» »

Blokada irca.

Blokada irca.

bizzare ::

Grrrrr, na enem compu bi rad blokiral irc, sem gledal če obstaja kakšen irc bloker, ali pa stopper, ampak ni bilo nič.Bi se dalo, kako to naštimat, s kakšnim bolj v easy programom, ker zone alarm ne vem, ne vem.Aja, kateri so irc porti 6667, 6668?

Jebiveter ::

Ena izi resitev je, da v ZoneAlarm-u onemogocis mIRC-u dostop do neta in ga zaklenes z passom.

Druga resitev v ZoneAlarmu je, da pod Firewal -> Expert dodas pravilo v katerem se poigras samo z nastavitvami za protokol...

Malo pogooglaj...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Preseren ::

Ja, osnovni port IRCa je 6667, tak da probaj to z katerimkoli firewallom blokirat... Najenostavnejse. SIcer pa ce bos meu problem s portom, ti itak firewall pokaze, preko katerega porta dela IRC

Lp

P.

Tody ::

Če maš to firmo in bi rad zaposlenim omogočil srfanje po netu toda ne ircanje in dolvlačenje datotek zapri vse porte razen 80.
Težava rešena >:D :D

BigWhale ::

443 je dobro da ostane odprt...

fiction ::

Kaj ce bi se lepo zmenil s tistimi ljudmi naj ne ircajo?

Vecina IRC streznikov poslusa na TCP portih od 6660 - 6669 in se nekaterih drugih,
ceprav je "standarden port" samo 6667.
V vsakem primeru je bolje dolociti kaj je dovoljeno in vse drugo prepovedati kot
pa eksplicitno dolociti kaj je prepovedano (saj se zna zgoditi da na kaj pozabis).

Ce pustis TCP port 80 odprt se zmeraj obstaja moznost uporabe kaksnega
webchata (http://webchat.xs4all.nl/cgi-bin/ircnet... recimo).

Hypno ::

Tudi, če blokiraš standardne porte lahko tisti z dostopi do bnc-jev vseeno dostopajo do irca.

Primer:
bnc nastavljen na access port 30275 ali na katerikoli "nestandarden" port (6660 - 6669).
IMO pač stvar iznajdljivosti in znanja. :D

Upam, da nisem dal komu novih idej. Tisti, ki ve o čem govorim govorim, ve kako zaobiti postavljene blokade portov.

P.S. There are many ways to skin a chicken.
Great are mysteries of the mind ...

Mavrik ::

Ne, če blokiraš vse razen HTTP in drugih portov ki se uporabljajo.
The truth is rarely pure and never simple.

OrkAA ::

Pa si pač bncja doma postaviš na port 80 ;)

bizzare ::

Uff, gre se za enega člana v družini, tako da ni firma.Pravzaprav, z njim se ne da zmenit, da ne bo gor hodil, in bedarij pocel, tako, da bom verjetno uporabil uporabil, kakšen program, ki lahko blokira porte, ne rabi nič drugega kot samo za net (še to bi najrajš blokiral), se da z zone alarmom, blokirat vse porte, pa samo enega odpret recimo?

OrkAA ::

Em... Ko bo ta človek odrastel boš tepen :>

strle12 ::

Če pa maš ruter pa na ruterju zapri porte !!
Tud to pomaga !
Jaz sem imel podoben primir!!:\
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

korenje_ver2 ::

v cem je pointa blokiranja dostopa do irca? bratec gre lahko na http://irc.felk.cvut.cz/cgi-bin/irc.cgi in kva bos potem? blokiru vse porte?
ce pocne bedarije na ircu, ti lahko povem, da ni zascite pred neumnostjo.

bizzare ::

Kaj na ruterju, se da naštimat za vsak računalnik posebej katere porte se zapre in odpre?



Uf, lol, napadli ste me, heh, web chate poznam, denimo chat.ircnet.org, to se preprosto blokira
v windows explorerju.
:)

Preseren ::

To zdanje mi zdaj ni jasno.. Kaj tocno in kako si ti to blokiral v IE?

P.

bizzare ::

tools-internet options-content potem tam klikneš enable pa greš pod Approved web sites in si naštimaš kar pač hočeš.. :)

Tody ::

bravo bizzare ! Kaj pa ko bo mulc najdu novo spletno stran pa še eno pa še eno ? kaj boš pa pol ? :D

Tilen ::

kateri bo hotel ircat, bo itak ircal. Lahko vse blokiras, ce pustis port 80 open, bo se konektal preko web chata ali CGI-ja. Ce pa vse porte zapres pa net itak ne deluje :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tx-z ::

potem pa blokiraš vse znane web irce (njihove strani) pa si že na bolšm :))
tx-z

Tilen ::

ce ti to uspe si pa C A R .
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tx-z ::

iptables -A -i ppp0 -p tcp -d 194.109.129.221 -j DENY

neki u tem smislu :D
tx-z

CaqKa ::

pa nea vsi ti irc apleti in java irc apleti povezujejo preko 666x porta?
pomojem je dovolj če zapreš range 666x. pa mogoče bi še v firewal dal na deny *irc* ?
torej bi takoj razne irc.arnes.si... blokiralo.

Kami ::

Nikakor se nemore popolnoma blokirat, tak da niti nima smisla blokirat...

hruske ::

Vprašanje je kakšen je namen. Če je namen doseč večjo varnost, se vedno izplača. Ponavadi je lepo urihtana (varna) zadeva nekoliko nefleksibilna, ampak varna.

Če pa je vprašanja o bratcu, pa bi se sam najprej lotil firewalla (za osebni užitek), potem pa bi mu dal lopato, pa naj z njo irca.

fiction ::

pa nea vsi ti irc apleti in java irc apleti povezujejo preko 666x porta?


Java IRC appleti laufajo na strani clienta (tvoji strani) in jih sevede lahko tud blokiras.
Druga pa je z raznimi CGI skriptami, ki tecejo na strezniski strani. Seveda
se povezejo tudi na port 6667, samo tistega ti ne mores blokirat.
Edino kar lahko preprecis je dostop na to stran preko TCP porta 80.

Naivna ideja: Kaj ce bi recimo na gatewayu installiral squid proxy..
potem bi blokiral vse na ven tistemu racunalniku na kerem je "bad guy" na gatewayu
in pustil samo dostop do proxya. Pri squidu lahko kolikor vm z aclji prepoves dostop do
strani *chat*, *irc*. Recimo da obstaja stran chat.something.net.
Ali bo squid tudi ce bo uporabnik vpisal v browser IP znal to ugotoviti
in prepovedal dostop?
Ce recimo obstaja PTR record za tisti IP, to ni tak problem mislim.

CaqKa ::

no sej tole nisem bil čisto ziher za cgije.. za java irc aplete vem da laufajo lokalno...

oni drugi del z *irc* in *chat* sem pa jaz ze zgoraj predlagal samo da nevem čisto točno kako bi se to sploh izpeljalo :)

tx-z ::

sam še vedn obstaja da nekdo nardi www preusmeritev na to stran, in gre pol na tisto stran in dela...
tx-z

Tilen ::

Kamere namesti in imej stikalo za alarm pri sebi ter monitorcek na katerem vse spremljas. Ko vidis da "osebek" odpre chat client mahnes po gumbu in specialci uletijo. LoL.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bizzare ::

Tako je, zone alarm je celo tako prefinjen...da sem z nekaj kliki uspel zablokirat cel internet, in nisem mogel niti brskati, dokler nisem dal uninstall:PP
To, da irc blokira pa super dela, ko se konektas na irc.arnes.si, ti napiše blocked by zone alarm.>:D >:D >:D >:D >:D
Ve še kdo za kak podoben program, ker tale na žalost prevec moči compa porabi. :)

basinc ::

To sem prebral na ZA strani ker je men tud že šlo pošteno na k.. da mi je skoz blokeral Mirca in najdu sm kje zajec tiči in to odpravil, zdaj pa še za vas je rešitev tu: In ZoneAlarm Security Suite, be sure that you haven't blocked IRC in IM Security -> Settings -> Advanced. Čist bedna fora :D

ERGY ::

V file hosts mu redirectaj webirc naslove na neki lokalni ip. Ostale porte 666x pa blokiraj na fw.

LP

Jebiveter ::

Represija in omejevanje prinese samo intelektualni razvoj "omejenih". Namrec, kmalu bo nadebudni ircar pogruntal da obstaja zadeva, ki se ji rece "HTTP tunneling" in bo zadevo raziskal, se naucil uporabljat in pogruntal, da lahko tvoje ukrepe zmeraj zaobide - vsaj dokler ima osnoven dostop do internta.

Znanec (oz. njegova ex-zena) podobne tezave resuje na bolj "hard" nacin. Ce se mulec noce ucit - izklop in odvzem modema; ce mulec prevec igra igrce - takisto; ce se mulec prevec zasedi in zacne nabirat kile - odvzem modema dokler ne opravi vsakdanje telovadbe/fitnessa/whatever.
Take stvari delujejo - vse ostalo pa samo prisili mladega cloveka v razmisljanje in odkrivanje novih stvari.

Kar pa IMHO sploh ni napacno! :)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

MaCoFaCo ::

Kaj pa če malo razmisli in naredi svoj modem? :PPPP

Jebiveter ::

MaCoFaCo: Hehe! :) Po moje je z dovolj motivacije tudi tega sposoben :)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

wishmaster ::

To dela mama enemu mulcu v naših krajih. Mu vzame zunanji modem (razlog po 20.000 SIT stroškov), notri ima še vseeno notranjega. Seveda mulc nima pojma in če mu naložim kak antivirusni program in anti spyware program, ga odstrani. Ker pa rad surfa po XXX straneh pa mimogrede dobi kakšnega dialerja in je mimgrede 60.000 Telefona. Potem pa pridem k njemu pa vidim da mu kliče nekam v 3pm. Ko se noče učiti mu vzame tipkovnico, potem pride do mene po tipkovnico. Računalnika pa mu ne more vzet ker ga ima z fiksiranega z "šraufi".

ERGY ::

Slaba avtoriteta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
517259 (6184) CaqKa
»

irc preko httpja

Oddelek: Omrežja in internet
8912 (747) undefined
»

Mirc dodatek kaj naredi ta koda? In kakšna je zaščita

Oddelek: Programska oprema
61063 (983) OmegaBlue
»

Irc port

Oddelek: Omrežja in internet
141752 (1522) Cokolesnik
»

XP Firewall konfiguracija

Oddelek: Operacijski sistemi
161210 (1028) andrej

Več podobnih tem