» »

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

««
5 / 39
»»

tilen232 ::

Quikee:

Hvala ti.
Sedaj mi je vse veliko bolj jasno.

Zanima pa me ali firmware-i, ki si mi jih predlagal 3500_2.FD_NS.rar in pa modificiran LD_2TC.zip podpirajo tudi bitseting za DVD+RW?

Pa še ena stvar. Če flasham DVD z neuradnim firmware-om ali lahko potem kasneje zopet flasham z uradnim firmware-om?

Thx


P.S.
Sem videl, da obstaja tudi posebna tema, ki se nanaša prav na NEC 3500. Bom odslej raje še kaj vprašal v temi, ki je posebej namenjena NEC-u.

Kekec ::

A je že kdo dal gor ta zadnji xbox media center?

Quikee ::

tilen232:
Podpirajo vsi bitsetting za DVD+RW... problem pri DVD+RW-jih na Nec-u je da ce hoces spremenit booktype na DVD-ROM moras to naredit na svezem se ne pecenem DVD+RW.. ce si na kerega ze kaj posnel pa ne bo delovalo. Bojda 2.TC to pomankljivost odpravi zato bi bilo mogoce boljse ce uporabljas tega. Vec o tem je menda napisano v navodilih zraven firmware-a.

Ja lahko flashas v bilokateri firmware hoces.. ne glede na to kateri firmware mas gor.

OK ce se mas kaka vprasanja se vidimo v Nec-evi temi. =)

Nick007 ::

Mm, meni pa noče predvajati prvega (divx) filma na DVD-ju, po tistem, ko skeniram podatke iz IMDB baze. Napiše mi, da naj vložim pravi CD/DVD. In to samo pri prvem filmu na katerem koli DVD-ju (če so skenirani podatki iz IMDB). Rešitev je, da zbrišem mapo albums v XBMC, konkretno file MyVideos31.db, samo potem so seveda coverji in drugi podatki o filmih zgubljeni :( .

Mogoče kdo ve v čem je problem?

Lp.

pumaxx ::

Rabim pomoč. Pri namestitvi novega XBMC in nastavitvi kot primarni dash sem nekaj izbrisal iz C:, tako da sedaj lahko grem iz XBMC v evolutionx ko pa hočem iti v MS Dashboard pa me vrže nazaj v XBMX. Posledično pa ne morem gledati DVD-ev v vsej svoji razsežnosti ampak samo v XBMC.

Ja še nekaj. Kateri nabor znakov uporabit da bodo v meniju XBMC čžš-i.Ima mogoče kdo celoten prevod za nov XBMC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pumaxx ()

mato22 ::

pumaxx

Takole je: na C: moraš imeti 3 fajle, ki imajo končnico .xbe in sicer evox.xbe, evoxdash.xbe in msxboxdash.xbe.
Jaz imam nastavljeno takole: evox.xbe zažene evolution x dashborad, evoxdash.xbe mi zažene XBMC kot privzeti dashboard ter msxboxdash.xbe, ki zažene microsoftov dashboard.
Torej če ti deluje XBMC kot privzeti dasboard in če lahko prideš iz XBMC-ja v evolution x dashborad, potem ti manjka masxboxdash oz. si ga napačno preimenoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

pumaxx ::

Ja mato22 hvala sem že popravil, zbrisal sem msxboxdash.xbe. Kako pa je z SLO naborom v XBMC meniju?

jmav ::

Živjo

Tud jaz sem nov v tem, morm rečt, da mi je žal ker nisem že prej kupil xboxa. Imam pa eno vprašanje.

Rad bi dashboard Avalounch nadgradil v Evolution x. Vse prav, vendar sem tudi od matota22 zasledil, da omenja nadgradnjo mod čipa.
Vprašanje:
- Imam Executor 2 mod čip, ali moram narediti kakšen firmware upgrade čipa ali kaj? - če je možno malo razložiti.
- Mi lahko kdo da direkten naslov tutoriala za namestitev Evolution X dashboarda?

Hvala v naprej.
JMav

krho ::

KEr je bila tema zaklenjena in je pač padel predlog, da napišem to v tole temo....

Namen imam kupiti x-changer 2 modčip.
Cena sama ni problem saj znaša 20EUR. Problem pa je UPS poštnina ki znaša 25EUR.

Če bi še koga zanimal nakup, čipa bi bil zelo vesel, saj se tako stroški poštnine precej znižajo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mato22 ::

jmav:

Za zamenjavo dashboarda ne rabiš nič drugega, kot zbrisati stari dashborard iz diska in naložiti novega. In sicer najbolje da zbrišeš celoten c:, vendar si obvezno prej naredi backup c: iz xboxa in ga skopiraj n PC, če se kaj zalomi. Potem pa na c: načožiš novi dashboard. Tukaj pa si lahko prebereš postopek, kako to izgleda KLIK

kriwc1 ::

živjo, mene zanima kako vrniti xbox-sov disk v fat ali ntfs sistem (windowsi ga ne vidijo, setup od Xp jov nima dostopa do tega diska) in še kam zapisuje sajve od igric ka sem menjal disk pa bi jih rad rešu? hvala lp

zagarb ::

Ali je mogoče XBox vključiti ali vsaj izključiti z daljincem?

LpB

mato22 ::

kriwc1

Probaj zbrisat particijo s programom Partition Magic, če bo seveda zaznalo disk. Drugače pa za backup posnetih sajvov uporabi tale program. Preko njega se priklopi na xbox, vendar ne takrat, ko si v XBMC ampak takrat ko si v dasboardu, ker drugače ne boš videl opisov iger in boš videl samo mapce.
Se pravi pojdi v dasboard in se potem priklopi na xbox preko tega programa.

zagarb

Če misliš na to, da bi xbox izklopil direktno s tipko, se da, vendar samo ko se nahajaš v XBMC. Ne da pa se ga vklopiti. Jaz imam recimo naštimano, da s tipko 9 direktno ugasnem xbox. In secer je potrebno v fajl keymap.xml, ki se nahaja v XBMC datoteki na xbox-u, dodati oz. spremeniti določeno vrstico. Jaz sem spremenil vrstico, ki je vezana na tipko 9 na daljincu in sicer sem naredil takole:

< action >
< description >powerdown< /description >
< id >XBMC.ShutDown()< /id >
< remote >9< /remote >
< / action >

Za izklop si lahko izbereš katerokoli tipko, vendar ena tipka ne sme imeti več funkcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

jamiroq ::

xbox se da izklopit s kombinacijo na joypadu, če maš ind-bios, drugi biosi afaik tega ne podpirajo.

mato22 ::

Pa še ena novička o prihajajočem naslednjiku XBOX-a z imenom XBOX 360.
citat:
Nova igralna konzola Xbox bo imela ime Xbox 360, na tržišče pa bo prišla do božiča. Nova igrača elegantne oblike je bila predstavljena na MTV v ZDA. Microsoft je tako prvi, ki je predstavil novo generacijo konzol. Tekmeca Sony in Nintendo nameravata razkriti novosti o svojih izboljšavah na letnem sejmu naslednji teden v Los Angelesu.

Xbox ima 20GB trdega diska, ki se lahko zamenja. Deluje pa na bazi treh IBM-ovih PowerPC 3.2GHz procesorjih z ATI 500MHz grafiko in 512Mb RAM-a. Konzola podpira igranje iger preko spleta Xbox Live. Zaenkrat pri Microsoftu sicer ne govorijo o napravi, ki bo imela vse-v-enem, vendar pa podpira predvajanje glasbe, DVD-jev in drugih formatov.

Pa še link klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

kriwc1 ::

Zelo hvala Mato!!! Še eno: Se da priklopit Momo volan za PC na Xbox?
lep dan

zagarb ::

mato22:

glede ugašanja xboxa s tipko 9 na daljincu:

sem naredil omenjeno v keymap.xml pa mi nič ne naredi.

To naj bi delalo kjerkoli v XBMC, tudi med filmom ali v glavnem meniju?

Imam XBMC 1.0.

Hvala!

LpB

mato22 ::

med filmom ne dela, biti moraš vsaj v kateremkoli meniju. Ti bom tukaj dal link, da si boš lahko zdownloadal moj keymap.xml file, pa ga kar presnami čez tvojega. Aja pa jaz imam naštimano tako, da z tipko 0 dodajam v playlist, s tipko 1 pa se premaknem v playlist.

Pa še link do mojega keymap.xml fajla KLIK


kriwic1

Glede volana sicer ne vem, ampak mislim, da bi moralo delat, vendar boš moral dokupit USB priključek za xbox.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

jmav ::

mato22 - hvala

Pa še eno vprašanje.

Rad bi vseeno nadgradil bios Xecuter2 mod chipa v zadnjo verzijo, pa niti ne vem točen tip čipa ali je Xecuter2 lite ali je pro - obstaja za to kakšen program in še kje najdem zadnjo verzijo biosa zanj in kako ga naložim?

Če pri nalaganju novega biosa "zajebam" se ga da ponovno nadgradit?

Trenutna verzija z XBOX bios checker 4.0b:

Chip type -> Tsop Reflashed (Winnond w49f020)
Using genuine BIOS -> Xecuter2 4983.06
BIOS MD5 Hash -> CDD618F786CE0C880BC651D50B999E2E

Ali lahko to nadgradim v Xecuter2.3 ali 2.6 - kako to gre.
JMav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jmav ()

Grill ::

Prispevek me je zelo navdušil in tudi sam sem se odločil nabaviti xbox.

Kubil sem ga že (v1.4), tudi HD imam, le glede čipa si še nisem na jasnem;

ali je ta kaj prida: Aladdin XT Pro ?


Tukaj še povezava.

Ima kdo izkušnje s tem čipom? Je ok?

mato22 ::

Enega takega sem že tudi jaz lotal in je za navadnega uporabnika popolnoma dovolj, ker im vse kar potrebuješ in še več, pa če poceni je.

Grill ::

Super, hvala za info :) , ga bom kar naročil :D

kiFni ::

A kdo mogoče ve, kako se LCD priklop na xbox? Naj bi kazal čas predvajanja in temp., itn.

jamiroq ::

A kdo mogoče ve, kako se LCD priklop na xbox? Naj bi kazal čas predvajanja in temp., itn.

afaik rabiš za LCD čip, ki to podpira; Xecuter 3 in SmartXX ga gotovo podpirata, baje da se ga da tudi na Aladdine priklopit. IIRC so v XBMCju neke nastavitve za LCD, kjer izbereš tip čipa in podobne reči... kako zgleda LCD za Xecuter 3 lahko vidiš tule.

---
če koga zanima se da po novem zajemat screenshote in filme z xboxa (potrebujete obie screengrab kit oz XIG2 1.2; dobite na raznih torrent sajtih z xbox vsebino 0:)).

nekaj screenshotov:

Airforce Delta Storm:




Forza Motorsport:






Silent Hill 4:


NIA ::

Imam problem z XBMC. Noče mi ga zagnati, čeprav sem se ravnal po korakih, ki jih je navedel Mato22. Ali obstaja varianta, da je XBMC V1.1.0 kaj v tiltu, namreč opazil sem, da ne vsebuje fila Default.XBE, ki naj bi ga presnel na C in nato preimenoval. Kdo ima kakšne detaljne napotke o nastavitvi XBMC (poskusil bom še starejšo verzijo pa bomo vidli).

Fantje za bilokakšno pomoč se vam že v naprej zahvaljujem8-)
XXX XXX XX XX XXX XX XX X XX X XX

NIA ::

V glavnem mi ne uspe pognati XBMC. Če ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo naj mi jo pošlje.
XXX XXX XX XX XXX XX XX X XX X XX

Kekec ::

Ja kaj to pomeni da se ti sploh nič ne zažene ali da se ti zažene microsoftov dashbard ali kaj????

NIA ::

Zadeva je taka dashboard od Evoxa se mi zažene FTP je vse OK. XBMC sem naložil pod E:/Apps/XBMC ppravil XML datoteko in jo prekopiral na C:, ampak zadeva mi ne zalavfa. Nekaj sem kiksnu ne vem pa kaj?
XXX XXX XX XX XXX XX XX X XX X XX

Kekec ::

Evox poganjas iz CD-ja ali diska?

NIA ::

Evox poganjam z diska
XXX XXX XX XX XXX XX XX X XX X XX

mato22 ::

Ali si preimenoval default.xbe od media centra v evox.xbe??? Se pravi najprej skopiraj default.xbe in xboxmediacenter.xml iz mape XBMC na C: in potem preimenuj default.xbe v evox.xbe, evox.xbe, ki pa je na C: pa preimenuj recimo v evoxdash.xbe. Ne pozabi spremeniti tudi vrstice v xboxmediacenter.xml in sicer
< home > E:\apps\XBMC\ < / home >

NIA ::

Problem je prav v tem mato22, da bodisi v XBMC v1.0.0 in v1.1.0 nimam nobenega fila z imenom default.xbe. Obe verziji sem dal dol z XBMC strani. Sedaj ne vem ali mi v obeh verzijah manjka ta file. File xboxmediacenter.xml sem prinesel na C: in ga preimenoval ter zamenjal sintakso ( E:/Apps/XBMC/) kot si ti navedel. Ali imas ti kako verzijo XBMC, ki vsebuje ta pogrešani file (default.xbe).
XXX XXX XX XX XXX XX XX X XX X XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NIA ()

pumaxx ::

Od kod si prensel?8-O Tam je samo surce.

NIA ::

Kako to misliš samo surce?:|
XXX XXX XX XX XXX XX XX X XX X XX

Kekec ::

Sej ti tam lepo pise da ne sprašuj po datotekah, tam lahko dobis samo izvorno kodo, če pa želiš binaries pa pojdi na emule poiskat al kaj podobnega in boš dobil!

Potem pa tisto razpakiraj in naredi tako kot je tukaj napisano!
lp

NIA ::

Malo sem se pozanimal o binariesih in ugotovil, da jih je zelo teško dobiti. Nisem vedel, da je tisto kar sem dawnlovdal samo surce programa, in da rabim še binariese, da lahko zadevosploh zaženem. Ali jih ima kdo od vas pri roki ali pa mi nakaže link.:|
XXX XXX XX XX XXX XX XX X XX X XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NIA ()

krho ::

NIA: eMule, Torrenti.

Za torrent povezavo glej ZS.

Saj bi ga prilepil sem ampak bo najbrš zbrisan odgovor tako da,....
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jamiroq ::

lahko greš tudi na irc kanal #xbins (efnet) in pol z xbins ftpja (posebej za XBMC/XBMP) pobereš najnovejši build... za podrobnejša navodila kako in kaj si preberi tole.

edit: še link do xbins.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Kekec ::

Na emule poisci Tole

jmav ::

Krho:
Kaj naj bi pomenilo ZS pri torrentih?

Vem da ne smeš povedat direkt ampak sporoč vsaj mal več ovinkov :)
JMav

Quikee ::

ZS - Zasebno Sporočilo =)

Grill ::

Je tukaj kdo iz Maribora, ki bi imel čas nalotat Aladdin XT pro?

Gre za 2 xboxa, moj in od kolega, oba imava v1.4.

Bi bil zelo vesel :)

Moj tel. 041452429.

Mati ::

Pozdrav vsem,

tudi sam sem pred kratkim postal lastnik Xbox-a in moram rečt, da je svojega denarja vreden. Sedaj pa k mojemu problemu, kateri se vam bo po vsej verjetnosti zdel smešen, a bi kljub temu prosim, da mi kdo odgovori.

Torej, ko sem si posnel bootable CD in ga dal v Xbox, ga le ta ne podpira, kljub temu, da imam Samsungov disk. Ne morem povezati Xboxa s PC-jem. Ne vem kaj naj vpišem pod IP naslove. Probal sem z 192.168.0.2, 255.255.255.0, gateway 192.168.0.1 vendar ne gre!

Torej mi lahko kdo pomaga. Rad bi povezal Xbox in PC, to je vse zaenkrat :D!

Kekec ::

MAti: poizkusi kakšen drug medij, saj so poceni pojdi v trgovino in jih preizkusi, meni se celo dogaja da dam cd veckrat ven pa not in ga potem v parih poizkusih "zagrabi", glede ip-je pa tko nvem kako povezujes ali imas router ali direktno na pc, vsakem primiru povej malo vec, če povezuješ direktno rabiš seveda cross over kabel, drugače navadnega ... drugače pa več o tem na XBOX-SCENE.

lp

Mati ::

ok bom probal še par drugih medijev.

Povezujem se pa direktno na PC s cross-over kablom. Na PC-ju ima od spodaj pokaže a network is connected 100MB, ko prižgem Xbox, nikakor pa ne vidim vsebine Xboxa.

Cross kabel dela, ker mi notebook brez problema dela na istem kablu.

Anyone?

BigMan ::

Imam eno vprašanje. Kupil sem rabljen XBOX z modchipom. Če vstavim zapečeno igro, dela vredu, če pa DIVX film pa DVDja ne prepozna. Poskusil sem v XBMC in XBMP. Ima še kdo drug takšne probleme ?

mato22 ::

Mati:

Najbolje, če si posnameš bootable cd na RW medij ali pa na DVD in bo sigurno prebral. Xboxa pa ne vidiš zato, ker moraš najprej xbox zbootat s cd-jem, da se lahko potem priklopiš nanj, ker ti bo šele takrat dodelil IP naslov, ki pa ga boš videl v nastavitvah v xbox-u, ko se ti bo zbootal.

BigMan:

Ali imap DiVX film na cd-ju ali na dvd-ju, ker če imaš na cd-ju, potem ti verjetno xbox ne bere cd-r medijev. Probaj posneti divxe na dvd pa bo delalo, ali pa na cd-rw medij pa probaj.

Mati ::

Hvala mato22,
samo sem probal tale iso file posnet na DVD, pa mi Nero javi nekaj v smislu file not supported for this media, change media!

Res, da pa še nisem z CD-RW probal.

Bom poiskusil....

BigMan ::

Filme imam posnete na DVDju. Če posnamem igro na CDRW tudi dela, tako da bere CDRW, če pa posnamem na isti CDRW film, pa ne. Še nekaj me zanima-ko vklopiš xbox prikaže animacijo-neke eksplozije in logotip. Se da to izključit(zaradi hitrejšega zagona dashboarda) ?

Mati ::

Ok,
uspelo mi je prit v bios in IP je 192.168.100.10

Nikakor mi pa ne uspe, da bi videl Xbox na PC v win explorerju. Sedaj imam nastavitve takole.

mrežna v PC 192.168.100.11
Xbox 192.168.100.10

mask je pri obeh 255.255.255.0

gateway pa je :

PC - prazno, ker drugač internet ne dela
Xbox: 192.168.100.1

sedaj pa ne vem kako naprej????? Ne vidim Xbox-a na PC, ko pa pri xbox-u probam dat connect mi napiše, da je cable ok, pač pa da je nekaj narobe z gateway in da naj preverim IP???

Gledal sem, da je imel na 2. strani nekdo podoben problem, vendar potem ne piše kako je rešil težavo...

Please help....
««
5 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred zaganjanjem tujih aplikacij na Xbox 360 končno premagana

Oddelek: Novice / Varnost
279816 (7994) Looooooka

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116629 (58139) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121531 (1246) Zheegec
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
112017 (1878) SleepLess
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412959 (2254) ganzi

Več podobnih tem