» »

Abit NF7-S vs Asus A7N8X-E Deluxe in Barton 2500+

Abit NF7-S vs Asus A7N8X-E Deluxe in Barton 2500+

Brilko ::

Zdravo!

Imam en problem. Včeraj sem dobil novo ploščo Abit NF7-S. Prej sem pa imal plato DFI AD77 Via KT400. Imam še procesor AMD Barthon 2500+ (star eno leto) in pa 333Mhz rame - 512Mb.

In sem probal to novo Abit NF7-S mal navit in sistem sploh ni stabilen. Samo v kolikor imam fsb na default (166) dela ok, drugače pa če dam frekvenco nad 2200 se ne boota (v bilokakšni kombinaciji množilnika in fsb-ja), če pa dam vseeno na mal več kot 166 (npr 185) pa računalnik po nekj časa sam ugasne (odvisno, npr 20 minut, neki takega). Tempreratura mislim da ne gre čez omejeno - ni še šlo čez 60. Sklepal pa sem po tem da se da fajn navit, ker sem pri prejšnji lahko zadevo laufal na skoraj 2,1Ghz.

Je za slabo delovanje pri navitem kriv napajalnik (300W) ali so krivi rami?

Tudi nasplošno me plata ni preveč rpesenetla. A se splača zadevo zamenjat za Asus A7N8X-E Deluxe .

Hvala za odgovore.

MrGTO ::

plata je ze dobra...ti probaj rajsi najprej si sposodit en dober napajalnik in bos vidu da bo boljse. Potem pa bi rabil se ene dobre rame in to je to...

Lp

ru7 ::

lahko oboje. ram je pomojem kriv, da ne gre dosti nad 166. Če imaš možnost sprobat rame od kakega kolega, ki ima DDR400 jih zamenjaj za test (30 sek dela). Glede napajalnika pa poglej v program, ki si ga dobil poleg plate (Hardware Monitor) pa poglej napetosti (Vcore, 12V, 5V,...). Glede na to, da maš 1 leto procesor že, je mogoče odklenjen. Probaj premaknt množilnik namesto fsb.

Shark-357 ::

a si višu kej voltažo?

Brilko ::

Jah glede voltaže je tak (Vcore), mam 1,65 V zdele, ampak ko sem probval fsb nad 200 in pač zadeva ni zalaufala (potreben bios reset al pa sam v biosih spremenit) sem pač probu dvignat tako frekvenco Vcore (ponavad pri 1,7 V ni zalaufal) kot tudi rama na 2,9 mislim da celo. Namreč procesor je bil kupljen prve dni ko smo jih dobil v SLO, tak da je odklenjen.

Sem pa že prej probal samo množilnik večat (fsb zajebava, pustil sem ga na 166) in zadeva pri 166 in množilnikom 12,5 deluje zaenkrat brez težav (2,09Ghz), ampak ko sem tal pa na 13 je pa enkrat ugasnu. No bom mogoče celo probu dobit 400W napajalnik, mogoče celo ram. To me še zanima. Ali kej vpliva na temp proca če višam fsb ali pa množilnik na isti frekvenci. Recimo zdele ko tole pišem mam procesor 51 stopinj, system pa 35 (na oko zgleda zelo dobro prevetren ohišje). Drugače pa še nisem opazil pri polni obrmenitvi da bi šel čez 60, tam nekje 59. To ni glih normalno kajne?

A je to nujno tudi nasplošno da pri 333 ram-u fsb ne bom dobu čez 200?

Brilko ::

Dodatek: Ampak ne razumem pa te zadeve!

Zakaj zadeva v nobenem primeru vsaj ne zalaufa na več kot 2,2Ghz. Ker če me že spusti do želje po nalaganju xp-jev, potem xp-ji javijo napko, al pa da je bil en fajl izrabljen (to mi je že pisal na prejšnji plati če sem dal fsb čez 200). Ampak zakaj ne gre nikoli čez 2,2Ghz?

Zhupa ::

jah zeza te pomojem ramstein in Vcore. Moj barton rabi za 2.2GHz 1.875 Vcore.

Brilko ::

Haj tud pri množilniku 12,5 in 12 mi je že ugasnu, čeprav šele po enih dveh urah. Kuk maš napajalnik mIhaz? Ker za to plato piše da je priporočljivo 350W...

Zhupa ::

ja jest mam chiefteca 360. Poglej v biosu da ti 12V linij ne niha in ne odstopa za vec kot 3-5%.
Glede rama ti pa priporocam, da mu das voltaze kokr gre pa timinge zrelaksiri.

Brilko ::

Zdele mam 166x11,5 = 1920Mhz pa mam 12 linijo 11,7. Je to premal potem? Niha pa emnda ne.

Timinge zrelaksirati, kake cifre jim naj dam?

Brilko ::

Ja 12 V linija mal niha, sam najvec je pa 11,7 pol na grafu se pa vidi tak da pade vcasih pomoje tud na 11,5. Kaj to pomeni?

Shark-357 ::

Ti mu dvigni še VCore ker moj 2500+ rabi za 2.2 GH 1.775V,pa ram te verjetno bremza za čez 200 fsb probaj mu spustiti razmerje fsb:ram

Zgodovina sprememb…

Brilko ::

Sem probu tvoj predlog ampak se sistem po enih desetih sekundah ugasne. No to je blo v primeru ko sem mel FSB na 200, razerje FSB/RAM 6:5 tak da pride RAM 333 pa DDR na 2,7 V, VCore 1,775 V in Chipset na največ. No po 10 sekundah (tam nek) se sistem ugasne in je treba napajlnik izklopit pa nanov pržgat potem. Aja pa itaq potem BIOS reset da sem lahka zagnal, ker spremenit nisem mogu ker se je prej ugasnu.

Kaj je to narobe? Se sistem ugasne ker doseže 75 stopinj (tuk mam naštiman) al zakaj?

Brilko ::

Hmmm... res me zanima če je temu kriv napjalnik, ker če je bom kupu novega. Pa kaj tisti napajalniki npr 350W - 400W ko so tam med 5-7k so zakaj al ne?

dxx ::

En moj kolega je ima iste probleme, zato sva se odločila za vodno hlajenje na čipsetu ker sva voltmod že nardila. Sistem se mu isto ugaša pri tem pa se sliši sirena PCSpeaker-ja.
Točno isti simptomi kot pri tebi. Pa BTW tut napajalnik je menu za Enermax Active PFC 365W, pa ni nč pomagal, pa ma zalmana 6000Cu pa 45C pa še useen se ugaša pr mal povišanem FSB-ju?!?!?????????

Če ma kdo na tem forumu kej pojma nej pomaga plz!

Še njegov sistem:
ABIT NF7 V1.0
2x256MB Twinmos DDR400
Radeon 9700Pro
Maxtor 80GB
Plextor 16x10x40x
Pioneer 106S
Enermax Active PFC 365W
Zalman 6000Cu
Voltmod na čipsetu, drug teden bo celo vodno hlajen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

SSH ::

Malo bol podrobno powej, kakšen procesor ma, pa steping po možnosti.

george141 ::

Js mam podoben problem, mam bartona 2500+/abit nf7 in computer mi ugasne in zacne piskat ko procesor doseze nekje 47°c, ceprav imam vse nastimano da bi moral ugasnit sele pri 75°c. To se mi je dogajalo tut na default voltazi nic navito cez dan ko je bilo bolj soparno. In zdej mam nastimano na 11*182 na 1.60v da se procesor nikoli ne segreje na vec kot 45°c. In ker bi tut js rad navil procesor (za 11*200 rabi 1.725v) bi prosil ce ma kdo kej pojma kaj se to dogaja da mi pomaga.

delfinus ::

Js bi temeljito preveril kako je namescen hladilnik. Odklopil bi ga, namazal na novo s termalno pasto (tanko seveda) in potem pravilno namestil hladilnik. Sicer pa povej malo vec o svojem napajalniku pa hladilniku in ventu, na kaksni brzini se vrti.

lp, D.

george141 ::

napajalnik 400w, hladilnik je titan ttc-cu9tb/sc, vrti se na 4440rpm

george141 ::

aja pa zdej sm cpu thermal protect v biosu dal na 90°c in proc zdrzi do 51°c, sam to je se zmerom premal

delfinus ::

Takole ti povem iz lastnih izkusenj z NF7-S in Bartonom 2500. Pri meni je prislo do izklopa racunalnika z zavijajoco sireno, ko sem navil prevec in vzrok je bil napajalnik. Katera je pa graficna pri tebi? Pri meni je graficna popila prevec soka (Geforce FX 5900) in Chieftec 360W ni bil dovolj. Po zamnjavi PSU je vse delovalo. Poskusi si sposodit kak napajalnik in porocaj kako se je obneslo.

Temperature imas pa normalne za ta letni cas. Temperatura se mi zdi, da tu ne bi smela bit problem. Mogoce bi le preveril, ce je res dober stik s CPUjem, pac bi ga namestil ponovno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

george141 ::

mislim da nap. ne bi smel bit problem saj je 400w, grafična pa je gf fx5200 (304/475), bom še enkrat namestil hladilnik pa bomo vidl če bo kej bolš

delfinus ::

in je slo ni slo ?

george141 ::

ne isto je. mogoce je problem v tem da ta hladilnik ( je tut za intel socket 370) nima stopnice, ki bi se prilegala socketu. fora je v tem da je prejsni proc tbred 2000+ delu cist ok (tut na 65°c sm ga vidu) z istim hladilnikom, res pa je da ni imel distancnikov gor, zaradi cesar se je odkrusilo jedro, zato si jih pri tem procesorju ne upam dol vzet.

delfinus ::

Poskusi si sposodit kaksen PSU, ki ziher deluje in potem preizkusi, ce je morda kaksna napaka na PSU, lahko da prevec nihajo voltaze.

lp, D.

george141 ::

ja psu res ni neki kar se kvalitete tice (kupu se ga pro mimovrste za 7500sit). za kolk pa se lahk nihajo voltaze?

delfinus ::

max 10% je lahko odstopanje na posameznih linijah. Sicer pa motherboard monitoring ni zanesljiv pokazatelj. Moral bi meriti z unimerjem direktno na molexu, da bi videl kako je s tem. Sam bi preskusil drug PSU. Ni nujno, da je mocnejsi, samo da 100% deluje.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Hecno mi je pa to, da se ti ugasne pri 47C oz sedaj na 51C. To mi je nekako zelo cudno. 1.60V se mi tudi ne zdi vredu. Ce bos zelel navijati bos rabil vec volaze, da ga bos spravil na 2200MHz. Lahko je pa v koncni fazi narobe kaj tudi s plosco, da narobe odcitava temp in ti ga ugasa. Izklop in zavijajoca sirena na NF7-S je vedno ali prekoracitev temp ali pa nihanje voltaze. lp, D.

george141 ::

tut men se zdi to cudn vse skup. no zdej sem s tem ko sem nastavu cpu over temp. protect na 90°c uspel priti do stabilnega delovanja na 190x11 na 1.65v. s plato pa zihr ni nc narobe ker sej ti pravim da je prejsnji cpu tbred 2000+ delu na 65°c brez problema in nc se ni ugasval pa piskal

george141 ::

in pol isto velja za psu, nc bom probu brez distancnikov na cpu-ju

Zhupa ::

dej ti raj probi bios od plate updatat v primeru, da je novejsi od tvojga. Pa vsekakor mu moras dat vec voltaze. Moj rab za 2.2GHz 1.875V.

Brilko ::

Seos.

Sam sem zadevo tak uredil da sem NF7-S plato zamenju za Epox 8RDA3 + Sata in ta plata rastura. FSB sem dal na 200 (3200+) in se je normalno zagnal (pri prejšnji plati pod nobenim pogojem ni to uspel, vedno ugasnu al pa xp-ji javl napako) in tud deloval neki cajta, čeprav je čez kako uro ugasnu. Verjetno je temu kriv napajlnik, čeprav sem mel Vcore na default (1,63) (bom jutr na več probu, večina ma pri tej frekvenci veliko več), sedaj ko mam pa FSB na 195 dela pa super brez problema. Mislim da zdej bi mi pa uspel pridit proti 2300 - 2400Mhz. Vglavnem ta plata v mojem primeru deluje zelo dobro. :D

lenkosmrk ::

Ni neke velke teorije tu.. da nebom 100% trdil bom trdil 99%...

Problem je BIOS... abit od časa do časa kiksne s nastavljanjem senzorja v biosu...
in ta odčitava prevelike temperature. treba mal pogledat po netu kaj za ker bios piše
googlajte pa bote našli vse tega je na netu ko smetja (teh podatkov o biosih)...
ko tačne abitka piskati je alarm da je temperatura prevelka in se izklopi...
ti problemi so stari že od prvih nf2 abitk in njenih biosev.. najdeš enega
ki vredo očitava pa maš problem rešen... druga stvar je če res zeza PSU.. ampak
v tvojem primeru ko si
menjal plato pa zaj vse dela ok je bil kriv bios..
da je temu res tako da sklepat tudi iz tega da ko si abs povečal se je pozneje izklopil
-piskal znači napačno branje temperaturnega snezorja...pa še nekaj, ko testirate stabilnos sistema bi vam priporočal prastaro stvar CPUBURN.EXE ki vam da kar nekaj odgovorov. progi je enostaven in 100% obremeni cpu in ga zahajca po kakih par minutah do maximuma(cpu). v MBM priporočam osvežitveni interval sekundo in boste vidli
kako hitro vam temperatura narašča... če narašča počasi je temperaturni senzor počasne sorte ins e lahko zgodi, če je sistem na meji, da se vam gajba izklopi še predno
vidite neke visoke temperature čer je senzor v "zamiku". to je stvar kar se senzorja
tiče. druga stvar je da vidite če se vam ob maximalni obremenitvi sistem ne pregreva, oz.do kam prilezejo temperature.. iz tega vidite kolko lahko še dvignete voltažo oz kdaj je treba nekaj drugačnega ukreniti glede hlajenja. podoben efekt obremenitve ima
tudi PRIME le da ga ne obremeni tako extremno in tako hitro (cpu-ja).ma pa prime prednost da testira stabilost tudi rama.

poskusit ni greh.googlanje pa v primeru težav več kot priporočljivo.

Lp.Lenko

george141 ::

sem probu z cpuburn-erjem in sem zravn spremlu temperaturo in je po kaksnih 2 minutah vrglo comp pri 53.5°c. bom res probu z novejsim biosom. sam ni mi pa jasn zakaj pa prejsn proc tbred 2000+ ni mel teh problemov na tej isti platu in je delu normalno tut pri 62°c. a je mozno da ma to kej z distancniki veze ker jih on ni mel gor

lenkosmrk ::

hja distančniki... problem je kolk ma kulr stika z jedrom.. distančniki bi naj "poskrbeli" da kuler lepo "nasede" na jedro..
če jih ni, je velka verjetnost da je sttik zelo majhen in problemi tu.. pa še okrušiš CPU ko keks..probi nekaj takeha najt
in zalimaj gor.. ob robih tak da bo lepo sedel gor...

kar se burna tiče....po dveh minutah je cpu zahajfcan praktično do maximuma... tak da teh 53,5 je zelo sumljivih..
če je je to vrednost senzora iz jedra pol bios laže.... če pa je to "ubogo" tipalo pod cpujem pol pa fejst je pa možno
ker tist ne reagira tako hitro in ko ti ta pokaže 50 je lahko jedro že na 70 ali celo več.. ta je tak vedno nekaj nižja
glede na senzor v jedru...lahk pa ko daš CPU dol mal tisto to tipalo pod CPUjem mal s termalno pasto namažeš, da bo mela
boljši stik s cpujem ali jo malo dvigneš če se da (previdno, da ga bek ne odtrgaš)

mal testiraj, poskusi več verzij biosa, pojdi na www.amdforums.com in poglej malo po forumu, kake so izkušnje
drugih uporabnikov tega modela plate.
Bodimo hvaleženi za ABS (anti burn shield), ki je že masriker CPU rešil.

vlko uspeha...in poročaj o ugotovitvah in uspehih

Lp.Lenko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132058 (15663) K0K0
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332891 (2162) c3R4R
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327854 (5531) Tarzan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595772 (4507) frenk
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231837 (18664) OwcA

Več podobnih tem