» »

HTPC ohišja

HTPC ohišja

kuglvinkl ::

OK, dejmo malo pogledat, kako je na slovenskem trgu s HTPC (Home Theater PC) ohišji.

V BOFu imajo absolutno legendarnega Coolermasterja ATC-620 (kar domnevam, da je Morphlingovo maslo ;), to je delo teama, ki se je ločilo od CM in ih sedaj poznamo pod novo firmo z imenom Silverstone..

Zadeva je OK, minus je ta, da gre notri gre le mATX plata, namestimo pa lahko kartice polne višine. Še slikce:





Review.

Ohišje brez PSU stane okoli 25k (povsem primerljivo s tujino).


Potem imamo Antec Minuet.



Stane 20k skupaj z 200W PSUjem. Minusi: miniATX, samo karte polovične višine.


Je kdo zasledil še kaj drugega?
Your focus determines your reallity

antonija ::

Ce bi kdo zacel Ahanix v evropo vozit bi blo to zlo fajn...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

OmaDesala ::

Kaj novega na tem podrocju...?

kuglvinkl ::

Je, cool-pc.org se je totalno razpištolil in so nabavli precej modelov by Silverstone. Ki so klasa v HTPC, IMO eni izmed najboljših.

Reci in piši 6 modelov je na voljo. :)

link!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Še ena dopolnitev:

Cooler Master Cavalier 4

v srebrni

ali črni


ATX, glede na mere bi rekel, da sprejme kartice polne višine.
S 300 W napajalnikom pride okoli 24k.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

kuglvinkl ::

Kje to?

PS: me matra, da bi spisal review teh kišt.
Your focus determines your reallity

OwcA ::

Videl sem jih na ceniku Mlacoma.

me matra, da bi spisal review teh kišt.

Zelo lahko bi me bilo prepričati, da se ti pridružim. Zlasti bi rad dobil v kremplje kaj iz Silverstonove Lascala serije (recimo LC11-M).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kuglvinkl ::

Ok, greva v akcijo (2. dela denimo). Ampak ne več javno ;).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Antec Overture II

"Piano" črn premaz, standarden ATX, kartice polne višine. 450 W SmartPower napajalnik. 33k v KFM.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Dami ::

Zakaj je minus da so miniatx only? Pr ohišjih s tem namenom je to plus, saj se gre da zasede čimmanj prostora.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

OwcA ::

Ker je potem precej otežkočen pristop "iz odvečnih delov do HTPC". Poleg tega, če imaš Hi-Fi omaro je tako bolj ali manj vseeno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CaqKa ::

mah tote jajce so vse preokretne napram mac miniju.. pa še mac je lepši, pa cenejši.
edino ahanix ohišja ki jih je antonija omenil so dezinersko zadovoljiva da upravičujejo htpc ime.

Dusan_HD ::

Jaz sem nabavil Thermaltake Tenor.



Plusi:
- alu brush izgled z dvema modrima LED diodama. (za HTPC svetita malo premočno in bom za to montiral upore)
- Kartice polne višine
- normalne ATX plate grejo not.
- 19 dBa ventilatorji (8cm vhod, 2x6 izhod) montirani
- zelo dober sistem montaže diskov, drugih 3,5" enot.

Minusi:
- za uporabo spodnje odprtine 5.25" za DVD pogon je potrebno kupiti mATX plato ali takšno, da pač po merah (širina) ni večja od ca 21cm. Zaradi tega sem moral iti v nakup MSI-jeve plate, ki je široka le 18,5 CM.


Cena v Pelugi = 96€ brez PSUja.
raY_

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

OwcA ::

mah tote jajce so vse preokretne napram mac miniju.. pa še mac je lepši, pa cenejši.

Preokretne? ;)
Če ga postaviš skupaj z ostalimi Hi-Fi napravami (ki niso vse ravno vrhunski oblikovalski dosežek), mini zgleda zelo izgubljeno.
Primerjati po ceni je nesmiselno, ker načeloma ne moreš dobiti le ohišja za mini.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

para! ::

Hehe, treba razumet, da je Apple Mini še en švohnat računalnik iz Applovih logov, ki stane 100k+ SIT. PLus to, da HI-FI komponente ne zgledajo niti približno tako plastično kot Mini in zato estetsko ne pašejo k tej igrački.

lp
Death before dishonor!

para! ::

In seveda, PC primeren za uporabo v HT okolju ne rabi high-end grafičnih kartic in ogromno RAMa ter najnovejših CPUjev. Temu primerna je tudi cena, zato je razumljivo, da je tale Mini precej draga zadeva za uporabo kot HTPC.

Primer ustrezne konfiguracije za HTPC:

ASRock osnovna plošča - 10k SIT
Sempron CPU najcenejši - 10k SIT
256MB DDR RAM - 5k SIT
TV-OUT grafična kartica - 10k SIT
80GB trdi disk - 15k SIT
DVDRW - 10k SIT
PSU + ohišje - 20k SIT

Če vse skupaj sešteješ dobiš 80k SIT, ni pa dvakrat za rečt, da je tale sistem overall hitrejši kot Mac Mini :)

lp
Death before dishonor!

Dusan_HD ::

eh caka...

Apple MINI, kolikor vidim ima zadaj samo stereo izhod. Kaj češ s tem? Rakom žvižgat?

+ moj thermaltake je enako visok kot Harman Kardon receiver. Pa še enake "hifi" noge(podstavke) ima. |O
raY_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dusan_HD ()

para! ::

Sej pravim, Apple Mini je komaj primeren za tajnico, kaj šele za HT uporabo.

lp
Death before dishonor!

OwcA ::

Malo se oddaljujete od teme.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

para! ::

Pardon, Owca, me je zaneslo :>

Sam sem mnenja, da bi se ta HTPC ohišja morala ravnati po Hi-Fi komponentah, ki ponavadi domujejo v dnevni sobi. Torej vsaj sprednja maska bi morala biti vsaj približno standardne velikosti, da lahko tudi HTPC postaviš v stolp silnih komponent, ki jih imaš.

lp
Death before dishonor!

OwcA ::

Se strinjam.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CaqKa ::

ok dam prav glede stereo izhoda. pa recimo pač da je preveč plastičn.. vseeno pa je boljše izdelave in sam zase boljše zgleda kot tal ohišja zgoraj.

pravim da ohišja katerih ste tukaj slike nalimali so ogabna razen onih ahanix ohišij. je sploh kdo kliknil link ki ga je podal antonija?

OwcA ::

A si ti gledal Silverstone (po možnosti v živo)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

CaqKa ::

nič od teh naštetih nisem videl v živo. minija pa sem [:\\]

ssitcm ::

Kaj pa Shuttle barebone ali pa že sestavljen(Shuttle) sistem ? Velika slabost le-teh je cena.

tratto ::

Tudi sam mislim, da so Shuttli povsem primerni. Še celo dobiti jih je možno pri nas. Ne vem sicer, če so na voljo tudi media modeli.
Slaba lastnost poleg cene je tudi to, da niso oblikovani kot HiFi komponente, ampak so višji.

para! ::

Saj, če so višji ni to noben problem, tudi Hi-Fi komponente niso identičnih višin, kar poglej razne ojačevalce, tunerje in jih primerjaj z recimo, CD/DVD komponento.

lp
Death before dishonor!

OmaDesala ::

Kaj novega v zadnjem casu na temo HTPC ohisij?

sidd ::

Kaj pa se je zgodilo s temo, ki je že obstajala na temo HTPC in je bilo že veliko rečenega?

Drugače pa jaz imam enlight media center, pa je zadeva kr kul. Ponavadi me vedno vprašajo kje pa je računalnik ko samo ekran vidijo. :))
no idea for signature
signed
I

aiko ::

To ohišje je eno najlepših

jerry2000 ::

Tole je gotovo še vedno najlepši računalnik za v dnevno sobo.
Jerry and Tom

Izi ::

HTPC-ji so tudi v naših trgovinah postajajo že kar enakovredni PC-jem.
Ohišij je že na kupe :D
Tudi po cenah je za vsakega nekaj. Tam od 70 € pa do 300 €, seveda brez napajalnika.

Kje ga kupiš je vseeno, ker servisa za ohišje tako ali tako ne rabiš, se nima kaj pokvariti :D
Naprimer pri Mlacomu so kar dobro založeni.
Link: HTPC ohišja

Jaz sem nabavil kar Thermaltake Bach, nihče ne opazi, da imam računalnik med ostalimi komponentami, lepo izgleda, hladi dobro in notri gredo vse komponente klasične velikosti.
Izklopil sem samo diode za disk in power, ker sta premočno žareli, za disk pa poleg tega še non-stop utripa.

Iz izkušenj sem ugotovil par stvari, ki se mi zdijo pomembne za HTPC.
- Velikost in barva mora biti enaka kot ostale komponente. Se pravi širina med 42 in 43 cm in prednja ploskev iz brušenega Aluminija.
- Globina ohišja se tako ali tako ne vidi, zato naj bo tolikšna, da vanjo spraviš čisto vsako matično ploščo (45 cm ali več)
- Na sprednji strani naj bo samo gumb za vklop in reset, ničesar drugega ne rabiš. Gumb za glasnost je največja neumnost na HTPC ohišjih, vse upravljaš daljinsko poleg tega pa je gumb za glasnost na Receiverju, ki je obvezen del domačega kina.
- Ohišje naj ima na sprednji strani čim manj lučk in vsi morebitni displeji naj svetijo diskretno nežno svetlobo, ker je HTPC ponavadi v vidnem polju televizorja in vsaka premočna svetloba, utripanje, spreminjajoči podatki na displejih, ... močno moti gledanje TV-ja. Najbolje je samo gumb za vklop in reset in reža za DVD oz. HD DVD in nobenih led diod in displajev.
- Vroč zrak gre iz ohišja na zadnji strani, večina skozi napajalnik, zato mora biti okoli in okoli HTPC-ja precej zračno. Če ga postaviš kot stolp med ostale komponente in vse skupaj vtakneš v omaro, se bo HTPC tako segrel, da boš lahko tudi kaj sežgal >:D , ker bo HTPC, ki ne bo imel naokoli krožečega hladnega zraka zadaj skozi napajalnik ven pihal vroč zrak, ki bo lahko presegel tudi 70°C.
Še par besed o komponetah, ki gredo v to ohišje čeprav je to že malo off topic.
- Za HTPC je pametno kupiti zmogljivejše komponente, kot jih v resnici rabiš, zato, da ne bo lavfal na robu svojih zmogljivosti in se pregreval.
- Z hlajenjem (ventilatorji) pa nikakor ne smeš pretiravati, ker bo drugače vse preglasno in ti bo pokvarilo užitek ob gledanju filmov, če bodo ventilatorji preveč hrumeli.
- Ko vse to upoštevaš, prideš do ugotovitve, da mora HTPC, ki bo zadosti hladen in tih in še vedno dovolj zmogljiv za poganjanje filmov tudi v 1080p, vsebovati najzmogljivejše komponete, ki se trenutno uporabljajo za high-end oz. igričarske računalnike.
- Edino RAMa ne rabiš ravno 2GB kolikor je trenutno potrebno za igre, in ga je dovolj že 1 GB, rabiš pa precej večje diske kot v igričarskem računalniku. Na pol terabajtno pošast spraviš ubogih 15 do 30 filmov v 1080p. Tako, da se pri HTPC jih pogovarjamo o terabajtih za shranjevanje in ne več v gigabajtih :D

drejc ::

Na agt.si se hvaljo z najmanjsimi ohisji.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

boris22 ::

Jaz bi samo nekaj dodal. Sigurno prej ali slej bo prišel čas ko se bojo na HTPC vrteli tudi filmi hd ločljivosti. V zadnjem jokerju sem prebral test novih atijevih kartic serije hd 2xxx.V članku piše da je bila kartica ati 1950 obremenjena cca 90 % pri predvajanju videa medtem ko z novo serijo ati hd pa samo cca 20%.Za foro sem si potegnil par odlomkov v full hd ločljivosti in res na mojem pc sistemu (konfiguracijo pc-ja beri v mojem podpisu) se je filemček tu pa tam zatikal.Tako da če imate pc samo kot htpc in da plošča ima pci režo za grafične je smiselno poseči po ati hd seriji grafičnih kartic. Ati hd 2400 bo dobra izbira, sodla bo v srednji razred in bo imela pasivno hlajenje.

Primoz78 ::

Boris HD2600 serija naj bi imela chip za podporo HD...medtem ko 2900XT nima tega... Vir, tako da je obremenjen CPU in ne GPU...pa tudi dvomim, da bi kdo dal grafo za 350€+ v HTPC...velika ovira je moc PSU-ja v HTPC ohisjih...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Izi ::

boris22, če imaš dober procesor potem imaš lahko tudi grafično kartico najnižjega razreda, pa bo vse teklo normalno.
Tebi se je zatikalo zaradi močno švohotnega procesorja :D Tvoja grafična 6800GT je več kot dovolj še za naslednjih 5 let za uporabo v HTPC.
Pri HD filmih je zelo pomembno z kakšnim kodekom so kodirani. MPEG-2 ni kaj dosti zahteven medtem ko rabiš za MPEG-4 AVC h.264 precej močnejši procesor.
Z dekodiranjem videa se ukvarja izključno procesor, ki mora zraven dekodirati še avdio in po možnosti čez sliko lepiti še podnapise.
Zato je pri HD filmih bistven procesor in ne grafična. Je pa res, da novejše grafične prevzemajo nase vse več bremena in pomagajo procesorju, ampak če je procesor dovolj zmogljiv potem ni skrbi.

Jaz sem recimo probal najhitrejši enoprocesorski sistem z najboljšo grafično kartico in 1080p filmi v h.264 z DTS zvokom in podnapisi, pa se filmi zatikajo. Torej enojedrni procesorji takoj odpadejo, ne glede na vse ostale komponente najvišjega ranga se bo občasno zatikalo.

Če pa sem vzel povprečen dvojedrni procesor, pa vse deluje popolnoma gladko brez zatikanja tudi če uporabljam že precej zastarelo grafično kartico 6600GT. Še precej rezerve je bilo saj je procesor obremenjen največ do 80% na obeh jedrih.

Moje ugotovitve so, da je za HTPC NUJEN dvojedrni procesor tam nekje ranga X2 4800+. Vse ostalo je potem lahko iz nižjega razreda.
Zadostuje tudi X2 3800+, če je navit vsaj do 2,5 GHz, ampak v tem primeru se bo treba ukvarjati z pregrevanjem, ker HTPC ohišja niso ravno primerna za navite komponente.

boris22 ::

Članek dobite tukaj.Za celoten bo treba še malo počakat.
http://www.joker.si/article.php?rubrika...
Za točen odgovor bi ga mogel še enkrat prebrat, problem je ker joker ima bratranec ki pa ni blizu mene .Kot se spominjam so bile testirane 3 ali 4 grafične kartice znamke ati hd serije 2000. Če se ne motim je bila prva nižjega cenovnega razreda ati hd2000, druga srednjega c. razreda ati hd 2400, tretja pa visokega razreda ati hd 2900 xt. Vem pa da kratica hd pred serijo (hd 2000,hd 2400, hd2900) pomeni high definition. Zato sem mislil je vsa serija namenjene predvsem predvajanju tega videa. Ati hd 2900xt je abolutno predraga mislim da pride cca 400 eurov.Hd 2400 pa bi prišla cca 150 eurov kar se mi zdi že primeren nakup,še posebej zaradi pasivnega hlajenja kar pride v sistemu HTPC še posebej prav. Za točne informacije pa boljše da si še enkrat preberete celoten članek v Jokerju.No glede procesorja pa bom poskušal nabavit kakšnega dvojedernega 4600+ na 939 podnožju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

Dami ::

Za razliko od atija (amd), ki zavaja folk s tem svojim marketingom in oblubami ma nvidia dejansko zunaj grafe, ki čist lepo špilajo HD content. Več tule. Atijev avivoHD naj bi bil malenkost bolši, sam kot rečeno kartic še ni zunaj. Me pa zelo zanima kak se bojo obnesle. Ker bojo na 65mikrona se ne bojo grele nič in bojo več al manj silent izvedbe.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

oolh ::

Ta obvestilo bo morda dobrodošlo za tiste, ki se še odločajo o sestavi HTPC-ja. Sam sem bil prehiter. A nič še ni rečeno, da ne bom šel v zamenjavo ohišja.

Firmi SilverStone je uspelo sestaviti high-end HTPC ohišje. Gre za Crown serijo. Model je CW03-MT.
Namenjeno je ATX in Micro ATX matičnim ploščam s prigrajenim 7” touchscreenom, v kompletu z daljincem.
Šibka točka znajo biti zgolj ventilatorji. A to je rešljiv problem.

In v to ohišje je moč vgraditi dovolj standardno opremo, da ostalih zamenjav ne bo potrebno delati.
Cena ne bo nizka, a če jo spravijo pod 500 €, bo to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oolh ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855957 (32682) Netrunner
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759348 (21414) umexteacher
»

Gradim zmogljiv HTPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519132 (7167) AvtoR
»

Albatron ponudil mini-ITX ploščo za AMD-jeve Turione

Oddelek: Novice / Matične plošče
314985 (3934) sidd
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375051 (4561) Eboran

Več podobnih tem