, pa rad bi malo priredil, po mojem okusu, pa res nevem kako.

Nekaj sem sicer že delal s php-jem, ampak ta koda mi je pa precej nejasna. Najbolj me begajo te variables, al kaj so že
(recimo INVOICE_TEXT_NUMBER_SIGN in podobne). Po moji logiki bi morale te "spremenljivke" biti nekje definirane? kje???

Že vnaprej sem vam zelo hvaležen za pomoč!!

SpyKe

gregy ::

@XPFrik

a je tebi uspelo, da ti Whos' Online (admin) prepozna Najdi.si .. preko spiders.txt ... jaz karkoli vnesem, ga ne prikaže ....

Penny ::

Js mam pa problem z slikami.

Full smešno jih raztegne, tako da nekdo brez photoshopa, da bi uredil sliko sploh ne more dodajat sam.
Ker če je recimo slika pokončna, še nekak zgleda, če je podovgovata je pa kriza.
Če v nastavitvah za image nastajim recimo samo višino, širino pustim prazno, mi pokončne slike raztegne v redu, ker samo skalkulira širino, problem je ko je slika podogovata, takrat ji nastaji višino, širina je pa potem obupna. Primer recimo pralni stroj in televizor.
Če nastajim širino in višino, primerno recimo za sliko pralnega stroja je pa jasno kaj se zgodi potem z televizorjem. :)
Pa tut kvaliteta thumba se mi zdi mal slaba.
A se da kaj v tej smeri nardit da bi blo optimalno za vse ?
Tenks!! LP

gregy ::

hja tisto kar dolocis v adminu za velikost slik potem velja .. jaz naprimer vsako sliko prej obdelam v photoshopu da so pixli tako kot sem jih nastavil .. sicer obstajajo nekaksni contribution-i za autothumbnailing .. ampak vse v okvirih nastavitev ..

sicer lahko, da ima kdo boljse .. ampak sem se navadil da v photoshopu prej sliko popedenam .. kr 400 x 300px .. pol pa tudi pomanjsa sam v 100x75px za tiste male slikice

gregy ::

aja pa se to .. v spiders.txt sem dodal "najdi" in sedaj tudi "najde" Najdi.si oz. ga oznaci kot bot .. je pa najdi tudi ze dodan v original contribution Updated spiders.txt ... tako, da lahko sedaj vedno osvežen txt dam kr gor ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

XPfrik ::

Če imaš na serverju novejšo GD knjižnico, potem sploh ni problema s tem. Instaliraš si contribution za auto thumbnail (ki je čisto enostaven za vgradnjo) in potem problemov s tem nimaš več. Vse slike ti sistem sam pomanjša na željeno velikost, pri tem pa obdrži razmerje in če si instaliral pravi contribution ti te thumbnaile lahko tudi cache-ira. Je pa res enostaven za vgradnjo - mogoče boš porabil ene 5-10 minut.

Penny ::

Hvala za odgovor. Bom preveril ta contribution za auto thumbnail, ko bom uredil še druge stvari.
Najprej bi še vprašal kaj je s temi "pogoji poslovanja" "izjava o zasebnosti" in pa tudi tekst na prvi strani.
Ali se da to kako spreminjati v admino ali moram spremeniti to v samih fajlih
lp
Tenks!! LP

gregy ::

to ti je najboljs itak kar v language fajlih spremenit .. ker itak rabis za vsak jezik svoje .. ne samo preveden .. tudi drugačni pogoji poslovanja so za tujce naprimer ...

nojus ::

a kdo uporablje EON plačilni sistem kreditnih kartic.

Namreč jest imam account že odprt, vse potrebne certifikate (od geotrusta in id EON-a), ampak mi javi sledeči error pri vnosu kartice)

Zdej pa ne vem ali je kriv soap, ali sama EON koda katero sem dobil?

sovražim Gargamela.

gregy ::

Kontaktiraj Parsek .. oni v bistvu vrsijo transakcije za EON oz. UPC Telemach ...

V bistvu, ko oni vklopijo določeno kartico se ti ta pojavi v dropdown meniju ... če potrebuješ kakšne kontakte povej ...

Road Runner ::

jaz z eon nisem imel problemov s kodo ki sem jo dobil od njih. preveri če se iz njohovih testnih php fajlov lahko povežeš

drugače bi ti pa odsvetoval da vsakič ko nekdo hoče plačati preverjaš katere kartice maš omogočene, ker povezava na server neki časa traja. magar si naredi kak cron job ki ti enkrat na dan naredi nov dropdown box (če se je slučajno kaj spremenilo) in tega includaj
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

gregy ::

racer d:
kaj mislis s tem, da preverja vsak dan katere kartice ima? .. sej ko imas pogodbo z banko potem ti tisto kartico vklopijo ...

Road Runner ::

no, predvsem to da ne preverjaš vsakič ko nekdo pride do te faze nakupa. vsake toliko lahko preveriš če so slučajno kaj dodajali oz spreminjali, ali pa takrat na roke pač popraviš
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Penny ::

Rabil bi še malo pomoči za contribution Whos online in sicer bi jaz rad imel na strani kataloga "Kdo je z nami" in ne samo v administraciji.
Tenks!! LP

gregy ::

aneda, da nisi še nič iskal .. in, da si raje počakal, da bomo mi namesto tebe našli!? ;(( >:D

http://www.oscommerce.com/community/con... 8-)

Penny ::

Sem iskal, sem najdo ene 3 pa so bli vsi sam neki dodatki za admin whos online.

Brez zamere in havala za pomoč.
Tenks!! LP

Penny ::

Hi

Sem sprobal ta auto thumbnail contribution in sem zelo zadovoljen, zelo očitna razlika je, ni važno s kako sliko imam opravka, ko jo pravilno raztegne, pa tudi robovi so očitno lepši, skratka thumbnail je odličen. Imam le en mali problem in sicer kadar je slika transparetna (.gif) mi jo ne prikaže v redu. Primer Dol sem dal contribution, ki naj bi mel transparent slike fix.
Nerodna reč, če nebom rešil problema.

In pa druga stvar, zanima me če obstaja kakšna zadeva za lažje opise izdelkov v administraciji, da nebi bilo treba ročno vpisovat html tagov.
Da bi bil line break normalno ko stisneš enter, potem mogoč kakšen meni z gumbi za bold, color, mogoče za vstaviti tabelo in podobno.
Tenks!! LP

gregy ::

jaz uporabljam MS2 HTML WYSIWYG Editor, Product Desc, Email +

naredi točno to kar si napisal ... dodajas bold italic in te vrste stvari .. v description ...

Penny ::

ja točno to sem rabil, super je, sam a je to normalno da mi samo v IE tole prikaže v ff mi pa ne ! :\
Tenks!! LP

gregy ::

ja .. normalno :D meni isto ...

Penny ::

hmm. mene malo zajebava tale editor,full čudno dela, recimo določim en class pisave "infobox" pa pol napišem neko besedilo, dodam spodaj tabelo, v tabelo vnesem besedilo, določim enako pisavo v tabeli kot zgoraj, na strani mi pa prikaže drugač, v tabeli prikaže kr neki večjo pisavo itd.
Moti me tudi da ne morem v tabeli poravnat text, se pravi da je desno in levo stran skoraj nemogoče poravnat. Mogoč je kriv moj template za OCM. Bom probo še na fresh install enkrat, če ne bi pa še kak drug editor sprobo če obstaja ?


EDIT: UPS...spregledal sem advance mode v nastavitvah, ignore moj post, deluje odlično!!!! :)
Tenks!! LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Penny ()

Penny ::

HI!

No zdej sem pa že tako daleč da je čas za certifikat. Upam da ni problem ker ga nisem že uporabil ob inštalaciji OCM.
Kje si lahko zdaj malo več preberem, kako sploh do njega in pa kako ga inštalirat, žal ne vem o njem popolnoma nič.

lp
Tenks!! LP

gregy ::

to mislis za https;// ?

ce se ne motim ga mora instalirati tvoj ponudnik na server kjer gostis strani .. vsaj pri nas je bilo tako .. certifikat lahko kupis, ali pa zaprosis za brezplacnega ... sigen.ca je pri nas ...

Penny ::

Kar se ponudnika tiče, je mišlena ta inštalacija, da imaš pač httpsdocs mapo na serverju, ne ?
To že imam gor. Bi pa jaz kr tam vzel tist free certifikat kot si ti gregy, sam se nekot ne znajdem na strani www.sigen-ca.si, kje naj to zaprosim?
Kaj pa potem naredim, ko dobim ta certifikat, morem komplet stran še v httpdocs nasnet al kuko ?
Tenks!! LP

gregy ::

bom povprasal .. sem ze pozabil postopek .. drgač pa ja, mi imamo kompletno stran prekopirano se na secure server ... create account gre ze na secure server .. in potem poteka vse na secure serverju ..

Road Runner ::

zakaj pa nebi rekel ponudniku če ti hosta oba iz iste mape? ;)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Penny ::

Hi.

Glede certifikata, sem govoril z svojim ponudnikom in je rekel da si ga lahko zastonj zgeneriram v PLESK nadzorni plošči.
Najprej sem komplet stran nasnel še v httpsdocs, ker na začetku ko sem inštaliral OCM nisem izbral zaščite SSL, sem moral spremeniti v /include/configure.php in sicer sem definiro najprej HTTPS_SERVER (enako kot za HTTP) nato še ENABLE_SSH na true. Ali je to vse, kar sem moral storiti, glede na to da nisem že od začetka odklukaj SSL ?
V glavnem stran je nato delovala, z klikom na prijava, člani,... nadaljujje v https mapi.

Nato sem šel v plesk zgenerirat nov certifikat, izpolnil osnovne podatke, ime certifikata, link strani ... in dal REQUEST!
Izpisali sta se mi dve kode in sicer CSR in PRIVATE KEY in pa besedilo:
Copy the CRS (certifikate signing request) and the PRIVATE KEY. You will need to submit these in your application to certifield authority.

In zdaj ne vem kaj naj naredim s to kodo, jo morem nasnet v katero datoteko od OCM datotek ali kuko?


Zdej brez da sploh v plesku zgeneriram certifikat in kliknem recimo na prijavo dobim tole:



V glavnem kaj naj nardim s tisto kodo, ker v administraciji mi še vedno piše "Niste zaščiteni z SSL"

Aja pa downloadam lahka iz plesk datoteko s končnico .pem, mogoč tle kaka finta ?
Tenks!! LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Penny ()

Redman ::

Mam eno prošnjo. Sedaj mam izpis cen takole 1.990,00 SIT [8,30 EUR]

A bi se dalo kako narest, da bi mi pisalo takole 1.990,oo SIT Za vejico bi želel imeti manjši format črk.

Pa še zanima me, kako bi nastavil da bi bil font cene BOLD.Hvala




Trenutno mam oscommerce na localhostu. Kako bi probal tukaj narediti SSL? Kot prvo morm najbrž dobiti SSL certifikate potem jih pa inštalirat.

siemens ::

Živjo!

Mene pa zanima, kak lahko nastavim v oscommerce ko prejmeš mail, da ti ispiše podatke za nakazilo po predračunu???

Hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: siemens ()

gregy ::

uporabi tale contribution

siemens ::

Hvala!

A ma kdo kakšne lepe template za oscommerce, da so brezplačni???. Ka mi jih lahko pošle na privat prosim, al pa če jih prilepi spodaj.

Hvala

LP
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81929 (1432) JanezekNovak
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71141 (1105) #000000

OSCommerce

Oddelek: Izdelava spletišč
62235 (2207) Tody
»

Internet trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
201707 (1118) asgard2.0
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708102 (6917) gregy

Več podobnih tem