» »

Domač hosting

Domač hosting

MRB0rYS ::

Lepo pozdravljeni!

Naredil sem portal iz PHP-nuke, pol sem pa mal prebiral kam naj to zadevo uplovdam, pa sem se odloču da bo kar na moji mašini mam ADSL.

Sedaj me pa nekaj zanima, sicer sem že kar nekaj prebral pa probal ampak me še zmeraj nekaj zanima.

1.
Namestil sem si AppServ ter dodal Nuke70 in temo lepo prevedel nastavil itd....
Pod localhost deluje brez problema, ko pa v brskalnik vpišem svojo IP me pa vrže v ta začetni meni localhost, moglo bi me pa v http://localhost//www/html kjer imam stran. Men se zdi da je to v php.ini datoteki če se ne motim samo kje?

2.
Zanima me tudi če je to prav da sem v phpmyadminu v datoteki config.inc.php nastavu ta username pa password kot je to bilo napisano tukaj, če je seveda sedaj varno pred vdori. Ali bi mogu to vpisati tudi v config.php

in sicer:
$dbhost = "localhost";
$dbuname = "root";
$dbpass = "";
$dbname = "nuke";
$prefix = "nuke";
$user_prefix = "nuke";
$dbtype = "MySQL";
$sitekey = "SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9";
$gfx_chk = 7;

Ali je prav da pustim tako ali moram tudi tukaj vnesti ta isti username pa password.


3.
Zanima me tudi, če imam dinamični IP če se da kako da bi imel še zmeraj dinamičnega, ker sem nekaj enkrat bral da obstajajo neke strani ki ti te IP-je spreminja da je zmeraj dosegljivo. No če je pa obvezno bom pač zaprosil za statičnega.

4.
No ko bo vse nastavljeno in bom lepo videl prek IP-ja mojo stran, pa vprašam kako pa kaj www.mojastran.com. Sem že tudi kar nekaj prabral ampak še zmeraj me nekaj zanima:
-če se prijavim recimo na tej ki je zastonj www.dot.tk, pol moram tam ko me vpraša za naslov strani vpisat moj IP al kaj.

5.
Če pa slučajno kdo ve kje je kakšen ki ponuja zastonj webhosting ki ima podporo za php in mysql kar rabiš za php-nuke mi naj pa napiše. Pa koliko prostora bi mogu met najmanj, ker že samo ta zadeva ima okrog 8MB pa sem vse jezike ven pobrisal pa nesnago. Tekel bo pa forum pa nekaj datotek bo gor za download, bolj za študijske zadeve.

No upam da je to vse zaenkrat verjetno bo še kaj
b0rys

Tody ::

Uh jest ti bom tko bolj na splošno odgovoru.
V apachu moreš naštimat kje se ti bo vidla stran, če maš zdej na localhost moreš pač premaknt file na mapo kejr si jo določu v apachu ali pač popravit pot v apaču če si za routerjem moreš odpret port 80

Za imet dinamični ip in skos en in isti DNS lahko uporabiš gajbo.net stem da se tvoja domena imenuje xxxx.streznik.org oziroma še neke možnosti tudi tuji ponudniki imajo neki podobnega (no-ip.com al neki tazga)

Za tk domeno boš pa mogu še kak servis laufat če bo to na tvojem računalniku

Zstojn imaš recimor layvos ki podpira php in mysql toda ima oglase ali www.sloweb.net ki pa nima oglasov samo ne dajo vsakemu zastojn plac.

Močno svetujem prestavitev strani kam drugam kot na domači računalnik... Vpraši Gandalfarja mogoče ti bo on pomagal okol placa....

MRB0rYS ::

No sedaj sem registriral domeno pri gajbi, vse lepo in prav sam ko pa v eksplorer vpišem tisto domeno ki sem jo dobil naprimer xxxx.streznik.org mi pa ne odpre moje strani ampak gajbo kako naj sedaj zrihtam da bom lahko vpisal recimo mojastran.nekaj
b0rys

Tody ::

sledi navodilom :) da se registriraš ni dvolj. Moreš še zagnati en njihov programček in izpolnit še 3 polja. Inštalirat zadevo kot service in zadeva bo delala.

MRB0rYS ::

Aha sedaj sem zadevo porihtal samo požarni zid od winsow me je zafrkaval kateri port naj odprem da bo zadeva šla skozi, ker verjetno je dobro da če bom imel domač server da lavfa požarni zid. Pa še to ali je sploh dovolj da imam samo od vinsov požarni zid če mam to na mašini.
b0rys

MRB0rYS ::

No a res ni nobenga junaka, ki bi mi svetoval kateri port naj odprem v windows požarnem zidu. Po moje je UDP sam cifra me zanima.
b0rys

mare_ ::

Za server port 80, za un programček ne rabiš nič.

Tody ::

boris če bi prebral moj prvi post bi si prihranil veliko časa ampak če si površen ni moja krivda :D

MRB0rYS ::

Tody, ja sej sm pa res površn hvala pa vseeno dela ko urca.

Sam brez vprašanj pa itak da ne ostanem, še tole.
Pri gajbi imam Dinamičen DNS Servis xxx.servis.net, pri www.dot.tk pa sm dal zastonj domeno www.xxx.tk. Sam zdej pa ta domena tk saj dela pa mi najde stran, sam gor mi takoj napiše xxx.server.net ne pa www.xxx.tk, kako naj pa to porihtam?
b0rys

MRB0rYS ::

Hja no imam samo windows firewall pa sem odprl UDP 80 port sam mi vseeno ni hotlo odpret strani na drugi mašini, ko pa odstranim požarni zid pa dela le zakaj.
b0rys

bosstjann ::

ni udp
je tcp

Ziga Dolhar ::

Jebenti, v Windows firewallu imaš vse potrebne vnose za web, ftp ... strežnike že vnaprej definirane.

;((
https://dolhar.si/

MRB0rYS ::

Ja sej tcp je pa že narejen, samo zakaj mi pa pol ne spusti požarni zid da bi se stran vidla, zdej mi pa res ni jasno. UDP sem pa naredil ja samo vseeno ko je vklopljen ne dela če ga izklopim dela WTF.
b0rys

fRiK0 ::

Ne uporabljaj phpNuke ker je poden med portali, pa se ranljiv je kakor sem slisal.
Hvala

LP Tadej

MRB0rYS ::

friko je napisal:
Ne uporabljaj phpNuke ker je poden med portali, pa se ranljiv je kakor sem slisal.


Ja sem že sprobal e1107 kot vidim ga ti tudi uporabljaš, pa je meni tudi kar kul, zgleda da bom vse skup prestavu na e107 ja.

ps pa če maš kej prevedenih skript mi jih prosim pošlji na b0ris@hotmail.com
b0rys



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dostop do spletne strani - pomoc

Oddelek: Izdelava spletišč
81721 (1519) techfreak :)
»

Cene programiranja

Oddelek: Izdelava spletišč
251635 (1130) Reso
»

phpBB install

Oddelek: Omrežja in internet
71333 (1220) poweroff
»

login v phpju?

Oddelek: Programiranje
471548 (1208) rc-car
»

PHP forum

Oddelek: Omrežja in internet
81901 (1774) Ales

Več podobnih tem