» »

Recenzije knjig!? Da ali ne?

Recenzije knjig!? Da ali ne?

STASI ::

Naslov pove vse.
Na isti načinkot DVD recenzije.
Zakaj? Ker včasih prideš v knjigarno ali knjižnico in ne veš kaj bi bral, kakšnaje vsebina.0:)

PS:Mogoče sem falu oddelek da je bolje tole za Slo-Tech kot sedma umetnost!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

OldSkul ::

Oddelek DVD revenzije je popolnoma zamrl.Kaj bi bilo šele s knjigami!!

STASI ::

najmanj 1 moja recenzija na 14 dni! Če ne več!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Ziga Dolhar ::

Najmanj Pet recenzij tedensko (od vseh recenzentov skupaj, se ve).

Potem se mi bo to zdelo smiselno.
https://dolhar.si/

OwcA ::

Smo za, če bodo prispevki na nivoju.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OldSkul ::

Mi bi radi še precej stvari.Raj to kakor pa še en oddelek, ki bo itak propadel.

BigWhale ::

> Najmanj Pet recenzij tedensko (od vseh recenzentov skupaj, se ve).

Pet recenzij tedensko za knjige je butasto... Ena na teden je povsem primerno...

Saj niso novice... so recenzije za knjige...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

M-man ::

Potem bi bilo več recenzij kot pa novic.>:D >:D
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Ziga Dolhar ::

BigWhale -- karkoli manj je popolnoma neuporabno.

Če rečeva, da obstaja 20 širokih "žanrov", potem to pomeni 1/4 pokritost tedensko oz. celotno pokritost celotnega spektra v enem mesecu.

Nekomu, ki prebere eno knjigo enega žanra mesečno, tako ponudiš eno samo knjigo. To pa ne predstavlja izbire, ampak kritičnega bralca nevredno predstavitev knjige.

Iz te teme sicer ni razvidno, za kakšne vrste knjig naj bi sploh šlo; pa tudi če omejiva zgolj na teme našega foruma, se to razbije na programiranje (php, c++, java ...), rač. arhitekture (...), operacijske sisteme, uporabniške programe ... Že s petimi knjigami tedensko (moj predlog) boš dosegel sila šibak rezultat. Da bi šel pod to? Prosim te.

Lahko se pa recenzent omeji na striktno programiranje v C++-u. V tem primeru bo bralec z eno recenzijo vsaka dva tedna na dvakrat tako dobrem položaju kot po mojem 'predlogu'. Smiselno? :\
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Skratka -- če se že lotevaš odpiranja tako širokega novega področja na Slotechu, se ga ne loti zgolj provizorično.

Ne konkuriraj Mobisuxu z opisom enega mobitela mesečno.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

To je bolj poslastica kot pa karkoli drugega. Tako kot clanki...

OwcA ::

Ziggga: po tvoji logiki lahko nehamo pisati kakršne koli teste, kot tudi vse ostale rečunalniške strani in revije, ki se vsaki stvari posvetijo z več kot 3 vrsticami.

Glede na oddelek in minule teme se verjetno ne gre nadejati velikega zanimanja za viteške romance iz 12. stoletja, kaj ne?

Čim bolj si žanersko usmerjen, tem manj rabiš recenzije, saj bereš serije in ali avtorje.

Niti ne vem zakaj bi moralo iti za "izbiro". Tako ali tako je okus pri knjigah stvar posameznika, za literarno kritiko usposobljenih pa dvomim, da se na tem forumu tare. Še vseeno pa lahko prav pride, da te kdo opozori na kakšno dobro knjigo. Morda te recenzije res ne bodo vredne bralca, ki pričakuje, da mu drugi povedo, kaj naj si misli o določeni knjigi in hkrati želi biti zelo "načitan", ampak vse dokler bo kdo prebral po teh nasvetih kakšno knjigo, ki mu je bila všeč in je drugače ne bi, se mi stvar ne zdi zelo zgrešena.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Ziga Dolhar ::

Owca:

> Ziggga: po tvoji logiki lahko nehamo pisati kakršne koli teste, kot tudi vse ostale rečunalniške strani in revije, ki se vsaki stvari posvetijo z več kot 3 vrsticami.

Kaj, pišete teste? (18.01.2004, 03.10.2004?)

Ne razumem, kaj sploh želiš povedati. V eni reviji -- reciva Joker -- imaš po deset mini testov in enega do dva mega primerjalna testa. Monitor ima megamega (primerjalne!) teste. In tako je prav.

> Glede na oddelek in minule teme se verjetno ne gre nadejati velikega zanimanja za viteške romance iz 12. stoletja, kaj ne?

Ne vsiljuj obiskovalstvu svojega (ne)okusa. Morda se gre pa nadejati moderne angleške poezije. Glede na tekmovanje pred slabom letom, zna poezija postati celo zelo zanimiva. Ampak ne glej na to konkretno -- raje poglej, kam ljudstvo taco moli.

> Čim bolj si žanersko usmerjen, tem manj rabiš recenzije, saj bereš serije in ali avtorje.

Tak človek naj torej bere vse in ne ločuje zrn od plev? Ravno tak bo hvaležen za napotke -- prav tako kot nek "freelancer", ki šele išče sebi všečno vsebino.

Sicer pa si zopet nasprotuješ -- potemtakem, če sledimo tebi, na Slotechu sploh ne potrebujemo recenzije.

> Niti ne vem zakaj bi moralo iti za "izbiro". Tako ali tako je okus pri knjigah stvar posameznika, za literarno kritiko usposobljenih pa dvomim, da se na tem forumu tare.

Izbira izhaja od prvega pisca te teme ("Zakaj? Ker včasih prideš v knjigarno ali knjižnico in ne veš kaj bi bral, kakšnaje vsebina."). Glede literarne usposobljenosti se strinjam (in se pridružujem uporabi 3. osebe), vendar s tem zopet postavljaš tezo proti uvedbi recenzij knjig.

> Še vseeno pa lahko prav pride, da te kdo opozori na kakšno dobro knjigo. Morda te recenzije res ne bodo vredne bralca, ki pričakuje, da mu drugi povedo, kaj naj si misli o določeni knjigi in hkrati želi biti zelo "načitan", ampak vse dokler bo kdo prebral po teh nasvetih kakšno knjigo, ki mu je bila všeč in je drugače ne bi, se mi stvar ne zdi zelo zgrešena.

Vrednost kritike/recenzije ni v tem, da te prepriča v neko interpretacijo vsebine (materije!), ampak ti predstavi svoje stališče o branjavrednosti. Interpretiral bo že sam bralec, toliko ga gre cenit. Lahko pa ga opozorimo na določene vidike in mu jih ponudimo v svobodno oceno, in hkrati naj oceni tudi kritikovo mnenje v luči "Agree to disagree".

--

Večja nevarnost, ki jo pri tej ideji vidim (v bilokaki izvedbi), je potencialno približevanje Jokerju (poudarek na ZF in skorajšnje poviševanje žanra v nek "nadžanr" in slepo propagiranje kot edinega pravega).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Ne razumem, kaj sploh želiš povedati. V eni reviji -- reciva Joker -- imaš po deset mini testov in enega do dva mega primerjalna testa. Monitor ima megamega (primerjalne!) teste. In tako je prav.

Želim povedati, da pri mini recenzijah trpi kvaliteta, vsaj dokler nimaš zelo standarizirane metodologije testiranja in zelo lepo kvantizirajoče postavke, kar bi za knjige (in še marsikaj drugega) težko trdil.

Ne vsiljuj obiskovalstvu svojega (ne)okusa. Morda se gre pa nadejati moderne angleške poezije. Glede na tekmovanje pred slabom letom, zna poezija postati celo zelo zanimiva. Ampak ne glej na to konkretno -- raje poglej, kam ljudstvo taco moli.

Komu kaj vsiljujem? Če bi gledal konkretno bi se moral izreči bolj ali manj samo za ZF in F.
Ko smo ravno pri poeziji, v kolikor ravno ne skušaš sebi ali drugim kaj dokazati, ne bereš kar zbirke za zbirko. Upal bi si celo trditi, da si večina, ki te zvrsti res ceni, vzame z posameznim delom več časa, kot z romanom.

Tak človek naj torej bere vse in ne ločuje zrn od plev? Ravno tak bo hvaležen za napotke -- prav tako kot nek "freelancer", ki šele išče sebi všečno vsebino.

Nikakor ne. Ampak tak človek bo prebral recimo cel opus Gibsona, Le Guinovo, Pratchetta ... Kar mu bu vzelo ustrezno več časa, s čimer se kompenzira daljša perioda.

Sicer pa si zopet nasprotuješ -- potemtakem, če sledimo tebi, na Slotechu sploh ne potrebujemo recenzije.

Zopet?
Od kod si potegnil ta sklep mi ni povsem jasno. Da je to tvoje stališče je očitno, kaj več pa že ne.
Kaj "potrebujemo" in česa ne je tako ali tako zelo meglena tema in predvsem subjektivna. Precej bolj smiselno vprašanje bi bilo, kakšno kvaliteto lahko ponudimo in za katere stvari bi bilo zanimanje. V končni fazi se "kaj" tako ali tako zreducira na to, kakšne prispevke so ljudje pripravljeni pisati.

Izbira izhaja od prvega pisca te teme ("Zakaj? Ker včasih prideš v knjigarno ali knjižnico in ne veš kaj bi bral, kakšnaje vsebina."). Glede literarne usposobljenosti se strinjam (in se pridružujem uporabi 3. osebe), vendar s tem zopet postavljaš tezo proti uvedbi recenzij knjig.

Izhodiščen problem povsem dobro reši tudi manj masoven pristop. V končni fazi gre v obeh primerih za izbiro ene knjige. Pri čemer "manj a bolj obširno" zmanjšuje verjetnost, da posežeš po nečem, kar ti ni povšeči.
Ne uvajam teze proti vsakršni obliki recenzij. Sem proti lierarni toeriji na stopnji srednješolca, kar pa še ne pomeni, da je to edina mogoča oblika recenzij. Več kot imaš knjig na enkrat in krajši kot so opisi, večja je potreba po tem, da jih med sabo nekako primerjaš, kar sabo seveda prinese težave. Tudi če se recenzentu ne zdi potrebno delati primerjav, veliko možnosti pripelje bralca do vprašanja: "katero [poljubna_zvrst] mi priporočate?" Priznam, lahko se neizjasniš, ampak s tem spet ne slediš željam bralcev. Skratka, ta pristop ugodi le peščici, kot sem že prej omenil, tistim, ki želijo da se nekdo drug odloči namesto njih in posledično tudi ne dvomijo pretirano v priporočilo, ako to le ni nujno potrebno.

Vrednost kritike/recenzije ni v tem, da te prepriča v neko interpretacijo vsebine (materije!), ampak ti predstavi svoje stališče o branjavrednosti. Interpretiral bo že sam bralec, toliko ga gre cenit. Lahko pa ga opozorimo na določene vidike in mu jih ponudimo v svobodno oceno, in hkrati naj oceni tudi kritikovo mnenje v luči "Agree to disagree".

Lepo, da z nami deliš svoje mnenje (s katerim se v tem pogledu strinjam), ampak kakšne globoke zveze s citiranim pa žal nima (v repliko zaviti tavtologijo, ni ravno vrhunec konstruktivnega debatiranja). Če že kaj, me podpreš, opozarjanje na določene vidike, podajanje lastnega mnenja... je stvar obsežnejših recenzij.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Ziga Dolhar ::

Owca:

> Želim povedati, da pri mini recenzijah trpi kvaliteta, vsaj dokler nimaš zelo standarizirane metodologije testiranja in zelo lepo kvantizirajoče postavke, kar bi za knjige (in še marsikaj drugega) težko trdil.

Težavne niso same "mini recenzije", ampak recenzije (lahko tudi velike), ki ne spadajo v nek sklop ali ne ponudijo možnosti primerjanja s podobnimi deli; primerjalni testi to možnost (ne glede na izčrpnost članka, posvečenega enemu elementu) to ponujajo sami po sebi, samostojni testi (mini ali mega, ni važno) pa zgolj, če obstojijo še drugi sorodni. Vsekakor niso težavni kar direkt testi z "več kot 3 vrsticami".

> Ko smo ravno pri poeziji, v kolikor ravno ne skušaš sebi ali drugim kaj dokazati, ne bereš kar zbirke za zbirko. Upal bi si celo trditi, da si večina, ki te zvrsti res ceni, vzame z posameznim delom več časa, kot z romanom.

Se strinjam, a te želim opozorit na to, da si želim možnosti izbrati, koga bom bral: bo to Marianne Moore ali Derek Walcott? Če nobenega od njiju ne poznam, pa me "mikata", mi bo recenzija enega dela prišla prav. Primerjava obeh del -- bom vsaj vedel, v kakšnem ambientu piše en in drugi, o kakšnih motivih pišeta? -- bo toliko bolj koristna pri mojem odločanju, koga bom dejansko bral.

> Nikakor ne. Ampak tak človek bo prebral recimo cel opus Gibsona, Le Guinovo, Pratchetta ... Kar mu bu vzelo ustrezno več časa, s čimer se kompenzira daljša perioda.

Seveda! Če se navežem na prejšnji odstavek: najprej se bo moral odločit, koga od teh bo bral. Če mu predstavimo le enega, ga bo izbral na podlagi poznanstva, ne izbire.

> Zopet?
> Od kod si potegnil ta sklep mi ni povsem jasno. Da je to tvoje stališče je očitno, kaj več pa že ne.

Leti na tvoj prvi odstavek ("Ziggga: po tvoji logiki lahko nehamo pisati kakršne koli teste, kot tudi vse ostale rečunalniške strani in revije, ki se vsaki stvari posvetijo z več kot 3 vrsticami."), v katerem namiguješ, da niso smiselni testi, ki so daljši od "3 vrstic". Ampak to nejasnost sva razčistila zgoraj.

> Izhodiščen problem povsem dobro reši tudi manj masoven pristop. V končni fazi gre v obeh primerih za izbiro ene knjige. Pri čemer "manj a bolj obširno" zmanjšuje verjetnost, da posežeš po nečem, kar ti ni povšeči.

Deluje v eno smer (poznam eno delo, drugega ne; eno mi je/ni všeč, torej vzamem prvega/drugega). Bolje kot nič, da.

> Ne uvajam teze proti vsakršni obliki recenzij. Sem proti lierarni toeriji na stopnji srednješolca, kar pa še ne pomeni, da je to edina mogoča oblika recenzij.

Literarna teorija na stopnji srednješolca (če vzamem za vzorčen primer knjigo Književnost na maturi) ni ravno preveč poljudna in v knjigarni koristna vrsta kritike. Jo močno odsvetujem.

> Lepo, da z nami deliš svoje mnenje (s katerim se v tem pogledu strinjam), ampak kakšne globoke zveze s citiranim pa žal nima. Če že kaj, me podpreš, opozarjanje na določene vidike, podajanje lastnega mnenja... je stvar obsežnejših recenzij.

Delno te podprem, seveda. Sicer pa sem razmišljal o krajših recenzijah knjig, ki jih preberem v svojem priljubljenem tedenskem časopisu: meni najbolj zanimivo oz. koristno je sporočilo, ki ga recenzent ponavadi poda precej neposredno (v zadnjem odstavku): napotek o "branjavrednosti", ki zna biti precej preprost. "Ne zapravljaj časa" (Clintonova knjiga ;)), "Beri če-" (Marianne Moore), "Preberi." (nagrajenci Man Booker prize). Kar drzna trditev, a ponavadi (upoštevajoč seveda subjektivno všečnost same tematike) zelo koristna. (Da, tu podprem tezo o nepotrebnosti masovnosti.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Težavne niso same "mini recenzije", ampak recenzije (lahko tudi velike), ki ne spadajo v nek sklop ali ne ponudijo možnosti primerjanja s podobnimi deli;

Očitno bereva različne recenzije, ampak tiste na katere sam kaj dam (zavoljo jasnosti, govorim predvsem o gledališču in književnosti), skoraj nikoli dela ne primerjajo z drugimi, vsaj ne onkraj razvoj avtorja (implicitna primerjava z njegovimi prejšnimi deli torej).
Primerjave bolj sodijo v literarne eseje, seveda samo nek aspekt, ne vse od ilustracij do sredstev izražanja.

Se strinjam, a te želim opozorit na to, da si želim možnosti izbrati, koga bom bral:

Vedno bo neka omejitev obsega, zato se mi zdi ta navidezna možnost izbire bolj kozmetika kot kaj drugega.
Po drugi strani težnja po primerjanju omejuje domet recenzije, kajti pri primerjanju iščeš skupne točke, precej bolj smelo pa bi bilo, kot tudi sam pozivaš, opozarjati na sveže pristope, na drugačnost.

Če se navežem na prejšnji odstavek: najprej se bo moral odločit, koga od teh bo bral. Če mu predstavimo le enega, ga bo izbral na podlagi poznanstva, ne izbire.

Lahko, da ti delam krivico, ampak, ko tole berem, ves čas dobivam asociacije na "best buy".
Izhodešče debate kaže na željo po nečem novem nepoznaem in čim bolj boš izbiral, bolj boš izbral že videno, poznano, ker veš, da ti je to bilo všeč. To resda lahko ni nič slabega, ampak v takšnem primeru si lahko pomagaš tudi z iskanjem drugih del že branega avtorja. Medtem, ko te lahko malo manj "svobodne volje" pripelje do kakšnih zanimivih novih odkritji.

Literarna teorija na stopnji srednješolca (če vzamem za vzorčen primer knjigo Književnost na maturi) ni ravno preveč poljudna in v knjigarni koristna vrsta kritike. Jo močno odsvetujem.

Se strinjam, mišljena je bila kot nekaj negativnega (čeprav operiranje z osnovnimi izrazi in pozavanje obdobji ter njih značilnosti pomaga pri podajanju/sprejmenjau jasne informacije kjer je to potrebno).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

IgorGrozni ::

Spoštovani !

Recenzija knjige ni recenzija modela telefona, testa grafične kartice, ki je tehnologija v razvoju ( zdaj ) !
Kot bi z recenzijskimi orodji ocenjevali vsako zakotno novico , ki jo lahko prebereš v Novicah.
Vsako literarno delo se mora postaviti v čas in prostor, kjer je nastalo in se oceniti tudi glede na odnos do časa v katerem se bere. ( npr. za assasine - ne morem se spomnit naslova - hudič - ja, Alamut Vladimirja Bartola ne bi bili slišali, če ne bi bili v sedanjih globalnih političnih razmerah ponujal drugačen pogled na muslimane).
Prav tako tudi stroka ravna z ocenjevanjem del avtorjev; t.j. postavi jih v razvojni niz avtorja, primerja jih z njegovimi sodobniki, umešča jih glede na druga dela žanra, drugih umetnosti in ocenjuje njihovo slogovno in filizofsko vrednost glede na takrat in tudi zdaj.
Potrebuje, podobno kot zgodovina, čas za odplevljanje nerelevantnih produktov.

Če sem dobro razumel željo začetnika tele teme, ta ne želi več, kot nasvet ljudi, ki so mu sorodni po interesih, ko bo želel prebrati knjigo.

Pisanje recenzij v kvaliteti, ki jih zahteva Zigga je trdo, zahtevno delo, za katerega potrebuješ strokovno znanje, kilometre knjig, veliko časa in seveda nekoga, da plačuje tvoje račune v tem času.
In ker je od vseh zgoraj naštetih pogojev malo izpolnjenih, tudi profesionalne - plačane recenzije v časopisih največkrat pišejo hm... volunterji, ki pa so sposobni zapisati samo všeč-nevščeč, best buy, ipd...
Govoriti o industrijski produkciji recenzij kot o proizvodnji kruha : pet na teden, sto na mesec je otročje, saj lahko daš oceno za knjigo, ko jo prebereš, prebrati dovolj poglobljeno dve ali tri na teden pa je največkrat nemogoče. Čas in množičnost je prednost foruma.

To kar se lahko naredi in bo najbolj koristno za soforumaše je recimo tole:

1. Pripraviti obrazec v smislu:
Kdo je bral :
Naslov :
Avtor :
Število strani:
Zvrst:
Značilni citat:
Mnenje o knjigi:
Ocena :
Mnenje o jeziku : (kako se bere)
Kje se kupi/izposodi:
ipd.

Na forumu uskladiti obrazec in vpisovati v posebno temo.
Tako bo s časom, tako kot pri kot pri drugih temah in v celem forumu, ustvarjena bazo podatkov za izposojo knjig, ki jih bodo ocenili ljudje, ki se družijo na tem forumu.

Če pa želite neodvisne - strokovne ocene knjig, pa berite časopisje, best buy, ipd., le da tam pišejo ljudje, ki nimajo več znanja kot vi, bolj so podložni mnenju vplivnih posameznikov (šefov,saj poznate, tisti, ki nimajo pojma o zadevi, so ponavadi najbolj glasni zagovorniki neumnosti, ki jih trobezljajo agresivni, vplivnejši posamezniki, saj tisti skrivajo svoje neznanje in negotovost- velja za vse druge stroke) kot vi in na koncu večina knjig, ki jih berejo so replike ˝klasične, spoštovane književnosti˝, ki vas bodo zdolgočasile do smrti.

Kot je nekje zapisal Vitomil Zupan( ali je bil Henry Miller), navajam po spominu... da se je zarinil v goščavo književnosti, bral do onemoglosti, da je po kilometrih prebranih knjig izločil nekaj biserov, ki so se pogovarjali z njim...
To še vedno velja. Če hočeš, da se ena knjiga pogovarja s tabo jih moraš prebrati na tisoče. Je pa lažje, če izbor že v začetku omejiš.

LP. IgorGrozni

kuglvinkl ::

Tale ideja mi je pa všeč. Zelo.
Your focus determines your reallity

STASI ::

IgorGrozni: Ideja je res prečudovita. p še kratek povzetek knjige zraven pa je to to!!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Trubadur ::

hh

kuglvinkl ::

Tkole bomo, če se pripravi seznam, ki je v skladu s stroko (ne rečem,d a ta ni, ker se na zadeve ne spoznam), potem bomo naredili eno temo iin notri šibali te podate, vsaka knjiga nov post, zraven bo pa obstajala tema, kjer bo tekel pogovor. Smisleno bi iblo, da se na koncu seznama doda še mesto za morebiten uporabnikov opis.
Your focus determines your reallity

IgorGrozni ::

Hja !

Ali bi lahko vpis nove knjige v seznam potekal v obliki vprašanj- polj, kamor bi vstavljali odgovore npr :

Ko odprem temo se pojavijo polja za vpis :( omejeno število znakov)

Uporabniško ime : IgorGrozni
Zvrst: leposlovje
a) računalništvo
b) leposlovje
c)krimič
d)ZF
e) družboslovje
f) Fant.
g) strip
h) ljubič
i) naravoslovje
j) poljudnoznanstveno
k) vpiši sam
l) epsko pesništvo
m) lirika
n) gledališče
o) erotika

Klikneš b) in se zapiše v polje
Jezik : angleški
Naslov : Zen and the Art of Motorcycle maintenance
Avtor : Robert M. Pirsig
Strani :424
Nosilna tema: Odnos človeka in tehnologije
Rang knjige : 4 ( od 5)
Čas branja : 5 dni
Kako se bere : Dobro. Tekoče. Večkrat
Opis ( ne piši zapleta) : Strah pred tehnologijo. Osnovne filozofske ideje civilizacije razumljivo razložene. Možna rešitev konflikta med tehnologijo in arhaično psiho človeka.
Kdaj brati : zimski dnevi
Kje si jo dobil : knjigarna Vale - Novak, BTC.

Če bi lahko potem bazo razvrstil po po rangu in zvrsti ?

To kar je potrebno je določit seznam za opis( zgoraj je samo predlog), zvrsti bi lahko mogoče sunili knjižničarjem (cobbis), da ne odkrivamo tople vode. Mogoče več prostora za opis ? Čeprav bodo potem tam lahko nerazumljivi spisi.

LP. IgorGrozni

STASI ::

No zdej moderatorji al pa "sekret service" a ste za to al ja?:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

STASI ::

Uporabi naj se obrazec ki ga je predlagal IgorGrozni pa je.:\
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

kuglvinkl ::

Se bomo posvetovali. Odgovor sledi v nekaj dneh. KOt rečeno, mi je ideja všeč.
Your focus determines your reallity

STASI ::

In kaka je kej odločitev?8-O
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

kuglvinkl ::

Situacija je takšna. Zaradi prioritet bo zadeva zaenkrat takšna kot je pri recimo Slo-Tech 3D Teamu. Se pravi, standardiziran obrazec, ki se izpolnjuje (če ne veste o čem govorim, si poglejte te teme). Obvezno mora bit na koncu prostor za lasten komentar (vztrajam).

Zatorej, do jutri zvečer, te prosim STASI, da napiši, po vzoru, ki si ga dal že zgoraj, obrazec, da ga čim več ljudi komentira. Poleg tega te prosim, da boš skrbnik te teme (to bova uredila na zasebno). v ta namem moraš razmisliti o pravilih, ki bi veljale za to temo (npr. ali sem več userjev postaviti več recenzij ene knjige itd..).
Your focus determines your reallity

STASI ::

No po navodili tajne policije sem sestavil nek obrazec v katerega se bi vnašalo podatke o knjigi. Obrazec ni končen, ampak je na vas da poveste kaj bi odstarnili in dodali oziroma poboljšali!!!!

Obrazec

:\ :\
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

kuglvinkl ::

Najprej se ti opravičujem za pozen odgovor (treba zaslužit za kruh). OK, glede kode in Primoz totalen in onkraj segajoč monopol. Predlagal sem (na žalost, morda nisem dobro obrazložil), obrazec, ki ga imaš zgoraj, potem se pa izpolnjuje kot pri tejtemi. Čisto enostavno. Namreč, na prioritetni listi, kjer so stvari, ki jih mora Primož skodirat je še precej drugega, recimo tista zadeva prej (ki se bo sicer reševala drugače).

Zdej, postavit moraš tak seznam v novo temo in dodati še pravila (kje se komentira, ali sme biti več recenzij ene knjige itd.). Ker vse ostalo se bo brisalo in tako bi bilo v redu, komentiralo (vsebine knjig namreč v drugi temi).

Upam, da sem bil tokrat bolj razumljiv.

Eno recenzijo imam že na zalogi ;).
Your focus determines your reallity

STASI ::

razmem!! :D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Amazonu velik problem lažne recenzije

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
237149 (4647) Jst
»

Recenzije na Amazonu enako zanesljive kot profesionalne

Oddelek: Novice / Ostale najave
115508 (3896) Jst
»

POZOR vsi ljubitelji znanstvene fantastike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8317126 (12298) Tanja.C
»

Domače branje: "Bamford, James. 1983. The Puzzle Palace. Baskerville: Penguin Books."

Oddelek: Novice / Domače branje
375502 (4622) STASI

Več podobnih tem