» »

kako spremenit ime programa, ki ga WIN prikažejo v TaskManagerju

kako spremenit ime programa, ki ga WIN prikažejo v TaskManagerju

gzibret ::

Zanima me, če je nekako možno spremeniti ime procesa (npr programa, ki ga windowsi zaznajo, ko ga poženemo). Npr zaženem DC++, v task mamagerju piše "DC++ 0.403", jaz pa bi rad, da bi pisalo kaj drugega, npr. "IExplorer.exe" ali "CorelDRAW11" ali kaj podobnega. Kje Windowsi ali pa Firewall vidijo, kateri proces (oziroma aplikacija) hoče iti v medmrežje?

Z drugimi besedami bi rad prelisičil firewall >:D , ki blokira določenim programom dostop do interneta, jaz pa bi rad, da se ti programi pokažejo kot takšni, ki dostopa nimajo blokiranega :\ .
Vse je za neki dobr!

bmandelj ::

najdi exe file in ga preimenuj
ampak ti ne bo pomagalo firewall namreč zelo verjetno blokira porte in ne ime programa
lp
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

dmok ::

Tudi če firewall blokira programe dvomim, da bo dovolj samo sprememba imena EXE datoteke, razen če gre za bolj tikitiki zaščito. Kerio npr. je imel za vsak program shranjen MD5 digest in na take trike ni padal.

lpd.

gzibret ::

Ne, preimenovanje EXE fajla ne zadostuje. Poleg tega pa sem tudi iskal niz, ki določa ime programa (npr. DC++ v0.23444???) znotraj direktorija s pomočjo TextPada. Našel sem dva takšna niza (oba v EXE fajlu), oba preimenoval ampak TaskManager vseeno napiše staro ime. A so takšne reči skrite kje globoko znotraj windows direktorija?

Res pa je, da Firewall blokira porte, vendar ne blokira porta 80 samo v primeru, če do njega dostopa internet explorer. Jaz pa bi rad poiskusil naštimati mulo ali DC++ na port 80, vendar je ta dva proces potrebno preimenovati. Samo kje?:\
Vse je za neki dobr!

K0K0 ::

zakaj raje ne nastaviš firewalla?
kakšen poseben razlog al ti je sam dolgčas :) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

gzibret ::

ker ga ne morem, ker nimam administratorskih pravic in ne morem šlihtati omrežja
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322244435 (19100) miko22
»

rPi B+ problem z odposiljanjem elektronske poste na postni streznik od domence.si

Oddelek: Omrežja in internet
71975 (1914) Bakunin
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413129942 (19429) Qushaak
»

Internetna stran in domač server

Oddelek: Omrežja in internet
173289 (3125) Seljak
»

Blokada irca.

Oddelek: Omrežja in internet
352536 (1544) ERGY

Več podobnih tem