» »

Za kaj sploh uporabljati dual layer DVD R medije?

Za kaj sploh uporabljati dual layer DVD R medije?

Caligula ::

Bolj ko razmisljam, bolj se mi zdi, da zadeva ni uporabna.

1.Za filme nima smisla-tud za DVDripe ne, ker s pretvorbo v KDVD spravs 3 na en navaden DVD-R v skoraj enaki kvaliteti.
2.Za podatke mam raj dva medija (ker so vsi nezanesljivi) pa se vsaj polovica podatkov ohrani, ce gre en po gobe in DVDji so zlo nezanesljiv medij za trajno arhiviranje in je manjsa verjetnost izgube podatkov, ce so na vec locenih DVDjih,..
3.DL mediji bodo dragi in verjetno se malo manj kvalitetni
4.Vecina folka bi morala upgradad pekac,..

Skratka meni sploh ni v interesu, da bi pekel DL, ker je med daljsim procesom peke se toliko vecja nevarnost, da se kaj sfizi pa se ena mocnejsa praska lahk zaserje cel medij in nasploh je pri tok nezanesljivih medijih dobro met vec manjsih kot par vecjih.

Rewritablov-ki bi bli se edini res zanimivi pa tudi ne bo kar pomeni, da jaz sploh nimam enega pametnega razloga, da bi pekel v DL pa ceprav mam pekac, ki ga podpira. :'(

Skratka ma kdo kak pameten predlog kaj bi dejansko bila neka prednost oz kaj bi blo vredno pect na DL medije?

Gandalfar ::

3. pa 4. se bosta resila sama od sebe s casom

1. je vprasanje, ce imas toliko CPU casa na voljo

2. je pa vprasljiv ze pri DVD mediju



Zakaj bi snemal na DL dvd-je? Isti razlog kot ga imas ze zdaj, ko snemas na DVD-je. Ker ti tehnologija to omogoca.

Black Dragon ::

Caligula dvoplastni DVD mediji so dobrodošla novost, ker je pač enkrat večja kapaciteta in če mene vprašaš pekači, ki podpirajo dvoplastno peko in ki posedujejo Smart burn (mislm da vsi) ne bojo kr tko zaj**** medij razen če je ta ogabne kvalitete:\
Diski se večajo in zakaj se nebi tudi mediji pa če nočeš vseh programov na enem DVD9 pa speč na dva itak majo možnost dosnemavanja in itak bo cena pekačev in medijev padla zato je brezveze spraševati zakaj dual DVD)...:)
BlueRay al neki tazga bo po tvojem totalno nezanesljiv ker bo peku 23GB medije in bo zapis tako gost, da boš sam premaknu miško in medij bo za v smeti >:D (naj bi leta 2007 izdali 120GB medije al neki tazga), pač potreba bo kapaciteti raste...
Men se zdi fenomenalno sam nadgradit npr. Nec-a 2500 da mi peče DVD9..., kar se pa tiče RW medijev pa res škoda:O

Če bi se jst spravu najprej pečt dual DVD bi pekel MP3 komade in nadaljevanke (Friends:D )...

Caligula Sky DVD+R sucks:D kar pomeni da se absolutno strinjam s tabo...

Caligula ::

Ma sej problem je, da so DVD mediji (Blueray bnodo verjetno boljsi ceprav baje tud ful obcutljivi) tok slabe kvalitete. To, da mors se pr najdrazjih razmisljat, ce bo cez 2 leti sploh se berljiv je podn. To sploh ni medij primeren za arhiviranje.

In DL ni na neki novi osnovi, niso neki novi materiali. Same old crap sam da gre spet od zacetka..

Ni fora, da kapacitete nebi rabli. Sam narobe je, ce ni zanesljiva. To je ravno tolk, da te premami, da z diska svata zacnes na DVDje metat da ti pol jasno rata po par mescih, da si zasral.

Najprej bi mogli zrihtat stvari tko, da bi ble malo bolj trajne.
Ravno zato bi bil nad RWji navdusen-ker je dodatna kapaciteta dorodosla in za prenasat podatke je to super pa medij ni neuporaben, ce se kej med peko zaserje sam in tud RW ni misljen za arhiviranje. Skratka RW bi bil fajn. Navadnega DL pa ne vem zakaj bi ga kupil, ce bo recimo enrat drazji kot en navaden. Pol mam raj dva navadna. Bolj ziher da se vsaj nekaj res ohrani.. :'(

Jaffa ::

Minusi DVD9 bojo baje bolj kvalitetni, ker za njimi stoji PIONEER, ki ne bo dal licence low cost izdelovalcem medijev...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

MEDENA ::

niti slučajno se to ne bo splačalo...raje imam na 2 , je bolj varno...pa še samo 150 SIT plačam boli me k***** :D

BaRtMaN ::

V bistvu je blu-ray the next big thing, ker so po defaultu v trajnem ovitku, niso tako kot današnji mediji. To verjetno reši mnoge mnoge probleme s fizičnimi poškodbami, ne odpravi pa slabe izdelave.

Še najbolš, da vsi počakamo na čase, ko bomo imeli stamper za CDje in ne bo nič organske plasti! :D

Caligula ::

Mah to, da ne bo licenc za low cost pomeni samo, da bo manj konkurence in da bodo mediji verjetno zato srednja zalost, izbire malo, cene pa brezvezno visoke.

Blueray bi ze bil koristna zadeva, ce bo zanesljiva zadeva.

Dr_M ::

nikar sanjat o BR, ker tega se vsaj ene 2-3 leta ne bo, za normalno uporabo.
kar se pa dvd DL tice je pa moje stalisce tako...
dokler cene medijem ne bodo padle (pa dokler ne bo kvaliteta na nivoju), je brez veze. cim prej je treba se dubit dvd+rw DL, dvd-r/w je pa brez potrebe sploh in ga ne rabimo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borutz ::

baje bodo 13 dolarjev
to je 2600 na japonskem.pri nas sigurno 3000 sit ce ne vec.
preden to pade na 1000 sit,da je vsak konkurencno
dvema enoslojnima bo se 1 leto naokoli.
bom pa enega kupil ko pridejo ze zaradi firbca ce bo moj nec2500 to posnel in kako :D

MEDENA ::

ma kaki 1000 SIT ? 2x DVD-R je max 500 SIT ...ni šans da dam več...

Dead_Eye ::

medena: kje in katere DVD-je pa kupuješ tako poceni?

MEDENA ::

COMTRON VIP CENE :D

krneki ::

Komi je čakal da je to rekel:\

Sicer pa na cdr-by-mail dobite DVD-R medije od 0.26Ł/kom naprej (poštnina pride ene 8Ł in zna trajat 2-3 tedne), sicer pa se najbolj splača glede kakovosti vzeti ritekg04 za okoli 0.5Ł/kom.

borutz ::

medena ce pravis da kupujes v comtronu.jaz tudi tam
katere pa kupujes?smartbuy pa soundx?se obnesejo?
ker jaz kupujem traxdata.

MEDENA ::

samo smartbuy...sound-x suxor

traxdata so pa itaq ritek g04 ki rulez.....

borutz ::

hja sam so pa dragi :)
mi zrihtas vip ceno :D ?

BigWhale ::

Dajte jokat no... CDji pa niso obcutljivi? Isti smorn je, treba pac pocakat, da se tehnologija malo usidra in postane bolj stabilna. Ne pa na vrat na nos, takoj kupit vse kar je novo...

||_^_|| ::

klik za poceni medije,posiljajo tut v SLO:)

Caligula ::

Ma s postnino to pol sploh ni vec pocen pa se prevec naenkrat jih mors nabavlat. Iz tujine se ne splaca.

||_^_|| ::

jah, pred casom sem jih narocil 100 kosov.
Racunica o kateri sem pisal v temi Kje vi kupujete DVD-r medije:
100 kosov princo DVD-R 4x te pride s postnino in vsem skupi 17851sit, kar znese manj kot 180sit/dvd. Mislm da nikjer v Slo ne dobis tega:)

Caligula ::

Jih pa dobis po 200 SIT/komad pa ti jih ni treba 100 nabavt pa se v glavo jim jih gres lahkjo vrzt, ce so defektni,.. :D

krneki ::

Jaz sem dal skupaj s poštnino 20500 SIT za 100kom RITEKG04 kar se mi zdi zelo ugodno, ker tako kvalitetnih medijev in po taki ceni v Sloveniji ne dobiš. Niso pa to nevem kako ogromne količine.

sinko999 ::

@KRneki sem zdaj gledal pa sem videl da te pridejo 100km 86EU in pa če vzameš dva paketa te po 84; pa še pošiljanje 8Eu v slo oz 4EU avst. ležeče, pa še slučajno po povzetju te pride 4,87 Eu; daj nam še ti zaupaj kak hudiča si pa ti naročil da te je vse skupaj prišlo 20500 oz okoli ~86EU za 100 kom.

LP
Ni? ni ve?no !

Dr_M ::

fantje...mocno ste offtopic...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297290 (26392) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100902 (25411) nuclear
»

Blu-Rayi cenejši, a nepriljubljeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
539887 (7107) Gregor P
»

[DVD9 peka] triki & nasveti

Oddelek: Zvok in slika
253127 (2616) largie
»

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12610283 (6522) delfinus

Več podobnih tem