» »

OSCommerce nastavitve

OSCommerce nastavitve

««
4 / 13
»»

Aboy ::

Ok pri davku je še vedno nekaj nerazrešenega.
Kljub temu, da imam nastavljeno opcijo "Display Prices with Tax" na "True" mi kaže izdelke samo brez davka. Tudi če dam na "false" je isto prikazano. Sem še kakšno nastavitev pozabil?

Hvala!

gregy ::

Tax zones?

Imaš SLovenijo med njimi?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Aboy ::

Sem imel, ampak napačno nastavljenega. Hvala za hint!

Kater editor (CMS like) priporočate, da ga implementiram v osCommerce za lažje editiranje naslovne in ostalih tekstovnih podstrani?

Aboy ::

Ali je možno v osCommerce v rubriki kjer se nastavljajo attributi izdelkov nastaviti takšno logiko, da bo kupec pri ogledu izdelka izbral npr. nek atribut pri izdelku pri katerem se mu bo avtomatsko spreminjala cena glede na atribut, ki ga je izbral. Atribut žal ni enoten, tako, da ga ne morem vnesti in uporabiti pri vseh izdelkih, tako, da bi edino kakšen dodatek pomagal verjetno.

Kakšna ideja? Nasvet?

Gregy - na tvoji strani uporabljaš atribut za stojiča ali sedišča. Ali si cene vnesel pri atributih in jih potem glede na izvajalca vedno tam spreminjaš ali pač uporabljaš kakšen dodatek?

Hvala!

Aboy ::

Ok vidim, da nekaj okvirnih nastavitev ta rubrika nudi, vendar lahko dam samo parameter + ali -. Torej gre zgolj za dodatke ali popuste na osnovno ceno, kar pa je moteče, ker so nektarei izdelki enako imenovani, vendar različno dragi glede na nek atrubut. Moral bi torej imeti atribut v smislu "=".
Pa še nekaj. Uporabil sem tisti "popravek" za dvojno označevanje cen in ga malo priredil, da je lepše vizualno izpadlo. Žal pa se potem ta isti popravek pojavi v atriburu zraven izdelka v tistem list menuju. Zakaj žal? ker ne pokaže html kode kot je to narejeno drugje, ampak samo izpiše tiste html tag-e. Kako ste ostali to rešili?

Žal html kode ne morem lepit zraven....

Hvala za pomoč!

gregy ::

CMS: mislim da ga ne potrebujes .. kaj razumes pod tekstovno oblikovanje ... novice? .. Newsdesk contribution naredi svoje .. podtsrani so pa itak vse sestavljene oz. določene v language fajlih .. kjer pac spremenis, dočim samo obliko pa moras potem v posameznem fajlu v /catalog urejat ...

osveževanje cen: nam so programerji vstavili javascript, ki ob spremembi izbranega atributa tudi osveži ceno .. si pogledal kako imamo pri nas? . izberi različne koncerte .. ne vem točno na pamet kateri produkt konkretno ima to sedaj ...

cena atributov je vedno sestavljena iz osnovne cene .. ker atribut je misljen kot dodatek k originalnemu produktu, zato se mu prišteje ali odšteje določen dodatek. Mi vnašamo cene pri produktih, za vsakega posebej, ker ima vsak svoje potrebe (atribut). Za vsak produkt lahko za isti atribut določiš različno ceno ... to se potem itak vpiše v bazo za posamezen produkt.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Aboy ::

Glede urejanja vsebine je meni čisto ql če so tekstovne datoteke. Problem je če hoče tekst popravljat nekdo, ki mu je vrhunec znanja to, da piše dopise v Wordu :)

Sem sedaj pogledal kako imaš urejeno osveževanje cen. Zanimivo, vendar je bil to kot si omenil dodatek. Jaz bi rad najprej na hitro osnovo naredil in se bom potem igral z izboljšavami in takšnimi lepotnimi popravki.
Torej kako imate ostali rešeno, da vam v list menu-ju ne kaže html kode - v primeru, da ste uporabili tisti popravek za dvojne cene.
Namreč če uporabim zgolj eno valuto (npr. euro) mi vse prikazuje normalno. Tako, da očitno je "problem" v tem dodatku kode.

Pa še komentar glede atributov. Za večino izdelkov je morda to uporabno. (npr. računalniške trgovine). Če pa prodajaš drugačne izdelke (npr. gume) kjer se cena spreminja zgolj na dimenzijo, model gume pa je skos enak - tam žal tega sistema z atributi ne morem uporabit.

LP

gregy ::

zakaj pa ne . osnovnio model je Bridgestone Firegum XS (na pamet)

atributi pa so

175xR15x60
185xR15x60
195xR15x60
....

osnovna cena naj pripada najcenejšemu atributu oz. dimenziji .. potem pa samo nabijaš ceno gor pri atributih ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Aboy ::

Razumem. Ti misliš, da bi potem tudi samo po 2.000 sit nabil ceno gor na tisto osnovo. Samo je pa vseeno moteče, ker ko stranka gleda seznam tista cena ni ravno prava na začetku. Potem nima takšen dober pregled nad vsem. No vsaj mene bi to motilo.

Bom malo pogledal med contributions če obstaja kakšen dodatek.

Še vedno pa sprašujem ostale kako ste rešili, da vam ne kaže html tag-ov v drop list seznamu atributov izdelka.

Hvala.

gregy ::

poglej drugače .. kupca privabis na stran z atributi z najnižjo ceno ... in najboljše pri tem je, da nobenega ne želiš "nategniti" .. samo odločil si se da prikažeš najnižjo ceno .. lahko bi tudi najvisjo .. govorim seveda o osnovni ceni.

Tudi mi pri koncertih navedemo najnižjo ceno .. pa naj bo to tribuna ali parter .. potem pa od najnižje (osnovne) nabijamo gor .. stvar "marketinga" :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Aboy ::

To je res. Vendar vsi tega ne bodo razumeli tako - po izkušnjah govorim :)
No sej kot kaže ni nekih pametnih contributionov še za to kar jaz rabim.

Sedaj me edino moti, da ni opcije, da bi kliknil na nek izdelek in bi mi potem pokazalo samo tiste atribute, ki so nanj vezani ali pa bi jih tam dodal. Tisto okno z atributi je namreč zelo nepregledno če imaš veliko atributov in izdelkov.

ToMi` ::

hm meni se je en problemčič pojavil. sem si naredo userja v trgovino pa naredim naročilo pa vse ampak potem ne dobim nobenega maila, ampak fora je v tem da nič ne dobim samo takrat ko uporabljam email ki je ista domena kot trgovina, če vpišem naprimer gmail dobim vse maile brez problema .. kaj je to spet neki random feature

gregy ::

prvič slišim za kaj takšnega .. posvetuj se s tvojim ISPjem kako glede sendmaila .. če niso kakšne omejitve .. sam oscommerce tega ne naredi .. mi smo 4 mesece testiral vse zivo z istim mailom kot domena ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

gassko ::

Tud jaz sem probaval iz raznih naslovov, tudi istim kot domena pa je vse delal OK.

A bo kdo naštuderal za po novem da bo SIT cena v okvirju!!!

Aboy ::

Tomi - možno, da mail ne pride v tvoj e-predal ampak kam drugam. Stvar nastavitev tvojega ISP verjetno.

gregy ::

gassko: pač boš tolarje nastavil kot default valuto
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Penny ::

Pozdravljeni!

Ali morda kdo ve, če obstaja kakšna kontribucija, ki bi omogčila tole, da bi določene kupce sprejel v nek klub, kjer bi imeli na vse artikle nek procentualni popust, ki bi jim ga ob vsakem nadaljnem nakupo odštelo od skupne cene.
Tenks!! LP

Penny ::

Pravkar sem dobil email, da moram na trgovini nujno prikazati obe ceni, se pravi SIT in evro obenem, mi lahko kdo pomaga pri tem, kje se to nastavi?
Tenks!! LP

gregy ::

Za člane imaš malo morje contributionov LINK

Za dvojno valuto pa je tudi že bilo dosti napisanega v tej temi .. pojdi kaksno stran nazaj ... 8-)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Penny ::

Hvala sem oboje poštimo, mogoče edino to, kje bi spremnil barvo druge valute se pravi evrov, zdej mam oboje pač črno.

Pol me še pa muči druga stvar, recimo opis, ki ga pokaže brskalnik, jaz sem pač v catalog/index.php v glavo dodal meta description, ko pa v brskalniku pogledam, mi pa kot opis ven vrže kar imam v footerju, hm?

A se mogoč kje drugje nastavi ta description?

Hvala
Tenks!! LP

gregy ::

za meta tage uporabljam Dynamic meta tags contribution .. google, najdi.si, povsod na prvem mestu ( Bryan Adams, Public Enemy, Siddharta) .. in to vse s pomočjo dynamic meta tags .. description in keywords imam pa v indexu rocno vpisane ...

.. moram rect, da odkar smo na oscommercu smo 90% na vrhu zadetkov, PageRank pa smo nabil na 4 .. vcasih pride celo na 3 :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

ToMi` ::

Zanima me če obstaja kak contribution al pa če se bi dalo kako drugače nastaviti da bi recimo ob naročilu nad 300.000 SIT bilo potrebno avtomatsko plačati po predračunu oz da bi bila na voljo le ta opcija

gregy ::

z malo kode levo desno, bi lahko mirne volje uporabil Minimum or maximum Amount contribution ...

... pa zakaj namesto vas iščem po dodatkih za oscommerce? :D >:D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

ToMi` ::

hvala vam fantje za pomoč, uspelo mi je, več ali manj :8) z grafiko sem tud zadovoljen.

kaj pravite?

http://trgovina.tri-pet.si

gregy ::

well done .. sam naredil design?

Še en nasvet glede "Kupci, ki so kupili ta izdelek, so kupili tudi" .. mi smo to zadevo umaknili, ker verjames ali ne so stranke govorile, da niso tega naročile .. da jim skozi prikazuje .. whatever :D :D

smo raje to umaknili ...

bodite sigurni v same sebe in umakni tiste dve vrstice pri vrhu .. ne daje zaupanja ... za napake imaš server log and stuff ... ;)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

Brilko ::

ToMi`, eno vprašanje, nevem če si si ga že sam postavu.

Zakaj bi nekdo šel k vam kupovati ko pa imamo dovolj uveljavljeni in dobrih spletnih trgovin na tem področju v SLO? :\

Pa pod opis podjetja bi blo tud kej fajn za napisat druga kot je sedaj. >:D

ToMi` ::

ne nisem delal sam design, nisem jaz najbol za to :D ija tisto zgoraj je tud isti naredo kot ostali design, še je treba par stvari dodelat itak. v firefoxu še ne deluje stran čist dobro, vsak začetek je težak ampak mislim da do ponedeljka bo porihtano večina stvari

@brilko zato ker bomo se potrudli bit boljši :)) itak je strank dovolj za vse ampak nobena trgovina nemore met za čisto vsak artikel najboljšo ceno, sicer pa se podjetje ukvarja z veleprodajo to je zdaj samo dodatek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToMi` ()

gregy ::

@Brilko: zate smo itak že zdavnaj (vsaj nekateri) ugotovil, da si superioren, in, da nam navadnim smrtnikom ne pokloniš dobre besede .. žal je to tukaj stalna praksa ..
Mislim, da je Tomi zastavil vprašanje "kaj" ne pa "zakaj" :O

sorry za offtopic, sam tak je!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

lenio ::

Zdravo!

Men vse deluje:P Edino ena stvar! Pri naročilu imam probleme, ker kukrkol količino vpišem da bi naroču mi potem vedno dela naročilo samo za eno! A je komu mogoče kej tazga znanga? S tem da nism nč spreminju sam iz osCommerce strani sm zloudu vse skupaj in potem se tukaj zatakne. Pa še nekaj.... Spodaj kjer kaže datum mi piše v angleščini Monday,.... Ma kdo recept za te dve stvari?8-O

gregy ::

naročila: si osvežil košarico, če si v okence vpisal novo količino? .. spodaj pod košarcio imaš tri gumbe .. košarico moraš osvežiti!

datum: v catalog/includes/languages/slovenian.php poišči oz. nastavi

@setlocale(LC_TIME, 'slovenian');

v vsakem fajlu za jezik, lahko nastavis obliko datuma za posamezen jezik Montag. Monday, Ponedeljek, Lunedi ....
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

lenio ::

Hvala, deluje.Je bil pa problem da sm mogu prtisn osveži, kar mi na kraj pamet ni pršlo.:):\

lenio ::

gregy,
po forumu sledeč si ti ata oscommerca:) Veš s čim bi mi zlo pomagu. Mal sm isku pa nism konkretno na to naletu. Če bi želu importat 2000 izdelkov v trgovino, kaj je najboljše uporabit da nebi tipkal?? Še tukaj kakšna ideja?8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lenio ()

gregy ::

ehh .. verjamem, da je še dost njih bolje podkovanih .. je pa res, da ga aktivno uporabljam ..

Drgač je pa OSC ena cudovita stvar, ker je ni stvari, da že ni neki pripravljeno v naprej. Tvoj problem bo rešil Easy Populate contribution. Najprej downloadas svoje izdelke, ki jih imas, v CSV fajl .. ga odpres v Excelu in dodas v tabele nove .. potem pa uploadas nazaj ..

asy Populate lets you download all your products into a csv file, edit them in the spreadsheet of your choice, and the reupload them to update your products, changing prices, categories, quantities, etc.
:)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Penny ::

@gregy

Poskušam inštalirati tale dynamic mata contribution, v readme pravi da samo naložim tisti meta_tags.php in dodam tiste vrstice v index.php in product_info.php to sem naredil in se mi zdi da deluje odlično.
Sam še vedno ne vem kaj naj naredim, da bi mi ko vpišem samo domeno na brskalnik, vrnilo nato željen description, zdaj mi namreč še vedno izpiše kaj imam v footerju.
A morem kaj vnest v meta_tags.php ?
Tenks!! LP

gregy ::

meta tag za description, sem jaz uredil kar v catalog/index.php .. kar ročno ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Penny ::

Hello.

A obstaja recimo kakšna stvar sam za kataloge, na trgovino bi rad namreč dal v prodajo ene 100 različnih vrst pnevmatik, zdaj pa nebi rad da bi vsako gumo posebej naložil, ker bi bilo preveč, ampak bi ustvaril kar nek katalog, ki bi po možnosti imel še za vsako gumo opcijo dodajanje v košarico.
A le obstaja kaj podobnega?

Hvala v naprej!
Tenks!! LP

gregy ::

preberi 3 poste nazaj .. Easy Populate .. če sem te sploh prav razumel :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

lenio ::

Evo pa je prišel dan da se to nalouda na strežnik in ne morš verjet spet problem in to takšen. Naredim inštalacijo na strežnik, vse gre ok, razen na koncu mi pa javi nekaj o chmodu.... 706,777, za configure.php v katalogu in pa adminu. In tudi če dam vse pravice na 777 mi zavrača..... Kakšna ideja?

gregy ::

catalog/includes/configure --> CHMOD 400
catalog/admin/includes/configure --> CHMOD 600

.. tako imam jaz .. dela vse
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje, odločil sem se da bom tudi račune printal kar z oscommercom. Vse lepo in prav potem pa ugotovovim da ne izpiše številko računa. Se da to kaj "uštimat"?


Že vnaprej hvala!

gregy ::

po defaultu jo izpiše .. si kej prerihtaval invoice.php?

poleg tega je s tem tako .. tudi mi smo načrtoval, potem pa stranka bodis ne prevzame pošiljke, ali izbere način plačila bančno nakazilo, pa potem ne nakaze .. potem pa ne grejo cifre računov skozi .. pa v knjigovodstvu bentijo :D

EDIT: tole kodo moraš imeti v catalog/admin/invoice.php

?php echo ENTRY_ORDER_NUMBER; ?> < /b>< ?php echo $oID; ?


P.s. A bi lahko končno moderatorji tule pustil pasteat kodo .. če je že to nek strokovni forum?
p.s.2 ne uproabi konkretno te kode, ker sem moral dokaj stvari izbrisati, da sem sploh lahko objavil post ;((
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

Tody ::

Spoštovani uporabnik Gregy

Slo-tech forum že dolgo časa omogoča to !

Pred kodo je treba vstaviti (st.koda) tukaj se piše koda (/st.koda).

Edina zadeva je da spremeniš še () v [] ker drugače ti nisem mogel pokazati zadeve ...

For more information :

tagi slo-techa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

gregy ::

oj Tody .. hvala lepa

taga nisem opazil med navedenimi HTML oznakami ..

bom sedaj vedel za v bodoče! tenx

torej pravilna koda, ki jo moraš imeti v invoice.php je

<b><?php echo ENTRY_ORDER_NUMBER; ?>&nbsp;</b><?php echo $oID; ?>
:D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

it's_me ::

hvala!

zdaj bo pa potrebno premisliti če je to res pametno vstaviti :)) da nebi bili potem problemi ... a se da brisat nakupe ? ...vem da lahko zbrišeš naročilo ampak številka ostane ... se da to cifro zmanjšat?

gregy ::

samo v bazi ... preko PhpMyAdmina ... v bistvu, ko izbrišeš nakup, moraš potem v bazi spremeniti zaporedno številko za eno nazaj .. tisto, ki si izbrisal .. mapak to ne bo več možno v trenutku, ko ti bo stranka zavrnila nakup po enem dnevu .. ker bodo vmes že nova naročila!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

aha ....

Hvala .... sem na že našel in uredil ID-je ....je kar nekaj tabel ki se nanašajo na USER ID
ja če imaš pa že enepar strank vmes pa imaš pač malo oz. veliko več dela .... kajne?

zdaj ko odprem da mi pokaže račun mi napiše ENTRY_ORDER_NUMBER + št računa
kje je potrebno spremeniti kodo da bi mi izpisalo "ŠTEVILKA RAČUNA: "


tnx!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: it's_me ()

it's_me ::

eto sem že uredil kodo kjer se definera ševilka računa

našel sem pa tudi kodo za datum ....
no če jo bo še kdo uporabil :))
 
<tr>

 <td class="main"><b>Date & Time</b></td>

 <td class="main"><?php echo tep_datetime_short($order->info['date_purchased']); ?></td>

</tr>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: it's_me ()

gregy ::

za besedilo moras pogledati v language fajl invoice.php

manjka ti string ENTRY_ORDER_NUMBER .. se pravi

define('ENTRY_ORDER_NUMBER', 'Račun Št.:');
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Penny ::

A bi le dalo nekako naredit, da bi mi product_listing prikazovala na dva načina.
Recimo mam kategorijo, kjer je 10 artiklov, in jih v katalogu prikažem kot slika, ime, cena itd.

Druga kategorija je pa na primer 50 drobnih izdelkov, za katere nima smisla za vsakega posebej nalagat sliko, ampak bi mi prikazalo kar kot nek katalog, ki pa bi imel ocpijo za dodaj v košaro.
Tenks!! LP

gregy ::

tezko .. nisem zasledil taksnega contributiona .. je pa res, da ga nisem zelo iskal .. ker se mi zdi nepotreben ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...
««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81930 (1433) JanezekNovak
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71143 (1107) #000000

OSCommerce

Oddelek: Izdelava spletišč
62235 (2207) Tody
»

Internet trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
201708 (1119) asgard2.0
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708107 (6922) gregy

Več podobnih tem