» »

Ista resolucija

Ista resolucija

Defero ::

Zdravo vsi, jaz delam eno stran za neke prijatelje... in jo delam v resoluciji 1024x768!
Zdaj pa na enem računalniku odpreš stran ko ima isto resolucija pa mi spodaj malo strani odreže! A je mogoče to krivo da vpliva glede na to kakšen monitor imaš... kajti jaz delam na 21' on ima pa 17'. In kako rešiti to?

webfreak ::

To težavo se da rešiti s tako imenovanim "liquid designom", ki se samodejno prilagaja resoluciji ekrana. Toda najbolje je narediti standardno velikost ter pomosliti tudi na ostale uporabnike, ki imajo mogoče še vedno resolucijo 800×600. Zato je priporočljiva sirina vsebine 750px. Prav tako se s takim pridobi kar nekaj prednosti. Povecas accesability - dostopnost!
Ce pa ti to vseeno ni vsec pa nastavi sirino tabele (ni priporocljivo !!!) ali pa diva na 100% in problem je resen.

Primer:
#celota { width: 100%;}

Egii ::

ja če maš v isti resuluciji potem ni sprememb.
Po tvoji logiki bi vsi ki imajo 16/9 70cm televizorje,bili
prikrajšani za 10cm slike od onih ki imajo 80cm televizor.:(

pivmik ::

pokaži to stran pa ti bomo lahko je več pomagali
LP, Gregor GRE^

Defero ::

Sedaj sem gumbe gor prestabil drugač pa ni kazalo pri nekaterih...
Klik

Defero ::

Aja pa še to... sej jaz sem pol kasneje mislil še narediti intro in potem ko oseba klikne za vstop, mam v javi napisno, če ma 800x600 se odpre ena stran drugače pa duga.
Ker sem mislil narediti 2 strani eno v 1024 eno pa v 800.
Sam kaj čem če že pri 1024 ne dela vsem enako!

Tody ::

Zelo zanimivo morem rečt :D Ko sem z firefoxom gledal stran mi ni v sorce pokazal nobene tabele in gumbov čeprav prostor za gumbe sem videl. v IE pa vidim vse....8-O

pivmik ::

Slučajno uporablja ta stran FRAMES 8-O 8-O 8-O

:\
LP, Gregor GRE^

Ales ::

Če bo stran ostala tako preprosta, kot je sedaj, potem po moje ni razloga, da bi delal več strani za različne resolucije. Samo relativne vrednosti uporabi pri širini tabel na desni (100%), da se bo modrina po potrebi raztegnila... Bi moralo izgledati dovolj dobro na večini resolucij.

Pa ne me narobe razumet, s "preprosta" nisem mislil, da oblikovno ne izgleda v redu... Meni je kr ok. Mi pa v Firefoxu na linuxu ne prikaže menija in v zgornjem framu mi odreže spodnji del telefonske (par milimetrov).

AndrejS ::

Preveri še če je vidno polje v IE enako. Ker če ma uporabnik instaliral kakšen google toolbar ali podebne stvari in gumbe drugače razporejene se vidno polje zmanjša. Tak da ni vse odvisno od resolucije ampak od vidnega polja

Matev ::

to je zaradi različnih velikosti robov oken

recimo XP majo po defoltu eno ful nagravžno veliko shemo z fensi zavitimi in zaobljenimi robovi in sploh in oh in joh šminke okoli oken

če daš na klasiko boš imel čisto drugačen izgled in veliko več prostora V oknu in ne v obrobah

Defero ::

Torej predlagate da v bodoče ni najbolj pametno stran delat z frami, al je kašna rešitev za to, ker ja sploh nebi rad imel scrolerja na strani. hočem da je pregledana in posreduje informacije na hitro, kajti oseba ne bo zdaj iskala neko informacijo po celi strani!!

Tody ::

Frajmi so že nekaj časa iz mode zdaj zelo v ospredje sili CSS v povezavi z tabelami, tre kanček grafike :D

joghi ::

emm malce bi proso pomoči. In sicer s tem kar si opisal CSS in tabele v povezavi, Ker grafika ni problem. Problem mi je glih CSS.

Tody ::

Izvoli si kupit knjigo

pivmik ::

w3schools.com

csszengarden.com - prikaz kaj vse zmore CSS in nadaljni napotki kako se ga naučiti.
LP, Gregor GRE^

bozjak ::

Dej res nared en "Stil" s tabelami, pa nastav širine v %, pa bo povsod enako!

Za en zlo simpl primer lahko pogledaš mojo stran, torej www.bozjak.com Lp bozjak
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264441 (750) Netrunner
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330803 (54952) htmltroubles
»

Responsive slo-tech

Oddelek: Izdelava spletišč
314438 (3312) Netrunner
»

Prikaz spletne strani na mobilnem terminalu

Oddelek: Izdelava spletišč
173167 (2461) 4kik4
»

Obrazložitev ankete

Oddelek: Novice / Obvestila
472494 (2494) d-mon

Več podobnih tem