» »

življenje po....

življenje po....

ro3b ::

cao!

a mislte da obstoja da ko ti enkrat umres da se pol na novo rodis ni fore da ko bi umrl da bi bla pa pol tema neki se more naprej dogajat sej vem tist ko si bil prej umre sam pol se pa rodis drugje recimo si pol nek janezek kr ni fora da je pol tema ko umres pa ni nic ko smo se mi rodili ni bla prej nic tema ampak si se takoj rodil nisi nic cakal u temi tko kot bos umrl se bos po moje na novo rodil ne vem?
sam blo bi fajn
:D

kaj mislite vi ?

gkovac ::

hmmm... Ro3b.... zanimivo... glej stvar je taka... kaj se zgodi po smrti ne ve noben (noben se ni prsu nazaj) lahko si pa pogledamo primere nekaterih ver (za katere vem kaj verjamejo)

1) krscanstvo... pravjo da po smrti zivis v Raju in vse je sploh in oh lepo :D

2) Muslimani... zelo podobno kot kristjani, samo da imajo vec nebes... mislim da jih je 7 stopenj. Kako se sicer dodeljujejo umrli nevem, ampak ko recimo arabski svet napove Jihad (sveto vojno) vojak, ki ubije vec nasprotnikov pride v visja nebesa... to je tut razlog za fanaticnost arabcev... vsaj tistih res orto!!!! da ne bo pomote!

3) Hindujci pa verjamejo v reinkarnacijo in v vracanje na zemljo toliko casa, dokler ne dojames "bistva"... kaj bi o blo mi sicer ne gre v glavo, ampak kar se tice vsega skupi mi ta reinkarnacija se najbolj odgovarja... se posebi ce mal beres zgodbe, ki jih pripovedujejo starsi t.i. reinkarniranih otrok....

Jest ne vem kaj in kako... kaj je po smrti me v bistvu boli, ce zacnes na novo je uredu... ce pa bom izginil bom pa pac izginil... zato je tut treba zivet tko kot da zivis samo enkrat...

Carpe Diem baby!!!!

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

BC3 ::

ne vem če je res da še noben ni pršu nazaj
nek sm brau da je bla ena ženska 3 ure mrtva u bolnc k so jo oživljal pol se je pa zbudila sam ne vem kaj je povedala

mogoče so bli pa sam čevapi

ro3b ::

BC3: noben ne govori da prides nazaj ampak da se na novo rodis da si pol cist en drug clovek nisi isti kot si bil prej ker pmoje ni fore da bi bla kr tema nevem

Yohan del Sud ::

jest bi bil rad komar v naslednjem življenju

v prejšnjem sem bil nosorog

ro3b ::

mozno
:D

BC3 ::

hmmm... Ro3b.... zanimivo... glej stvar je taka... kaj se zgodi po smrti ne ve noben (noben se ni prsu nazaj) )
men se zdi da je s tem mislu da bi bil isti

pomojem tut ni kr tema sam najbrž se ne rodiš pol k druga oseba k ns je vedno več
pol bi nas mogl bit vedno isto (k en umre se drug rodi?)
al se pa reinkarniramo v živali

u bistvu je o tem brezveze govort k lahko sam ugibamo
razn če je tist o uni ženski res pa bi ona povedala kako je blo

ahac ::

Kaj določa to kar si ti?
Možgani!
In ko segnijejo je konec!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

ahac

Mogani določajo?

Celi možgani?

Samo necortex?

Nekaj kar je notri zapisano - nek spomin?

KAJ - if you don't mind? :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

se strinjam s teorijo ahac-a...

ko je konec je konec... over... tema...
možgani so center "življenja"... ko (posledično) nehajo opravljat svojo funkcijo, potem je pač gotovo... človek "razpade"...

Thomas:
... saj določenih funkcij možganov ni mogoče nadzirati... tiste, ki pa jih lahko, pa dajejo razliko med ljudmi...

spomin... spomin je le podatek v možganih... in možgani s temi podatki razpolagajo.. jih "procesirajo"...

I guess... :\
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

mobisuxguru01 ::

No tko je to, vsi mamo Zavest na različni stopnji razvoja (eni so bolj razviti, eni pa manj) in po smrti se ti zavest ali razprši, ali pa ti uspe ohraniti celo, koherentno zavest (obdržiš izkušnje in vedenje, ... ki si jih doživel/pridobil v zdajšnjem življenju ali pa prejšnjih) in potem greš (energija in zavest, kar v bistvu smo) v prostor/dimenzijo/luč kjer je vse ENO in smo vsi ISTI (kolektivna zavest) in tam si izbereš kdaj in kam se boš rodil, da boš lahko naredil največ dobrega

Rojevaš in umiraš pa tolikokrat dokler ne preživiš vseh situacij, dokler ne doživiš vseh izkušenj tega sveta in potem greš pač na drug svet, v drugačin obliki, pa vendar imaš isto energijo in zavest, le oblika je druga.

V indiji je en otrok srečal sufija (modreca) in ta je otroku povedal da je smrt iluzija, otrok, nedolžen kot je bil,je to sprejel kot samoumnevno in ko je ta otrok postal starec so ga odkrili zahodni zdravniki, ki se niso mogli načuditi čudežu: starec je lahko "umrl" in se znova prebudil, to je naredil pred zdravniki z vsemi inštrumenti 3x in vsakič, ko so ga proglasili za mrtvega je on "vstal od mrtvih", energija in zavest sta zapustili telo, in se kasneje vrnili in to je to

lp

Thomas ::

mobisuxguru

Tvoja teorija je totalno mimo.

ahac & whatson

Hm ... moj dvojček ima zelo podobne možgane kot jest. Pravzaprav so podobnejši mojim, kot bodo moji čez 10 let podobni sedajšnjim mojim ...

Kako vidva iz te zadrege? :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mobisuxguru01 ::

še nekj če koga zanima o smrti lepo piše ena knjiga SMRT, NAJVEČJA IZMIŠLJOTINA by OSHO, pa si preberte

lp

Thomas ::

Mene ne samo, da me NE zanima - ampak se mi zdi naravnost škodljivo - napačno - guru. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mobisuxguru01 ::

in zakaj se ti to zdi napačno

Thomas ::

Sploh ne vem, kje bi začel - tako zgrešene so tele mistične variante.

Ampak sej je dosti, da je narobe ena temeljna predpostavka. To je naprimer prenašanje spominov v drugo življenje. Spomini so v obliki RNA ostali v starih možganih, ki so sprhneli. Zato ni variante, da se kej spomniš.

Sufi ... hehe .. je pa neveden primitivec - vrač!

Ne zanima me pravzaprav niti diskusija s Krišna&consortes.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mobisuxguru01 ::

Sufiji, vrači in podobni modri ljudje so posamezniki, ki so spoznali zakone in pravila Narave, Zemlje in Vesolja katerega del smo tudi mi vključno z RNA,
samo toliko v vedenje in ravnanje

lp

aja še to bi dodal,
misel iz katere bi, po moje, vsi morali izhajati je sožitje med zahodnim (znanstvenim) in vzhodnim ("mističnim") vidikom/pogledom/dojemanjem sveta

Thomas ::

Mistični pogled - pa bodi evropski, indij(an)ski, afriški ... je samo en težek bullshit. Smeti, ki jih je treba pomesti preč, če hočemo zadevo razumeti racionalistično in znanstveno.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mobisuxguru01 ::

smeti (predsodki, prepričanja da je nekaj tako in nič drugače in miselni vzorci) so v naših glavah in te je potrebno odvreči, sj ne rečem mogoče bo znanost kdaj odkrila smisel življenja sam je vprašanje kaj bodo v procesu tega iskanja uničili, ker znanost lahko dela dobre ali pa slabe stvari

sicer se mi pa zdi da lahko tako debatirava v neskončnst, torej pustimo času čas

lp

Thomas ::

Ja, se strinjam. Ostaniva vsak na svojem bregu zaenkrat.

Samo me pa zanima, kako (če) bosta ahac in/ali whatson odgovorila na moje vprašanje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Jazst nekako verujem v posmrtno življenje in hkrati ne verujem. Da se po smrti vse ustavi in se mi, ljudje tega niti ne zavedamo skoraj ne verjamem, ali pa verjamem in se tega bojim - ker se.
Če pa je posmrtno življenje v karkšnikoli obliki relevantno pa je tudi vprašanje. Če je tako, mora obstajati tudi telepatija, ki mogoče obstaja mogoče ne, sigurno pa bi se o tem širile teorije in blabla ali pa vsaj dokazani primeri telepatije. Hm, povejte, ali je res logično možno da bi se vaša duša prenašala? Teoretično in tudi praktično nikakor.
Druga možnost pa je, da bi bili možgani središče posmrtnega življenja, to se mi zdi bolj možno ampak o tem ne vem nič.

Nespološno o tem sploh ne želim razmišljat, ker sem tiste sorte človek ki uživa živlene in se v bistvu bojim smrti :|

Thomas ::

"Jest" nisem wetware - "jest" se na wetwaru emuliram.
8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

Thomas:
Čez 10 let ne boš isti kot si sedaj. Že ko boš prebral moj post do konca ne boš več isti kot si bil ko si ga začel brati!
Sicer sem pa samo hotel povedat, da ko enkrat segniješ ne obstajaš več in ni možnosti, da bi se spet rodil.

ahac ::

Bom še mobisuxu razložu, kar mu ni čisti jasno:
Glede siuja namreč. Smrt, ki so jo zdravniki izmerila ni nič drugaga kot začasno prenehanje dihanja in delovanja srca. Možgani in živčevje so še vedno delovali in ko so srcu spet poslali signal naj nadaljuje z delom je starec spet oživel. Easy as that. Energija in zavest nista zapustila telesa - le za nekaj sekund/minut sta obmirovali.
Elemen_T
Telepatija nima nič z smrtjo. To je samo način komuniciranja, ki se na našem planetu ni razvil toliko, da bi bil uporaben.
Graysi ga pa uporabljajo.

ro3b ::

ahac : zakaj si tako trdno preprican da se ne rodis ponovno po prvi smrti kako ves ce se znanstveniki ne vedo nobeden ne ve zato tudi ti ne ves !
;(

ro3b ::

ker ni fore da umres pol je pa tema pa se nic ne dogaja ni logike no ko si se preden si se ti rodil kako je bilo takoj si se rodil ni bla nc tema ampak takoj si zivel (tezko je to povedat) ko umres je pa isto sej razumem da tist k si bil prej te ni vec izgines ampak se potem na novo rodis saj pravi nevem tisto ko pa si ti reku da se nic ne dogaja nekaj se more dogajat naprej

Thomas ::

Ahac

Ti misliš, da čez 10 let "ne boš več isti".

Kaj pa če bi vedel, da boš (že) čez 10 let umru?

Torej bi ti bilo vseeno?

Bi?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ro3b ::

ahac: preberi si moje poste ne govori neumnosti
>:D>:D>:D>:D>:D

Thomas ::

ahac ne govori neumnosti. (Razen mogoče v kakšni politični debati :D)

Ampak bi pa rad, da mi odgovori na tole, ker se mi zdi, da nima najboljš premišljeno. Sej - kdo pa ma? :D

Nej se kr oglasi!

:)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Thomas:
Tud če bi Ahac vedu, da bo čez 10 let umru, jutri bo imel malce drugačno zavest kot danes, nekaj celic se mu bo zamenjalo, umrlo,... Torej FIZIČNO gledano bo drug oz. bolje receno DRUGAČEN človek!

Psihično gledano: njegova zavest / samozavedanje pa se bo zelo dobro spomnilo kaksen je bil, in bo tok le nadaljevala, njegova zavest sploh ne bo opazila, da bi se bil "Ahac" kaj spremenil.
8-)
mislm, da gre tako nekako nism pa popolnoma prepričan!!

Medved ::

a misliš, da si zdej živ, al je to sm iluzija v tvoji glavi, umetna inteligenca, ki jo je kdo naredu hmmm. Po moje se boš spremenu v OC hehe la pa v kakšn procesor (sam ne prosm v intela):D

Thomas ::

Marjan,

Kaj pa če doživi amnezijo - potem bo ta kontinuiteta zavesti in spomina prekinjena - bo še "Ahac"?


Zanima me samo tvoje mnenje. Oziroma - še bolj to, da premisliš. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Medved ::

če je, je edino življenje v kristusu, druzga ni, definitivno, pejt in se prepričaj na ŽALAH, tko je to, vse drugo so pobožne želje nas smrtnikov;((

ahac ::

ro3b:
Saj sem povedal. Brez telesa ne obstajaš.
To je tko kot tvoj PC. Če ga popolnoma uničiš izgubiš vse podatke in če kupiš nov PC bo imel prazen disk (OK, razen če je prodajalec Majkro$oft partner).
Sem prebral tvoje poste! Ne ni fora! Konec je!
Če bi se rodil ponovno, kaj se zgodi, če se število novorojencev zmanjša (svetovna vojna, katastrofe...)?
Thomas:
Sem že včeri hotu odgovorit, ampak slo-tech spet ni delu tko kot bi blo treba pa sem cel post izgubu. ;(
Čez 10 let bom še vedno jaz (oz. upgrade tistega kar sem sedaj), ampak ne bom enak kot sedaj. Isto kot ti in isto kot tvoj dvojček.
Marjan je kar v redu razložil. Čez 10 let bom jaz jaz samo zaradi spomina na to kar sem sedaj.
Kaj pa če doživi amnezijo - potem bo ta kontinuiteta zavesti in spomina prekinjena - bo še "Ahac"?
Samo po osebni izkaznici. Lahko bi mi dali drugo osebno in mi rekli:"Ti si pa Hasan," in bi bil Hasan. :8)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

Torej amnezija je tako strašna kot (neboleča) smrt?

Ahac?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

hm.. mislim, da malo drugace gledam na vse..
mogoce mi je vzhodnjaska miselnost blize.
sansara. zivljenje znova in znova in znova.
pravzaprav je to prekletstvo. vecni krog zivljenja.
ne mine. do spoznanja. kaj spada pod to se mi niti ne sanja. pa imamo za maturo tole temo pri filozofiji.
medtem, ko mnogi zahodnjaki gledajo na sansaro kot na nekaj zelo pozitivnega. lahko popravljas napake prejsnjih zivljenj.
pesem od krkleca mi je blazno vsec.

Nikdar ne bom maral verjeti,
da to življenje je vse:
te male radosti, strasti
in dan
in noč
in dan…
in da nekoč se za zmerom
črna zavesa spusti
in pride čas večnih sanj.

Ne! Življenje, orjak vseobsežen,
se razbiti ne da.
Smrt le odmor je bežen,
ko se
v večni drami njegovi
kakšno dejanje konča.

stiri pesmi v slavo smrti, cetrta.

po svoje sem blazno religiozna. sicer mi je bolj ali manj vseeno kaj se bo z mano zgodilo, ko pride cas.
in me niti ne zanima...

love, ursula



"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

burekar ::

Men se vedn bolj zdi, da je zadeva neke vrste prehod med dimenzijami. Treba je pač nekok dosežt nirvano in se osvobodit, čeprav se je v naših okoliščinah težko. Budizem še nekok najbolje razlaga, sam men ni jasn kak občutek je to ko dokončno spakiraš. Edin način za ugotovit resnico je to, da se fentaš. Sn že mislu enkrat na to, sam mi gre zaenkrat predober na tem svetu, da bi že mislu na svoj odhod.

Marjan ::

Thomas in Ahac:

amnezija. izguba spomina. trajna ali začasna.

jah, vsi podatki so pomojem še vedno v možganih, samo začasno (ali celo trajno) so se "erase -ali", in jih (Ahac:-) ne "najde" več. In ta trenutek se verjetno (lahko sigurno) ne zaveda kdo on je, je le naseljen v nekem telesu, to je pa tudi vse kar ve. Spomin se mu lahko začne vračati, ali pa tudi ne, v slednjem primeru se mora na novo začeti učiti o sebi in o okolici.

On je pa še vedno Ahac, samo nekaj časa se mu vse zdi čudno...
ampak, sto kosmatih, sej bi res lahko rekli, da je to nek drug Ahac, oz. to bi lahko rekel sam zase, saj se ne spomni kaksen je bil prej!?

Kaj pa KOMA: možganske celice so se mu full spremenile, on pa je bil tačas "odsoten", ali so možgani vseeno spremljali "spreminjanje možganov" ???

------------
pa kaj je s tem forumom nič ne dela!!!
nasvet adminom: odstrante zvezdice ( kot sm reku ze zdaaaaavnaj TUKAJ !!! )
pa bo vse delalo, in to 10x hitreje, res !
-----------

Medved ::

tale forum ma tud strašno AMNEZIJO - fantje ne preveč gledat SLAJDERS - s komanderjem odpreš črvino in greš v drug svet - ameriško sranje, BUŠ(MAN)/PUT(IN);((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bela, zelena in modra soba (strani: 1 2 3 484 85 86 87 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
4303203402 (51208) rh^
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027561 (24831) guest #44
»

Zakaj naj bi bila reinkernacija tolažba?

Oddelek: Loža
463087 (2326) SavoKovac
»

Reinkarnacija, prejsnja zivljenja, all of the rest... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826442 (1964) Poldi112

Več podobnih tem