Slo-Tech - Humanoidni roboti resda lahko tečejo polmaratone, a precej koristneje bi jih bilo uporabiti za vsakdanja opravila, denimo rokovanje s prtljago. Na letališču v Tokiu bodo ob pomanjkanju zaposlenih prihodnji mesec začeli pilotni preizkus, v katerem bodo humanoidni roboti opravljali več različnih del. Čistili bodo letalske kabine, vozili vozičke in morda tudi razvrščali prtljago. Testi bodo trajali vse do leta 2028.
Roboti so že desetletja v uporabi zlasti v industriji, a kot močno specializirani stroji, ki dobro opravljajo vsak svojo nalogo. Humanoidni roboti, ki bi lahko opravljali zelo različne funkcije, so precej novejša iznajdba, ki v praksi še ni množično zaživela. Japan Airlines bo testiral, ali se lahko z uporabo umetne inteligence tovrstni roboti prilagodijo kompleksnim okoljem, v kateri delajo ljudje.
Eksperimente bo vodila podružnica za operacije na tleh JAL Ground Service skupaj s podjetjem GMO AI & Robotics Corporation. Za začetek bodo uporabljali robota G1 in Walker E kitajskih podjetij Unitree Robotics in UBTECH Robotics.
Novice » Znanost in tehnologija » Na tokijskem letališču bodo prtljago razvrščali roboti
fikus_ ::
Je nekako razumljivi, da Japonci delaj9 na uporabi humanoidnih robotov, populacija jim stagnira, starejsih na 65 let je že skoraj 30%, tako da morajo nekaj narediti v tej smeri, da jim bo ostalal kakovost bivanja na sedanji ravni, da ne bodo prevec izčrpali javne finance.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
Gregor P ::
Da, Kitajska vs ZDA.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | Zakaj je humanoidna robotika prava stvar (strani: 1 2 3 )Oddelek: Znanost in tehnologija | 16420 (1832) | BT52 |
| » | Hyundai in Boston Dynamics pokazala humanoidnega robota AtlasaOddelek: Novice / Ostalo | 6136 (1543) | Mr.B |
| » | Najbolj humanoidni robot doslejOddelek: Novice / Znanost in tehnologija | 5773 (4236) | nekikr |
| » | Roboti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )Oddelek: Problemi človeštva | 40658 (18247) | DarwiN |
| » | Humanoidni robot Digit v prodaji, prvi kupec je FordOddelek: Novice / Znanost in tehnologija | 9680 (7942) | 7982884e |