» »

Zakaj "root" telefona?

Zakaj "root" telefona?

Krzzich ::

Zdravo,

Zanima me zakaj in ali je pametno root-ati telefon?
Ali s tem lahko pridobiš na hitrosti in prostem spominu telefona?

Uporabljam Sony Ericsson Xperio Arc S. Na začetku mi je delal odlično.. Lahko sem nalagal aplikacij kolikor sem hotel in še vedno je delal zelo hitro. Sedaj, po malo manj kot enem letu, pa je začel telefon delati zelo počasi, zato sem se odločil da ga ponastavim. Ponastavil sem ga nazaj na tovarniške nastavitve, in ponastavil spomin (izbrisal vse kar sem imel naloženo na telefonu).. Vglavnem po resetiranju nisem imel na telefonu nič. Zagnal se je tako kakor takrat, ko sem ga kupil. Aplikacij nimam nič, razen tovarniških.
Glede počasnosti telefona je sedaj zares problem.

Sedaj me zanima, ali če root-am telefon, ali bo deloval hitreje?
Ne bi rad navijal procesorja ali rama, rad bi samo da bi deloval tako kot je deloval ob nakupu..

Vsem hvala za informacije.. lp

CaqKa ::

popster je izjavil:

Telefon rootaš na kratko zato da lakho gor namestiš nelicenčno programje.

a daj... to lahko brez roota tudi.

rootaš zato da dobiš root dostop: Rooting (Android OS) @ Wikipedia

ena izmed odličnih aplikacij zakaj je fino imet root dostop sta zame LBE privacy guard, s katerim posamezni aplikaciji ne dovolim dostopa do katerih stvari.

druga je pa recimo adfree, s katero se pa oglasov znebiš.

#000000 je izjavil:

Se prav, da proizvajalci prodajajo dokaj usless telefone, dokler jih seveda ne root-amo ?

ne... samo zadeva je taka da dokler ni rootano se tvoji osebni podatki širrijo po spletu in med oglaševalci da je kar hudo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

Mavrik je izjavil:

In razvijalci vas "stručkote", ko serjete po telefonih (ki so v 99% z razlogom nastavljeni tako kot so) izjemno ljubimo.

Do te mere da začenjamo resno razmišljati (z Googlom vred) o implementaciji blokade prenosov in uporabe aplikacij na rootanih telefonih.

lahko razložiš zakaj ne marate devi rootanih telefonov?

CaqKa ::

Mavrik je izjavil:

Isto za rootanje in broken telefone. Če jih je par % in jih lahko normalno ignoriraš in ne vplivajo na ostale ljudi, je to vseeno in lahko rečeš sam "kul, zabavajte se".

Ja kolko % pa je rootanih telefonov? jaz ko sem nazadnje bral je bila cifra pri okrog 5%...

CaqKa ::

Krzzich je izjavil:

kako, da ne tečejo v ozadju.. če jo v procesih ubijem, in ko naslednjič vkopim internet, se mi v procesih ponovno pokaže facebook in zraven piše da mi gre 30MB rama.. plus tega, da če grem na aplikacijo "facebook chat" in ko se neham pogovarjati (jo zaprem) zakaj mora še vedno laufati v procesih??

sinhronizacijo imam izklopljeno, ker če je ne bi imel, mi pa povrh vsega še ves čas piska za prejeta sporočila v Gmailu..
pač sem mislil, da če bi rootal telefon, da bi se dalo nekako nastaviti, da če zaprem aplikacijo, jo zaprem za toliko časa dokler je naslednjič ne uporabim..

Nekje višje si omenil da ti ko si dobil telefon ni v ozadju laufala.. verjetno si jo preko marketa updateal in so jo kaj spremenili medtem. greš v market, jo poiščeš in daš unninstall updates.
To bo dalo samo ta prednameščeni facebook na tovarniško varianto. potem moreš seveda gledat da ga ne updejtaš ponovno. izklopi mu avtomtske updejte.

Kar se tiče gmail in piskanje za prejeta sporočilo. ne bit tolko len in idi v nastavitve in si izklopi notifications.

nevem če boš z rootanjem to dosegel.. mogoče obstaja kak app s katerim lahko nastaviš da killa appe. ampak potem spet nekaj v ozadju laufa :) lahko pa z rootanjem dosežeš, da prednameščeno aplikacijo kot recimo facebook, čisto dol iz telefona izbrišeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

harmony je izjavil:

Ste pa genijalci, da znate tako zasmetit temo. Najbolj na kikija mi gre to, da se dva na forumu začneta neki repenčit in kok je en od druzga bolši.

S tvojim prispevkom si nisem uspel nič začet.
Z mavrikovim razlaganjem o tem zakaj mu root uporabniki kot developerji niso najbolj pri srcu, pa si lahko marsikaj pomagam. in ta insight tudi paše v temo "zakaj rootat telefon".

CaqKa ::

Če si dobil svoj odgovor, se odjavi od teme in živi v miru, nekateri si še imamo očitno nekaj za povedat :)

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

Krzzich je izjavil:

Zanima me zakaj in ali je pametno root-ati telefon?
V grobem je dobra zadeva, ker pridobiš vse pravica nad upravljanjem telefona. Če si nevešč je lahko zadeva nespametna. Kako nespametna pa si lahko prebereš v tistih delih kjer praviš da se kregamo.

Krzzich je izjavil:

Ali s tem lahko pridobiš na hitrosti in prostem spominu telefona?

Da in da.

Krzzich je izjavil:


Uporabljam Sony Ericsson Xperio Arc S. Na začetku mi je delal odlično.. Lahko sem nalagal aplikacij kolikor sem hotel in še vedno je delal zelo hitro. Sedaj, po malo manj kot enem letu, pa je začel telefon delati zelo počasi, zato sem se odločil da ga ponastavim. Ponastavil sem ga nazaj na tovarniške nastavitve, in ponastavil spomin (izbrisal vse kar sem imel naloženo na telefonu).. Vglavnem po resetiranju nisem imel na telefonu nič. Zagnal se je tako kakor takrat, ko sem ga kupil. Aplikacij nimam nič, razen tovarniških.
Glede počasnosti telefona je sedaj zares problem.

Kak je glede počasnosti problem, če pa si napisal da zadeva po ponastavitvi dela tako kot takrat ko si ga kupil?

Krzzich je izjavil:

Sedaj me zanima, ali če root-am telefon, ali bo deloval hitreje?
Ne bi rad navijal procesorja ali rama, rad bi samo da bi deloval tako kot je deloval ob nakupu..

Če telefon samo rootaš, zaradi tega ker si ga rootal ne bo deloval hitreje.
najprej se izjasni kako drugače dela telefon kot takrat ob nakupu. Kako si to počasnost izmeril?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

Jaz sem ti v tej temi podal odgovore:
Zakaj "root" telefona?
Kako se znebiš oglasov po rootanju.
omenil sem ti da si verjetno nadležno facebook apliakcijo, ki ti v ozadju dela in ti ob novem telefonu ni posodobil. predlagal sem ti da jo unnistaliraš, odgovora nisi podal.
za pisknanje gmail sem ti napisal da idi v nastavitve gmaila zadevo izklopit.

Drugi so ti podali še kup drugih odgovor, v zameno za pomoč smo vsi skupaj dobili en "jebi se".

če hočeš da ti še tudi kdaj v prihodnosti, ali pa komu s podobnim problemom pomagamo, potem je pač nujno da se tudi mi, ki o tematiki že nekaj vemo, malo mnenja izmenjamo, da se kaj novega naučimo. Če tega ni potem lahko pozabiš da ti bomo lahko pomagali ko boš imel rootan telefon, vse samo zaradi tega, ker si si pač ti zmislo da se mi na javnem forumu ne smemo pogovarjat še o drugih zadevah, ki so pač na višjem nivoju tvoje problematike.

Če se ti zdi za malo da boš skupnosti, ki ti bo pomagala izkazal vsaj malo spoštovanja, pol pa pač idi pa si kupi nov tovarniško zastavljen telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

http://venturebeat.com/2013/03/13/adblo...

in tako dobi izjava da rottaš telefon zato, da lahko namestiš ilegalno programje nov pomen :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

Grumf je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Tale projekt je kul, škoda da je interface še vedno grozen (LBE ma bistveno bolj pregleden in uporaben vmesnik, kar je pomembno za začetnike), pa tudi patchanje ROM-a ni nekaj za ljudi z mehkim srcem.

Počasi, bodo kuharji zavohali in začeli vdelovati v rome, projekt bo pa tudi počasi napredoval.

Se ti zdi LBEjeve GUI uporaben? Mene do skrajnosti iritira, vedno se zgubljam ko iščem rule od aplikacij po tistih sliding tabih...

vsekakor dokaj dober in uporaben ui. kak search bi mu prišel še malo bolj prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S6 Android - Odstranitev aplikacij

Oddelek: Mobilne tehnologije
252719 (2265) r3dkv1c4
»

Virus za Android, ki spremeni kodo PIN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6437490 (29987) klinker
»

Zakaj rootat?

Oddelek: Mobilne tehnologije
153746 (3254) exibo
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016448 (14059) sgdjkdlsugi4
»

Motorola droid/milestone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10313784 (11543) overlord_tm

Več podobnih tem