» »

Galaxy S6 Android - Odstranitev aplikacij

Galaxy S6 Android - Odstranitev aplikacij

tonccy ::

Rad bi se znebil nekaterih aplikacij, pa ne gre. Precej sem jih odstranil, za ostale ne najdem opcij "odstrani". Trenutno sem v trgovini "Google play - moje aplikacije in igre - nameščeno", kjer pa imam samo opciji "odpri" in "posodobi". Kako pridem še do opcije "odstrani"?

dj_uro ::

nekaterih aplikacij v stock OS ne moreš odstraniti...
vw-klub.si

njyngs ::

Lahko jih pa onemogoči na "stock" varianto - po tem dejanju se ne apdejtajo in tudi niso vidne v app drawer. Simpl gre v Nastavitve, Aplikacije in potem po par sekundah se ti naloži spisek aplikacij, kjer imaš pri stock "neodstranljivih" aplikacijah opcijo "Onemogoči".

Na istem mestu jih nazaj omogočiš.

tonccy ::

Tam sem jih že "onemogočil" oz. odstranil, vendar pri nekaterih gumb za odstranitev ni aktiven.

reeves ::

tonccy je izjavil:

Tam sem jih že "onemogočil" oz. odstranil, vendar pri nekaterih gumb za odstranitev ni aktiven.

dj_uro :: danes, 07:52:50

nekaterih aplikacij v stock OS ne moreš odstraniti...

konspirator ::

Je tu govora o stock samsung bloatare os ?
--

tonccy ::

Ne vem kaj je "stock samsung bloatare os"?

-valvoline- ::

rootaj telefon, instaliraj program system app remover in z njim zacasno ali trajno zbrisi nepotrebno navlako.

tonccy ::

Rootal pa res ne bi. Druge možnosti ni?

miraldi ::

Zakaj ne Root?

To je najboljša opcija.


Rootaš pa TWRP gor pa aplikacijo Unistall ?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Mavrik ::

tonccy je izjavil:

Rad bi se znebil nekaterih aplikacij, pa ne gre. Precej sem jih odstranil, za ostale ne najdem opcij "odstrani". Trenutno sem v trgovini "Google play - moje aplikacije in igre - nameščeno", kjer pa imam samo opciji "odpri" in "posodobi". Kako pridem še do opcije "odstrani"?


Poglej če lahko v nastavitvah pod aplikacijami tapneš "Onemogoči". To je za vgrajene aplikacije enako kot odstranitev.
The truth is rarely pure and never simple.

Qushaak ::

Če pa ti ni škoda garancije (oz. če je nimaš več) pa daš gor kak dober custom ROM (recimo Lineage OS) in pa Gapps pico. Tako boš imel res minimalno gor in boš tudi recimo Gmail in podobne programe moral iz Play štacune dol potegnit.

Trupl0 ::

https://play.google.com/store/apps/deta...

Tole kupi pa potem klikaj kar ne želiš imet.
If you are going through Hell, keep going !

tonccy ::

Ne morem rootat, ker je telefon službeni.

reeves ::

Če daš "onemogoči" se odstranijo vse posodobitve in končajo vsi procesi aplikacije. Dejansko ti zasedajo samo prostor.
In kot ti je bilo že večkrat povedano, na stock OS se nekaterih aplikacij NE DA odstraniti.
Kar ti daje na razpolago dve možnosti:
root in odstranitev (praviš, da ne moreš)
stock OS in onemogoči

To je to. Vsa znanost. Odloči se pa sam kaj boš.

r3dkv1c4 ::

root in odstranitev (praviš, da ne moreš)


prodaj telefon...to ni zate

tonccy je izjavil:

Ne morem rootat, ker je telefon službeni.

Kaj ima veze, kdo je lastnik telefona?

Rootaš, pobrišeš vso nesnago in unrootaš...če je to problem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Qushaak ::

Za naložitev custom ROM-a kakor vem vsaj v večini ne rabiš nič root-at. Samo bootloader moraš naložit (TWRP) pa lahko delaš kar hočeš (naložiš kateri ROM hočeš).

googleg1 ::

Qushaak je izjavil:

Za naložitev custom ROM-a kakor vem vsaj v večini ne rabiš nič root-at. Samo bootloader moraš naložit (TWRP) pa lahko delaš kar hočeš (naložiš kateri ROM hočeš).
Root lahko pomeni tudi odklep bootloaderja. Odklep bootloaderja je se vecji poseg kakor root.

reeves ::

Jaz bi nekomu, ki ne ve kaj je stock OS močno odsvetoval kakršnokoli igranje z bootloaderji in ROM-i na službenem telefonu.
Sploh ker ni potrebe po tem. Odstraniš, kar se da, ostalo onemogočiš in to je to.

hipertija ::

Če je problem prostor, kupi sd kartico, so poceni dandanes...

Kakor že rečeno, če te je strah, če ne veš kaj je stock OS, ne diraj po telefonu, ostani klasičen uporabnik in se sprijazni, da so določene stvari na fonu prednaložene in jih ne moreš brisat.

abyssus ::

Nekaterih stvari niti onemogočit ne moreš na Samsungu.

r3dkv1c4 ::

hipertija je izjavil:

Če je problem prostor, kupi sd kartico, so poceni dandanes...

Kakor že rečeno, če te je strah, če ne veš kaj je stock OS, ne diraj po telefonu, ostani klasičen uporabnik in se sprijazni, da so določene stvari na fonu prednaložene in jih ne moreš brisat.

S6 nima reže za sd.

abyssus je izjavil:

Nekaterih stvari niti onemogočit ne moreš na Samsungu.

npr.?

Qushaak je izjavil:

Za naložitev custom ROM-a kakor vem vsaj v večini ne rabiš nič root-at. Samo bootloader moraš naložit (TWRP) pa lahko delaš kar hočeš (naložiš kateri ROM hočeš).

Zakaj custom rom...nihče ne govori o custom romu ampak o bloatware-u.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

thed0g195 ::

Probaj s tem : https://forum.xda-developers.com/androi...

deluje prek ADB

Ker pa nisi konkretno povedal kaj bi rad skril (ce se sploh da), pac pisemo na pamet. Rootat pa kot si rekel ne pride v postev, ker verjetno nisi v sluzbi v gostilni, temvec gre za kakrsne varnostne politike.

Qushaak ::

@r3dkv1c4: Zato, ker sem sam tko naredu in dejnasko nimaš gor niti nameščenega tega sranja (ja, na telefonih z 8GB placa se to še kako pozna). Pa dejansko naložiš potem samo tisto kar res rabiš in se čudiš kako "malo" posodobitev dobivaš za programe.

Trupl0 ::

tonccy je izjavil:

Ne morem rootat, ker je telefon službeni.


Za Package Disabler ne rabiš Root.
Knox tudi ostane itd.

Ne skrbi...
Kar se tiče ADB kontrol ti je lažje dat tista dva eura pa samo klikat...je isto
If you are going through Hell, keep going !

r3dkv1c4 ::

Qushaak je izjavil:

@r3dkv1c4: Zato, ker sem sam tko naredu in dejnasko nimaš gor niti nameščenega tega sranja (ja, na telefonih z 8GB placa se to še kako pozna). Pa dejansko naložiš potem samo tisto kar res rabiš in se čudiš kako "malo" posodobitev dobivaš za programe.

Še vedno ne razumeš, da ni fora v novem romu ampak v odstranitvi bloatware-a.

Telefon super dela z rootom in brez viška posranih aplikacij.

S6 nima potrebe po custom romu...ga imamo doma in je ok.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100365 (16781) _ssd_sata
»

Android root

Oddelek: Mobilne tehnologije
183567 (803) jedateruk
»

Android -ROOT (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
596817 (3448) max157
»

Katere ROMe uporabljate?

Oddelek: Operacijski sistemi
313563 (2618) SaXsIm
»

LG 4X - CM11 problem s senzorji

Oddelek: Mobilne tehnologije
131673 (1367) edxx

Več podobnih tem