» »

Urejevalnik registra

Urejevalnik registra

Bajkr ::

živjo!
Imam problem!
Na računalniku, ki ga uporabljamo za računovodska dela, se ob zagonu pojavlja približno 10 sivih okencev pod imenom form1. Poleg teh se pojavijo še okenci pod imenom urejevalnik registra v katerem piše: skrbnik je onemogočil urejanje registra.
Okence se pojavi, ko hočem zagnati kakršen koli program, ko hočem ugasniti računalnik, izjeme so le ie, msoffice, my computer...
Naj povem še, da se programi ne zaženejo, pač pa se odpreta le te dva okenca.
Stvar se je začela pojavljati, ko je računovodkinja prekinila povezavo z interneto, zato sem posumil, da gre za virus. Sprobal sem namestiti norton antivirus-a vendar se ob začetku inštalacije pojavi spet to oknce in stvar se ne zažene.
Računalnik deluje na win98 in ga zaradi programov in še neshranjenih dokumentov ne morem sformatirati.
Ne vem v čem je problem, zato vas prosim za kakršno koli pomoč.

In še problem v obliki slike:

ql000 ::

če si imel mašine conectane v net brez kakršnega koli firewall-a (hardware-skega ali pa softwear-skega) pa še brez antivirusa, ts, ts, ts:(, maš po moje toliko golazni na mašini, da pače glava! Jaz bi se zadeve lotil tako, da bi TAKOJ arhiviral kakršnekoli pomembne podatke, pol pa diagnostika!

Bajkr ::

Je nek antivirusni program, ki vsakič preverja ob zagonu računalnika, preden pride v windowse. Ne vem kako se imenuje, ker se do zdaj s tem računalnikom nisem kaj dosti ukvarjal. Moram pa povedati, da računalnik deluje na analogni internetni povezavi (preko modema). Na net je priklopljen le kakšne pol urce na dan. Uporablja se ga za pro-klik, pošto in kakšne manjše stvari na internetu...
Verjetno zaradi okužbe lahko pride že, ker winsi niso redno update-ani.

V primeru, da je virus na njem me zanima kako bi stvar delovala, če disk preklopim v moj računalnik in ga preiščem z norton antivirusom.
Bo stvar delovala, če imam jaz win xp, na okužen računalniku, katerega disk bom preklopil na mojega, pa win98?
Kakšna je možnost, da si na tak način okužim računalnik?
Sicer rad eksperimentiram vendar je na tem računalniku veliko vrednih podatkov za katere nočem odgovarjati ob morebitni izgubi.

Če je problem v kakšnih nastavitvah mi to prosim povejte, da ne bom po nepotrebnem razkopaval računalnika.

ql000 ::

Četudi je računalnik konektan na net preko analogne linije in če nimaš firewall-a si "okužen" v parih minutah (mislim računalnik:D)! Antivirusni program je pa tudi samo en okrasek na mašini, če ga ne updata-š redno! That's the way it is!! (Če uporabljaš Win-hokuspokus).

Lahko pa disk preskeniraš na način, ki si si ga zamislil, samo pazi, da bo priklopljeni disk "slave" drugače ti bo bootalo iz njega! Win-XP ga bojo zaznali in priklopli. Drugega diska si po mojem ne boš okužil. Sam, dej preden narediš te zadeve, naredi backup pomembnih podatkov.

Ja pa sorry za tak pozen odziv, sem pozabu v kateri temi si bil!ž

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2496645887 (3424) Domini tm
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413131589 (21076) Qushaak
»

Rekordni popravni torek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7526851 (24287) xyxyxyxy
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29340400 (15382) brainiac20
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711718 (9081) frikihamster

Več podobnih tem