» »

Nujna pomoč za nalogo pri Filozofiji

Nujna pomoč za nalogo pri Filozofiji

sbrezo1 ::

Helou!!

Lepo vas pozdravljam in vas lahko prosim če bi mi kdo znal odgovoriti na tole vprašanje. Za domačo nalogo smo meli pri filozofiji navesti natančno definicijo Virtualne Realnosti. Dobro to še nakako gre, ustavi pa se, ker je potrebno navesti ARCHE-se pravi pravzrok oziroma Prapočelo!!

Prosim pomagajte mi odkriti ARCHE virtualne realnosti!!!


Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem in vam kličem lep dan!

Simon aka SimZ
Ljubo doma kdor ga ima

Daedalus ::

Pravzrok virtualne realnosti? Če vzameš za pogoj obstoja virtualne realnosti računalo, bi bil pravzrok izum tranzistorja. če sem pa preveč ozkogleden, pa me popravi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Highlag ::

Kaj pa sanje?
Never trust a computer you can't throw out a window

sbrezo1 ::

Hmm Sanje se mi zdi pa že zelo blizu če ne celo zadetek v polno!

Hvala
Ljubo doma kdor ga ima

OwcA ::

Arhe ni vzrok v dobesednem pomenu, bolj nekaj, v osnovi nujno snov, ker se to prvič pojavi pri grških materjalistih, iz česar je vse ostalo. V duhu tega bi se veljalo opredeleti za materialiste ali idealiste. Pri slednjih lahko zagovarjamo sanje, ali morda raje želje. Nekoliko bolj spolzka so tla pri materialistih. Prvi preblisk, biti, je kar dober. Vprašanje je le koliko globoko gremo. Najbolj radikalen pristop je navezava na informacijsko fiziko. S tem pridemo do zanimivega zaključka, oznaka "navidezna" je odveč, saj se ontološko ne razlikuje od katere koli druge resničnosti, celo več, katerega koli kosa materije.
Bolj zmeren pristop je seveda, da bite omejimo na računalnik. Ampak potem ne preostane kaj veliko za razpravljati. Kvečemu lahko greš še malo raziskati sosednji breg in zraven umešaš umetnost (ob premisi, da ustvarjanje navidezno resničnega sveta to je) in kako gre pri tem za izražanje naših želja, sanj, nekonformnih idej. Sslovenska filozofija, sledeč nemškemu zgledu, ceni naslanjanje na obstoječa dela, tako da lahko na tem mestu malo zlorabiš Platona in Aristotla (seveda je še kopica drugih bolj prikladnih, ampak ta dva sta še iz časov, ko so se ukvarjali z vsem in tako se ni potrebno spopasti s preveč zaprtim sistemom, ako je treba kaj ovreči).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

sbrezo1 ::

OwcA najlepša ti hvala in pa vsem ki so mi odgovorili. Vse vaše odgovor bom upošteval!!
Simon
Ljubo doma kdor ga ima


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racionalizacija Obstoja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
24623093 (17316) Saladin
»

Strokovnjaki iz bank bežijo v internetne igre in igralništvo

Oddelek: Novice / Ostale najave
277745 (4932) opeter
»

ECB podarja denar "revnim bankam"

Oddelek: Loža
162343 (1869) fosil
»

POZOR vsi ljubitelji znanstvene fantastike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8317126 (12298) Tanja.C
»

Na pomoč, napadel me je virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
131239 (1010) misek

Več podobnih tem