» »

3.3V linija in zmrzovanje računalnika

3.3V linija in zmrzovanje računalnika

PRST ::

Pred kratkim sem si omislil nov napajalnik in sicer 480W Tagana. Kmalu so se pojavili problemi, saj mi sistem v določenih aplikacijah (beri nekatere igre) zmrzne in to le če je nastavljen na privzete bios nastavitve oz. če ga navijem. Sistem je B 2500+, 512 ram. Nadvse zanimivo pa je, če sistem spustim na 10.5x166 - potem dela vse stabilno. Poizkusil sem že z zamenjavo rama pa ni bilo nič bolje, pomagal je le kolegov star 350W PSU. pri pregledu taganovih napetostnih linij sem opazil podhranjenost 3.3V linije. PC Wizard jo pokaže 2.46. 12V = 11,98; 5V = 5.05.
Torej vprašanje je ali je kriva 3.3V linija za sesuvanje računalnika oz za njegovo delovanje le na nižjih frekvencah?????

McHusch ::

V bistvu si si že sam odgovoril.
pomagal je le kolegov star 350W PSU
2,46 V je za 3,3 linijo odločno premalo. Treba bo v trgovino po novi napajalnik.

TribesMan ::

PRST očitno si dobil slab primerek. Odnesi nazaj in zahtevaj zamenjavo. Sej ne bi smel bit problem... Povej kaj je in bodo morali menjati.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

tole nekak smrdi po ksni drugi napetosti...
sej moja plata tut pri 3.3V kaze ubistvu napetost rama...
lohk poves vsaj kero plato mas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PRST ::

Plata je Epox 8rda3+ rev.1
Problem ocitno ni na napajalcu, ker so mi na servisu rekl, da je napetost OK, torej zmerjeno 3.37. Tako imam na sumu sam še plato al pa bognedaj procesor. A ma kdo kako idejo kak bi lahk zmeru napetost na plati (ne na izhodu iz napajalca)?

`DoC ::

Sjeos Prst. Ti kr k men prnes napajalc pa boma na moji plati pregledala voltaže. Čeprav jst že skoz sumim da tebe zajebava samo plata!
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727550 (16096) LittleDevil
»

A64 3000+ in Epox 9NDA3+ se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
361337 (889) TribesMan
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421577 (1224) Primoz78
»

Kako pogledati, kako obremenjen je napajalnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
363306 (2540) Mr.B
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422889 (1854) tha_man

Več podobnih tem