» »

smart folders za xpje?

smart folders za xpje?

CaqKa ::

to bi rad meu.. kolkor vidim so na msju to totalno skenslali..
macosovci pa se lepo mastijo z zadevo...
jaz se tukaj nekaj z symlinki in hardlinki na ntfsu zajebavam, nikjer pa ni nobenih smart folderjev...
no obstajajo neki neuspešni poskusi ki grejo malo dlje od raznih desktop searchov... ampak to ni to..
folder ki bi se obnašal kot fizični folder..

prej sem malo razmišljal da z ntfsom in z onim indexing servisom je v bistvu že za vse poskrbljeno.
uporabi se nek indexing servis (kako in kaj v detajle nevem), recimo lahko tudi onega ki ga ima winamp...
ko vpišeš nek search, se z istim searchom naredi tudi en dir (kar fizično) ob vsaki spremembi fata pa za relevantne nove datoteke dodaš hardlink do iskanega fajla v ta dir. na ta način bi zadeva bila zelo sistemsko rešena in bi z vsakim fajlom lahko delal direktno, lahko bi tudi pod do njega vpisal tako.
nevem meni se zdi zadeva jako dobra in uporabna in se mi zdi najbolj butasto jo ne vključit, ker misliš da je uporabniki nebi znali uporabljat.
In the early development builds of Windows Vista, there were some pre-configured Virtual Folders, for Music, Pictures, Documents and the like, which were used as replacement of their special folder counterpart. Windows Vista also supported manual creation of custom virtual folders. However, Microsoft felt that Virtual Folders will be too confusing to the general public and hence they are not being used as the replacement of physical folders, as was the original goal. Unlike in previous versions, where Start Menu icons led to Virtual Folders for Music, Pictures and Documents, build 5308 onwards lead to physical folders of same name, which are exactly like My Documents and other similar folders in Windows XP.

CaqKa ::

vsakič znova me veseli, ko na slotechu ne najdeš odgovora na kako bolj advanced vprašanje :>

NOT.

Eru ::

V visti pač search-aš, potem pa to shraniš kot virtual folder... Razen če so to potem izklopli...

borchi ::

mene pa vsakič znova preseneti, da nihče na slo-techu ne verjame, da sta OSX in linux pač bolj napredna OSja.

on topic: mislim, da sem enkrat gledal, da se da podobno stvar narediti z google desktop searchem in nekim pluginom. samo mi stvar že na prvi pogled ni bila všeč, ker ni delovala tako "nevidno" kot beagle&nautilus v linuxu in spotlight&finder v OSXu.
l'jga

Rok Nemec ::

Na srečo niso popolnoma odstranili idejo Virtual Folderjev, so jo pa skrili (zakaj, nimam pojma). Ne vem pa če je to to, kar iščeš.

Query Composition: Building a search upon another search

Eru ::

Meni je linux kot sistem res boljši, vendar je veliko programov, ki tam ne delajo..

crazy kure ::

ful kao advanced vprašanje res8-O

CaqKa ::

borchi sej te stvari ki so kao premalo nevidne, ki ne delajo dovolj transpartentno s sistemomje bolj integrir. in ravno zato iščem nekaj kar je bolj integrirano...
eru, še sicer nisem sprobal ampak ne verjamem da to to.. ker kolkor sem bral tega featurja ni v visti. jaz bi rad da ko ofnem nek fajl da napišem v open polje x:\search_folder_za_html\trgovina.html
ne pa da ga v searchu kliknem... to ni transparento zame.
bom pa preveri kaj je rok napisal, pa tole gds varianto če kaj več najdem.

darkolord ::

da napišem v open polje x:\search_folder_za_html\trgovina.html

kaj pa ko se fajl "trgovina.html" pojavi večkrat?

CaqKa ::

hmm to pa nevem.. bi bilo zanimivo videt kako ima tak problem macos v spotlightu rešen..

nevem.. dodaš kak folder name v katerem je.

CaqKa ::

mislim da je ta aplikacija dokaj sorodna temu kar naj bi bili tile smart folderji: Folder Size for Windows Explorer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

ima kdo slučajno kako nove informacije na to temo? se je pojavil kak simpl progi ki to dela?

darkobas ::

v visti si lahko search shraniš. v user folderju maš p apotem od povsod dostopn folder searches kjer maš shranjen search in.... nekaj takega...do ene mere je to to

CaqKa ::

če bi bral temo bi vido da si ne želim rešitve iz viste. hočem da zadeva dela sistemsko podobno kot symlinki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

outlook express - problem

Oddelek: Programska oprema
161290 (1054) fosil
»

My tralala files folder

Oddelek: Operacijski sistemi
101081 (957) muzičar
»

WinFS Beta 1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
394092 (2665) CaqKa
»

Kokoš ali jajce?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
314970 (3498) krho
»

Kako v Win2k premakniti mapo Documents and Settings?

Oddelek: Operacijski sistemi
61758 (1724) Mercier

Več podobnih tem