» »

Zakaj JUICE nima podlage

Zakaj JUICE nima podlage

Sergio ::

Takole. Odlocil sem se odpreti to temo v Z&T, ker ponuja bolj znanstveno razlago, zakaj JUICE ne bo in nima pogojev teci na navadnem analognem modemu.

Pa se pojdimo racunat.

DEJSTVO 1: POTS telefonske linije, tako v ZDA kot v EU, operirajo na frekvencnem pasu 0.4 - 3.4 KHz. [ Dokaz]
DEJSTVO 2: Razmerje signal-šum pri ZELO dobri telefonski liniji je 40 dB [ Dokaz]
DEJSTVO 3: Formula, na katero se sklicujem, se nahaja v učnem gradivu za faks. [ Povezava]

Torej:

Pri zveznem signalu lahko določimo kapaciteto v bitih tako, da izračunamo največjo možno informacijo čez linijo.

Formula:
C - kapaciteta
K - nenegativno celo število (pri enoti 'bit' enako 1)
d - osnova za logaritem (pri enoti 'bit' enako 2)
F - frekvenčni razpon linije
S/N - razmerje signal-šum
S/N[dB] - razmerje signal-šum v decibelih

Najprej iz podatka S/N[dB] = 40 dB izračunamo S/N brez enote, ki ga dobimo tako, da S/N[dB] delimo z 10 in nato izračunamo 10^((S/N[dB])/10). S/N je torej enak 10.000

Kapaciteto linije izračunamo takole:

C = F * K * logd(1 + S/N)

Vnesemo znane podatke:

C = 3000 * 1 * log2(1 + 10000)
C = 3000 * log2(10001)
C = 3000 * 13.29
C = 39870 bitov v sekundi

_ČE_ imamo hudo srečo in SNR enak 45 dB (več ne gre), dobimo rezultat 44864 bitov v sekundi. Z dodatnimi komunikacijskimi protokoli lahko potem (teoretično) dosežemo sinhronizacijo pri obljubljenih 56.000 bitih v sekundi.

Dva megabita čez analogno telefonsko centralo je UTOPIJA, s katero si zatiskajo oči vsi, ki padejo na tak nateg.

Plus, lahko vam še dokažem, da ne obstaja način kompresije, ki bi vsak podatek, ki pride čez linijo, skrčil za 40x (tolikšna bi namreč morala biti kompresija, da bi bila obljubljena hitrost dosegljiva).

Če želite, se lahko ta thread tudi razglasi in sem napoti vse neznalce, ki naivno nasedajo piramidnim shemam.

lp
Sergej
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

demoness ::

Bravo, Sergio. Si certificirano prvi človek na svetu, ki je uspel evangelij po sv. Johnu Shannonu (in prof. Andrej Dobnikar je njegov prerok) uporabiti za kaj koristnega. :)
Vključivši omenjenega profesorja.

Dobro povedano.
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

ginekolog ::

se kar strinjam. 40x kompresija pa bi bila mogoča le, če bi prenašali same textovne datoteke :)
Divers do it deeper.

Thomas ::

> 40x kompresija pa bi bila mogoča le, če bi prenašali same textovne datoteke :)

Wow. Nisem še slišal zo 40X kompres texta!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Nekoc davno, sem stisnil eno datoteko iz 30MB na cca 300kB... sla je na eno samo samcato disketo...

Potem sem jo uspesno tudi raztegnil in jo uporabljal na drugem racunalniku.

Ni bil text, ampak kompresija je bila enormna :P Je bilo potrebno trikrat probat, preden sem verjel, da to ni samo nek bug... ;)

Thomas ::

Nekatere datoteke se stisnejo še bolj. Ampak ne tekstovne. Vsaj če je notri kakšen tekst v naravnem jeziku. Sicer ne bi rekli da je text.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

HairyFotr ::

Mogoče JUICE misl kj tazga narest Link, zastonj je lahko na call-back narjen, ampak to ne more bit 2MB/s (al kok obljublajo) na dial-up modemu, pa zakva hudiča bi to hotl dajat zastonj?

Zgodovina sprememb…

ginekolog ::

nisem mislil text kot neko leposlovno besedilo, temveč .txt datoteko, v kateri je noter veliko podobnih znakov, reimo za 10mega preseldkov ;)
Divers do it deeper.

noraguta ::

kdo je pa to JUICE?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vikking ::

in potem bomo lahko skompresirali 40x film in glasbo in prešli nazaj na diskete saj cd-ji in dvd-ji sploh ne bodo potrebni in juice bo v roku enega leta prehitel microsoft če so patenitrali ta programček ki to zmore!!!

in potem je bila kekec pašteta katreo je vikking z veseljem pojedu!

Sergio ::

Očitno niste razumel poante mojega besedila, saj nekateri še vedno sanjate o tem, da to je mogoče.

Eh.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Vikking ::

in ponata tvojih izračunov je?

enlighten me

Sergio ::

O jezusmarija :\

A si sploh prebral naslov threada?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Marko007 ::

Da gre za potegavščino, bi moralo po mojem biti vsem kaj hitro jasno. Takšne napredno tehnologijo ne bi nihče dal zastonj, ampak bi mastno tržil. >:D

Me pa zanima, kaj bo s teh, ki smo se prijavli (seveda sem kot mejl dal enega izmed aliasov na Siolu, ki ga bom ob nadlegovanju izbrisal :8) )

Poanta Sergiovih izračunov pa je po mojem izključno strah, da bi marsikdo že kak mesec pred zagonom Juice-a odjavil ADSL. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

Sergio ::

Poanta mojih izračunov je ta, da si izbijete iz glave, da taka stvar sploh je možna.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Lex ::

BigWhale: smem prašćat ka si to kompresiro pa s čim?

drgač pa ne bote vi men govoril da ni mogoče po eni obični liniji 2 mega no. vsi pravjo adsl (nadgradnja) če češ veči spid. to je tak k z avti. ste sploh kdaj gledal TV? Ste vidl ono reklamo k majo neko olje za avtomobile motorno? K sam not vliješ pa ma avto takoj par več KM pa navora? lepo na izi, ne pa da ga morš frizirat (nadgradnja) da bi kj več dobu od njega. Tak je tut s tem, mal kompresije, mal kake posebne finte pa gre zihr. 100% >:D :D

hruske ::

Sergio - Nekdo, ki je našel aplikativno rabo za faks naučenega znanja.



S spoštovanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Sci-Fi ::

mene pa sam zanima kje bi našel kaj več o tem juice, da vidim za kaj se sploh gre.
Sci-Fi is the best way to dream

Tear_DR0P ::

Hej kaj pa če ĐUS prepriča modem da dela na drugem frekvenčnem območju??? Sicer je jeba, kr ne moreš prepričat bazne postaje v to. Ampak vseen se boš pa lahko povezu z vsemi ostalimi, k majo ĐUS. Sej oni ti samo garantirajo, da ti bo stvar tako hiter delala!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

Jest mislim:

- gre za hoax

- Sergiov izračun je "preozek". Lahko bi bila posredi kakšna finta, kot omenja Tear_DROP, naprimer

Lahko bi bila, samo ne verjamem da je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Lex: corel draw file... ena A3 stran nalepk... Vse iste.. corel draw takrat ni imel pojma kako shranjevati bitne slike in je potem 50 nalepk posnel 50x v file pac... ;) Kompresiral je pa ARJ ;>

On topic:

Problem finte je v tem, da ti tistih (visjih) frekvenc mogoce kaj drugega ne bo skoz spustilo.
Tako al tako je analogni del telefona ostal skoraj izkljucno samo se na tisti kratki relaciji med narocnikom in njegovo centralo, naprej je pa vedno manj 'analogne' komunikacije med centralami... Ce je sploh kaj takega se ostalo...

Brilko ::

No ko bo kdo potrdil da to že uporablja, pa mu bom verjel, prej pa ne.

Ziga Dolhar ::

Sergio:
Plus, lahko vam še dokažem, da ne obstaja način kompresije, ki bi vsak podatek, ki pride čez linijo, skrčil za 40x (tolikšna bi namreč morala biti kompresija, da bi bila obljubljena hitrost dosegljiva).

Prosim, daj! (Ne, ker ti ne bi verjel ...)
https://dolhar.si/

Thomas ::

Hehe .. ja. Takega dokaza NI. Ne ve se, če se to da ali ne. Oziroma, z nekaj izgube kvalitete - se ZAGOTOVO da.

Ni vedno dobro, če smo preveč dogmatični.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Hja. Nisem ustrezno tehnično podkovan (in če sem iskren, v to Sergejevo izjavo malo dvomim). A če jo uspe dokazat na tak način, da se bodo z izpeljavo strinjali oni, ki jim na tem področju gre verjet -- super! :-)
https://dolhar.si/

Sergio ::

Dogmatično ali ne, če imaš defiinrano, kaj je zate informacija, se da. Z izgubo kakovosti ti izgubiš informacijo, ki jo slika prinaša, kar potem popolnoma ločeno težavo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

In kaj je informacija v stavku: "Teta Ančka kliče Sovo, javi naj se!"

Pokaži mi minimalne bite! V text, v govorjeni in v video verziji. Prav lahko je 97,5% redundance kdaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jekson ::

verjetno ma sergio prav, ampak ko je stran še delovala sem pa opazil da če stvar ne bo delovala tako kot oni obljubljano so pripravljeni ti izplačat tudi do 100 funtov.Človek more bit v neko stvar trdno prepričat da lahko da takšno garancijo.In to niso šale lahko se bi tudi zgodilo,da bi jih kdo tožil in zahteval ta denar.Preberite si ko bo stran spet odprta.

hruske ::

mislim, da že to, da je stran "zaprta", pove dovolj.
Rad imam tole državico. <3

Tero ::

KO ste perj govorili o kopresiji sem se malo špilal in v tale zip file sem "stlačil" za približno 17 GB podatkov!8-O
Ampak drugo vprašanje je če so ti podatki uporabni:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

hruske ::

tako so vcasih dosali antivirus email filtre. zazipal si par giga brezveznih podatkov, potem je pa avju zmanjkalo diska/rama in je bil hec. :)
Rad imam tole državico. <3

Tic ::

Kaksen link do đusa prosim?

Tero: Dobra fora. Sem mislil da je winrar se bolj pameten kot tole.
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja gramofonskih plošč in kaset še vedno raste (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Rezultati
34470527 (62657)          
»

Musk in Wyler bi s 700 sateliti zagotavljala internet

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
288878 (6985) TESKAn
»

Par vprašanj...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81469 (1237) uvz123
»

Identifikacija posameznikov s pomočjo satelitskih posnetkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
357707 (5200) poweroff
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
211460 (1197) TheJack

Več podobnih tem