» »

Novinarska stavka

Novinarska stavka

1
2
»

borchi ::

ti kar reklamiraj račun. reklamacija bo seveda zavrnjena. tele izterjave od rtv so pa expresne. majo z bankami zmenjeno.

rajš pokliči in reč, da odpoveduješ naročnino. bo bolj efektivno.
l'jga

frke ::

A ni nekdo omenil, da bo desna vlada ukinila obvezni RTV davek?

Me zanima, koliko bo potem na RTVSLO še novinarjev in kako bodo delali.

Keyser Soze ::

Zanimivo, reklamiraš račun.

Al bi bilo morda bolj prav, da reklamiraš storitev, ker ni bila zagotovljena v takšnem obsegu kot je to dogovorjeno. Ampak kje je dogovorjen ta obseg?
Da bi to uspelo je malo verjetno. Pač balkanske korenine in kočevski medvedi.

Do pravne države pa še kakšen korak ali dva.

Drugače pa... Vidim, da je Marija bolj znanstveno usmerjena. Čeprav kdaj pa kdaj kakšnega kozla strelja po forumu.

P.S.: Delo smo odpovedali. Konec, šljus. RTVja pa zaenkrat še ne. Bo treba nekaj naumit. Ker podpirati golazen je zadnja.

borchi ::

frke: a je blo to pred volitvami? ker takrat je "silly season". ne verjet!
l'jga

frke ::

Mislim, da je to blo takrat, ko se je Janša boril za direkten prenos sej državnega zbora, pa RTV tega ni hotela storiti.

Thomas ::

> Mislim, da je to blo takrat, ko se je Janša boril za direkten prenos sej državnega zbora, pa RTV tega ni hotela storiti.

To se je utemeljevalo z ogromimi stroški, nezrelostjo gledalcev ... z vsem. Samo da ne bi mogli vsi gledat "kaj dogaja".

Zame je vprašanje, če je "Janša načrtoval učinek prenosov", ko bi ti postali resničnost.

Možno, lahko se mu je pa samo utrapalo. Efekt je pa seveda bil.

SavoS ::

Hay

Koliko sem lahko razbral iz priloge ONA, v dnašnji izdaji je bil en list in je blo gor napisano, da bodo konec meseca, pri izdaji računov, upoštevali okrnjene izdaje oz. neizdaje časopisv, ......se parvi da naj bi bil račun za nekoliko manjši........koliko, pa je še vprašanje >:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

MadMicka ::

Thomas, to kar praviš, češ kaj se je dogajalo, je navadna bedarija.

Janševci (btw. človek, ki je hodil na takšen fax, kot je hodil on, pač ne more meni razlagat kaj in kako stvari laufajo oz. stojijo) pravijo, da je LDS kradla.

Če je LDS kradla, to pomeni, npr. so prodali podjetje A, ki je bilo v državni lasti, podjetju B za ceno nižjo od tržne in razliko so potem tako ali drugače potegnili preko podjetja B.
Potemtakem lahko Janša vzame knjige v roke in reče: podjetje A je imelo tržno ceno takšno in takšno, prodali so pa ga po tej in tej ceni podjetju B. Ko bo Janša kaj takega naredu, potem pa gobcejte naprej.

Thomas ::

> Thomas, to kar praviš, češ kaj se je dogajalo, je navadna bedarija.

Kaj pravim, kar je bedarija? Konkretno prosim.

> Ko bo Janša kaj takega naredu, potem pa gobcejte naprej.

Mici ... a si ti mogoče neki jezen? A si mau mad? :\

Maria ::

Najprej opravičilo za nantaliteto -> seveda je nataliteta. To je bila resna nepozornost.

Thomas

Tudi te berem, morda še preveč. Vendar drugače ne gre dandanes. Kar se spremembe situacije tiče, sem pa izhajala iz domačega stanja, zato tudi prva oseba množine. In predvsem zaradi tega nisem prav nič jezna na novinarje, čeprav bi jim lahko marsikaj očitala glede časovnega izbora. Predvsem ne to, da stavkajo na dan volitev, ampak, da stavkajo tako pozno. Kot da bi slutili, da se bo nekaj spremenilo pri vplivu botrov na njihove pozicije in ni več takšnega strahu za to dejanje.

Keyser Soze

> Čeprav kdaj pa kdaj kakšnega kozla strelja po forumu.

Ne spomnim se, da bi te kdaj z lovsko preganjala po ST. Si imel ta občutek?

Maria

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Maria ()

Thomas ::

Nisem te mislil jezit, Maria. Za to mava midva druge topice, tuki se strinjava.

Ko so stavkali zdravniki in učitelji, je Boris Jež od Dela imel tooooliko za povedat. Zdej pa stavka sam.

In tole je že kar mau grozljivo. Nobenih poročil, razen na POPu. Ki se bodo pa brez konkurence rapidno poslabšala. Se mi zdi, da malo so se že.

Recimo tole z DeSUS glasovi, če se izkaže da ima Janša prav, je tudi grozljivka. Ki bi jo morali novinarji pokrivat boljš, kot na POPu. Kjer so dali dosti prostora Rousu, ki je prvak v mlatenju prazne slame in samo prazne slame.

Jst ::

Ena novica.

Danes ob polnoči se stavka začasno prekine. Vsaj za nekaj dni.

Če dialog z vsemi ne bo možen, se stavka nadaljuje.

(vir: pravkar povedali na tv1)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

perci ::

Ok, no zdej sem pa se bolj jezen. Nicesar niso dosegli, pa bodo prenehali s stavko. En dan naprej je pa niso mogli prestavit.

In se nekaj za tiste, ki mislite, da so volitve primeren cas za strajk, ker bodo tako vsaj nekaj dosegli....sem ravno na poptv enga novinarja vidu, k je reku (delal je 30 let v italiji), da česa takega se ni dozivel - dal je cez ze 20 strajkov - a se nobenega ob volitvah.

Clo v Italiji majo bolj kulturne novinarje.Pri nas je pa to ena velka banda pijana.

borchi ::

hja, še par takih pa bojo tut najbolj sentimentalne dedke težko prepričali v nujnost nacionalne televizije.

čeprav, me kr zmrazi, da bi bli obsojeni na pop novice za zmeri.

edit: a sm ravnokar zanikal sam sebe? eh, ja....
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

frke ::

Po mojem je konec stavke rezultat tega, da je Drnovšek okrcal Rino Klinar.

Očitno pa novinarji niso dosegli nič - pardon - samo slab vtis.

Keyser Soze ::

Ah, ne Marija, Micka je blo mišljeno. Pa sarkastično tisto o znanstveni literaturi. In je letelo na Micko.

Da ne bo nadaljne pomote...

Thomas me je zmedu.:\

P.S.: Ma upam da propade novinarski posel v Sloveniji. Potem bom vsaj razumel, ko bodo letli tam tromostovju s plastičnimi lončki.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Kaj je sedaj s pogajanji? Jaz sem čisto outdated?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božič spet prinaša stavke v nemškem Amazonu

Oddelek: Novice / Rezultati
259037 (6902) freezby
»

Enotedenska stavka v nemškem Amazonu podaljšana do božiča

Oddelek: Novice / Ostale najave
1312949 (10933) jype
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137724 (129022) poweroff
»

Desnica razpada? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
82996159 (79499) poweroff
»

Volitve se bližajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8220583 (19202) T-h-o-r

Več podobnih tem