» »

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti?

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti?

««
6 / 6
»
»»

Pyr0Beast ::

WTF si hotu s tem povedat.;((
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jeebs ::

Še en pametnjakovič, k živi oh-in-spljoh pošteno življenje.:D Ja pa kaj še.:|
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Pyr0Beast ::

Kaj čmo, vsake tri mesece se najde kakšen bedak.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jackass ::

MrSale: Js nism čist dobr razumel, kaj si hotu povedat, me pa zanima, ker se pri win2k doskrat sfuka "lsass" service-u in začne odštevat in polo gre vse v pm, pa to ni Blastr efekt. Tko da bi prosu, če bi lahko mal bl tole obrazložu, al pa vsaj v neki približno razumljivi knjižni slovenščini to napisu.

Aja sam drgač mi je pa ta tema že prou zanimiva. Ker se vsake par mescou najde kšn trot k odkrije blastrja po 2eh letih. :D

Lohk bi to temo preimenoval na:
"Sem Idiot ali imam blasterja in kako ga odstranim!?"
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Pyr0Beast ::

Sm razmišljal, pa ugotavljam, da blastr sploh ni nikol obstajal v kakršni koli izvedbi da je sam zaustavo sistem, ampak da je issas skenslal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

farko ::

Možnost odstranitve blasterja je samo formatiranje in pa potem še odstranitev iz registra tako da je treba čist prečistit sistem.
farko

Jeebs ::

Ne morem verjet, da je ta tema še dons živa in da se govori take gluposti. ;((
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

m4dj ::

Yo !

No tukaj je kar nekej strani... tako da nisem utegnil vsega prebrat. Zato je prav možno da je sigurno enaka rešitev že kje objavljena tukaj. No kakorkoli jaz mam tudi nekaj za povedat.
Glede poročilca ki se pojavlja in ti po 1 min. izklopi pc.... gre za blaster worm vsekakor. Ta črv ni nič novega in obstaja že od prvih xp-jev....Torej že več kot 2 leti !,

Microsoft Security Bulletin MS03-026
Buffer Overrun In RPC Interface Could Allow Code Execution (823980)

Originally posted: July 16, 2003
Revised: September 10, 2003

Sploh pa ni potrebno formatirati disk ! vse kar je treba naredit je da si prvo spucaš dol blaster worm in potem daš gor fix, ki ga dobiš na microsoftovi strani. Oba linka bom napisal tle. Vsekakor pa je priporočljivo da si našopaš gor windowse xp s sp2. Če seveda sp2 nemoreš instalirati kar tako, ker so tvoji winsi nelegalni... je najbolje da si daš gor kar windowse xp sp2 corporate edition. No tukej bi rad tudi povedal to da imaste na netu genuine validation tool crack (dll file) katerega nadomestite s prvotnim in to vam omogoča da pobirate in instaliravate redno vse popravke ki so na voljo prek strani windows update. No druga alternativa za posodabljanje je autopatcher xp ki prihaja vsak mesec ven in vsebuje vse potrebne popravke...cel komplet in še več. Če imamo doma hitro linijo... le zakaj si nebi skrekirali validacijo in posodabljali kot se to spodobi ;)

No ostali smo pri blaster wormu....

NAjprej je potrebno zagnati blaster worm remover tool. Priporočljivo je izklopitev system rstora zaenkrat. Najdete ga tukaj:
http://securityresponse.symantec.com/av...

Patch dobite tukaj:
http://www.microsoft.com/technet/securi...
Kliknite na Patch availability in izberite winse....

Preprosto kot pasulj :)

LP
M4DJ

Damjan Jagar ::

Daj drugič preberi preden pametuješ. :)

Vseeno pohvalno, da si se tolk razpisal. ;)
http://jagar.si

jastreb ::

imam soma win xp, brez sp1 in sp2. računalnik mi dela zlo, zlo počasi na trenutke vse skupaj stoji. če pritisnem CRTRL+ALT+DEL inizberem procesi je tak kup nekih procesov, nekaj tudi 5 istih.

v windowsovem iskalniku datotek sem poiskal in zbrisal datoteki svchost.exe (pri procesij je to kazalo 5x, zdaj še samo 2 ali 3x) in MWSOEMON.EXE. rač še vedno dela zlo zlo počasi. ne vem kaj naredit, kako ugotovim kaj je narobe in kako to popravit?

zdaj sem pri kolegu, zato prosim da mi čimprej poveste rešitev

že vnaprej hvala
jastreb

Pyr0Beast ::

Virusi, trojanci, spyware.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jastreb ::

sem rešil problem -> zanič disk

rač dela zlo počasi, virus?
jastreb

Bllackllord ::

hehe men se to učassih nardi...

Athena89 ::

downloadam si ta program : http://www.microsoft.com/downloads/deta...

ampak potem, ko kliknem nanj, da bi se odprl, se mi takoj sam nazaj zapre, in ga sploh ne morem nainštalirat! kaj bi lahko bilo narobe?
računalnik se mi še vedno izklaplja vsakih 5 minut :(
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

Athena89 ::

pa tut programi,ki ste jih naštel, mi napišejo, da na mojmu kompu ni tega črva... kljub temu pa se mi pojavlja napis, da se bo računalnik izklopu po eni minuti... in se tut izklopi... nevem kaj bi zdej to blo? ;(
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

Pyr0Beast ::

Uporabljej firefox
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

R33D3M33R ::

Zaženi regedit preko start->run in se prebij do ključa Run po poti HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\. Tu Sedaj poglej kateri programi se zaganjajo. Če je med njimi kakšna .bat ali .cmd ali .com datoteka je to najverjetneje tvoj "virus". Izbriši ključ, najdi datoteko in jo izbriši.
Če te muči firbec kaj je v njej jo lahko pred tem odpreš z beležnico. Najverjetneje se notri nahaja ukaz Taskkill ali pa Shutdown s par parametri.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Athena89 ::

ko zaženem regedit, se mi odpre novo okno, ampak se takoj nazaj zapre po eni sekundi ;( zdj pa res nevem kaj naj...? :\
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

R33D3M33R ::

Aha, potem je pa možno da imaš na disku še kak virus več.

Najprej namesti antivirus!

Pojdi v C:\windows\system32\ in poišči skrito! (omogoči predogled skritih datotek v možnostih mape) datoteko regedit.com ali regedit.bat. Velika je kakih par bajtov. Pobriši jo. Sedaj lahko poženeš regedit brez problemov.

Če pa najdeš še kaj podobnega kot na tej sliki isto pobriši:

Previdno pač! Velikosti datotek so pa izredno majhne.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Athena89 ::

kokr js vidim, v system32 ni datoteke z imenom regedit.com ali pa regedit.bat ...:\

sem omogočla prikaz skritih datotek ali map, pa je vseeno ni :(

aja, od antivirusnih programov pa imam ad-aware 6.0 in pa nortona, ki mi ga trenutno, nevem zakaj, ne gre zagnat :\
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Athena89 ()

R33D3M33R ::

Ne gre ga zagnati, ker ga je virus najverjetneje onemogočil.
Najboljša stvar, ki jo lahko narediš je da si downloadaš Ultimate boot CD in zaženeš računalnik z njim. Na njem so antivirusna orodja.
Če to ne bo pomagalo je pa verjetno najboljša rešitev backup podatkov (dokler še lahko prideš v Windows) in format.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Athena89 ::

računalnik se mi izklopi, preden mi do konca zdownloada ultimate boot cd... pa zdej se mi računalnik ponavadi izklopi kar brez opozorila (odštevanja minute) ;((
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto!

R33D3M33R ::

Hm, če se ti odšteva lahko to prekineš tako da v start->run vpišeš "shutdown -a". Če se ti ne kaže je pa problem. Reči kakemu kolegu da ti zdownloada CD in speče pa tako preglej. Če ti ne bo uspelo pač formatiraj.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kuj en ::

jaz bi vprašo če ve kaj je narobe kr se mi računalnik vgasne ko špilam igerce nekatere recimo managera pol pa vse dam iz štekera pa nazaj pa mi dela
prosim če mi lahko kdo pove kaj bi blo narobe

Se vnaprej zahvaljujem

muzičar ::

Mislim da si falil temo. A se takoj prižge ali traja nekaj časa? Ali je napajalnik kaj vroč?

kuj en ::

Ja ven dam iz podaljška pa nazaj not ne pa dela
prosim če mi lahk poveš

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Primoz ()

muzičar ::

Hmm... okej povej sistem... hardware in software... ali se ugasne s kakšnim opozorilom, ali se samo pač izklopi, ali vse lučke, vent. et. nehajo delovati?

Pyr0Beast ::

Lahko je napajalnik, ali pa kej drugega, ker ponavati se komp ugaša ob pragrevanju česa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kuj en ::

Lej nisn neki profi na računalnik ne sam špilam pa se kuj naenkrat vgasne pol pa morn vse vun dat
jaz mam vse kable v enem podaljšku a je to vredu

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Primoz ()

muzičar ::

Počasi počasi, to je čist vredu. Ti povej kakšen računalnik imaš. Katere Windowse imaš? Imaš kakšen anti-virus?

kuj en ::

Em ja 3000 megahercov pa 512 mb pa neeem ostalo mam pa kasperskega pa nod32

Pa xp windows

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Primoz ()

Pyr0Beast ::

Jst ne pomagam več!
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

muzičar ::

no daj dol kasperskega in nod-a pa daj nod-a na novo gor, ker oba hkrati delata samo štalo. Če pa nemoreš dati nod-a nazaj pa samo zbriži kasperskega.
Spucaj vsa hladilna rebra in ventilatorje v računalniku (ne šari tam okoli z šraufncigrji ipd.), ko to delaš izključi elektriko da te ne bo kaj šokiralo.
Ko vse to narediš prižgi nazaj komp in preglej podrobno za viruse ipr. z nod32.
Potem poročaj o rezultatih.

kuj en ::

Sam veš če še mam garancijo ne
te pa neem če bi odpiro?
Kolega je reko da je njemu se tud vgaševal pa ga je odprl pa posesal ventilator pa to kr je blo puno praha pa mu dela zaj brez težav

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Primoz ()

muzičar ::

Sej to sm ti glihkr povedu, sicer če imaš ba garancijo pa imaš nalepko čez stranico potem pa kar na servis pelji pa bodo tam uredili

kuj en ::

najlepša hvala če še om kaj rabo ti lahk rečem
aja kaj če bi sam odprl pa počisto pa sprobo bi oni vidli če bi pol na servis pelo ne pa garancija pol nebi več velala ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuj en ()

muzičar ::

Če ne boš nobene nalepke strgal ali pa kaj prestavljal potem ne boš prekinil garancije.

kuj en ::

kak naj odprem da se nebi vidlo da sn odpiro to nalepko kak naj nardim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuj en ()

charna ::

pozdrav! zanima me ena stvar kako si spremenim da bi tipkovnica mela pa; slovensko nastavitev tipk in ne angleske sedaj mi ko pritisnem tipko z napise y in obratno.... prosim za odgovor lep pozdrav
Večino trpljenja si človek povzroči sam.
Na napakah se učimo. Pametni se učijo na tujih.

stewox ::

ja tam spodi desno v opravilni vrstici mas (xp) EN ikono pa stisni pa nastavi na SL

stewox ::

meni se pc ugaša takrat ko pride temperatura na procesoru do 50 C . v speedfanu kaže že ognjček ko je nad 50 . potem ko je temp. približno nad 40 pa začne v pc-ju nekaj zzzzzzzzz" delat , kot da bi se iskrilo nekaj , samo bi mogu amd athlon zdržat dost več kot 50 C , drugi pravijo da se to nekje nastavi pri kateri temp. se pc vgasne , samo kje.zraven sta še 2 fana na napajalniku ki kazeta priblizno od 30 ko je pc hladn do 37, takrat se tudi zacne nekaj iskrit, men se zdi da je to v napajalniku , ker mi je orginalni ze zaradi vročine poletne crkno , nocem da mi se toto poleteje. ima gdo kakšno idejo ali si naj kupim vodno hlajenje. PA še ze iskrenje bi prosu ce mi gdo razloži zakaj se to dogaja , ko je pc zagret.

stewox ::

ko ti zacne odstevat idite na start > run > shoutdown -a > stisneš vredu

stewox ::

nazadnje sem se zmoto to bi mogi vpisat v drugo temo

brainiac20 ::

neja se mantrajte... za toto zadevo obstaja en programček imenovan worm blaster al tak nekak... ki to tezavo odpravi v par minutah.... najdete ga pa kr na googlu ... zasede pa nekje am.... 300kilo ce se ne motim! Ce ste dobili kaksen napacen podatek od mene se opravicujem ker sem imel to tezavo pred dvema letoma!

evo se link ... naj vam bo : http://www.symantec.com/security_respon...

Zgodovina sprememb…

««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avserv.exe (novi blaster worm ?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101903 (1517) zvitorepec
»

Zakaj se mi računalnik sam od sebe resetira?

Oddelek: Operacijski sistemi
71265 (1204) JIM22
»

Problemi virus ali??

Oddelek: Pomoč in nasveti
7925 (835) DeLuX
»

Tokrat bo črv napadel... Črva!

Oddelek: Novice / Varnost
142352 (2352) undefined
»

Po dnevu zatišja -- Microsoft in RPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
656456 (6456) undefined

Več podobnih tem