» »

izgled strani v IE6 in Firefox

izgled strani v IE6 in Firefox

«
1
2

Lombardo ::

Kako naj uredim internetno stran, da bo enako vidna v vseh brskalnikih ne samo v internet explorer-ju.V Firefoxu mi stran pokaže popolnoma drugače 8-O Help!


------------
premikam v ustreznejsi oddelek - P.
Ehmmm............

Trubadur ::

Nared po predpisih
Klik

root987 ::

Tut predpisi ponavadi ne pomagajo - IE si nekatere stvari razlaga po svoje...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

webfreak ::

Najprej povej kako si naredil stran - skodiral ročno, sestavil z DW, ali frontpagom. Kajti če je odgovor na to FP potem tam stran ne bo nikoli vidna v vseh brskalnikih enako.

Če pa te zelo zanima, zakaj je problematičen samo delček strani pa bo potrebno objaviti link. ;)

Tody ::

Z veliko ustrajnosti in zelo malo novih tehnologij. Tko da nekak prebereš velik stvari da zveš kako so se drugi tega lotil.

Poglej malce tele linke


  1. Html

  2. CSS

  3. CSS triki

  4. more html

  5. CSS layout

  6. CSS meniji

  7. Sitepoint



Tko da z veliko potpežljivosti in volje se vse da narest :)
PA kako knjigo tud ni slabo prebrat...

gregy ::

ok .. zdej me boste nekateri "zbrcal" ampak jaz bom napisal kar mislim ...

Glede Firefoxa sem se nehal sekirati ... statistika mojih strani kaze, da se Firefox ni povzpel med 15 prvih .. medtem ko 15 zaseda le

15 2350 0.96% (compatible; MSIE 5.5; Windows 98; Win 9x 4.90)

se pravi 0.96% obiskovalcev .. naprej bi Webalizer sploh ne kaže .. se pravi, da gre samo se navzdol ...

Čas ki sem ga (in ga ne bom več) vložil v popravke zaradi tega da bi v Firefoxu izgledalo bolje, bom enostavno vložil drugam, da bo kakšna druga zadeva bolje spedenana, nikakor pa se več ne bom opiral na Firefox.
FF uporabljajo (mo) nekateri recimo temu malo bolj računalniško opismenjeni ljudje, ki potemtakem tudi vedo, da Firefox kar nekaj stvari na netu ne prikaze pravilno .. in ti taisti ljudje ker so pač freaki imajo tudi IE ali netscape na masini ...

Se strinjam z vicem, ki ga je nekdo navedel .. 5% teh pa 5% unih .. pa je že 10% .. to je veliko .. ampak za 0.95% oz. še manj .. ni vredno časa ...

.. go ahead now >:D >:D :D

Matek ::

Takšna ignoranca je slaba. Upam, da urejaš kako nepomembno stvar z malo obiska, saj v nasprotnem primeru sam sebi koplješ jamo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

gregy ::

ni ravno nepomembna stran .. je del firme ... je pa res, da edina "napaka" IE vs. FF je ta da en del tabele ne prikaze pravilno .. zaradi tega se ne bom sekiral ..

se pa strinjam da ignoriranje obiskovalcev je zadnje kar bi si dovolil, če bi to bilo v velikem obsegu.

hočem reči to ... če bi se hotel prilagajti vsem browserjem bi lahko itaq samo kodo urejal .. non stop .. izbral sam neko sredino ... glede na statistiko in kar sem zgoraj napisal, mislim da ne bo problema ...

sivi01 ::

Hehe, vsaj ne bo padel iz letala :D

Da, ignorirati FF res ni OK. Je pa pri izdelavi treba poznati kar nekaj fint, ki niso nikjer zapisane. No ... zato pa so profesionalni izdelovalci spletnih strani in so amaterski izdelovalci spletnih strani ...

lp
Sivi

AndrejS ::

Sicer FF ne ignoriram, je pa zato izdelava strani da bo delala pod FF 40 % dražja :D
Pa še naj kdo reče da je FF free....

[MYTiX] ::

Prej bi reku da je obratno. Da je izdelava IE delujočih strani 40% dražja.
podpis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [MYTiX] ()

gregy ::

nočem biti nevljuden ali ciničen ali aroganten ali karkoli že ... toliko opevani test validatorja ne opravijo (na hitro pregledal);

www.najdi.si
www.slo-tech.si
www.24ur.com
www.siol.net

potem sem pa nehal iskati .. ker so ocitno strani,ki bi ustrezale standardu zelo redke ...

sivi01 ::

No ... govorimo o treh različnih stvareh ... eno je da spletišče ustreza vsem pravilom, kar je velikokrat enostavno nemogoče, drugo je enak izgled spletišča v večini modernih brskalnikov, tretje in najpomembnejše pa je funkcionalnost spletišča v vseh modernih brskalnikih.

Tretji pogoj je OBVEZEN, da ne omejiš obiskovalcev pri dostopanju do vsebin. Drugi pogoj je zaželjen, tretji pa kot sem že napisal včasih kar nemogoč, sploh pri zapletenejših spletiščih.

lp
Sivi

gregy ::

sivi .. se strinjam, da je treba obiskovalcem omogočiti dostop do vseh vsebin .. zato imamo na koncu koncev postavljene strani a ne .. da nekaj ponudimo ..


kar se tiče funkcionalnosti IE vs. FF vsaj na naših straneh ni nobenih omejitev .. dela vse tako kot mora ..

whole point teh mojih odgovorov pa je ta, da prvi in drugi točki ne bomn posvečal pozornosti zaradi malenkostnih oblikovalskih razlik .. funkcionalnost je povsod enaka ..

da ne bomo tavali v temi .. strani (ki še niso objavljene) www.vstopnice.com/shop so v IE in v FF skoraj čisto enake razen FF pod zgornjo crto v headerju pusti eno vrstico .. ki je ne najdem .. iz tega izhaja da se ne mislim poglabljati v FF ..

drgač pa itak vsi moderni brskalniki stremijo bolj kot ne k enotnosti .. ne verjamem da bo Miha ali pa janez dal ven browser ki ne bo delal na 40% masin od uporabnikov ..

Phoebus ::

Če je v IE kul in v FF ni, potem je dejstvo, da je stran narobe narejena in pika. In žal mi je, da taki ignoranti ki ravijo "ok sej dela v IE, pol je dobro" še obstajajo.
Lahko bi ti naštel 15 browserjev in bi na koncu videl da dela kul samo v IE...in boš reku "ja ne, sej IE je prvi na lestvici uporabe, j**** ostale". To je tako, kot bi bile avtopralnice dimenzionirane za avte velikosti golfa in manj- saj jih itak uporablja XXX% ljudi...se bojo že tisti z mercedesi šli oprat drugam, ane?

sivi01 ::

Gregy ... na prvi pogled je tam nekaj foo z slogi. Tabele so videti OK, vseeno bi se dalo enostavneje rešiti ... malo zmede je v glavi :D

lp
Sivi

gregy ::

phoebus

dejva zadevo obrnat .. kaj pa ce IE pokaze prav in Firefox narobe?

sivi01 ::

Hehe Gregy ... v bistvu sploh nočeš rešit težave, ampak bi se raje boril z mlini na veter :D

Tvoje vstopnice so OK, tisti piksel boš pa že našel. Do razlike v prikazu spletnih strani v različnih brskalnikih pa prihaja zato, ker si bolj ali manj vsak razlaga pravila po svoje. IE jih že od nekdaj poenostavlja in na veliko krši, zato je lažje delati strani za IE, pač manj frke ...

Kave fun!
Sivi

gregy ::

oj sivi .. hehe .. ne stvar je v tem, da je ta moja razlika (v prikazu strani) med IE pa FF tako mala da se mogoče niti ne trudim kej velik zagovarjat FF .. drgač pa se tukaj nimam kaj boriti z vami glede na moje znanje in vaše tukaj .. zato pa sem tukaj da se kaj naucim ...

itaq pa da je treba svoja stalisca zagovarjat >:D :D

še enkrat .. ne borim se z mlini na veter .. samo na glas razmisljam .. še enkrat pa poudarjam da ste freaki vi tukaj, ki pomagate ...

sivi01 ::

Kdaj bomo lahko kupili prvo vstopnico?

lp
Sivi

gregy ::

1. januar 2005 :D ta teden zacnejo koncno rihtat za online transakcije .. pol smo pa ready to go .. pa ne kr opolnoci .. se moram zbuditi najprej :)

Skrat ::

gregy: ce ne bi mel pri elementu maincont_tb nastimanega padding-top: 15px, ne bi imel one prazne vrstice pod headerjem. Samo se en dokaz, da pac IE ne uposteva CSSjev. Zal...
Free software is a matter of liberty, not price.

gregy ::

Škrat: you are DA MAN :D :D

hvala ti lepa .. vrstica je izginila .. zdej pa sam še border iščem .. je še okol in okol bela crta ...

sem pa ugotovil, da bom ponosen če bom spravil strani cez validatorja .. bom se bil potrudil, da bo tud to narejeno .... :D :)) :|

Skrat ::

gregy ce bos tole spravil cez validator (seveda xhtml) ti bom iz srca cestital. Koda, ki jo izpljune tvoja skripta je... :'( ... recimo temu ni ravno zgled ciste kode. Poleg tega ti mrgoli typotov (tisti bel rob je posledica tega, da imas pri tabeli, v katero si dal menubar, dolocen atribut brez vrednosti cellspacing="", nekje okrog 370 vrstice). Pa zakaj hudica rabis (vstavi poljubno veliko stevilo, ki limitira proti [inf]) nestanih tabel? In za vsak element svojo? In potem, kot da se ni dovolj, imajo te tabele se en kup praznih celic 8-O Sory, ampak tega pa res ne razumem.

Predvidevam, da z velikimi projekti kot je tole se nimas veliko izkusenj. Pa sej se bos navadil. Tudi jaz sem pisal obupno kodo in tudi jaz se za kaksno svojo stvar, ki jo pogledam za nazaj, samo zgrozim (ze to, da sem codal plain html je dovolj grozno dejstvo >:D).

Pa upam, da si ze odkril Firefox Web Developer Extension. Zelo uporabna zadeva. Priporocam.
Free software is a matter of liberty, not price.

gregy ::

zaenkrat delam na HTML 4.01 Transitional .. za začetek .. sem zbil na 15 napak :)

drugače nisem programer .. template je bil kupljen ... nimam toliko znanja da tole naredim ..

uff .ampak guzva nastane ko validiram na xhtml .. joj .. glava boli :\

gregy ::

še neki .. a če validiram na XHTML moram v vsak page vnest drugo kodo?

sedaj imam

...doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

Skrat ::

Uf, sory... sele sedajle sem videl da je to osCommerce. In to prodajajo :'(

Dej zadevo spusti se cez CSS validator.
Free software is a matter of liberty, not price.

Skrat ::

Dej najprej zvalidirej na HTML. ce ti rata. XHTML ima se mnogo, mnogo vec omejitev. Se ga bos lotil kasneje.
Free software is a matter of liberty, not price.

gregy ::

ja je kr neki zmede :)

praviš da se najprej v tole poglobim, kaj?

hvala za nasvet .. grem se kr zakopat ..

ja oscommerce je fina zadeva .. template sem kupil od ene firme ki dela skoraj izključno za osc .. bi že skoraj lahk vedeli kaj in kako, a ne ... ne pa da se tule nek newbie kot sem jaz mucka s kodo :D :D

gregy ::

Holy smoke .. za CSS sem ze dobil congratulations :) .. se ze blesci ikonca W3 CSS :D :D

.. hmm to je pa zanimivo postalo .. grem naprej na html 4.01 transitional :D :D

hvala skrat

Tody ::

Hja,... meni se zdi brez veze postavljat standarde če jih pa potem ne upoštevan nobeden.. Gregy kot vidiš sam si izgubil veliko časa samo zato ker se nekomu ni dal upoštevat teh standardov. W3 je "samostojna" organizacija in ni od firefoxa ali IE ali opere. Toda večinoma se samo IE ne drži specfikacij, sploh mi gre na jetra ker vse kar bi rabil je en mal večji obliž in CSS bi delal brez problema... Tako so pa strani ohromljene in napredna tehnologija ki je že razivta stagnira ker je pač noben ne podpira :'(

njok ::

hmm to je pa zanimivo postalo


Addictive, se strinjam. :>

gregy ::

pa še res je .. pristal sem na samo 3-eh problemih :D

gregy ::

sicer malo mimo .. ampak vseen .. a W3 lahko stestira stran v frejmih in kolikor sem ugotovil .. pregleda samo prvo stran !?

ko sem sprobal eno drugo stran dat noter .. bolj globoko noter v strani, sem spet dobil cel kup napak ... vendar vseh strani ne morem vnašat v validator in jih potem checkirat .. ali pač?

Skrat ::

Predvsem, ce se le da, se na dalec izogni uporabi frejmov.
Free software is a matter of liberty, not price.

Tody ::

Gregy ja sej v tem je fora... pač ti narediš dizajn pa vse skupaj potem pa zadevo samo še kopiraš. Ti si se pa lotil iz obratne smeri...

gregy ::

tody .. ja .. prvic sem v bistvu uporabljal Validator in mi je šel potem kapnal, da on v bistvu samo index pregleda ... bom se sedaj osredotočil še na nekaj ostalih strani .. hvala

gregy ::

no dragi farani in faranke .. po nekaj člankih sem in tja sem z Vašo pomočjo uspel stvari popedenat ..

po novem se dičimo z dvema novima ikoncama

Validate W3C CSS
Validate W3C HTML 4.01

hvala vam lepa za pomoč .. pa da ste vztrajal in me prepričal, da standardi imajo svoj pomen 8-) :)) :D :D

Skrat ::

Cestitke 8-)
Free software is a matter of liberty, not price.

Sergio ::

Svaka ti cast!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

dëych ::

Kul design.8-)

CaqKa ::

se pridružujem čestitkam.

zaradi tega ker moreš ful študirat kje je sploh napaka zaradi katere se validator buni...

gregy ::

veste zakaj sem pa še trikrat bolj vesel?

ker sem cel popoldan iskal en slovenski portal .. da je malo bolj znan .. in niti eden ne gre skozi validator 8-)

zenith1 ::

Sprejemamo prednaroèila za koncerte.......

Da se ne boš veselil prehitro, kje je težava pa jaz ne vem 0:)

Trdi ::

Eh, tako kot je nekdo napisal - tudi pravila ne pomagajo. Meni Firefox vse bookmarke odpira v sidebaru...
Trdota d.o.o.

gregy ::

zenith1 .. na kateri strani si pa to našel? direkt link prosim? ...

gregy ::

trdi lahko malo bolj natancno opises? .. hvala

msmid ::

Zakaj mešaš slovenski ter angleški jezik? npr. welcome, username, go, anonymous ne paše na slovensko stran.

Lp

gregy ::

hmm.. zakaj se mi zdi da oba z Zenithom gledata stare strani .. ne pa nove?>:D

zenith1 ::

Ne vem, koliko domen pa imaš >:D



LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doctype - kateri HTML doctype

Oddelek: Izdelava spletišč
172207 (1873) gregy
»

ocenite stran

Oddelek: Izdelava spletišč
191904 (1587) Sivina
»

Uporabnost novih strani .. zaželjeno testiranje ...

Oddelek: Izdelava spletišč
432183 (1613) gregy
»

XHTML

Oddelek: Izdelava spletišč
191510 (1159) darh
»

HTML 4.01 standard in NS-Mozilla ter težave

Oddelek: Izdelava spletišč
401526 (1060) Zzzzzzz

Več podobnih tem