» »

[DVD9 peka] triki & nasveti

[DVD9 peka] triki & nasveti

rok-tocak ::

Halo ljudstvo,lep pozdrav!!

Moj problem je preprost:Zapeku sm dvd9 (par epizod)-kopija originala-brez regije.
Fora je u tem k dela sam na kompu,na dvd predvajalniku pa noce predvajat extrasov in napise disc is dirty,ko pa sm zapeku z nerotom je pisalo da je use uredu!Na ps2 mi sploh noce v meni,pri yamahi steka in extrasi ne delajo,pri dvix predvajalniku pa noce predvajat epizod???

U cem je fora?Ce kdo ve,vsaka pomoc cenjena?

mit3k ::

Fora je pomoje v tem, da tvoji predvajalniki niso združljivi z dvd-9...
Poskusi zapečt dva dvd-5 pa poročaj če bo delalo.

Verjetno veš da je dvd-9 dvoslojni in pri starejših predvajalnikih je tako da normalno prebere prvi sloj pri drugem pa se ponavadi zatakne.

rok-tocak ::

Bere to use dvd9ke,sej bere originale k so dvd9,sicer pa ga prebere ampak k nekje predvaja epizode,nekje pa samo extrase???Cudn to.

Kako bi pa to razdelu?

mit3k ::

Najpreprosteje je da z dvd-shrink stisneš dvd9 na dvd5... samo je pa potem malo slabša kvaliteta

rok-tocak ::

ne maram shrinkat-ni dovolj kvalitete

mit3k ::

Potem pa uporabi DVDFab z njim lahko lepo razdeliš dvd9 na 2 dela... na enem bodo npr. epizode na druge pa extrasi pa mogoče kaka epizoda..

rok-tocak ::

ok,mi lohka das natancen naslov tega programa?in pa ksna navodila?

mit3k ::

CaqKa ::

imaš najnovejšo verzijo nerota?
v oni drugi temi si namreč napisal, da ti nero ob prehodu iz enega sloja na drugega javi napako.. tako da sumim nekompatibilnost med nerom in dvd writerom ali pa med writerom in ploščki.

Quikee ::

Kolko jaz vem ma Nero polno problemov s pecenjem na DL medije saj "Layer Break" (kjer laser skoci iz enega plasti na drugo) postavi po svoje in se pogosto dogaja, da ga postavi na napacno mesto (nekej v samem poglavju namesto na prehodu iz enega poglavja na drugega). Rezltat pa je, da se na mnogih predvajalnikih vidi ta preskok in film za kratek cas zmrzne. Vecina jih za snemanje filmov na DL medije zato uporablja sicer ze pokojni ampak se vedno zelo uporaben DVD Decrypter, ki "Layer Break" postavi na isto mesto kot je na originalu.

Kar se tice samih DVD+R DL in DVD-R DL medijev: Z njimi je se vedno polno tezav s kompatibilnostjo.. ce sam predvajalnik bere orginalne DVD9 medije se to ne pomeni, da bo brez tezav bral DVD+-R DL medije. Zato se je najprej pred nakupom DL medija dobro pozanimat, ce ga bo predvajalnik bral. Dosti informacij o tem kaj kateri predvajalnik bere (in ne bere) je na voljo na strani VideoHelp. Drugace imajo ogromno prednosti pri kompatibilnosti DVD+R DL mediji, ki za razliko od DVD-R DL nudijo nastavljanje poljubnega BookType-a in vecina pekacev ga privzeto nastavi na DVD-ROM, kar povzroci, da vecina predvajalnikov prepozna DVD+R DL medij kot originalen DVD9 medij. DVD-R DL ima pa ze vnaprej zapecen BookType na DVD-R, kar pa vecini predvajalnikov ne ustreza in zato na mnogih predvajalnikih ali medija ne zazna ali pa bere le prvi sloj (verjetno ker pricakuje, da ima DVD-R tako ali tako le 1 sloj).

Prav tako DVD+-R DL mediji niti priblizno ne dosegajo kvalitete enoslojnih medijev, zato lahko ima kaksen bolj obcutljiv predvajalnik probleme pri branju. Seveda pa ima na to prav tako vpliv pekac ter najvec sam medij. Med boljsimi in najbolj priporocljivimi DVD+-R DL mediji so mediji od podjetja MKM / MCC (uporablja jih Verbatim v njihovih DL medijih ter se nekateri drugi proizvajalci).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

rok-tocak ::

hvala obem in ja tole sm napisu: Uporabljam nerota in ko mi zapece prvi layer mi automatsko napise neki in da bo drugi layer book type dvd-rom???In ta dvd pol na pol prime,na nekaterih playerjih primejo samo extrasi,nekje pa samo video ki je gor posnet(par epizod).DVD je kopija originala-Prosim za nasvet.

CE je kdo ze peku dvd9 filme oziroma epizode in mu je delal na dvd predvajalniku,nej prosim pomaga.
Ali so moje nastavitve narobe ali pa priporocitev kakega drugega programa(da je biu sproban u takem primeru in dela).

ne javi napake AMPAK napise da neki automatsko naredi,ko preskoci na drugi layer.Bom probu se spreminjat nastavitve,ce pa nou slo pa dvd fab-na 2 dela dvd

rok-tocak ::

res zanimivo Quikee, lej jst pecem na dvd+r verbatim firma.
Lahko nastimam se: da ali ne-write extended lead out on double layer disc(oznacim ali ne?)
ter book type setting:-automatic(po defaultu)
-DVD rom
-physical disc type
-current recorder setting

Kaj naj tu izberem?

Hvala puno hvala ze samo za zanimanje in informacije

Quikee ::

Sam se nisem nikoli pekel DL medij zaradi tega ker so se vedno predragi in manj nezanesljivi proti SL medijem. Pomoje je najboljse, da poizkusis z DVD Fab varjanto.. ker vec kot ugibat kaj je v tvojem primeru narobe nihce ne more.. pa cetudi je ze uspesno posnel DL medij in ga uspesno predvajal v predvajalniku. Lahko je kriv Nero, lahko je kriv pekac in lahko je kriv sam medij. Ce pa ze hoces probat se 1x zapect na DL medij bi ti priporocal, da probas z DVD Decrypterjem najprej zripat na disk(kot ISO) in kasneje z njim tudi zapect (ta varjanta se vecinoma uspesno uporabljaja za delanje kopij orginalnih DVD medijev na DVD+-R DL medije).. ampak ce bo kaj boljse pa ne garantiram.

Privzeto so v Neru nastavitve nastavljene tak kot je treba. Write extended lead out on double layer disc naj bo vedno da, BookType setting pa automatic.. kar vedno ce je mozno izbere DVD-ROM.

Quikee ::

Malo sem brskal po tujih forumih se.. mogoce ti bo ta tema na CDFreaks kaj pomagala.

rok-tocak ::

Write extended lead out on double layer disc-to nisem meu obkljukano-bom probu.
mam tudi DVD Decrypter ampak ne znam iz diska(mam gor video ts folder) narest ripa-isota.
Lohka tuki pomagas?

rok-tocak ::

Misls da ce bi zripu iz dvdja k sm ga zapeku pa ne dela u dvd predvajalniku celotno??
A ne bo naredu program exaktno kopijo in bo isti drek?

Mam se original video ts folder na disku-iz tu bi potlej mogu narest iso?
Se to da z dvd decrypterem???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Quikee ::

Ja razumem.. mislim da DVD Decrypter omogoca le snemanje ISO file-ov. Tudi ce bos iz tega posnetega DVD-ja naredil ISO bo isti smorn da.. seveda ce je res kriv Layer Break kar pa ni nujno. Mogoce bi bilo boljse poskusit te s katerim drugim programom, ki bi pravilno postavil Layer Break.. ali pa z Nerom, ki po podatkih iz one teme ima vec moznosti postavljanja Layer Breaka.. ugotovit bi moral le katera moznost je prava.

Kot sem ze rekel je cisto mozno, da ni problem z Layer Breakom.. ampak cisto nekaj druga.. recimo pekac ali pa tvoji predvajalniki, ki ne berejo DL medijev pravilno. Dobro bi se bilo pozanimat ce kateri pravilno bere DL medije in ce drugi tudi imajo kaksne probleme s predvajanjem. Ker ce bos sel zdaj pect se 1x DL medij in ne bo nic drugace si vrgel denar skozi okno.. v resnici pa so predvajalniki tisti ki delajo probleme recimo.

rok-tocak ::

bom tist zapeku,ce bo delal pol si meu prou in morm sam pogruntat nastavitve,ce pa ne pol grem pa na dvd fab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Quikee ::

OK samo preberi si tocno kak se ISO naredi.. na onem linku od CDFreaks pise v #4 postu. Mislim, da se v .MDS datoteko napise tocna pozicija Layer Breaka kot je na originalnem DVD-ju.

CaqKa ::

rok-tocak vidim da si nov. preberi si Pravila. na slotechu namreč ne toleriramo wareza.

MEDENA ::

Write extended lead out on double layer disc

kje je to v nerotu ?

Se da na kak način zvedeti, kje točno se nahaja layer break...recimo pri kateri minuti filma ali kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

mit3k ::

Layer brake se opazi.. vsaj na mojem dvd predvajalniku se je, takrat se zazna rahli "štek".

rok-tocak ::

ne, na enemu izmed predvajalnikov so delale vse epizode brez kakrsnihkoli prekinitev.
Problem je biu u tem,ko sem izbral extras je napisalo disc is dirty,ali pa fastfoward in preskakovanje chapterjev je povzrocilo zamrznitev in neodzivnost predvajalnika.

Quikee ::

MEDENA: pozicija layer break-a naj bi bila tudi zapisana v samem IFO file-u od filma ce se ne motim. Kak pa dobit to pozicijo pa ne vem.

rok-tocak ::

Zdej sm iso zapeku z dvd decrypterjem in dela-hvala usem za pomoc:))

K se layer spremeni je cist kul-nc ne skoc al pa zmrzne

Zgodovina sprememb…

largie ::

mislim da to kar paše v to temo:

avtor dvddecrypterja je ločil njegov del za peko in ga pod imenom ImgBurn razvija dalje kot samostojen program.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapis datotek na DVD-R

Oddelek: Pomoč in nasveti
292630 (2297) ThomasSGS
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100879 (25388) nuclear
»

LG GSA-4120B dela probleme pri pečenju DL DVD+Rjev

Oddelek: Strojna oprema
441619 (1428) mtosev
»

Kater Dual DVD zapisovalec od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
372427 (1788) Gronder
»

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12610270 (6509) delfinus

Več podobnih tem