» »

hisni kino - lastniki Onky-jev -prosim za pomoc

hisni kino - lastniki Onky-jev -prosim za pomoc

gregor ::

Pozdravljeni

Pred kratkim sem nabavil v tujini ONKYO TX-SR 500 receiver, ONKYO DV-SP 500 DVD player in CANTON MOVIE CD 1 5.1 zvocnike.

Problem, ki ga imam je ta da zvocniki igrajo zelo tiho. Do glasnosti 30 (volume 30) se skoraj nic ne cuje iz zvocnikov, sele pri 70,80 (najvec mozno 100) so zvocniki bolj glasni.
Zdi se mi da zvoniki nimajo "pravega zvoka"
Zadeva je ista pri gledanju dvd in poslusanju FM radia.

Torej moja vprasanja:

-Ce ima kdo onkyo receiver naj mi prosim pove kako je z glasnostjo zvoka pri spodnjem obmocju
-ali je mozno da sem kaj narobe priklopil , sem bolj nov na tem podrocju ( dvd sem vezal z scartom na tv, receiver z digitalnim coaxilnim kablom na dvd)
- okvara receiverja ? - kako lahko ugotovim ali je kaj narobe z receiverjem

Hvala

LP


povezave do zgoraj omenjenih komponent
http://www.canton.de/www/index.php4?pg_...
http://www.onkyousa.com/model.cfm?m=DV-...
http://www.onkyousa.com/model.cfm?m=TX-...

mihec87 ::

Hm jaz imam yamaho pa se do pr 30 res bol slabo slisi.Kok glasno pa igra pr 100 ceprav pomoje nevem kok glasno ne bo igral ker nakonc je le 65 oz 80w receiver zvocniki pa 45w wofi pa 50w lahk pa da se motim.Povj neki za primerjavo kok glasno igra pr 100.Ker sip tale sistem pomoje glih nebo tresu lahk da se motim spet.Pr filmih na dvd-ju pa pomoje ma dvd predvajalnik za nastavlat glasnost.Aja pa se to pr sorround pa teh varjantah je mal tisje ko pa pr stereo tak da probi sam na stereo preklopit na receiverju.Drgac kable je videt da mas v redu prkloplene.
Sam da bi bil pa receiver zanic pa rahlo dvomim ceprav je mozno.
Kako pa si zvocnike priklopu a si dal + na+,-na - pr useh zvocnikih.

Drgac ti pa tut svetujem da se vprasas na forumu avtoakustika.com Tam gor so vecina audio profiji tut za hisne kinote pa se vedno odgovorijo oz so zelo prpravleni pomagat z nasveti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Djuro ::

Onky-joti nimajo linearnega knofa za volume, ampak patametričnega (ne vem, če sem na temu mestu uporabil pravi izraz). Kar pomeni, na začetku veliki zasuki za spemembo volumna, na koncu čedalje manjši.

Sam imam TXDS595 in je zadeva podobna. Če želim gledati film (še posebej brez podnapisov) moram imeti volume na vsaj 75%.
Ampak, to je v čisto normalno. Samo navadit se je treba. Meni sedaj to precej bolj ustreza, kot linearno večanje jakosti. Tako da nič bat, nič pokvarjeno.

Je pa res, da preden se kupi taka zadeva, je mogoče priporočlljivo si vzeti kak mesec časa in preposlušati / testirati nekaj sistemov in izbrati tisto, kar ti najbolj sede.

LP!

Highlag ::

Izraz je logaritemski ne patametrični :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Djuro ::

Eh, sem imel na koncu jezika, pa se nisem spomnil. Hvala!

gregor ::

Hvala vsem za odgovore.

Djuro , imas prav. Sele nad 75 % se zacne zabava in postane sistem kar glasen.
Se nikoli nisem imel komponente ki bi delovala na tak nacin in sem mislil da je kaj narobe ce je npr. na polovici glasnosti zadeva tiha.

Imam pa se eno vprasanje, ali je normalno da se receiver kar mocno greje ?

Lp

Djuro ::

Ja, normalno. 5 X xxx W ojačevalnik povzroči kar nekaj segrevanja. Pri mojem se npr. v kritičnih momentih vžge vgrajeni ventilator, ki pa je v bistvu skoraj neslišen.
Ga je fajn imet kje na polici, ali pa v omari, kjer ni zadnje stranice, da je dober pretok zraka.
Sploh sedaj poleti, ko so temperature že tako visoke, pa velika vlažnost.

Frame ::

Pozdrav!

Torej prvo kot prvo poglej če so zvočniki pa reciver nastavljeni na isto impendanco:
Recimo 8ohmov(Namreč sem videl da so zvočniki nastavljivi za amp pa nisem videl)
Potem na reciverju nastavi zvočnike na male(pri SONY je small to pa zato ker so to sateliti in je treba reciverju to nastavit,da pošilja bass na woofer,zboljša sound zelo!!!)
Nato vidim da so zvočniki 86,5 dB,pa visoko tonci grejo samo do 25khz,hm nebi rekel da je kombinacija glih posrečena.Sry ampak sam kopujem domači kino iz komponent pa že 2 meseca tuhtam,poslušam,primerjam reciver/zvočniki kombinacijo.Če ne trofiš prave igra slabo vse skupaj.Stvar je dosti bolj komplicirana kot sem si mislil!
Aha pa še to ZELO pomembno je kako nastaviš nastavitve na reciverju(sem spada tudi tisti del z nastavitvijo zvočnikov)!

Upam da sem lahko pomagal.

Frame

gregor ::

Frame
Impedenca se na receiverju in zvocnikih ne da nastavit , prav tako na receiverju ni nastavitve za velike-mal
zvocnike
Sicer pa lahko recem da po nekaj dnevih uporabe zadeva za filme spila zelo dobro , za muziko pa seveda ta sistem ni najboljsi.

hvala

lp

BluPhenix ::

Vsi volume knofi so logaritemski.

Efekt, ki ga opisujete, se dogaja pri linearnih potenciometrih.

Uho ima namrec logaritemsko karakteristiko, to pa zato, da šepet slišiš normalno, ko pa so prisotne večje jakosti signala jih uho slabše oziroma drugače zaznava kot tišje.

Zato: volume potenciometri so logaritemski, potenciometri equilizerjev, panorame in ostalo pa linearni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013512 (1649) gorilla
»

Kateri ojacevalec za klipsch r-51m zvocnike

Oddelek: Zvok in slika
151864 (1491) T743
»

Poceni stereo receiver (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
25963525 (49971) Zvezdica27
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634069 (16840) josko674
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333844 (2804) Trancedeejay

Več podobnih tem