» »

Internetna stran in domač server

Internetna stran in domač server

Seljak ::

Pozdravljeni.Imam nekaj vprašanj glede internetne strani in serverja(domačega).
Z DotNetNuke sem naredil spletno stran,katero bi uporabljal za objavljanje novičk,...Namenjena bi bila ožjemu krogu prijateljev,kajti sem na tem področju še zelo zelen :D
No sedaj pa problem: To stran sem nameraval zaganjati z nekakšnega domačega serverja,ki bi ga morda napravil kar iz svoje kište,ki mi itak laufa 24/7/365.Imam pa naslednje komponente:
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ 3,20GHz
Ram 4GB DDR2 800MHz
Nvidia Geforce 8800GT OC 512 MHz
OS: Windows 7 64bit dualboot Linux Ubuntu
Internet: 6/1 Telemach

Za začetek sem nameraval uporabiti eno brezplačno domeno,saj gre,kot sem že napisal bolj kot ne za učenje,da osvojim to področje.Zanima me,če bi bil kdorkoli tukaj na Slotech-u tako dober in mi pripravil kakšen vodič kako usposobiti takšen server,z katerega bi lahko tudi kasneje,če bi stvar zalaufala z pravo domeno lahko nudil mojo spletno stran.Zanima me katero programsko opremo si naj dol cuknem,postopek,da bo spletna stran vidna na spletu,do katere bodo lahko dostopali prijatelji.
Če je to vse skupaj možno kar sem si zaželel,bi bil zelo vesel odgovor,nasvetov in morda celo kakšen video nebi škodil.
Upam,da sem dovolj jasno opisal moje želje.
Že vnaprej se vam zahvaljujem za morebitne odgovore :)

Trinitron ::

Verjetno ti "step by step" vodiča res ne bo šel nihče pisat. Ampak na kratko - za začetek ti bo morda najlažje, da downloadaš xampp http://www.apachefriends.org/en/xampp.h..., ki že vključuje vse potrebno (Apache, mysql, filezilla, Mercury, ...). Po inštalaciji samo še na routerju odpreš port 80 in ga forwardaš na svoj lokalni IP. In voila - si že na internetu.

Tvoje spletne strani se nahajajo v c:/xampp/htdocs, do njih pa dostopaš če v brskalnik napišeš svoj IP (na računalniku, kjer server teče, pa http://localhost). Šele ko enkrat usposobiš vse to, lahko začneš razmišljat o domeni. Predlagam da se najprej malo preklikaš čez različne nastavitve in si tako razjasniš osnovne principe delovanja.

Problem tega postopka je v tem, da je xampp v bistvu namenjen predvsem za razvijalce, ne pa za web server - to pomeni da nudi le osnovno varnost pred morebitnimi vdori. Za začetek bo pa ok.

jernejp ::

DotNetNuke teče na .NET-u (Windows) zato ti XAMPP ne bo veliko pomagal. Nastaviti si moraš IIS,
porte odpret...

EDIT
Začni tukaj : http://learn.iis.net/page.aspx/28/insta...
potem pa nadaljuj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejp ()

Trinitron ::

Ja, sem spregledal tisto o DotNetNuke. xampp je samo za kombinacijo php + mysql.

Malajlo ::

Ni tak bavbav. Postavi mašino (vsaj XP, server2003), nastavi fiksni IP, dodaj IIS, odpri firewall na njej za TCP:80, naredi port fwd na routerju. Imej fiksni zunanji IP.
Če je namenjeno učenju in če se na varnost ne spoznaš najbolje, prestavi zunanji port 80 nekam drugam. Prijatelji bodo gor prišli v obliki http://freedomena.com:9765
Ali pa poskusi s http://www.dnn4free.com/

Koliko pa misliš pokuriti prostora?

Seljak ::

Malajlo je izjavil:



Koliko pa misliš pokuriti prostora?


Ja ne vem koliko prostora bom pokuril.Kot sem že napisal bo stran namenjena objavljanju novičk,torej ne bo potrebno nevem kaj placa.Bolj me zanima kako se postavi server(nastavitve,katere programe si dol potegnem).
Vse kar imam do sedaj nameščeno je Microsoft SQL server R2



...in tukaj se mi potem vse skupaj zatakne pri nastavitvah :D

videc ::

In SQL server licenco si sigurno kupil, a ne? :))

jernejp ::

Če boš uporabljal SQL 2008 R2
si za doma namesti tega iz te povezave:
http://www.microsoft.com/downloads/en/d...

Express Edition je zastonj in dovolj dobra...

Ti si pa očitno nek Compact Edition namestil glede na screen od prej....
Skratka izberi Database Engine in ne Compact edition...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejp ()

Seljak ::

videc je izjavil:

In SQL server licenco si sigurno kupil, a ne? :))


Kaj tebi ni jasno?? Uporabil sem web platform installer in tam izbral omenjen program!! Sem naredil kaj narobe??Sem že povedal,da glede tega(serverji) nimam izkušenj.Imam original windows 7 professional 64bit OS in ne uporabljam piratskih operacijskih sistemov,ker imam podjetje in si tega ne morem privoščiti in to sigurno veš kakšne so kazni glede tega za podjetja.Kako pa je z Microsoft SQL server R2,ki ga imam nameščenega pa ne vem!Pomojem je trial.

jernejp ::

Kaj ti je potem sedaj sploh problem?

AndrejS ::

Imaš pa en problem ! Telemach. Kolikor jaz vem blokirajo port 80 za navadne uporabnike , oz. so ga.
Preveri prvo če imaš port 80 odprt.

Seljak ::

jernejp je izjavil:

Kaj ti je potem sedaj sploh problem?



Zdaj vlečem tale(SQLEXPR_x64_ENU.exe) program,ki si mi dal link.Problem nastane pri nastavitvah oz.kako priti do tega,da postane stran vidna ostalim.Potreboval bi pomoč po korakih :D In še nekaj,kaj bi bilo bolje,da vse kar sem do sedaj namestil glede serverjev odstranim?

jernejp ::

nehaj vlečti kar sem ti poslal, kajti sem spregledal web platform instal...
ker si ga izbral je itak že prav sql gor....

poglej ZS

Seljak ::

AndrejS je izjavil:

Imaš pa en problem ! Telemach. Kolikor jaz vem blokirajo port 80 za navadne uporabnike , oz. so ga.
Preveri prvo če imaš port 80 odprt.


Uporabljam ESET Smart Security 011,ali to pomeni,da moram v njegovem požarnem preverit?Oprosti,ampak glede tega sem laik :|

jernejp ::

če ti telemach blokira port 80 lahko za frende itak uporabiš kak drug port ki ni zaprt

PARTyZAN ::

Jaz nikoli na Telemachu nisem imel zaprtega porta 80.

Malajlo ::

Ustvariš bazo. Nastaviš userja.
V web.config poiščeš connectionStrings tag in potem popraviš v
(add name="SiteSqlServer"
connectionString="Server=localhost;Database=xxxxxxxxxxx;uid=yyyyyy;pwd=zzzzz;" providerName="System.Data.SqlClient" /)

In še počistiš oziroma dodaš (!--
npr.:
(connectioonStrings)
(!-- Connection String for SQL Server 2005 Express
(add
name="SiteSqlServer"
connectionString="Data Source=.\SQLExpress;Integrated Security=True;User Instance=True;AttachDBFilename=|DataDirectory|Database.mdf;"
providerName="System.Data.SqlClient" /)--)
(!-- Connection String for SQL Server 2000/2005 --)

Oklepaji in zaklepaji so pravzaprav manjše/večje. Mi ne pusti < > uproabljati

(Mater je tole grdo izpadlo... )

in še malce nižje
add key="SiteSqlServer" value="Server=localhost;Database=xxxxxxxxxx;uid=yyyyyyyyyy;pwd=zzzzzz;" /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

Seljak ::

Najlepša hvala jernejp za pomoč in nasvete :) Se slišiva.
Najlepša hvala tudi ostalim,ki ste mi priskočili na pomoč.
Lep dan vam želim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245639 (20304) miko22
»

Microsoft izdal brezplačni WebMatrix

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
126327 (4772) CaqKa
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382035 (1685) Microsoft
»

OleDb in visual studio .net

Oddelek: Programiranje
162183 (1962) Kovalchuk
»

VB & SQL 2005 Express

Oddelek: Programiranje
141187 (1069) camx

Več podobnih tem