» »

Previsoka tempertaura P4 3.0 na ABIT IC7-MAX3!!!

Previsoka tempertaura P4 3.0 na ABIT IC7-MAX3!!!

simoni ::

Iamam procesor P4 s 1MB predpomnilnika ter plato IC7-MAX3! Ta procesorju je box hladilnik. In se daj me zanima, zakaj je temperatura mojega procesorja kar 60 ali več stopinj. Največji štos pa je, da takoj ko prižgem računalnik in grem v bios mi temepratura takoj skoči na 55 stopinj! To sploh ni možno pa če sploh nebi bilo hladilnika gor! Ne vem zakaj je potem hladilnik samo mlačen...pa sm tud drugo termalko že dal pa ni nč boljše! A je možno da je kaj s senzorjem narobe? Ker procesor sigurno nima 60 stopinj! V škatli je pa povprečno 35 stopinj!
Kaj bi to lahko bilo???

LP

MKrmec ::

Ti govoris kokr da se temp mer na hladilniku!!

Temp se mer pod procesorjem al ma pa ze neki vgrajen!! Tm je pa takoj vroce vrjam ker se jedro ogreje takoj!!

60 stopinj pol pravs hmm pri polni obremenitvi al tko da nc ne dela!! A slucajno ksn folding al pa seti gons!!

Dej mal vec informacij!!

frenk ::

če ima procesor res 60°C in je hladilnik mlačen imaš pač slab stik med procesorjem in hladilnikom...dej povej kako si gor dajal vse

kuglvinkl ::

Hja, drugč vprašej PREDEN kupiš. Če imaš mega L2 cachea, potem si "srečen" lastnik PressHota.
Your focus determines your reallity

xenon74 ::

Sharky to je Prescott oz. PresHot po domače.

Pomaga ti lahko Prescott Survival Kit


X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

simoni ::

Procesor ma takoj 60 stopinj.... ko ga zjutraj prižgemin grem takoj v Bios, je temperatura TAKOJ 55 stopinj...brez vsake obremenitve! Hladilnk sem vzel dol, pa sm dal svojo termalko mes, ker tista ko je bla prej, se mi je zdela taka čuda.... Vendar ni nobene razlike!
Vem da se temperatura e meri na hladilniku, vendar če bi mel procesor 65 stopinj bi bil hladilnik sigurno full vroč... pa ni!!!

kuglvinkl ::

Pa štekaš ti kaj ti hočmo povedat?
Your focus determines your reallity

simoni ::

Da se pač full greje že po defoltu!!!:D

MKrmec ::

Ze sam procesor se greje k neumen tko da ne mores nc pomagat!! Lahko pomagas in si kups lepo nov hladilnik al pa vodno ubodes sploh pa zdej k bo poletje!!

frenk ::

ampak če je prescott in se greje na 60°C bi se mogu gret tudi heatsink

sharky: skor 100% je slab stik...ali med heatsinkom in heatspreaderjem ali pa med procom in heatsprederjem...nekaj more bit

Spajky ::

Plata zgleda čita iz interne Cpu diode in v tem primeru so temperature realne (za to 100W čudo še male!). Kar pa se tiče temperature hladilnika (dno!), tudi če ima perfekten stik, bo hladilnik imel več kot 10° (ta tudi 15°) manjšo temperaturo kot s proc diode in ga ne bo problem držat z roko! Kaj pa kupujete PrescHOT, sej ni zima, da treba noge gret ... spet folk pada na marketing ... sharky, če proc ne bi mel gor hladilnika, ko ga pržgeš, bi bil v par sekundah (prej manj!) že na 125°C in bi se izklopu prej ko bi vidu temp iz biosa ... verjemi ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dead_Eye ::

hehe, samo ta survival kit je pa mega...... way to go AMD :)
The one and only

frenk ::

spajky: sej reber ne tipaš na vrhu...rebra se tipa na dnu pri matični, kjer je pa temperatura max. 10 stopinj nižja od one na procesorju...in tud 50°C ni mlačno ane...zame je mlačno nekje okol 37°C

_max_ ::

Temperatura je normalna, glede na box hladilnik.

Kar nekaj /sicer res hudo obremenjenih/ prescottov 2.8 sem že videl v midi ohišjih z box hladilnikom delovati v območju 70 - 78 stopinj.

PS: Imam northwood 2.8, zalman 7000Cu na zelo nizkih obratih, temperatura redkogdaj preseže 42 stopinj (load).
Lasciate ogni speranza voi chi domandate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _max_ ()

simoni ::

Ja sej...bom si nabavu en hladilnik mau boljši...pa bo...! Sam Procesor je pa špica...leti ku hudič:D !
Čit tako...ker hladilnik bi pa predlagal?

LP

Hux ::

Kaj si nor in jaz sem mislo da se moj greje lol. Btw. Kaj zaj se da ki dobit kaka tabela na netu neki test ki kaze temperature procesorja.
Teh 100W je isto kot ce 100W zarnico primes? 8-O

frenk ::

sharky: naštimej si vodno:)...če pa ni dnar za vodno pa sp94+en kvaliteten vent;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728758 (6157) Vuli
»

hlajenje processorja!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191353 (986) Baxxxter
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917222 (9965) OChack
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111367 (1014) kljukusa
»

Test procesorjev z različnimi jedri proizvajalca AMD

Oddelek: Novice / Procesorji
316846 (5468) para-site

Več podobnih tem