» »

Reakcijski motor SamSvojMojster

Reakcijski motor SamSvojMojster

HyperKiller ::

Oki,
Neki časa nazaj gledam Scrapheap, in ekipe so delale reakcijske motorje.
Ena ekipa je spojila vlko turbino (z svojim pogonom) z nekaj "zaporedno vezanimi" sodi (200l).(sodi so rahlo zgoreli)
Drugi so uporabili glavni del turbopolnilnika iz tovornega vozila.

In kaj se človeku posveti ko se v garaži spotakne ob gajbico z turbino od gretja iz "bolhce"???

Moja ideja je, da bi to turbino privezal na kovinsko cev. nekje v cevi bi zvrtal luknjico, ali dve, ali šestnajst. V njih bi stale šobe.Skozi šobe bi pritekalo gorivo.
To je zasnova.

Kovinsko cev bi lahko zamenjal s keramično, oz z Custom made glineno.
Gorivo bi bil bencin oz alkohol oz nafta.
Dovajal bi ga lahko pod pritiskom (complicated)
ali z XXX zakonom. če se zrak premika ke in če dam zravn cev z tekočino bo šla tud tekočina ke.(gladina tekočine v rezervoarju mora biti na isti višini kot šoba.( tako delujejo uplinjači na Tomosih)
Če bi tankal nafto, bi kovinsko cev speljal tako, da je del cevi tudi v ognju, kjer se nafta segreje.

No torej kdo je zares car, in kdo je zares budala presodite sami.
What is yu thinks?
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Highlag ::

In kaj bi imel od tega?
Never trust a computer you can't throw out a window

Poldy ::

Glej da ne boš hyperdead. Drugače pa veliko sreče.

Azrael ::

To kar si opisal je gorilec na opisana goriva... Večino potiska bo ustvaril ventilator, kot tisti v crapheap.

Turbo kompresor, to pa je bill pravi reakcijski motor, samo taka izvedba ne traja dolgo -lopatice turbine hitro zgorijo (aluminij) ali pa turbina zariba, ker nima dobrega mazanja in hlajenja.

Sicer se da doma izdelati pulzoreakcijski motor, podoben tistemu na V1 (pred leti je bil nekakšen opis v reviji Tim), samo to je ekstremno nevarna zadevščina. Če gre kaj narobe se motor (in okolica) stopi in zgori v nekaj sekundah...

Cena tovarniško narejene modelarske plinske turbine, gre v milijone SIT, iz tega lahko sklepaš, da to ni prav enostavna stvar.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

HyperKiller ::

Highlag: Osebno zadovoljstvo -pomemben del življenja
Poldy: Glede igrc. Sm večkat Hyperdead.
Azrael: Ja, pravi reakcijski motor je neodvisen, poganja sam sebe Če bi hotel izdelati nekaj v osnovi podobnega "the real thing" (obe turbini na isti oso..) bi bilo pač preveč komplicirano(beri: nemogoče). Ko mislim o turbo polnilniku se mi po eni strani zdi, da ni pravilno uravnovešen, po drugi strani gre skozi ves zrak in vsi izpuhi. In slučajno nimam pri roki takšne zadevice.
Modelarske turbine: (Logatec)Cena: 1.122.800,00 SIT

Kaj je pulzoreakcijski motor?
ker če imaš raketo na tekoča goriva- A.K.A. V2 jih sam spravš v komoro, vžgeš in grejo skozi šobo. Nadzorovati moraš le dotok. Ampak so zelo nepredvidljive in nevarne. (zakon to bom naredil naslednji teden.)ampak pustimo to za drugič.

Pa bo res največ potiska naredil "ventilator"? Ker moje dojemanje je rakšno: razdelimo sistem na tri dele:
1.kjer je svež zrak,
2.Kjer nastaja volumen, izgoreva gorivo
3.tu so izpušni plini

Ventilator skrbi za pritisk na svoji strani, na dvojki nastajajo plini ki so se zaradi tega prisiljeni gibati k trojki. Ker je volumen večji je izstopna hitrost večja in tukaj pridobimo potisno silo.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

BigWhale ::

A se nam obeta se en Darwin Award?

Avenger ::

:D Hehehe, ni izključeno.

Sicer pa se čudim optimizmu, da bi ventilator za zrak (!) od bolhce (!!) ustvaril dovolj pritiska za nek kvazireaktivni motor... OK, lahko je pa v resnici bolj simpl od tistih skic in nakladanj, ki sem jih enkrat ali dvakrat ogledoval v ŽIT...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BigWhale ::

Rakcijski motor je v bistvu precej preprosta zadeva... Skrbeti moras samo zato, da ti plamen ne ugasne... No, tako v grobem... ;)

balocom ::

Zaminivo. Maš lahko pol svojo plinsko elektrarno.>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

Highlag ::

Ja glede izdelave nimam nič proti. Vsak ima svoje hobije :D

Zanima me bolj kaj bi počel z njim? Grel sobo? Kaj premikal?
Never trust a computer you can't throw out a window

BigWhale ::

Z njim bo potem porabil precej velike kolicine goriva. Lahko bi tudi svasal v teoriji... ;)

Azrael ::

Nekaj linkov:

V1 Flying Bomb
Argus As 14 pulsejet
Home made pulse-jets

in še zadetki, ki jih najde Google: pulsejet

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

HyperKiller ::

Ja goriva bi zmanjkovalo.
Tak rakcijski motor je simpl, sam zdi se težko ker so to običajno visoko razvite in dognane naprave.
Ja tud švasat bi se dalo. Sam mogoče na plin ne na gorivo.
Kaj bom s tem počel? sm že povedal U glavnem bom proizvajal velike količine osebnega zadovoljstva. And m8s wil have a lough.
Aja pa BolhaVent bi lohk zamenu s turbino od sesalca. (bi jo ket najdu)

Pazi to idejo:
Če je osnovna sestavina proizvajanje velike količine plinov za povišanje v -ja a nebi bilo fino razviti: World's first Reakcijski enđn Powered by: Trda goriva.
think abut it. Končnemu proizvodu bi se zmanjšala praktična uporabnost, in zeloZELO++ povečala proizvodnja osebnega zadovoljstva.
simple to use: vzameš kos premoga iz peči , ga daš v komoro in šopaj joe! za neki sek.

Pa če mislite da je to čuden projekt, visit AfroTech
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Azrael ::

Čisto resno, plinska turbina lahko deluje na vsako gorivo, ki ga je možno spraviti skozi šobe, seveda tudi trdno gorivo, kot npr. premogov prah, vse je samo stvar izvedbe...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

PrimozR ::

Nek na netu sm enkat bral od mislm da novozelandca k je turbino tut uporabu za turbinski motor ker je rabu neki da bi mu dost hit vlekl plin iz plinkse bombe. rezultat-bomba se je precej ohladila, ker je pa stala v škafu vode, je ohladila tut vodo in pir k je bil v vodi. Tko da je tip naredu iz tega pir-cooler :D

jamiroq ::

the jet powered beer cooler :D

pa še en malo bolj resen link (od istega tipa): klik! :)

Avenger ::

Kaj če bi zraven primaknil še kaj čistega kisika, a? Jaz sem se imel enkrat priliko igrat s tem in je prav hecno, kako lahko s pomočjo žveplenke in kisika zakuriš poleno. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

PrimozR ::

JamiroQ ro sm mislu :D

overlord_tm ::

Modelarske turbine: (Logatec)Cena: 1.122.800,00 SIT


Obstajajo tud cenejše:D . Ta je dražje zato ker je namenjena za turbopropelerska letala. Tiste navadne pa so ok 500K naprej:))

HyperKiller ::

"Ko bom velik bom novozelandec"
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

speed machine ::

"Ko bom velik bom novozelandec"


En ČE si pozabu napisat.>:D
//

username ::

Se pridružujem mnenju, da znajo bit tovrstni poskusi precej zanesljiva kandidatura za DarwinAwards.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

HyperKiller ::

Ja glede ČE-ja sem razmišlal pa se mi ni zdel potreben. Pri takih kot smo mi je besedilo z vsemi potrebnimi ČE-ji enkrat daljše kot brez.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

motor na prašno eksplozijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8023103 (20601) msjr
»

Izboljšane metode pridobivanja nafte iz naftnega skrilavca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8613754 (10914) VolkD
»

Kaj naliti v tank?

Oddelek: Znanost in tehnologija
364695 (3772) der_Alte
»

Alternativni pogon, namesto bencinskih in dieselskih motorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
707997 (6192) BigWhale
»

Motor z notranjim izgorevanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7011532 (9779) ani

Več podobnih tem