» »

Novinarska stavka

Novinarska stavka

«
1
2

Jst ::

Bom kar copy/paste iz delo.si:

V medijskih hišah potekajo priprave na splošno novinarsko stavko, ki naj bi se začela v nedeljo. Danes se bo sestal upravni odbor združenja za tisk in medije (ZTM) pri GZS in sporočil svoja stališča do temeljnih stavkovnih zahtev. Od teh stališč bo odvisno, ali se bo stavkovni odbor Sindikata novinarjev Slovenije (SNS) odločil za izvedbo stavke.

...

Kot določa poslovnik, bodo lahko med stavko objavljene le najnujnejše informacije, katerih neobjava bi lahko bistveno trajno in nepopravljivo ogrozila življenjske interese ljudi in skupnosti. O tem presojajo stavkovni odbori po medijskih hišah, brez pooblastila stavkovnega odbora SNS pa so lahko objavljene le vremenska napoved, izredne razmere v prometu, elementarne nesreče, informacije o stavki in informacije republiške volilne komisije, saj se stavka začne na dan volitev.

...

Na komercialni televiziji POP TV so se že izrekli, da 3. oktobra zagotovo ne bodo stavkali, tako da bo televizija oddajala neokrnjen televizijski program, delali pa bodo tudi novinarji na spletnem portalu 24ur.com.


delo.si.


Na dan volitev? So pa asi. Še dobro, da na news.google.com novice servira računalnik, da nima svoje "volje" do stavke. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Phoebus ::

A news.google.com tudi intervjuja in komentira in pripravlja prispevke?

RacMan007 ::

Veš, Jst, včasih je treba državo pritisniti tam, kjer najbolj boli. Na žalost nam nič drugega preostane, kot da se tega lotimo tako. Sam ne se bat, da boste brez novic. Večina (naš časopis tudi ne bo izjema) medijev bo tako ali drugače delala, izpad se bo poznal bolj pri novinarskih delih, ki zahtevajo osebno noto, na primer komentarji in podobno.
Ne smeš pozabiti, da smo, kot zdravniki, tudi novinarji obvezani podajati informacije, ki služijo javnemu dobremu, kljub stavki. Ampak kakšna bo kvaliteta prispevka, ki ne bo smel vključevati naše osebne note, je jasno - stvar bo podana neobdelana, točno tako kot bo zgledala. Konec koncev pa ti ostaja POP-ov hiša, ki ne bo stavkala.
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Ziga Dolhar ::

Nekaj mi prosim razjasnite.

Zadevo sicer poznam precej površno, ampak kot se mi zdi, bi novinarji želeli novo kolektivno pogodbo. Ni pa mi jasno, ali taka kolektivna pogodba lahko velja le za novinarje, ki so v lasti državnih podjetij, ali tudi za tiste, ki so zaposleni v privatnih hišah: recimo POP TV.
https://dolhar.si/

RacMan007 ::

Zadeva je sledeča! Na nacionalki velja splošna kolektivna pogodba, na POPTv pa ne, ker imajo tam vsak svojo pogodbo - avtorske, ki niso vezane na kolektivno. Je pa tako, da lahko hiša odstopi od pogodbe, pol pa ni več nobene podlage, na kateri stvari delujejo. Tako je ponavadi kolektivna pogodba lahko tudi osnova za posamezne pogodbe, ki jih imajo medijske hiše. Tako lahko v pogodbi piše, da se zadeve, ki niso omenjene v pogodbi od firme naslanjajo na kolektivno pogodbo, saj je ponavadi hišna pogodba malo bolj okrnjena, pa da jim ni treba čisto vsega sranja not rinit, se naredi tako.
Za koga vse velja... odvisno od hiše do hiše. Državne delajo po njej, privat pa si jo lahko izposodijo za podlago. če pa je ni, pol pa sploh ni neke osnove, pa si lahko vsak zmisli drugače.
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Ziga Dolhar ::

Razumem -- torej se medijske hiše popolnoma po svojem lastnem preudarku naslanjajo na te pogodbe.

Ampak zakaj potem v vseh izjavah na TV ta predstavnik novinarjev vneto omenja, da POP TV "ne bo stavkal", in to v precej negativni luči, kot da bi šlo za stavkokaze (ki pa na to pogodbo, na katero se oni sklicujejo, itak niso neposredno vezani).

Sicer razumem, da bi lahko solidarnostno stavkali, ampak še vedno je to lahko kvečjemu njihova dobra volja, ne pa skorajšnja obveza ...
https://dolhar.si/

RacMan007 ::

Imaš čisto prav! Saj naša novinarska hiša tudi ne bo čist stavkala, izvedli bomo tako imenovano solidarnostno stavko, kar pomeni da bomo izšli na manj straneh, a se novinarji še vedno lahko samostalno odločijo, ali bodo stavkali ali ne.

Glede kako govorijo o POPTv-ju z negativnim prizvokom, je to le izražanje svojega stališča. Pri nas smo imeli zadnjič sestanek sindikata, pa se je izvolilo za stavko.

Ampak, povdariti je treba, da je to prosta odločitev. POPTv je finančno odvisen od svojega dela, ne dobiva nobene subvencije od države, tako da morajo delati, če hočejo preživeti.
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

kopernik ::

Na delo.si še posebej poudarjajo, kako na POP-TV niso solidarnostni. Zgleda, da je obnašanje POP-TVja za delo.si bolj pomembna novica kot pa jasna obrazložitev stavkovnih zahtev.

Kar je pravzapav žalostno, saj večina ljudi sploh ne ve, za kaj se gre pri tej stavki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

RacMan007 ::

Gre za to, da je država odstopila od kolektivne novinarske pogodbe, tako da v osnovi ni več nobene osnove, na podlagi katere se lahko novinarske pogodbe usklajujejo. Če ni kolektivne novinarske pogodbe, potem nas lahko preprosto vržejo v isto skupino kot gospodarstvo, kar pa pomeni drugačne obdavčitve in pravice. Konec koncev, novinarji ne prodajajo, temveč poročajo. Zato pa je treba imeti drugačno osnovno pogodbo, v nasprotnem postanemo prodajalci, kar pa lahko vodi v potvarjanje info. Če smo tu samo zaradi denarja, pa da se prodaja čim več, lahko potem napišeš tudi nekaj kar ni čisto res, ampak s tem pihaš nekomu na dušo in ga hvališ, in to samo zato, da kapne kak tolar več v mošnjiček. Mislim, da to ni namen medijev (vsaj ta "poštenih" ne)!
Kot bi lahko skrajšal, za normalno delo so potrebni neki pogoji, ki morajo biti zadoščeni.
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

MadMicka ::

RacMan007, mislm, marsikaj si v celoti falil.

Prvo kot prvo, prej veljavna kolektivna pogodba za poklicne novinarje je veljala za poklicne novinarje in to neglede na to v kakšni firmi so bili zaposleni, oz. neglede na to, ali je bil lastnik podjetja država ali kdo drug.

Nadalje, kar je važno, tukaj država neposredne veze nima oz. ni stranka kolektivne pogodbe.

Vse kar hočjo novinarji je, da se začnejo pogajanja o novi kolektivni pogodbi. To je povsem razumna zahteva in pametni delodajalci bi jo podprli, ker, če so pravila igre jasna, je to na dolgi rok pozitivno za vse vpletene.

Tito ::

NA nacionalnki si tega nebi smeli privoščiti in so izgubili vso gredibilnost. Sami imajo vse urejeno in s stavko so zapravili ogromne količine NAŠEGA denarja. Vse kolise ves program vse oddaje so bile že posnete in potem to ... Kaj takega se nebi smeli privoščiti in nekdo bi moral za to odgovarjati! In vse to v imenu solidarnosti do svojih kolegov, ki nimajo kolektivne pogodbe. MA ja no, samo koristoljubje jih je, še večje plače bi želeli in to ni nič drugega kot najslabši način izsiljevanja.

Poleg tega, da je zadnje čase obupen program še takole serjejo. Vse ima svoje mere, to pa vsekakor presega mero dobrega okusa ...

Sram naj jih bo!

legend ::

To je to! Novinarji s stavko zapravljajo NAŠ denar, kdo jim daje to pravico? Ljudje so plačali naročnino RTV, zdaj pa namesto da bi dobivali novice v zvezi z državnozborskimi volitvami nas pa obmetavajo s to stavko, za katero mi precej dol visi. Ali pa da kot naročnik Dela dobim 16 strani od katerih je 15 reklam, DZ-volitve so pa zgolj omenjene - o stavki seveda bistveno več. Naročnina bo pa ista. Na bruhanje mi gre!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

Tito ::

NAj začnejo štrajkati ljudje v delovno intenzivnih panogah, ki zaslužijo 3× manj ali pa še več kot novinarji, pa delajo veliko več. Naj štrajkajo drugi delavci na RTVju (lučkarji, asistenti, snemalci, kateri imajo znatno nižje plače in imajo enako prilagojen urnik ... Torej delajo petek in svetek ...). Naj štrajka ljudstvo, ker plačuje gnilobam, da zapravljajo denar. Vsekakor pa ne vem kaj ima Nedeljski program (tisto lepo ... ) zveze z novinarji!?!? Kaj se imajo vsi voditelji za novinarje?!?!? Stvar je zelo neupravičena in nacionalka, ki bi se morrala vsem tem odreči, saj imajo edini kolektivno pogodbo imajo zagotovljeno službo in se ne borijo za delo tako kot v zasebnem sektorju. Oni bi se morali tej stavki odreč. Lahko bi opozarjali jim dajali podporo. Ampak štrajka se nebi smeli udeležit! Ker se jih to ne tiče in stran mečejo NAŠ denar! Veste koliko je šlo denarja samo zato, ker ni bilo dnevnika in stem nobenih reklam, pogovarjamo se o miljonih tolarjev! In to samo zaradi "solidarnosti". Seveda nasrkali ne bodo novinarji, ker po večini delajo honorarno ali imajo visoke položaje v hiši. Nasrkali bodo delavci, ki nimajo nilč pri tem. Za te denarje ki so jih zapravili za koliso in vse priprave se posname celovečerni film ... Gre za ogromne vsote, ki so ishlapele zaradi egoističnega iskoriščevanja in zlorabe štrajka v koristoljubne namene. Štrajk je bil vedno skrajna možnost ne pa sredstvo za uveljavljanje moči ... To je tako kot da bi ob vojni napovedi vojska začela štrajkati ... To ne gre. Nekdo bi moral odgovarjati. Sem precej razočaran. Tisti ki bi lahko stavkali si tega ne morejo privoščiti, ker se borijo za vsakdanji kruh! Neodvisno novinarstvo pa ne obstaja, je manj in bol odvisno ... Žal je v svetu tako, da so vse informacije pristranske odvisno iz katerega zornega kota jih gledaš ...

Globoko sem razočaran nad ravnanjem novinarjev in se mi zdi to nepošteno.

Keyser Soze ::

Ampak, povdariti je treba, da je to prosta odločitev. POPTv je finančno odvisen od svojega dela, ne dobiva nobene subvencije od države, tako da morajo delati, če hočejo preživeti.

Jes to!

Morajo delat če hočejo preživet. To je to. Vzel si iz mojih ust in mojega razmišljanja. Komerciala rula. Vse kar je pa pod subvencijami države pa ukinit.

Me zanima če bo kaj nižja naročnina RTV na koncu meseca. Ali pa morda položnica za Delo? Ste mogoče videli današnje jutranje Delo. Golazen. 10 listov reklam za isto ceno 170 tolarjev. Položnica bo pa ista na koncu meseca? Mislim, tok me razkurijo takšne stvari... Folk dobiva plače, ki niso dovolj niti za preživetje kaj šele za dostojno življenje. Pol se mi pa eni, ki jim mi podpiramo lene riti takole bunijo.

Dajte odpoved pa bo. Kdo pa rabi tako neresen folk. Na Zavodih je polno sposobnih, mladih in nadarjenih ljudi, ki čakajo takšne službe. Tiste, ki stavkajo bi poslal tja, tiste, ki čakajo pa zaposlil.

perci ::

Pravkar me je stavkovni odbor pisunov Slo-Techa obvestil, da se je zacel strajk. Od sedaj naprej nobene novice več, dokler ne popravimo njihovega položaja.

Plače itak nimajo ampak tega niti ne zahtevajo, hočejo pa da se podrobno opredeli njihov status v ST pravilih.

Zato, dragi moji, dons nič novic :D.

Obenem vam moram žal sporočiti, da konkurenčne strani niso solidarne z nami in bodo se naprej pisale svoje novice. Fuuuj! :D

DoberMan ::

Mene pa moti nekaj drugega. Namreč recimo, da je res vse full bad s kolektivnimi pogodbami in so novinarji res upravičeni do večjih plač, pravic...
Potem bi se lahko pogajali o novi pogodbi, kar pa so zavrnili in zahtevali pogovore o dopolnitvi stare pogodbe. Že tle je problem, ki nakazuje na izkoriščanje (posledično bi zbornica priznala staro-obstoječo pogodbo, kar bi omogočilo uveljevljanje odškodnin za pretekle kršitve), pokaže pa se še bolj pri izboru časa za stavko. Pred in med volitvami. Bolj očitnega izkoriščanja situacije še nisem videl. Prav kaže v smer, da u bistvu niso upravičeni do nove pogodbe ampak so želeli izkoristiti čas volitev in s tem pritiskom prisiliti zbornico k pogajanjem. Svinjarija.
Če so resnično upravičeni, bi lahko štrajkali po volitvah in to še poudarili, da niso hoteli prej da ljudje nebi bili prikrajšani ravno med volitvami. Zagotovo bi bilo javno mnenje naklonjeno njim v prid.

Tr0n ::

Ti situaciji pravis izkoriscanje, eni ji pravijo optimizacija efekta. :)

Thomas ::

Še nobene lepe nisem reku tule o novinarjih, vsaj kar se spomnim.

V tem primeru pa imam nekaj razumevanja zanje. Soočili so se z ex komunistično ministrico Rino Klinar, ki jim je v vlogi delodajalke (dobr to a, ko da smo v Rusiji al pa v Uzbekistanu, kjer je prejšnji voditelj CK KP Uzbekistana zdaj lastnik 90% obdelovalnih površin, pa kmetje hodijo k njemu po zemljo v najem ... !)

No, Rina Klinar mi je bolj nesimpatična od večine SLO novinarjev. Ne zato, ker je bila komunistična ministrica, ampak zato ker je zdaj pa nenadoma delodajalka. Pa če bi bila lastnica POPa in Dela, bi še ne reku ... Ampak čist na suho.

Lubi Jezus!

pumaxx ::

Mene pa pri tej stavki zanima kdaj bom pri časopisu VEČER dobil tiste strani ki mi danes manjkajo. Dobil sem samo 4 strani in od teh sta dve polni reklam.Mislim da sem jaz plačal celotno izdajo ne pa neke polovične-štrajkarske. Mene ne zanima njihov štrajk, ampak zahtevam tisto kar sem plačal v celoti. O TVSlovenija pa velja isto.

Vikking ::

Tito je zadel čisto bistvo, in lepše se skoraj ne da povedati!

fuj fej novinarji, da jih ni sram!!

perci ::

pumaxx: Reklamiraj račun. Jst ga bom za delo in za RTV.

MadMicka ::

Jaz sm dones kupil časopis Delo. Stal je toliko kot običajno, tj. 170 SIT, AMPAK notr so same reklame, na zadnji strani je vremenska slika čez celo stran, na prvi pa eno kratko obvestilo o volitvah, ostalo pa o stavki novinarjev ;(

Mislm, ne vem, na koga naj bi bil jezn, nase al na cajtng.

Aja, še to: miselnost, češ, če ne stavkajo tm, kjer imajo delavci slabe plače, pol tud ni treba stavkat tistim, ki imajo dobre plače, je povsem zgrešena. No ja, najmanj kar lahko rečem, nekako ni v duhu kapitalizma :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Maria ::

Bo pa morda ena globalna časovno omejena posledica novinarske stavke v Sloveniji.

Ljudje manj prebijemo pred televizorji in časopisi in več med rjuhami -> povečana nantaliteta. Če se politiki s tem niso želeli ukvarjati, vsaj nekdo pri svojem (ne)delu proizvaja ta stranski produkt.

;)

Maria

dr.J ::

Pa saj večinoma poročajo o slabih stvareh: bombe, mrtvi, cene nafte ... Tako da odsotnost teh novic kar prija.

So pa na POP TV eni bumbarji: 24ur bi morali ponavljati ob 22h.

Edino zjutraj sem težko spil kavo brez omembe vrednega branja.

iration ::

> Pa saj večinoma poročajo o slabih stvareh: bombe, mrtvi, cene nafte ... Tako da odsotnost teh novic kar prija.
/.../
> Edino zjutraj sem težko spil kavo brez omembe vrednega branja.

Še dobro, da imaš pri sebi vse razčiščeno :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

dr.J ::

Naštetega praktično ne berem, če si to mislil.

tigrr ::

RacMan, a ne bos nc odgovoru ak kaj?

keber ::

Res, ste pa loleki. :|

A ste vsaj tisto malo danes v cajtngnih prebrali, zakaj se gre? Je kdo opazil, da notri NI omenjeno povišanje plač, ki ga vsi omenjate, kar je običajno razlog stavk kovinarjev, tekstilcev, zdravnikov ...

A je po vaše stavka sploh dovoljena?

Kako bi po vaše novinar lahko stavkal, če ne tako? Napišete, da lahko stavkajo, vendar pa cajtng mora bit, dnevnik mora bit, poročila morjo bit ...
Torej tekstilna delavka lahko stavka, vendar mora v svojih 8 urah naredit tolko cunjic kot v običajnem delovnem dnevu. Tako se slišijo vaše besede.

Sicer je pa logičen potek stavke:
1. najprej opozoriš (opozarjajo že kake dva tedna, danes se pa vsi čudijo)
2. ker pogajanj ni, začneš stavko
3. folk je nezadovoljen, ker v časopisu za denar ni kaj prebrati
4. folk naslednjega dne ne kupi časopisa (ki dejansko tudi ne bo izšel
5. založniška hiša ne dobi denarja
6. šefi začnejo le računat, kolko je 1+1
7. pritisnejo še politiki (kot nalašč je novoizvoljeni mandatar - ko bo - ravno v kontra smeri kot delodajalci)
8. in novinarji bodo dobil svoje

PS. Če ste pa tako bogi, da kljub internetu, 24kur, radijskim postajam, ki ne štrajkajo, še rabite vedeti, kdo je zmagal na volitvah, potem vam ni pomoči.:\

Kot moj fotr: ful je proti komunistom, ampak štrajkat ne sme pa nobeden. Dvojna načela?

iration ::

> Dvojna načela?

Ja, oportunist pač.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

perci ::

Seveda lahko strajkajo - ampak, da so si izbrali za dan strajka ravno dan razglasitve volilnih rezultatov je pa rahlo izsiljevanje.

Barakuda1 ::

Vsak štrajk je v svojem temeljnem podstatu neke vrste izsiljevanje (upravičeno ali ne, je drugo vprašanje)
Če je torej temu tako, je logično s strani tistega, ki se za stavko odloči, da izbere trenutek, ki je zanj najbolj ugoden.
Pa ne da bi vam najbolj odgovarjal štrajk takrat, ki sploh ne bi čutli nobenih posledic :\ . Čemu pol sploh štrajk, če tko razmišljate.

In nenazadnje. Kak argument proti stavki pa je to

zapravljajo naš denar


:\

A ko so štrajkali zdravniki, so pa zapravljali sosedovga, al kaj.

Tud tekstilke, pa kovinjarji, oziroma kdorkoli, ko stavka, "zapravlja" tuj denar.

Saj v tem pa je ideja in smisel stavke.

borchi ::

js edino razumem folk, ki pizdi, ker ne bo dobil programa oz. vsebin, ki jih je plačal. tebi tovarnar bol težko proda straniščno metlico, ki je med štrajkom njegovo podjetje ni naredilo.
l'jga

perci ::

Jah, Barakuda...načeloma je tko, da se naj v "slabem" trenutku (še posebej če ta traja samo en dan) ne bi stavkalo.

Torej, če bi s tem povzročil delodajalcu bistveno večjo škodo, kot če štrajkaš en dan kasneje. In tukaj so mu jo.

Če ne drugega že s tem, da so njihove vzporedne volitve šle v kurac.

To je tko, kot da bi delavci v tovarni začeli štrajkat ravno takrat, ko bi bilo zaradi poplave potrebno rešiti stroje. Ni prav to.

Barakuda1 ::

Perci :)

Slaba primerjava, res :)

Stavka je bila napovedana (skladno z zakonom). Tu torej ni problem.

Primerjava pa bi bila korektna naprimer za obiralce grozdja ali sadja.

Obirali ga ne bodo, pa tud če je sadje primerno za obiranje le nekaj dni.

Zaradi vsporednih volitev se ni zgodilo nič nepopravljivega, kot poskušaš prikazati, tko da je tvoja primerjava celo s primerjavo sadjarjev, kjer bi celo lahko nastala škoda, malce prenapihnjena.

Nenazadnje so vsak dan neke novice, ki se določenemu krogu zdijo "življensko pomembne".

Zakaj pa misliš, da so te novice (vsporedne volitve) sveta krava od nivic, ki pa ne smejo doživeti medijskega bojkota (stavke)

perci ::

Slaba primerjava, res

Ja, karikiral sem. Ampak dojel si kaj hočem povedat. In povedal sem ti enega izmed razlogov zakaj je zadeva povzročila nesorazmerno škodo - Gral Iteo je delal vzporedne volitve (to še zdaleč ni blo zastonj), ki potem sploh niso bile objavljene - konkurenčni poptv je zmagal na celi črti - zelo velika škoda je bila povzročena, pa če se tega zavedaš al pa ne.
Stavka je bila napovedana (skladno z zakonom). Tu torej ni problem.

Nisem rekel, da je bila nezakonita. Rekel sem, da se mi je zdela nekorektna.
Zakaj pa misliš, da so te novice (vsporedne volitve) sveta krava od nivic, ki pa ne smejo doživeti medijskega bojkota (stavke)
Zato ker se tičejo življenja vseh slovencev in so medijsko najbolj zanimiva stvar v 4ih letih. Zato. Poleg tega PopTv v veliko gospodinstvih po sloveniji nima signala. Tako je bilo oveliko Slovencev prikrajšanih do informacije o volilnih rezultatih. Sveta krava? Pa še kako! Gre se za to, kdo bo državo volil, ne pa da so nekoga v Sp. Dupleku dobili, ko je 2.1 promila napihal.

Kakšen malo bolj paranoičen človek bi še mislil, da je to LDS namenoma zakuhal, da ne bi bil njihov poraz preveč medijsko odmeven.

Barakuda1 ::

Tako je bilo oveliko Slovencev prikrajšanih do informacije o volilnih rezultatih.



:\

No to je debela laž. Za informacijo o volilnih rezultatih ni bil prikrajšan nihče.
Neke vsporedne volitve pač niso informacija (verodostojna in uradna), ki ima kakršnokoli težo večjo od napovedi Maruče al pa šlogarce.

Zato, ne pretiravat no.

perci ::

Vzopredne volitve dajejo precej verodostojne rezultate. Kar malo primerjaj rezultate. Lahko tudi iz prejšnjih volitev. Celo tok verodostojne, da so jim vsi politiki verjeli.

In če jim politiki (tako strank, ki so izgubile, kot tudi zmagovalnih) verjamejo, zakaj jim ne bi navadni državljani.

Poleg tega pa niso bili objavljani niti rezultati RVK, ampak so raje vrteli en star slovenski film.

borchi ::

barakuda1: a se zafrkavaš al je že pozna ura? mal primerjej vzporedne voltve pa uradne rezultate.

drugače je pa mislu, da ponekod nimajo pop tv in niso mogli zvedet uradnih rezultatov, kamoli vzporednih.
l'jga

Barakuda1 ::

Rezultati RVK so bili objavljeni.
Res pa je, da niso objavili nobenih intervjujev, nobenih komentarjev in nič drugega.
Da pa so bili državljani prikrajšani za rezultate, pa preprosto ne drži.

Poleg tega, če smo že tako "prekleto natačni", rezultati (tudi RVK) so še zmaraj začasni in neuradni

Torej, nihče ne bo (pa tudi ni bil) prikrajšan za tako "pomembno" informacijo (pa čeprav neuradno)

Mimgrede, udelažba je bila po podatkih RVK 60 % (tud še zmaraj neuradno). Torej očitno vsaj 40 % volilnega telesa "boli patak" za to informacijo.

Nikar delat iz muhe slona. Začasni neuradni volilni rezulatati so pač zgolj in samo zanimiva informacija, nič več in nič manj. Pa še ta informacija očitno ne zanima tako širokega kroga državljanov, kot poskušaš ti prikazati.

Daleč je še to od neke nenadomestljive škode (saj oba veva kaj zajema pojem nenadomestljiva škoda, a ne ;) )

perci ::

Rezultati RVK so bili objavljeni.
Kdaj pa? Ker jst sem skos preklapljal na RTV, da bi kaj videl, pa ni bilo ničesar. Mogoce je blo tko zakamufliran v eni minuti, sam če mene zanimajo samo rezultati volitev ne mislim met cel dan tv prizgan in bulit notri, da se bodo potem oni ob neki random uri spomnili, da bodo objavili rezultate.
Poleg tega, če smo že tako "prekleto natačni", rezultati (tudi RVK) so še zmaraj začasni in neuradni

Torej, nihče ne bo (pa tudi ni bil) prikrajšan za tako "pomembno" informacijo (pa čeprav neuradno)

Joj no! Uradni rezultati bodo znani cez priblizno 14 dni. Torej do takrat sploh ni vazno kdo je zmagal? Halo?!
Mimgrede, udelažba je bila po podatkih RVK 60 % (tud še zmaraj neuradno). Torej očitno vsaj 40 % volilnega telesa "boli patak" za to informacijo.

To si pa ti sam zaključil. In to precej slabo, če smem pripomnit. Ker če nekdo ni prišel na volitve, še en pomeni, da ga ne zanimajo rezultati. Dva primera na tem forumu, ki to lahko potrdita sta BigWhale in Matthai.
Nikar delat iz muhe slona. Začasni neuradni volilni rezulatati so pač zgolj in samo zanimiva informacija, nič več in nič manj.

To sploh ni res. Če bi bilo tako, potem Bushu ne bi ze prvi dan njegove neuradne zmage voditelji držav celega sveta čestitali za zmago. Na podlagi rezultatov prvega dne, se zgodi ze veliko stvari. Priprava terena, ce ne drugega. Ker, ko so enkrat znani rezultati, predsednik kar hitro reagira in je treba bit pripravljen.
Daleč je še to od neke nenadomestljive škode (saj oba veva kaj zajema pojem nenadomestljiva škoda, a ne )

Eh, barakuda, zdej si pa mal nekorekten. Nisem v ene postu z eno besedo omenil nenadomestljive škode. Govoril sem o tem, da je bila povzročena škoda, ki je večja, kot če bi bila stavka na katerikoli drugi dan. In zato sem mnenja, da je bil datum začetka te stavke nekorekten. Nič drugega kot to.

hokuto ::

Kakšen malo bolj paranoičen človek bi še mislil, da je to LDS namenoma zakuhal, da ne bi bil njihov poraz preveč medijsko odmeven.


LOOOOL, to bo to ja, še zadnji udarec imperija. Zdaj bojo najbrž 4 leta skrivali rezultate, da poraz ne bi bil preveč odmeven. Ni dvakrat za reč, da ne bojo celo matematike na novo napisali, tako da bo LDS zmagal, saj itak vsi vemo, da imajo vse pod kontrolo, a ne.

Glede stavke pa ne napihovat stvari. Tisti, ki je podatke hotel dobit, jih je tudi dobil, če pa se je zanje moral malo bolj potruditi oziroma jih dobiti drugje kot običajno, pa še ne pomeni, da je to nek strašen škandal, glede katerega je vredno zgubljat besede.Vsak ima pravico stavkati kot to določa zakon in samoumevno je, da bo to storil tako in takrat, da bo stavka najbolj efektivna, saj se ne stavka zaradi lepšega, ampak zaradi doseganja nekega cilja. Sicer sta pa za stavko odgovorna dva - tisti, ki jo izvaja in tisti zaradi katerega se jo izvaja, tu se pa obešate samo na novinarje in to je res nekorektno, ne pa njihova stavka.
doke!

Keyser Soze ::

Sem vedel, da se bo nekdo obesil na to, da ne stavkajo za plače.

Boli mene đoli za njih. Če so komercialne postaje in časopisi sposobni delati in so zadovoljni s situacijo je OK. Dokler pa vsak mesec plačujemo za te lene riti, da se potem takole preseravajo... Me zanima če si kdaj dobil na dom položnico kjer je pisalo prispevek za Peko?

Imajo, zato se lahko takole delajo norca. Če bi bili odvisni od svojega dela tega ne bi počeli. Pač polne riti ne? In jaz vem, da bi jih za tele dni močno usekal po žepu. Balkan. Čisti.

Z zdravniki je pa isto. Zato ne vem zakaj jih vlačite na dan. Nesposobneži, ki bi radi imeli več kot si zalužijo. In zopet imajo polno rit. Kdo bi si mislil?


P.S.: O volitvah lahko komentirate v drugi temi.

MadMicka ::

Ne vem, zakaj folk tolk joka, češ plačujemo RTV.

MIslim halo? Gre za namenski davek. Tu vsaj veš, za kaj bodo porabili tvoj denar. Pri davku sicer (npr. dohodnina, davek iz dobička itd.) pa človek ne ve točno, za kaj vse ga bo država porabila.

In še to: seveda smo plačali iz lastnega žepa tudi Peko. Drži pa, da ni pisalo na položnici "za Peko" :D Brez državne pomoči bi Peko bil že zdavnaj pod vodo.

Pa še nekaj mimo teme, ko smo ravno pri Peku: več ljudi živi od te firme, kot slovenskih ribičev od Jadranskega morja. Pa zdej res ne vem zakaj je tistih par ribičev tolk pomebnih, da so skoz na TV.

Keyser Soze ::

Aha, pamet. Mi zračunaš koliko je dal vsak Slovenec za peko, čigar čevelj si lahko vsaj obuješ. Z Evrovizijo pa ne vem kaj ti je početi. Morda v roza oblekici skačeš pred TVjem in se dereše Nananananana? Morda od tu tvoj nick?:| Res ne bi vedel.

Včasih se vprašam, če folk res samo bere časopise, kaj se pa dogaja okoli njih pa ne opazijo. Samo da piše v časopisu. Ja to je pa že res. Kaj drugega pa ni mogoče.

P.S. : Tistih par ribičev si pa razjasni drugje. Če ti ni jasna poanta tam potem ti tudi tu ni. In pač samo preganjaš dolgčas v temah, ki jih ne razumeš?

MadMicka ::

Aja, praviš, da tale namenski davek za RTV le-ta neracionalno troši?

Država pa davka nikoli neracionalno ne troši? :D :D

p.s.:
*Včasih se vprašam, če folk res samo bere časopise, kaj se pa dogaja okoli njih pa ne opazijo. Samo da piše v časopisu. Ja to je pa že res. Kaj drugega pa ni mogoče.*

Tole bi lahko veljalo tudi zate. V tem primeru predvsem zate. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

> Ljudje manj prebijemo pred televizorji in časopisi in več med rjuhami -> povečana nantaliteta.

Ne verjamem, da se to pozna v porodnišnicah.

Keyser Soze ::

Bolj težko, ne? Saj ne morem prebrat kaj piše v časopisih če pa ne izhajajo. Mone.

Glede na to, da omenjaš v tem primeru.

Ah, spet eden....

Thomas ::

Marija bere znanstvene časopise, men verjem Soze! ;)

BigWhale ::

> Bolj težko, ne? Saj ne morem prebrat kaj piše v
> časopisih če pa ne izhajajo. Mone.

Prej jih je bilo treba brat, zdaj je ze prepozno :)

pumaxx ::

Zanima me koliko od vas jih namerava reklamirat račun za časopis in TV. Jaz ga bom vsekakor zavrnil, ker ne mislim plačevati nečesa kar ne dobim.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božič spet prinaša stavke v nemškem Amazonu

Oddelek: Novice / Rezultati
259047 (6912) freezby
»

Enotedenska stavka v nemškem Amazonu podaljšana do božiča

Oddelek: Novice / Ostale najave
1312951 (10935) jype
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137739 (129037) poweroff
»

Desnica razpada? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82996162 (79502) poweroff
»

Volitve se bližajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8220588 (19207) T-h-o-r

Več podobnih tem