» »

wireless omrezje HELP

wireless omrezje HELP

igz ::

Hej zdravo! Pred kratkim sem kupu zloglasni canyonov wireless router ampak mi sploh se ni ratalo prit do problemov kot jih mate vsi ostali, ker sploh ne morem nastavil cele zadeve, da bi delala. Drgace mam kabelski modem pa me zanima, ce ma kdo kake izkusnje nastavljanja cele zadeve. Najprej sem namrec mislu, da je problem kaka MAC adresa al kaj takega, ampak na kablu pravijo da je vse OK. Ja ne, ni okej ce ne morem prek routerja na net sploh prit. Sej drgac signal comp. zazna in tako, ampak potem, ce vse nastavim tko kot pise v navodilih in tko kot so mi na kablu rekli, se vseeno ne dela. A ma kdo kako drugo idejo?
Aja, potem se drugi problem je pa da na enem od racunalnikov, ki nej bi se na to omrezje priklopil, pa PCI kartica nardi tako stalo, da se Windoesi (ME) sploh ne zloudajo. Torej cista panika, zatorej vsem en prijazen HELP ME!:(

Mercier ::

Kateri model routerja in kateri os je na računalniku? (kakšnem, ki deluje)

igz ::

Router je canyonov wireless-b, drgace pa sta racunalnika en lapton z XP pa ena starejsa masina z windows ME (to je tista k PCI kartice sploh ne prepozna). Sicer se meni zdi, da je skoraj sigurno problem kje v MAC naslovih ali kaj podobnega, ampak niti ne vem, kako bi ga lociral. Ker samo omrezje se vzpostavi, racunalnik (laptop) mi ga zazna, vidi se kakovost signala itd. AMpak ni pa nobenega prometa skozi router.
Kar se tice ta starejsega racunalnika, pa sem popolnoma v temi. Vstavljena je prav, in vcasih se windowsi nalozijo, in je vse kot da je ne bi bilo, vcasih pa se sploh ne nalozijo in je kar lepo tema. Res ne vem vec, kaj bi to loh blo, tko da sem za vsako pomoc precej hvalezen.

pujsek_ ::

Jop no izbral nisi glih blestećega materiala! No pri wlan mašinah so problem driverji, firmwari... lahko da ni kaj kompatibilno, lahko da se kaj tepe med sabo!
Ne vem kako je pri Canyonu ampak z vsem materialom so neke težave! D-Link "B+" je bil problem priložen software in Win XP, Pri asusu so hude težave, če zgubi karta signal je treba onemogočat linijo ali celo resetirat za ponovno delovanje in še tepe se z Net stumbler programom!

Kolk pa si napisal nimaš težav z mrežo ampak z netom, to pa imaš nepošlihtane nastavitve ruterja (PPPo, dsn, dostopno geslo, ip...) kak UTP kabel imaš met WAN in modemom?

igz ::

Nek navaden UTP kabel, ki je bil pac prilozen routerju, nic posebnega.
Sej men se tut zdi da je problem v nastavitvah, ampak je frustrirajoce je nardis vse tko k bi moral bit, pa se zmeri ne dela.
Drgac pa kar se tice ta drugega racunalnika in njegovih problemov s PCI adapterjem, pa nimam pojma. A misls da je loh OS tud kej kriv al da je bolj hardware napaka?

Mercier ::

Te škatle se navadno konfigurirajo preko spletne aplikacije. Do tja prideš? (http://192.168.62.1, user: admin, pass: 1234 so privzete nastavitve)

V command promptu poženi ukaz ipconfig/all in rezultate pošlji sem.

igz ::

evo tukaj so rezultati ipconfiga. najprej je en, ko je rac. priklopljen direktno na modem in vse deluje, potem pa se tisti od routerja

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : JAPONC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Unknown
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter ローカル エリア接続:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adap
ter
Physical Address. . . . . . . . . : 08-00-46-A9-05-55
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 194.249.56.***
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 194.249.56.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 172.29.1.10
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 193.2.1.72
193.2.1.66
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 18. junij 2004 11:11:12
Lease Expires . . . . . . . . . . : 18. junij 2004 23:11:12






Ethernet adapter ローカル エリア接続:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Description . . . . . . . . . . . : SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adap
ter
Physical Address. . . . . . . . . : 08-00-46-A9-05-55

Ethernet adapter ワイヤレス ネットワーク接続 3:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8180 Wireless LAN (Mini-)
PCI NIC
Physical Address. . . . . . . . . : 00-0B-6B-00-94-E8
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.62.50
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.62.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.62.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.62.1
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 18. junij 2004 15:59:22
Lease Expires . . . . . . . . . . : 19. junij 2004 15:59:22


Evo tko, drgac do tiste spletne aplikacije za konfiguracijo pridem normalno, tam vse nastavim tako, kot mislim da bi moral (dynamic IP, MAC naslov sem jih probal ze vec klonirat, npr. od LAN kartice, tistega ki navaja modem itd itd. pa se ni nic spremenilo. DNS pa pustim prazen, tko so tud na kablu mi narocili.

Mercier ::

Probaj pingat nek IP na internetu, ker mogoče je OK, pa le dns ne dela.

Se imaš možnost priklopit preko navadne kartice na router? (da izločiš možnost slabe wlan kartice ali konfiguracije brezžične povezave)

igz ::

Ja, zdaj sem se na router priklopu s kablom, pa ni bilo nobene razlike, tko da zgleda da tezava ni tam. Kako pa nej pingam? A to v command prompt samo vtipkam ping pa nek naslov zraven?

Mercier ::

ping 193.2.1.72 npr.

Mercier ::

Aja, daj poglej še ipconfig z navadno mrežno priklopljeno na router - Media State: Media disconnected pomeni da je kabel odklopljen. (kar ni dobro :)

igz ::

Ja pinganje je blo uspesno v vseh primerih, torej ce sem samo preko wlan al pa s kablom preko routerja.
Sicer pa kje pa je ta kategorija za media state napisana? a moram ipcongih pognat s kakim posebnim / ?

Mercier ::

Očitno boš moral vnesti naslove dns strežnikov (193.2.1.72 in 193.2.1.66) v router, čeprav isp-ji pravijo, da ni treba. Potem bo IMHO delalo. Ali pa se še z njimi pogovori glede tega.

Če je vse OK, ti media state ne bo izpisalo.

igz ::

Ha, ha, zdej je pa ze smesno. Tudi ce sem rocno vnesu DNS naslova, se vedno nic. No sej, hvala za trud, mislim da bom moral se enkrat poklicat kabel in upam da bojo tokrat bolj kooperativni...

Mercier ::

Lahko vpišeš dns strežnike v povezavo (na vsakem računalniku).

Mogoče z novejšim firmware-om, če obstaja. Navadno za tele magične škatlice izadjajo nove verzije kar pogosto.

astras ::

tisto z PCI in Me... Zamenjaj ta jajca od sistema... Me so shit, daj rajsi gor 98 al pa kaj...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

polde66 ::

Probej kartico v drug pci slot vstavt pa še enkat nainštalirat ker se mogoče protokoli med sabo stepejo, taka zadeva večkrat reši stvar da dela.
LP Andrej

igz ::

Kako to mislis vpisem DNS v povezavo? Zdaj sem jih vpisal pac pri konfiguraciji routerja, potem se preko windowsov pac pri lastnostih povezave, jih lahko sploh se kje drugje probam vpisat?
Drgac pa ja sej ME se res bedni, ampak v 98 se pa niti softver ni hotu pravilno instalirat, tko da... Ma ja, bom moral dat kaj novejsega gor, ampak zaenkrat me bolj skrbi da niti normalne povezave ne morem vzpostavit.
PS. kje pa naj dobim novejsi firmware? A kar na netu se kej najde mogoce?

Mercier ::

>preko windowsov pac pri lastnostih povezave

To sem mislil, ja.

Moje mnenje: ISP dela OK, saj dobiš vse nastavitve, če si priključen preko modema. Mrežne in operacijski sistem isto, torej mora biti problem na routerju. Nove verzije firmware-a dobiš na strani proizvajalca, na oni aplikaciji imaš povezavo in info o trenutni verziji. Če ni novejšega firware-a ali niti z takrat ne bi odpravil problema, bi jaz to nesel reklamirat.

igz ::

Evo to sporocilo zdej posiljam iz wireless povezave, zbrskal sem firmware in zdaj nekako za silo dela, ceprav se vedno utripajo neke rdece lucke ipd pa obcasno cela stvar ke zmrzne ipd. Ampak res najlepsa hvala za pomoc!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375160 (4664) BorutK-73
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611310 (10086) turob2
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172812 (1828) Cervantes
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472971 (2522) RuskiSnajper
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152471 (2158) gorenjc

Več podobnih tem