» »

OSCommerce nastavitve

OSCommerce nastavitve

««
12 / 13
»»

Neumnost ::

Tut to z "S" jem ne pomaga.. zadeva sploh ne trza na nobeno od teh standardov al kar koli.. Weird :)..

Sm ga sam izklopu da mi ne kaže imensko ampak kot cifre pa je..

Hvala vseeno! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neumnost ()

Neumnost ::

Aja pa še eno vprašanje in sicer je že blo nekaj govora o tem. Napis spodaj Sistem temelji na odprti kodi osCommerce© mora bit al ne..?

Sem bral na Copyright Policy od oscommerca pa neki piše da lahko daš stran pa neki da ne smeš pa bla bla.. Ker vidim da nekateri uporabljajo oscommerce pa nimajo tega spodi in veselo brišejo stran..

Mene osebno ne moti in mislim, da bi moral biti spodi al pa nekje napisan na čem pa od kje je vse skupaj, ker se spodubja opensorce zadevšna..:\

gregy ::

z veseljem ga pustim spodaj, ker medtem, ko se firme "hvalijo" kakšne milijone so vlozili v razvoj svojih trgovin, je moja, za katero lahko trdim, prav enako profesionalna. Res da se bo nekdo vpiknil v to, da opensource ne more biti brezplačen .. trdim da nima pojma!

Lahko ga odstranis vendar moraš nekaj plačati .. mene v footerju sploh ne moti :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Neumnost ::

Neumnost ::

Se strinjam!

Sonicer ::

Lep pozdrav.

Nisem prebrav vsega vendar no nekaj sem. Če je že bilo to vprašanje se opravičujem.

Zanima me kako se naloži slovenski jezik v oscommerce. Iz uradne strani oscommerce sem si že "download" datoteko za prevod.

Zdaj me pa zanima kako jo omogočim. Vem da treba nekaj prekopirat na ftp vendar sem že gledal in nevem kam naj si skopiram.

Hvala vsem za pomoč.

pmiheu ::

Lep pozdrav.

Nisem prebrav vsega vendar no nekaj sem. Če je že bilo to vprašanje se opravičujem.

Zanima me kako se naloži slovenski jezik v oscommerce. Iz uradne strani oscommerce sem si že "download" datoteko za prevod.

Zdaj me pa zanima kako jo omogočim. Vem da treba nekaj prekopirat na ftp vendar sem že gledal in nevem kam naj si skopiram.

Hvala vsem za pomoč.


Pozdravljen,

preko ftpja enostavno kopiraš v tisti direktorij, kamor imaš inštaliran OSCommerce in sicer:
1. pod root direktorijem imaš folder "include" kjer najdeš folder "languages". direktno v folder kopiraš "slovensko.php" ter folder "slovensko".
2. Pod root greš v folder "admin" in postopek ponoviš.

sedaj samo še v tvoji spletni trgovini v administratorju dodaš jezik in vpišeš folder "slovensko". Bo šlo?

lp,

Primož

Sonicer ::

Hvala ti Primož. Sem že isti dan to pogruntal in vseeno hvala za odgovor. Vendar se je pojavila nov problem.

Mensezdi da je problem nekje v .php

Na začetku sem si installirov Slovenski jezik. In ko grem npr. na moj račun ali ko hočem kaj naročiti mi vedno javi to(ne vseposod vendar na določenih mestih - predvsem če se hoče izdelek naročit) :

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home92a/sub005/sc46705-YQLM/urh/tinasport/includes/languages/slovensko.php:663) in /mounted-storage/home92a/sub005/sc46705-YQLM/urh/tinasport/includes/functions/general.php on line 33

To mi dela samo takrat kadar imam na spletni strani naštimano Slovenski jezik. Ko pa imam Angleški jezik pa tega ne dela oz. dela vse lepo. Torej je pomoje nekje problem v Slo fajlih.

Malo sem iskal po Googlo in našel kar nekaj zanimivih tem npr:

http://www.oscmax.com/forums/oscommerce......on-headers.html

http://www.oscommerce.info/kb/osCommerc......mon_Problems/15

Sem prebral si vse vendar sem šel gledat kodo od tega in se vse lepo ujema: Sem tudi med sabo primerjal slo fajle in eng fajle in je vse enako...

Ni mi lih najbolj jasno zato če bi prosil za kakšno pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sonicer ()

gregy ::

sej sva že imela na MSNju temo .. in tudi pravo pomoč na OSC straneh si nasel ..

tvoj problem je v general.php .. se mi zdi .. je ze par let odkar sem imel ta problem ..

ti piše ... /mounted-storage/home92a/sub005/sc46705-YQLM/urh/tinasport/includes/functions/general.php on line 33
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

LuGi ::

Kaj moram narediti da mi bo pravilno prikazovalo evrov znak? Saj ta je magično izginil? Cene mi prikazuje kot Cena: ?45.00 ..neugodno

Sem rešil zadevo..v valutah sem imel namesto € vpisan ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

MrC00per ::

Pozdravljeni,

tudi jaz sem se odločil za OSC :) Prebral sem vseh 12 strani tehle postov in ogromno stvari uredil in odpravil napake še preden sem jih zaznal. Imam pa težavo, in sicer po inštalaciji slo prevoda mi vse slike na strani išče v https:// namesto http:// lokaciji. https (še) ne uporabljam in me zanima, kako zadevo uredit. V kateri datoteko se skriva moja rešitev? :)

Hvala za odgovore!

lp, Dean
http://www.lemit.si

overlord_tm ::

Mogoče v config.php ali inc al kako ima že končnico ... nastaviš ssl podporo na false in ssl streznik na enakega kot non-ssl.

MrC00per ::

Živjo!

Sem zadevo uredil in odpravil težavo. Se mi je pa, kot večini ostalim, takoj za to, pojavila nova težava :) Zdaj me mučijo številke naročil. Kako številke naročil vklopiti? Prebral sem vseh 12 strani te teme in se mi zdi, da je bilo vmes tudi govora o tem, ker je nekdo (mislim da greggy) komentiral, da oni tega nimajo vklopljenega zaradi stornacij. Ampak...tega ne najdem nikjer več.

Mi lahko kdo prosim svetuje, kako se priborit do številk naročil? Najlepša hvala!

Lp, Dean
http://www.lemit.si

gregy ::

ne razumem .. saj ima vsako naročilo številko .. kaj pa tebe muči?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

MrC00per ::

Zdravo!

Vsako naročilo ima svojo številko kot ID v tabeli. Ampak meni te številke ne prikazuje na naročilu, ki ga dobi stranka na mail. Ali pa ga jaz ne vidim? :)

Se da to kje kar vklopit, ali je potrebno podatek potegnt iz baze s pomočjo php codinga?

Mogoče deluje malo zmedeno, ampak dejansko je, ker delam na dveh projektih hkrati in se mi prepletata v glavi :) Se opravičujem, če sem spregledal kaj banalnega.

Hvala za odgovor že vnaprej,
lp, Dean
http://www.lemit.si

gregy ::

to bi moralo biti po defaultu v mailu .. si kaj spreminjal?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

VanDyk ::

Je kakšna možnost, da sistem, po tem, ko dobi naročilo samodejno spiše račun in dobavnico. Je to že kje narejeno, pa sem spregledal?

LP,
vandyk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VanDyk ()

gregy ::

saj imaš v Naročilih desno zgoraj knof Invoice .. pa packingslip, pa dobavnico tudi priredis ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

VanDyk ::

Kje pa prirediš to? Lahko kar preko uporabniškega vmesnika, al se je potrebno spuščati v kodo? Recimo, če želim dodati nekaj statičnega teksta ipd..Saj veš, tiste osnovne stvari...

Lep pozdrav,
Nace

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VanDyk ()

gregy ::

najbolje, da kopiras admin/invoice.php in ga preimenujes v dobavnica.php. V admin/filenames.php dodas nov file (dobavnica.php) nakar preurediš file kot želiš .. aja pa še knof za dobavnico moraš dodati/narediti v admin/orders.php

Sliši se kompliciran, amapk ni, jaz sem na isti način dodal tisk kuvert na dveh različnih računalnikih (različne nastavitve strani) ter izpis podatkov na virman. Glede na število naročil, ki jih imamo dnevno je bilo treba čimbolj optimizirati zadevo, da ne bi jaz pisal 50 kuvert in vrimanov na dan.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

VanDyk ::

Kaj pa za račun, se ga da kje posebej oblikovati?
In ne, to se mi sploh ne zdi komplicirano, kar si napisal. Pač s sistemom si še nisem tako domač in potrebujem pomoč samo še pri tej stvari.

gregy ::

ja račun oblikuješ v admin/invoice.php .. je pa res, da če imaš kakšne posebne želje moraš kodo rihtat
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

VanDyk ::

Saj statične stvari (logo ipd.) lahko najbrž kar s HTMLjem dodaš. Kolikor sem gledal.. OK hvala za odgovor, mi je zelo pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VanDyk ()

gregy ::

ja seveda lahko .. v bistvu so itak vsi potrebni podatki že na invoice .. ti jih samo potem v sklopih premikaš skladno s htmljem kam jih želiš ...

Sicer pa nimam časa, da bi iskal, šibam na 40-letnico .. nekje na eni strani sem opisal problem z računi in zaporednimi številkami, zaradi narobe, načanih, po pomoti narejenih nakupov .. in stornacij le-teh povezanih s knjigovodstvom .. jaz ne uporabljam invoicea od OSC.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

VanDyk ::

Ok dobavnica in račun urejena po hitrem postopku. Samo nekaj me še muči..kako bi najlažje napisal, da bi se en števec za vsako naročilo avtomatsko povečeval. V bistvu da bi pisalo : Št. računa : 1, na naslednjem računu 2, ipd.

Thx za pomoč

gregy ::

tudi to je ze avtomatsko notri .. povečevanje za enega
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

VanDyk ::

Kje pa :o, meni se na računu ne vidi. :( Pomoč prosim :P Seveda se mora na računu videti nekaj takega : Številka računa : 12 (recimo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VanDyk ()

VanDyk ::

Torej nobeden ne ve, kako bi to izpeljal?:(


Nekje moram najti to spremenljivko in jo potem samo izpisati na računu in dobavnici. Zaenkrat je moje iskanje neuspešno. (v orders.php je ne najdem)

Help pls.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VanDyk ()

gregy ::

tale contribution ti zna pomagati
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

VanDyk ::

Najlepša hvala, vendar sem že uredil. Samo izpisal sem ID. (sem našel katera spremenljivka je)

Zdaj pa me zanima še druga stvar. (Sem malo tečen že :P) Želim narediti, da bi se ob kliku na gumb ali nekaj podobnega, na celotno naročilo dodalo 10% popusta. Gregy, vidim, da si v tem in 100% sem, da kaj takega obstaja. Hvala za pomoč!

gregy ::

uff .. tega je pa malo morje .. od popustov na količino, do popustov na znesek ..

klik
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

VanDyk ::

Nekako ne najdem primernega zame.:8)

VanDyk ::

Torej mi ne moreš svetovati Gregy. Potreboval bi samo nekaj takega, da bi se ustvaril gumb, na katerega bi admin kliknil in od skupnega zneska bi se odbilo 10%.

Ker ne vem kaj delam narobe, ampak instalacija teh addonov nikoli ne uspe - ne delujejo.

barbo ::

Pozdravljeni.

Instaliral sem oscommerce na en zastonjski whb hostinh. Vse lepo naloži in instalira. Problem pa je, da ne kaže slik, pokaže samo 1/3 slika dolnji del pa je razmazan. Kaj bi to lahko bilo?
_______________________________________________
q6600 | GA P35 DS3 | 4x 1GB OCZ Gold
Saphire HD3870 | Hitachi 320GB SATAII | Chieftec 550W

mylife ::

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi potreboval pomoč. Morda kdo pozna rešitev na moj problem in bi mi nasvet zelo pomagal.

Imam spletno trgovino in zaradi zakonskih omejitev, moram opise produktov omejiti, vendar bi pa vseeno rad, da se pa registriranim kupcem prikaže popoln opis produkta.

Upam da me razumete. Bom še bolj praktično poskušal razložiti problem.
V opisu produkta želim imeti samo nekaj osnovnih oz. dovoljenih podatkov. Na koncu kratkega opisa pa ¨te zanima več? klikni tukaj in se registriraj¨ ko se pa obiskovalec registrira, pa lahko vidi tudi popolni opis produkta.

Prosil bi če ima kdo idejo oz. ve kateri contribution moram uporabiti, ker mislim da ta rešitev zagotovo že obstaja.

Hvala že vnaprej in lep pozdrav, Gregor (www.dopolnila.com)
Lep pozdrav, Gregor (www.sikman.net)

PaX_MaN ::

Offtopic:
zaradi zakonskih omejitev, moram opise produktov omejiti

Kako pa to zgleda?
/Offtopic

mylife ::

Odgovor sem poslal na ZS. To ni tema tega foruma.
Lep pozdrav, Gregor (www.sikman.net)

medox ::

Pozdrav,
vprašanje newwebija,
kako bi nastavil plačila
- za Slovenijo možna plačila npr.
po povzetju, moneta, bančno nakazilo, pay pal
- za tujino pa samo
bančno nakazilo, pay pal

Hvala

gregy ::

bančnega nakazila za tujino se izogibaj, ker boš imel same probleme. Vsaka banka ima namreč svoje neke fore za nakazila. Nam je naprimer stranka nakazala kupnino, celotno s pošto vred, nakar pride zahtevek z moje banke za kritje deviznega nakazila .. 15 eur .. smo pri tem naročilu puhnili v zrak 13 EUR .. namest da bi dva zaslužu ..
Tujina imamo mi samo kreditne kartice .. paypala ne uporabljam .. z mojim denarjem ne bo upravljal nekdo v Ameriki ali kjerkoli pač že .. moje mnenje ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

medox ::

Hvala za odgovor Gregy,
bolj me zanima kako bi to nastavil. Lahko to nastavim v Adminu in kako
lp

gregy ::

Bančno nakazilo imaš in po povzetju imaš contribution .. mislim pa da je tudi za Moneto spisan ... dočim omejitve po državah bo pa potrebno mal programiranja ... če češ mi pošlji mail, pa ti lahko dam kontakt kdo je to nam programiral (mogoče bojo zbrisal, če ne je pa to ECTRL iz Ljubljane)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

medox ::

Te contributions imam, zanima me če je možno, da se kupcu iz Slovenije odprejo vse možnosti plačila, kupcu iz tujine pa recimo samo pay pal.

gregy ::

ja je .. tako imamo mi narejeno, je pa to stvar programiranja .. ni takšnega contributiona
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

zuz3k ::

jaz imam problem z nastavljanjem templatov. na internetni strani http://wordpress.com/tag/oscommerce-template/ sem našel template, vendar mi pri nobeni ne deluje admin

tudi, če kopiram defult mapo admin mi v admin ne pride
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

gregy ::

večina teh templateov je narejena, da kar kopiras na svezo instalacijo OSC .. če imaš že kakšne modifikacije zna rado kaj zastrajkat
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

zuz3k ::

ubistvu se trenutno vse zajebava

gregy imaš pm
Life is a psychological game.

zuz3k ::

mene zanima kako se razširi zelen menu in pobarva moder menu v zelenega (sem našel barve ampak modre ni :\
catalog

če kdo točnoo ve kje
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

zuz3k ::

rabim eno informacijo!

naredu sm trgovino v oscommerce, naredu banner in jo postavil, prevedel ter nekaj dela še z šumniki

trgovina je na testnem serverju
http://1inux.net/testpage/trgovina/cata...

koliko se vam zdi vredna, če bi jo prodal?
Life is a psychological game.

nemodiver ::

Pozdravljeni,

Prebral in naštudiral sem že cel kup materiala, venda imam še vedno en problem... V slovenščini nikakor ne morem registrirati nove stranke... Niti mi ne napiše kaj je narobe ampak le pokaže mali trikotnik... Če se registriram v angleščini in prijavim, potem lahko mirno preklopim na slovenščino in lepo dela... Kaka ideja kje je narobe? Če še vedno ne razumete kaj je moj problem obiščite www.vodnisporti.si in se probajte registrirat v slovenščini

Hvala in Lp

muzika61 ::

Tudi mi imamo probleme z našo trgovino. Programer je zadevo uredil na 3/4 , pobral akontacijo in skliznu. Radi bi najeli majstora, ki bi znal to dokončati. Gre za nekaj tekstov, ki jih pod include v slo languages ne najdemo, ter še za nekaj manjših procedur. Se kdo javi? Tel 041683857
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81930 (1433) JanezekNovak
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71143 (1107) #000000

OSCommerce

Oddelek: Izdelava spletišč
62235 (2207) Tody
»

Internet trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
201708 (1119) asgard2.0
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708108 (6923) gregy

Več podobnih tem