@loki3000: Sej sem ti že napisal. Glej, odvisno je od krivulje povpraševanja, od stroškov podjetij/proizvodnje, od vpletenih podjetij in še najmanj od narave industrije (vstopni stroški, področja delovanja, kupci, ...).
Če hočeš primer: podjetje bi imelo monopolen profit 1 mrd letno (zdej ga pa majo 900 mio letno), da se znebi edinega konkurenta bi mogli zapraviti 10 mrd (recimo za price war), vstopni stroški za nova podjetja pa so recimo 5-10 mrd. Take računice pač ne bo sprejel noben manager (in pač prek prej omenjene teorije iger si bodo drug drugemu cca ravnotežno hodili v zelje).
(aja, FYI: pri monopolih količina pade in cena naraste, podjetje ne tako agresivno niža svojih stroškov in s tem ne moreš enačit profita nekega nemonopolnega trga s profitom, ki bi ga imelo podjetje, ki bi edino delovalo na tem trgu)
Da ne bo pomote, ne govorim, da je tako na trgu v vprašanju, samo si vprašal za primer (poguglej kaj so duopoli/oligopoli/...).
@Bistri007: Ja, saj ni rečeno, da ne bi prodali, samo sovražni prevzem bi trajal vsaj leto (brez komplikacij). Struktura je fragmentirana, našteta podjetja nimajo niti polovice delnic, da ne omenjam, kaj se zgodi s ceno delnic (še posebej tako poučenim vlagateljem, kot so našteti), ko se izve, da bo prevzem (in ne, ti ne bi kar prodali).
Kar sem omenjal, kako pomembna sta v novici našteta prve dva razloga proti, je to, da Intel ne bi hotel kupiti nVidie, ker mu enostavno ne predstavlja (take) vrednosti v $.
Recimo, ti ne bi kupil pokvarjenega avta za 3× vrednost, medtem ko nekdo, ki bi znal uporabiti/popraviti/peprodati/dodatki h kolekciji/etc. te dele, pa bi (BTW: da to velja, sem moral predpostaviti, da nisi in nimaš možnosti se ubadati z deli avtomobila in NE primerjam nVidie s pokvarjenim avtom
).