» »

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

««
6 / 39
»»

Mati ::

ok sedaj sem spremenil gateway na xboxu v 192.168.100.11 (IP od mrežne na PC),. Xbox ne javlja več napak, na PC-ju pa še vedno ne najdem xboxa.

jamiroq ::

čaki čaki, kaj ti to nastavljaš v network nastavitvah v MSjevem dashboardu slučajno?

Ker ti moraš najprej od nekod dobit en dashboard (kakšen EvoX bo dovolj), popravit vnose v ini fajlu, da nastaviš mrežne nastavitve (SetupNetwork=Yes, StaticIP=Yes, IP=xboxov ip, Subnetmask=maska, Defaultgateway=ip pcja ali pa routerja), nato iz mape kjer je EvoX s programom Qwix pretvoriš v xiso, ki ga z kakšnim Nerotom zapečeš na CD. S tem CDjem zaženeš xbox in če je vse šlo prav ti nekje na tvju piše ip, ki si ga nastavil. Na xbox se pa povežeš s katerim koli ftp programom (sam uporabljam kar Total Commander).

Mati ::

Hvala Jamiroq, napredujem. Uspelo mi je sedaj pa imam spet težavo z XBMC.

Naprvi strani je opis: Program s PC-ja preko mreže skopirate na XBOX in sicer na E:. Pred tem si naredite na E: mapo apps in nato še xbmc, ter v to mapo skopirajte vse datoteke. Ponovno zaženite XBOX, greste na launch menu/apps/xbmc in zaženite program.

Tako, sem tudi naredil, vendar, ko kliknem na Launch menu/apps, se mi potem nič več ne prikaže za izbrat.

Moj E: na Xbox pa zgleda takole: E: apps, CACHE, TDATA, UDATA

v apps sem naredil folder xbmc, v njega pa sem skopiral vse file.

Kje sem torej naredil napako?

jamiroq ::

se .xbe od XBMCja imenuje default.xbe? če ne, ga EvoX iirc ne prepozna... sicer pa skopiraj sem razdelek [Menu] iz tvojega evox.ini.

Mati ::

Prosim če mi malo podrobneje razložiš tole. Sanja se mi ne kak .xbc ali Menu???

ko se razpakiral XBMC je nastala mapa XBMC.srcV1.1.0 v njej sta pa 2 mapi mplayer in xbmc. Vse to sem posnel v apps/xbmc, vendar potem ne najde xbox xbmc...???

Hvala na trudu.

Fuck sem lamer, ej....

jamiroq ::

ah, si pobral xbmcjevo izvorno kodo iz www.xboxmediacenter.com, je tako? ;)
poglej par postov nazaj, kjer sem dal link do enega tutoriala na xbox-scene.com kjer ti piše kako dobit xbmc. lahko ga pa tudi pobereš na emule.

Mati ::

ok imel sem napačno verzijo XBMC, ki ni vseboval default.xbe itd.

Sedaj zadeva deluje, mislim na pol :)) , še vedno ne vem zakaj se mi noče na net skonektat, da bi recimo update za vreme dol pobral?

Ostalega še nisem probaval.

Kekec ::

Zato ke se ne povezujes na xbox-a kot na pc kjer pošeraš diske in jih vidiš iz drugega računalnika, na xbox-a se povezuješ samo preko ftp-ja. Če pa hočeš da xbox dostopa to tvojega pc-a potem pa moreš to nastavit v xboxmediacenter.xml-ju

lp

jamiroq ::

še vedno ne vem zakaj se mi noče na net skonektat, da bi recimo update za vreme dolpobral?

vklopi in nastavi internet connection sharing (ali pa kupi en router ;)). (iirc boš moral spreminjat ipje, ker hoče ics met 192.168.0.x ipje)...

Mati ::

Imam vklopljen ICS ampak na net se noče skonektat! Ne vem kaj delam narobe. Kaj pa je SMB network? Bi moral tam namesto workgroup dat mshome, ker imam tako ime omrežja?

Prosim, če mi kdo pove kaj naj stisnem, da se skonektam? Po moje bi se mmoral sam, ampak lahko da se motim...

Mati ::

Še ena težava. Noče mi zagnat DVD filma! Ko dam Launch DVD se film ne zažene???

jamiroq ::

skonektat se more samo, pri xbmcju to vidiš, ker ti (če maš project mayhem 3 skin) začne skrolat xbox-scene rss feed. lahko je problem v tem, ker maš v firewallu nastavljeno, da ti blokira promet iz mreže; jaz sem moral v kerio firewallu dodat xboxov ip pod trusted adress group. aja, pa še vklopit sem moral opcijo, da firewall teče na gatewayu.

kje ti pa dvdja ne zažene? v xbmcju? jaz bi ti sicer priporočal, da za dvdplayer uporabljaš kar msjev dash, ker xbmc ni še primeren za to. da ti iz xbmcja avtomatsko zažene msjev dash in začne predvajat dvd moraš v XboxMediaCenter.xml met vnos < dvdplayer >c:\xboxdash.xbe< /dvdplayer > (ni presledkov za < in pred >); mislim, da je tudi privzeto nastavljen tako, vendar nisem prepričan.

Mati ::

Skonekta se mi še vedno ne, pojma nimam v čem je vzrok! Firewall nimam vklopljen, mogoče je kak vzrok v SP2, ampak notebook se mi pa sprve skonekta.

Kar se pa tiče predvajanju DVD filmov je pa takole, da sem na C: poleg tega novega dashboarda posnel še kompleten MSdash, ki sem ga pred nalaganjem novega izbrisal.
Sedaj zadeva deluje tako, kot sem si predstavljal.

Mati ::

Še eno vprašanje. Kje v Xbox-u lahko vidim disk mojega PC-ja???

gazza ::

Pozdrav

tudi sam imam modan xbox .. aladdinov XT Pro chip uporabljam .. sem ga sam nalotal brez problemov, nalozil evox, xbmxc, povezal z PC-jem... Moram reci da je stvar idealna .. trenutno imam disk samo 8G .. nameravam ga zamenjati z vecjim cca 200G .. pohvalil bi mato22 ki je napisal zelo dobr kratek tutorial ..

no sedaj pa še par mojih vprašanj:

Kako kopirati dvd film, ki je posnet z neta .. kot image ISO .. na xbox-ov disk .. ali je to mozno? .. ce je kako?
Ali se da zamenjati v XBMC ko odpres npr. my pictures da se ne prikazejo vse povezave do diskov na xbox-u .. ali lahko nastimam samo npr. E:\ ..

to je vse zaenkrat od mene, kot moj prvi post

hvala za odgovore ..

lp

gazza

jamiroq ::

Kako kopirati dvd film, ki je posnet z neta .. kot image ISO .. na xbox-ov disk .. ali je to mozno? .. ce je kako?
xbmc podpira predvajanje direktno iz .iso datotek, tako da kar kopiraš na xbox in predvajaš, ali še bolje, na pcju šeraš mapo, kjer je film in ga predvajaš kar preko mreže (dostop do mape nastaviš v XboxMediaCenter.xml).

Ali se da zamenjati v XBMC ko odpres npr. my pictures da se ne prikazejo vse povezave do diskov na xbox-u .. ali lahko nastimam samo npr. E:\ ..

tiste povezave odstraniš (ali dodaš kakšno drugo :)) v XboxMediaCenter.xml.

Mati ::

ok končno mi je uspelo. Nisem vedel, da moram spremeniti IP v nastavitvah za Network - SMB server. Tja je bilo treba vpisati IP od mrežne računalnika.

Sedaj pa ne morem nastavit v vremenu slovenskega mesta. :\

Aja, ve kdo mogoče kako bi lahko igral XBOX live, baje so neki brezplačni serverji...

jamiroq ::

od slovenskih mest pozna samo Ljubljano in Maribor, iirc.

Za zastonj igranje preko neta rabiš najprej igro, ki podpira igranje preko system linka (torej mreže) in Xlink-Kai, kar je spet ena umetnost nastavit :P.

potrebuješ account na strani http://www.teamxlink.co.uk/, iz katere tudi pobereš program.

po namestitvi zaženeš "Start Kai Configuration Tool", v Default XTag (username) vpišeš svoje uporabniško ime, v default password vpišeš geslo in v Default Profiles izbereš "Engine Only (for dashboards)".

Klikneš OK in poženeš "Start Kai". V XBMCju nato še v Settings-My Programs->Xlink Kai izpolniš username, geslo in IP računalnika kjer teče Kai Engine (in mogoče še mapo, kjer imaš igre).

Vse kar sedaj ostane je, da greš v Applications->Xlink Kai (s triggerji se premikaš med Friends, Games, Arenas in Chat), izbereš areno in udariš po play :).

V igri nato izbereš multiplayer in system-link, kjer bi tako ali drugače moralo pokazati serverje :).

Kekec ::

Vreme lahko nastaviš tudi za Kranj, Celje in Škofljico.

kiFni ::

A bi močoče znal kdo povedat katera verzija XBMC je trenutna najboljša oziroma stabilna.

Kekec ::

Jaz imam prvi junij pa dela čisto vredu, sicer pa gre tako in tako za build-e ki jih pravzaprav lahko narediš tudi sam!

lp

Mati ::

Uspelo mi je sedaj vse nastavit. Začuda mi je uspelo tudi online igranje, kljub temu, da sem komaj sedaj videl vse te vpise.
No, v bistvu nisem rabil ničesar nastavljat, odprl sem account, instaliral KAI in že je vse delovalo.

Čudno, da nobenega fuzbala ni na serverjih? ;((

Tam sem nepremagljiv...:))

gazza ::

no zdej sem pa pogruntal, da če gledaš dvd-rip z diska xbox-a .. ne podpira zvoka in menija .. hmm zakaj ..kdo ve?
a če ga zapečem na cd pa ga zaženem v evoxu.. ali bo potem vse delovalo ?

Grill ::

Mi lahko malo poveste, kje ste naročili vaše čipe?

krho ::

@Grill: bom citiral sam sebe.

Namen imam kupiti x-changer 2 modčip.
Cena sama ni problem saj znaša 20EUR. Problem pa je UPS poštnina ki znaša 25EUR.

Če bi še koga zanimal nakup, čipa bi bil zelo vesel, saj se tako stroški poštnine precej znižajo.


---
Kdor bi rad prišel do xboxa v sloveniji za ~ <b>40.000 SIT</b>, naj sledi tejle povezavi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Mati ::

Zakaj za 40.000? V Mullerju jih imajo za 34.800 z davkom!

NIA ::

Kdo obvlada podnapise?
Na enemu od postov, ki ga je napisal mato22 sem prebral, da mu XBMC podpira vse podnapise.
Meni podpira samo srt, ali obstajajo kakšni kodeki ali kaj podobnega.
PS.: Zahvaljujem se ostalim za napotke pri iskanju XBMC binariesov.
XXX XXX XX XX XXX XX XX X XX X XX

Kekec ::

Nazadnje ko sem bil v Mullerju so rekli da sploh nevjo če jih bodo še dobili!


Podnapisi morajo imeti enako ime kot film primer ; SinCity.avi -> SinCity.srt

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

Mati ::

Včeraj so še jih imeli na zalogi. Pa celo te z Philipsovim DVD pogonom.

Kekec ::

Aha kul, jaz nisem imel te srece!

McNato ::

Zdaj imajo ceno za XBOX 43.600. Me spominja na čase stare juge ko se se cene spreminjale večkat na dan :-) Zdjutraj so bili tudi windowsi cenejši če se ne motim.

Mati ::

Pravkar sem preveril v Muller v Mariboru, na Jurčičevi cesti!

Cena za XBOX je definitivno 34.800,00 Sit z davkom!

mitcho ::

pozdrav!
A je mogoče kdo kje opazil WIFI za xboxa? Je sploh možno? Bi mogoče delalo z USB Wifi ključem? Verjetno bi bil problem z driverji in kje jih dobiti. Kje dobim xbox USB konverter? Ali ga lahko z "malo" truda naredim sam?

Hvala v naprej,
Mitcho

PS. Mimgrede, za vreme poskrbi www.weather.com, kjer lahko tudi poiščete svoje najbližje mesto:

link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Kekec ::

Seveda

PS: a si lahko popravis podpis da nebo raztegovalo forum nekam v bozjo mater!

CaqKa ::

ni podpis.
sem popravil

Grill ::

Glede zvoka...

Tisti, ki ga imate povezanega na TV, kako imate nastavljen zvok? Na stereo ali Dolby? In imate DTS omogočen?

Se sliši kakšna razlika?

delfinus ::

Dolby Digital in DTS ti bo prisel prav samo, ce ga bos imel preko optike prikljucenega na A/V Reciever.

lp, D.

mato22 ::

Pa tudi, če nimaš pravega kabla, te možnosti sploh ne boš mogel izbrat.

Kekec ::

A ve kdo kje bi lahko kupil konektor za optični audio output, nekaj časa sem upal da bodo to dobili na playgame.biz, vendar niso, zato če kdo ve kakšno drugo online trgovino se priporočam, lahko je tudi v tujini, najraje pa da je vsaj v EU?

Nekaj takega čeprav je več različnih teh konektorjev


tnx

Grill ::

Dolby Digital in DTS ti bo prisel prav samo, ce ga bos imel preko optike prikljucenega na A/V Reciever.


Hvala!!

Pa tudi, če nimaš pravega kabla, te možnosti sploh ne boš mogel izbrat.


Sicer uporabljam malce boljši kabel kot je po defaultu zraven ampak opcije pa lahko izberem.

Ampak razlike pa ne čujem..

mato22 ::

Ja nekateri kabli, ki so malo boljši, pa čeprav nimajo digitalnega izhoda, omogočajo izbiro opcij, vendar zvok ne bo DD ali DTS.
Imam sam tud en starejši kabel, ki je malo boljši in ima S-video out, pa mi tudi omogoča izbiro opcije DD in DTS ampak je zvoj še vedno stereo.
Za pravi DD in DTS pa uporabljam kabel z optičnim izhodom in pa reciever z DD in DTS dekoderjem in zadeva je fantastična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Kekec ::

Pa kej ste nabavl te kable jaz to iščem že precej časa!

mato22 ::

Jaz sem ga kupil v Italiji. Ga ima vsaka trgovina, ki prodaja xbox-e.

Kekec ::

Greš kaj v italijo :), a veš mogoče za kakšnop online trgovino da bi to lahko kupil?
lp

delfinus ::

Js sem nabavil pri enem g. ki ima tale oglas na bolhi in prerihtava Xboxe po tvojih zeljah. Imel je tudi kable, poklice pa bos videl, ce ima kaksnega na zalogi. Kontakt do kabla

lp, D.

kiFni ::

Mene pa zanima kater bios uporabljate, oziroma katerga priporočate. Sam mam trenutno evox m8+

krho ::

Meni je danes dopoldne končno uspelo vse spraviti skupaj.
Jaz imam evox m8.

Sedaj pa druga stvar. Ko v XBMC nastavim slovenščino, v samem xbmc-ju ni šumnikov. Pisava je nastavljena na Windows CE. Med Samim filmom ni problema, tam šumniko so.

Poleg tega pa bi v samem xbmc-ju rad imel večje črke. Ne zaradi mene jaz dobro vidim, oče pa s očali komaj vidi kaj preebrati.

P.S
Ali kdo ve za kak tih disk, ki se ne greje preveč, kapacitete 120G. Sem dal notri mojega 120G WD-ja pa je vse skupaj kar glasno pri gledanju kake drame, ali tišjega filma.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

kiFni ::

Tisti k mate večje diske not, katere ste vgradil. Jaz mam Hitachi 160GB pa ne vem če je z diskom kaj narobe al kaj, ker mi podatke na F ali G izgublja in datoteke niso več uporabne.Tud ftpjat jih ne morem več nazaj na pc.Sumim da je zato kriv disk. Al je kaka posebna fora pri pripravi diska.

-Sformatiral z evox
-naložil programe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

krho ::

Videofrik ali imaš v BIOSU vklopljen 48bit LBA?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kiFni ::

Ja imam. Flashan bios evox m8+ 48lba 06

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()
««
6 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred zaganjanjem tujih aplikacij na Xbox 360 končno premagana

Oddelek: Novice / Varnost
279819 (7997) Looooooka

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116649 (58159) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121532 (1247) Zheegec
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
112018 (1879) SleepLess
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412961 (2256) ganzi

Več podobnih tem