» »

Poceni stereo receiver

Poceni stereo receiver

Janac ::

baje je to normalno da je tak glasen pogon

mtej_ko ::

Lep pozdrav vsem,

je morda kdo že slišal dotične zvočnike, ki so tudi v akciji - SF-CC20?

Ali obstaja kakšen test kje na internetu?

mtej_ko ::

Edit: zanima me predvsem primerjava z npr. modelom SF-3010 (http://www.mimovrste.com/artikel/121003... oz. konkurenčnih zvočnikih podobnega ranga.

Hvala za odgovore.

Slowenc ::

Sem nabavil zadevo. Sedaj me pa zanima, če ima kdo kakšen predlog kak SUBwoofer naj nabavim zraven tega sistema?
Skiny gate.

mihec87 ::

Aktivnega tam 100W bo vrh glave pomoje.Če se ne motim ima System Fidelity neko zadevo, ma saj te robe je npr yamaha itd....

Če imaš možnost pojdi poslušat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Zvezdica27 ::

lp,

odvisno kake zvočnike maš, če maš dobre, ga sploh ne rabiš (se vseeno pozna da ne bo pomote). Pa kaka soba je (dobr za base ni tolk važno). Moraš tud vedet da 100w je overkill, da nikol ne bo na polno delal oz če bo bo grmela cela bajta... s temi watti se sam pretirava. Kupi rabljenega kvalitetnega, pa 100w je preveč. S tem se sam pretirava (bože sačuvaj, kako je bilo v AMriboru na EPK otvoritvi vse naglas in do konca... neverjetno, nobene kvalitete ko je tako naglas)

Jaz sem tudi naročil, pa da vidimo (predvsem zaradi USB vhoda, ki ga sedanji stereo nima). Res res res škoda da nima še par funkcij več pa magari malo dražji, Tole bi lahko bil lep vstopni receiver (dva HDMI in, digitalni vhod, funky barva...) upam da berejo tole temo.

zz

black ice ::

Ljudje so navajeni na 'kitajske' oznake Wattov (P.M.P.O. ali kako že pravijo), zato se jim zdi 50W tako malo. Pred časom sem si lastil malce večji kitarski ojačevalec (30W) in že na pol moči so se tresla vsa okna v hiši.

mihec87 ::

Pomoje je bolje malo močnejši pa ga ne teraš skozi do konca...Ne pa da se kupi 20W pa nažge do konca pomožnosti še v equalizerju base do konca pa hrešči vse..

Ne rabimo kitajske W gledat..Sam v računalniško trgovino stopiš pa vidiš 1kw zvočnike v škatlci(poleg napihnjenih w,jih še seštejejo)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

black ice ::

mihec87 je izjavil:

Pomoje je bolje malo močnejši pa ga ne teraš skozi do konca...Ne pa da se kupi 20W pa nažge do konca pomožnosti še v equalizerju base do konca pa hrešči vse..

Mah, to itak. Samo 100W je absolutno preveč.

mihec87 ::

Mišljeno je bilo max 100W, normalno pa da zraven takega ojačevalca oz za doma je to kar dosti...

Janac ::

js mam pioneer s-21w čisto dovolj in še poceni sem ga dobil

black ice ::

Glede kablov - je potrebno kompliciranje ali so navadni zvočniški kabli s presekom 1,5 oz. 2,5 mm^2 dovolj?

mihec87 ::

Ni potrebe po kompliciranju...Če imaš pa željo pa kupi različne in poizkusi...

Janac ::

0,5mm dvozilen kabel je povsem dovolj

clix ::

Kakšne vhode pa ima ta zadeva? Po mimovrste sodeč samo USB pa SD kartico. Optičnega ali pa HDMI nima, da bi ga lahko uporabil kot DTS encoder + ojačevalec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Janac ::

cinche ma tutt

mihec87 ::

clix je izjavil:

Kakšne vhode pa ima ta zadeva? Po mimovrste sodeč samo USB pa SD kartico. Optičnega ali pa HDMI nima, da bi ga lahko uporabil kot DTS encoder + ojačevalec?


http://www.systemfidelity.com/User%20ma...

Gray_Warden ::

lol 2.5 mm kabli za tole?:D

torej na cliota dajete pnevmatike za jeep grand cheerokee? :D

Daj no ta reč ima 2x40 watt. Daj gor prvi kabel ki ga dobiš in je to to. Tudi najtanši bo dovolj.

Janac ::

dobil in deluje super!

black ice ::

Glede kablov res nimam nobene predstave.

Kot je že prej nekdo omenil, nekateri CDji delujejo. V mojem primeru približno tretjina.

janezl ::

Kako se zadeva prižiga? Me ima, da bi zadevo uporabil kot budilko, skupaj s časovnim stikalom/vtičnico.
Če prižgano zadevo potegneš iz vtičnice in nato nazaj vklopiš, se prižge?
Ali dela samo z daljincem?
Hvala!
73 de Jani

Janac ::

ne, ročno moraš vklopiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

nx6325 ::

Kakšne zvočnike bi bilo nekje najbolj primerno priklopiti gor,da bi bila cena še sprejemljiva?

Janac ::

SF-3050

black ice ::

Še komu ne dela daljinec? (nisem pozabil vstaviti baterij, tudi zamenjal sem jih že)

Janac ::

meni deluje normalno

mareee89 ::

Ali predvaja mp3 preko usbja če imaš razvrščeno po mapah, meni ni uspelo verjetno treba v roke vzet še kakšna navodila :)? Drugače pa dela vse normalno.

Janac ::

tudi meni, tudi prikaze ime radijske postaje, občutek kakovosti res, solidno narejeno itd.

Okapi ::

Ali predvaja mp3 preko usbja če imaš razvrščeno po mapah,
Če imaš mp3-je v mapah, moraš imeti receiver priključen na tv, da lahko navigiraš po vsebini ključka. Na displeju od receiverja namreč ne vidiš nič. Brez tv-ja (ali monitorja) dela samo tako, da imaš vse mp3 v rootu in potem imaš na voljo play in naslednji/prejšnji komad.

O.

Trancedeejay ::

Vsi receiverji so prodani.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

mtej_ko ::

Ali so zvocniki, ki so jih imeli v akciji, se na voljo?

TehDucky ::

Tisti so pošli še pred receiverji mislim da.

Sem tudi sam enga kupil, zdej rabim kupit še ene zvočnike za zraven, sicer ne vem katere. Predlog ?

mtej_ko ::

Hvala za odgovor.

TRIROG ::

Škoda... sem ravno našel temo in se ogrel za enega ali dva ...

Zvezdica27 ::

huh... vsi prodani... no upam, da sem še pravočasno potrdil.

No, saj najbrz lahko tudi na slepo folderje USB navigiraš? pač saj slišiš kera muzika je.


zz

TehDucky ::

Sem se šele danes spravil odpret zadevo, pa me nekaj zanima. Piše, da lahko priklopim od 4-8ohm zvočnike gor, jaz pa imam dva 3.2ohm. Vem, da je izven tega kar piše, ampak ali je lahko kaj narobe če jih priklopim ? Če ne drugega bi samo sprobal kako dela receiver, ker trenutno drugih zvočnikov nimam.

P.s.: Jaz sem dobil zadnjega v njihovi prodajalni :) Ostalo jih je sicer še nekaj takrat, vendar so bili rezervirani/naročeni po mailu.

Janac ::

men piše na zadnji strani 6-8 ohm. jaz nebi prikljapljal 3 ohm ker je malo ojačevalcev stabilnih na 3 ohmih, največ 4 ohm. Verjetno boš skuril ojačevalec ali zvočnike.

jaz sem vzel 2 in mi tudi centa ni zal:)

TehDucky ::

Res je piše 6-8ohm sem na hitrco prebral pa šel na forum. Ja to je pa že kar problem gor dajat. Zdej pa treba zvočnike kupit nove I guess...

Janac ::

lahko daš upor pred zvočnikom

TehDucky ::

Nimam takih uporov doma jaz, pa verjetno če bi že bil bi mogu bit velik W, saj bi bilo približno pol moči na njemu.

mihec87 ::

Kaj imaš to za ene da so 3,2ohm?

TehDucky ::

Eni starejši zvočniki, ki so bili zraven nekega stolpa. Drugače sploh nisem vedel, da jih imamo doma še, pa je mati včerej rekla, da so nek v kleti. Pa sem šel pogledat, pa zdej vidim, da tako ali tako nimajo prave impedance. Sicer sploh niso majhni, vendar imajo 20W moči, medtem ko receiver ima 2x40W.

mihec87 ::

Moč še ni tak problem pač paziš koliko navijaš..

AvtoR ::

TehDucky je izjavil:

Sem se šele danes spravil odpret zadevo, pa me nekaj zanima. Piše, da lahko priklopim od 4-8ohm zvočnike gor, jaz pa imam dva 3.2ohm. Vem, da je izven tega kar piše, ampak ali je lahko kaj narobe če jih priklopim ? Če ne drugega bi samo sprobal kako dela receiver, ker trenutno drugih zvočnikov nimam.


Lahko brez strahu priklopiš 3,2 omske zvočnike, samo ne smes pretiravati z glasnostjo. Če pa boš pretiraval pa lahko skuriš tako zvočnike kot ojačevalec. Odvisno od tega ali ima ta ojačevalec preobremenilno zaščito. Skratka rabiš malo posluha in če se v zvoku pojavi kakršno koli popačenja, si verjetno že presegel varno mejo glasnosti.

todman74 ::

Jaz sem gor priklopil zvočnike od 10 let starega Philipsovega micro systema (2x5W), prek aux-a pa še en subwoofer od računalniških zvočnikov (20w RMS), pa je zvok zelo izboljšan.Tudi original audio CDje očitno bere....zaenkrat sem zelo zadovoljen.

Okapi ::

Kolegi so se že lotili usposabljanja teh receiverjev.
Eden je pogruntal, da je pogon DVD enak kot v predvajalniku DVD EVERTONE DVX-573U in ga je mogoče preprosto zamenjati, drugi je pa ugotovil, da je krivec za nedelovanje ali slabo delovanje pogona najverjetneje laserska glava pogona (Sanyo SF-HD850), ki jo je mogoče za manj kot 10 evrov kupiti na ebayu.

http://www.ebay.co.uk/itm/Optical-Laser...

Pri nekaterih pa pogon celo bolj ali manj dela.

O.

Zvezdica27 ::

lp,

danes dobu in zamenjal ojačevalo in tuner (isto vstopni rang, sam kakih 10 et staro).

meni pogon dela, 100% bere vse, probal pa sem en cd in en dvd, morda se pregreva a zaenkrat dela bp. Itak nisem zato vzel )mam laptop vedno povezan na TV)

Zadeva je res OK, za vstopni model presenetljivo dobro narejena. Zvok se res zdi malo bolj na treble, pa basi niso čist definirani, ampak... nisem niti nič nastavljal še, zaenkrat pa sem presenečen.
zmaga

lp,

zz

dela ::

V torek sem dobil 2 x DVD-R150 in en par CC20. Zaenkrat sem preizkusil en receiver in pokonci postavljena zvočnika v stereo. Delali so vsi ploščki, za katere gotovo vem, da imajo datoteke v root direktoriju (nimam priključenega TV, zato pri ostalih verjetno nisem prav navigiral), metal sem pa not vse, kar mi je prišlo pod roke, zato sklepam, da en moj primerek predvaja praktično vse. V vsakem primeru je pogon tako glasen, da me do uporabe skoraj mine (receiver imam 30 cm od glave). Moj primerek je imel še manjšo napakico - gumb potenciometra očitno ni čisto v sredini (ali čisto okrogel), ker se je v določeni poziciji rahlo drgnil ob ohišje, mislim, da je se zdaj malce "obrusil", ker do drgnjenja ne prihaja več. :))

Z zvokom sem precej zadovoljen (ampak spet nisem nek audiofil) - najbolj nad tem, da slišim vse tone, ki sem jih na slušalkah (česar npr. za prastari creative DTT2200 ne morem trditi). Basov je za takšen setup več kot dovolj (seveda nič pretresljivega). Tweeterji malce šumijo neglede na vir (opazno samo "v idle" z ušesom prislonjenim gor) to je pa tudi vse, kar me malce moti. Sem prepričan, da ti zvočniki z boljšimi ojačevalniki zmorejo veliko več.

Zadevo zaenkrat uporabljam kot ojačevalnik PC zvoka (z zvočniki in slušalkami) in je že zdaj hudičevo praktična, ko bom zraven postavil star CRT TV (kar sem itak nameraval že prej), bo še veliko bolj. Za ta denar je (oboje) res super nakup. Klanjam se Okapiju za odlične informacije, ki še kar prihajajo!

Zvezdica27 ::

lp, ne vem o kakem hrupu vi... pogon v mojem je skoraj neslišen

zz

Janac ::

tudi pri meni, bere samo cd-je


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ojacevalec za klipsch r-51m zvocnike

Oddelek: Zvok in slika
151857 (1484) T743
»

Hi-Fi zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
91686 (963) Janac
»

Ozvočenje za sobo DIY style

Oddelek: Zvok in slika
202127 (1928) AlienRR
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
475854 (4102) Primož12
»

Katere zvočnike za hišni kino kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
386354 (5625) Janac

Več podobnih tem