» »

zakaj mi vn meče v špilih

zakaj mi vn meče v špilih

care8 ::

imam 2500xp+ navitga na 2101Mhz, napetost nism nic spreminju, zato ker se mi pol sploh ne zbudi, grafična kartica geforce 4 titanium winfast,plata epox 8K9A71. bl sociala sam je blo pocen. Imam naložene windowse xp, v windowsih mi vse dela normalno (programi), nikol mi vn ne meče. Ko pa zaženem npr. nfs;underground, mi pa odvisno kakor kdaj, kadar takoj, kadar pa mal poznej ampak sigurn vn vrze oziroma resetira. Temperaturo procesorja nimam nikoli višjo od 38 stopinj. Zanima me kaj je krivo morda grafična oziroma gonilniki, morda windowsi xp ali pa procesor ?

Hvala za odgovore!

DjTonic ::

V teh primerih gre ponavadi za težave s pomnilnikom oz procesorjem. To se zgodi zaradi premajhne napetosti in ker ta še ob obremenitvi dodatno pade je rezultat nestabilen sistem (Metanje iz iger, ponovni zagon,...). Tega se znebiš tako, da v majhnem koraku povečaš napetost na cpu oz relaksiraš timinge na ramih.

OZZY ::

Glej navil si procesor pa nisi zvišal voltaže za nič...le kje bi bil lahko probleo??' Kok 2500 bartonov pa dela na defoult voltaži na 2100??
Go with the flow.

delfinus ::

Za metanje ven iz 3D iger ali 3Dmarka je lahko zelo pogosto tudi neustrezen napajalnik, ki mu pojenja moci sploh pri navitih masinah. Imel sem to izkusnjo z 360W Chieftecom in zadeva ni bila vec stabilna, ko sem navil na 2200MHz, je metalo ven. Ko sem nabavil novega Anteca 480W - od takrat naprej je vse stabilno. Lp, D.

WhiteWolf ::

Vecina?

care8 ::

z default napetostjo gre tud na 2200MHz in več sm tud že probu, napajalnik mam 300W. A pol mi svetujete, da naj kupim napajalnik 400W ali več, pa počasi probam dvignt napetost na CPU-ju ?

Primoz78 ::

Meni isto dela sam zal moj proc ne pride nad 2000Mhz, windowsi se ne zazenejo...sem probal ze vse mogoce, mam pa rame Corsair XMS PC3200 in plato Asus A7N8X deluxe, tako da edina slaba stvar ostaja napajalnik ( 350W qtech )...kar tudi mislim da je krivda nestabilnosti. Kupi kak dobr napajalnik ce hoces navijat...saj je bila ze ena taka tema odprta...

Lp Primoz

WhiteWolf ::

Pa si testiral z kaksnim programom ce je proc stabilen? Npr. Prim95 daj toure test in ga pusti vsaj ene 6 ur, da vidis ce ti ne bo kaksnega errorja vrglo.

Primoz78 ::

A to v navitem stanju al po defaultu?...ker masina mi restarta v 3dmark 03 takoj ko pride do CPU testa...proc pa je odklenjen, vsaj mislim da je :\ kateri so odklenjeni z zelenim podnozjem ali rjavim?

Lp Primoz

WhiteWolf ::

MAh, barva nima veze s tem ali je odklenjen ali ne. Novi procesorji po 40 tednu so zaklenjeni. Trenunto so odklenjeni procesorji BATRON MOBILE.

delfinus ::

Jep, ce ti vrze na namizje je vsekakor kriv napajalnik, sploh pa 3Dmark03 lepo oremeni masino in lepo pokaze ali je obstojeci PSU zadosten. Kot sem ze omenil meni v moji masini se 360W Chieftec ni bil vec zadosti, ko sem dodal seveda power lacno kartico Geforce FX 5900. Chieftec so se izkazali kot ne najboljsa izbira saj se mnogokateri uporabnik pritozuje nad delovanjem. Geforce 5900 ali Radeon 9800 popijejo veliko. Vsekakor se splaca kupiti nov napajalnik, ze zaradi bodocih in trenutnih hitrih graficnih kartic, ki konzumirajo veliko in zahtevajo svoje. Ne pa kupovati no-name PSUjev, ker se lahko rado zgodi, da tudi deklariranih 400W ne bo prav nic pomagalo. Zelo pomembni so se ostali podatki kot so amperi na 12V liniji, saj se graficne napajajo prav iz tega. Npr. Chieftec 360W jih je imel 17A in ni zadoscalo ob novi graficni Geforce 5900, saj sistema nisem mogel naviti na 2200MHz, tako da sem ga stabilno poganjal lahko samo na 2000MHz. Sedaj imam Antec-a TruePower 480W tu je pa amperaza 22A na 12V in je seveda PC postal spet stabilen na 2200MHz in seveda se visje. Seveda pa je to tudi zelo kvaliteten PSU. Kvaliteto bi lahko nasli se pri Levicom, Enermax.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Primoz78 ::

V bistvu je odklenjen ker mi pusti spreminjat mnozilnik...sem probal 10, 10,5 in 11 pa je vse lepo delalo...tako da ni zaklenjen. Sam mi pa mece v spilih ven...restarta masino, v 3d marku tudi...

Lp Primoz

delfinus ::

Natanko vse to je meni delalo, definitivno PSU.

Primoz78 ::

...ko hocem it cez 200mhz FSB pa mi sploh ne pride v windowse :'(

Lp Primoz

delfinus ::

Sam bi poskusil se nekako takole:

Timingi od DDR rama relaxirani kar na default BY SPD

CPU Vcore: 1.8V
DDR Voltage: 2.7V
Chipset Voltage: 1.7V
AGP Voltage: 1.6V

Ce ti ne pride s tem v Winse potem go to sell your PSU and then go to buy ANTEC in mas mir.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Primoz78 ::

Najlepsa hvala, bom se danes poskusil...pol pa grem v nabavo novega PSU-ja...sam da diplomsko do konca napisem >:D

Lp Primoz

Primoz78 ::

Sem probal take nastavitve kot si mi omenil, pa sem dal timinge rama 2,5-4-4-8 in na 2,7 V....procesor na 11x200 na 1,8V...pa mi masina niti startala ni...pa sem parkrat probal normalno zapiska ko se zalaufa pol pa kar neke napake javlja da je system v win poskodovan in nevem kaj...pa kar restarta sam od sebe. Pa tudi ko sem bil v biosu in sem stimal timinge in to nazaj na default kot sem mel mi je vmes kar restartal....8-O verjetno klice res po novem napajalniku....;(( ...sam cudno mam Asus probe pa mam nastavljen alarm ko se spremeni Voltaza +12, +5, +3,3 za 5%...pa nic ne piska nikol :\ . Drgac mam pa ob normalnem delu takole:

+12 = 12,608
+5 = 4,999
+3,3 = 3,264

:\

Lp Primoz

delfinus ::

Ktero grafikuljo imas, da dobimo malo vec obcutka. lp Za vsako linijo posebej navedi se amperazo, ce imas kaksno nalepko na PSU seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Primoz78 ::

Uff bi moral razdret ohisje, pa nimam casa zdaj, ti sporocim zvecer. SIstem je sledec:
350W Qjajc ups Qtech napajalnik;)
Ati radeon 9700 Pro
DVD-RW Sony
DVD-r Pioneer
2 venta 80 mm (prikljucena na Sinbeam rheobus )
SB audigy player
1 disk 80 GB WD
plata asus A7N8X Deluxe v.2
Athlon Barton 2500+
2 X Corsair XMS 3200

to je to...

na enem forumu sem bral da se lahko 550W qtech napajalc kosa z 330 W mal boljsim...se pravi da se moj z 230 al pa se manj 8-O

Lp Primoz

Primoz78 ::

Evo zdaj sem dubu podatke:

+5V = 30A
+12V = 15A
+3,3V = 14A
+5V+3,3V = MAX 180W

:\

Lp Primoz

Primoz78 ::

Torej a rabim nov PSU al kako zdaj...?

Lp Primoz

delfinus ::

Definitivno rabis imas radeona 9700, ki ti popije veliko, 12V linija ima zgolj samo 15A, moj chieftec je imel 17A in ni bilo dovolj, ko sem dodal novo graficno. Da bos cist ziher pa lahko preizkusis, da v svoj PC vtaknes kaksnega Radeona 8500 ali pa 9000, 9100, 9200, ki nimajo 12V napajanja in navij pa bos videl, da je zadeva bolj stabilna. Vsekakor pa priporocam nov napajac ze zaradi prihodnosti in to nekaj postenega ANtecTrue Power 430W ali pa 480W, ta dva te sigurno ne bosta pustila na cedilu!

lp, D.

Dead_Eye ::

Preden kupiš nov napajalnik ti svetujem da poskusiš vzet ven eno ploščico RAM-a in stestiraš.
The one and only

Primoz78 ::

...hvala za nasvet bom poskusil se to...


Lp Primoz

Primoz78 ::

A kdo ve mogoce kaksne so cene v Bof-u Antec-ov ( 430,480,550 ) ?...ker na internetu sem nasel da jih majo sam pri In.put-u in pa Redrat-u...so pa pri in.put-u cene mal nizje...

Lp Primoz

p.s. Sem iz NG zato sprasujem...ker ce se odlocim za nakup nebi rad hodil v Lj brez veze

delfinus ::

Imajo ga se pri JAE tako 430 kot 480W. Cena pri BOFu je pa mogoce za par sto tolerjev nizja od JAE, sem bil tam, a sem potem pri JAE dobil se nekaj popusta na gotovino tako da je bilo ceneje pri JAE. Polna CEna pa je okrog 28.000 za 480W in 24.000 za 430W nekaj popusta bi moral se dobiti na gotovino. To pa kar direktno tam se zmenis, da reces, da si ga nekje videl pac ceneje pa ti bodo mimo grede dal. :)

CAU, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Primoz78 ::

Razmisljal sem o nakupu 480W modela, a se splaca pljunit se mal v roko ( 5 k sit ) in vzet 550W EPS model?...

delfincek thx za help, pa sorry ce morim :))

Lp Primoz

delfinus ::

NE skodi vzet 550W sigurno ne. Ziher ce bos imel v kisti veliko komponent, diskov in pa mocno graficno. Sicer pa je ze 430W sigurno zadosti, ker je to zelo dober napajalec in ti bo dajal tisto kar rabis. Ce imas pa denar pa sigurno 550W je zelo dobra izbira. lp, D.

Primoz78 ::

Se enkrat hvala za help :))

Lp Primoz

Primoz78 ::

Zadeva je sledeca: Sem probal sam z enim ram modulom pa mi je isto naredilo. Tako da je verjetno res napajalnik kriv. Dogajajo pa se mi cudne stvari...sem zvisal FSB na 175 in dal ram 1:1 dual channel pa mi isto dela kot ce bi dal visjo, pol sem se pa celo uro matral da sem spet lahko zalaufal sistem. Sem izklopil napajalec, napajanje in vse podobno, na koncu sem moral uporabit clearcmos da sem sploh lahko zalaufal masino...pol sem se enkrat probal zadevo porihtat in dal vse na default ( CPU 166mhz, ram 200mhz ) pa se mi je dogajalo isto kot ce bi navil...ni in ni prislo v WIN...po cca. 1h 30 min mrtre sem spet lahko prisel v windowse normalno....vmes sem pa moral vsaj 4 X clearcmos uporabit ipd...a je mozno da ram kaj heca?...ram pa je 2 X 256 MB Corsair XMS 3200...sploh mi ni jasno kaj se dogaja z mojim kompom...8-O 8-O 8-O :'(

Primoz78 ::

A se komu mogoce sanja kaj je z mojim kompom narobe?...a bi bil to lahko ram, proc, ....al kaj ? :\ :\ :\

Lp Primoz

boštjan ::

da boš siguren,da je ram pokvarjen,si sposodi nekje od frenda 400MHz rame.

Caligula ::

Pa tuki ste vsi ruknjeni :D Cez 20 jurjev za napajalec? 8-O Jz mam za 12 jurjev ohisje z noname 400 watnim napajalcem pa mi dela vse navito na FSBju 225 in 9800 PRO navitim brez problemov. Se da velik pametnejskaza ta dnar nabavt :| Zamenjaj RAM. Taki eksoticni RAMi itak dostim serje. Men grejo kmecki Infineoni na 2.50v na FSBje cez 220. Ce je za tvoje probleme kriv napajalnik sm jz papek. Dej najprej probi z drugimi RAMi.

Primoz78 ::

Saj bom probal, sam cakam da bom mel cas....sam zakaj mi nece navit proca ceprav ram pustim isto kot je bil prej in je laufalo BP ???....proc pa ni zaklenjen???

Lp Primoz

Caligula ::

Kdo bi vedel. Pa lahk, da mas kje kako nastavitev zdaj drugacno kot prej?
Si kaj probal z Biosi?

Pa nasploh-ce ze bos sel kdaj napajalc nabavljat, ce ne mislis bit nevem kak ocer z vodnim hlajenjem so tisti 400w v ohisjih po 12 cukov dovolj.

Primoz78 ::

...saj prav to je fora...imam ze vse za vodno in grafa bo tudi kmalu 9800PRO/XT...tako da se bom moral odlocit za kak napajalec pocasi... Lp Primoz

Caligula ::

Jah pol pa bos res rabil kak malo mocnejsi napajalec, ce bos mel vodno pa fajn navijal.

Sam smesn je kdaj, k gre kdo z obicnim zracnim hlajenjem, Bartonckom,.. ful dnarja zmetat v napajalc pol ma pa radeona 9600 pa se pizdi, da mu nove igre ne laufajo lepo. :D

Primoz78 ::

Jap mas prav :)) poznam nekaj takih...mah ta teden dobim Athlon Mobile 2500+ pa R9800 PRO/XT je na poti...in ze zdaj mi ta moj Q(rc)-tech 360W napajalnik neki zeza....sem dal not 9800SE pa je neki zacel hrescat...sem mislil da so zvocniki pa ni to je prav napajalnik...zdaj sem dal 9000 pro not pa se vedno neki hresci....sam full manj kot prej. Mislim da bo sel se ta teden rakom zvizgat....:\ :\ :\

Lp Primoz

Caligula ::

rgac pa napajalnik je baje tale 550w (cena pri nas 14.000 SIT) enakovreden po zmogljivostih raznim Enermaxom,.. TUKAJ

Vsaj ce gre verjeti testom. Ta se drugace prodaja tudi kot Qtec. V Googlu najdes nekaj testov.

Bom pa probal vprasat kakega svercerja, ce ga lahko zrihta kje za kakih 40 evrov :D

Pol bi se sam kupil, da bi videl, ce bolj "orenk" napajalci omogocajo se kaj vec 0:)

VASkO ::

pri napajalcih sem tudi jaz hotel poceni skozi priti pa sem videl, da nisem tak bogat, da bi poceni kupoval. daj za kakega anteca 380 ali pa vsaj 430W pa bos zadovoljen. svercarjem pa reci, da hoces CWT ADP napajalec (antec kopira tega, popolnoma enako drobovje) pa bos se malo ceneje skoz prisel kot pri antecu. mislim da CWT ADP 380W (antec truepower 380W) dobis ze za 55€.

Primoz78 ::

Caligula....tega Q(rc)-tek-a ima kolega pa ni vreden prebite pare!...ne govorim na testem ampak na dejstva...nabavil pa ga je v IT za cca. 40 EUR sam ni vreden niti tega!

Lp Primoz

p.s. Bom kar Tagan-a pri mlacomu vzel...al pa Antec 480W...

Caligula ::

A. Jaz sem samo par testov videl pa so bli kao zadovoljni.
Blup. :|

Cemu splo se verjet?

Primoz78 ::

Jah tko je...jaz verjamem kar sem videl na lastne oci...Ah...nov napajalnik...in sploh comp odpadejo...bo kmlau vse skupi v oglasih...v petek mi pretece pogodba v sluzbi...pa je skor 100% da sem ob sluzbo :'(

Lp Primoz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1127662 (5269) sid911
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727758 (16304) LittleDevil
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291891 (1360) cbelica
»

napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
462120 (1480) Trdi
»

PSU za Athlon64 ?

Oddelek: Kaj kupiti
7694 (661) Primoz78

Več podobnih tem