» »

oscommerce v slo

oscommerce v slo

1
2
»

haha ::

dela :D
tnx

haha ::

še ne problem :P

Pri namestitvi

The following error has occurred:

The configuration files do not exist, or permission levels are not set.

Please perform the following actions:

* cd /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/includes/
* touch configure.php
* chmod 706 configure.php

* cd /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/admin/includes/
* touch configure.php
* chmod 706 configure.php

If chmod 706 does not work, please try chmod 777.

If you are running this installation procedure under a Microsoft Windows environment, try renaming the existing configuration file so a new file can be created.


Pa sem že vse probal pa vseeno ne dela

CCfly ::

configure.php mora biti uporabniku na voljo za pisanje. Če si v Linuxu morajo biti vse datoteke in direktoriji v lasti uporabnika od strežnika Apache (verjetno www-data, apache, ...).
Za Windows pa ne bi vedel, vendar nasvet ti pravi, da configure.php preimenuj.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

gregy ::

nobenega od nastetih problemov nisem imel, ker sem dobil MYSQL bazo pri ISP-ju in je bila instalacija fertik v petih minutah!

haha ::

Zdaj ko sem prišel do konca konfiguracije, hočem odpreti administraton tool mi pa vn vrže tole
Fatal error: Cannot re-assign $this in /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/admin/includes/classes/upload.php on line 31

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

haha ::

Sedaj ko sm v adminu namestil slovenski jezik pa spet ne morem v admina.
Vn mi vrže tole

Warning: main(includes/languages//webshop/catalog/includes/langua.php): failed to open stream: No such file or directory in /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/admin/includes/application_top.php on line 130

Fatal error: main(): Failed opening required 'includes/languages//webshop/catalog/includes/langua.php' (include_path='.:/opt/lampp/lib/php') in /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/admin/includes/application_top.php on line 130

gregy ::

brez zamere ampak jaz ne vem kako ti uspe tako strikat ce je pa OSC "out of box" ...

poleg tega ne vem kaksen url je tole 'includes/languages//webshop/catalog/includes/langua.php'

razumem da bi bil inlcudes/languages/slovene .. poleg tega langua.php ni nobenga fajla v osc!

ti imas nastavitve popolnoma s**bane :) .. dej vse delete, pa dej se enkrat install .. je pa res, da teh errorjev ne bi sploh videl če bi zadevo deval na porihtan server .. IMHO

haha ::

Zato sem pa prosil, da mi jo kdo pošlje.
Sedaj ko sem zbrisal in ponovno poskušal namestiti mi spet n vrže tole
The configuration files do not exist, or permission levels are not set.

Please perform the following actions:

* cd /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/includes/
* touch configure.php
* chmod 706 configure.php

* cd /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/admin/includes/
* touch configure.php
* chmod 706 configure.php

Ampak imam vsa dovoljenja za pisanje in branje datoteke.;((

haha ::

Končno mi je uspelo namestiti oscommerce, sedaj pa me zanima kako namestim svoj template in kaj moram narediti, da mi bodo delali šumniki

haha ::

Imam problem z jezikom. Ko sem naštimal slovenski jezik, ne morem v admina, vn mi vrže tole:

Warning: main(includes/languages/slovensko.php): failed to open stream: No such file or directory in /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/admin/includes/application_top.php on line 130

Fatal error: main(): Failed opening required 'includes/languages/slovensko.php' (include_path='.:/opt/lampp/lib/php') in /opt/lampp/htdocs/webshop/catalog/admin/includes/application_top.php on line 130

gregy ::

na hitro receno .. manjka ti slovensko.php v languages direktoriju .. sumnike bos pa nastimal v slovensko.php .. tam imas vrstico charset

// charset for web pages and emails
define('CHARSET', 'windows-1250');

haha ::

Imam slovensko.php, tudi v adminu imam slovensko.php, ampak admin mi ne dela mi vn vrže tisto kar sem prej napisal.
Kako pa svoj template dam noter?

gregy ::

template je v posameznih fajlih v catalog directoriju ...

haha ::

charset imam naštiman
// charset for web pages and emails
define('CHARSET', 'windows-1250');

pa mi šumniki še vedno ne delajo

gregy ::

dej ti kaksen link .. magari na private ... tezko se takle pogovarjamo

frenk ::

tole je moj problem, ki ga vn vrže če se hočeš registrirati


Warning: mail() [function.mail]: SMTP server response: 530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first 66sm4608149wra in D:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\osc\catalog\includes\classes\email.php on line 502

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\osc\catalog\includes\classes\email.php:502) in D:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\osc\catalog\includes\functions\general.php on line 29


tle vidm da je problem v email-u, ampak kej več pa ne:D

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Tody ::

Očitno server uporablja TLS povezavo in moreš najprej to zagnat (oz jo more skripta) drugi erorr sporoča da je ena funkcij tole že izvedla.

frenk ::

aha torej je najboljša varianta uporabit server ki ne uporablja tls...še najraje bi uporabil lokalen server

mogoče kdo pozna kakšen opensource ali pa freeware lokalen server?

Tic ::

A ima kdo to dobr porihtan, da bi ga uprašal za par nasvetov, najraje preko MSNja...

(poinštalirano imam, vse dela, govorim o konfiguracijah in zunanji podobi)


lp
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

gregy ::

poglej si naso stacuno, ki jo nasi programerji dnevno prerihtavajo v detajle ..

dela u nulo .. msn info@vstopnice.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSCommerce nastavitve (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Izdelava spletišč
62452802 (19953) Skarabej
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81989 (1492) JanezekNovak
»

zen-cart: slovenski prevod / moneta

Oddelek: Izdelava spletišč
143927 (3377) mrezna
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71196 (1160) #000000

OSCommerce

Oddelek: Izdelava spletišč
62297 (2269) Tody

Več podobnih tem