Information Week - Nakupovalna mrzlica pri Sunu ne jenja. Komaj slab mesec po prevzemu švedskega podjetja MySQL AB so sklenili še dogovor o nakupu nemškega podjetja innotek (mala začetnica ni napaka), ki ga bralci zagotovo poznate po priljubljenem (4 milijoni dol-potegov v lanskem letu) virtualizacijskem programu VirtualBox.
Finančna plat nakupa je trenutno še poslovna skrivnost, Sun pa računa, da bo s svežo pridobitvijo še razširil paleto virtualizacijskih rešitev xVM in tako resneje konkuriral predvsem VMWare-u.
Kak je videt, me ne sekira. Zna biti rahlo nestabilen na trenutke (sicer se je to v zadnjih verzijah precej popravlo), bridge networking zahteva malo dela (sam delaš bridge, tun device in nato dopoveš vboxu, da naj uporablja host adapter), integracije miške, copy/paste delata BP, ma nek svoj protokol za šeranje folderjev, ki dela OK, USB dela ok... Updejt je simpl (samo reštartaš vbox service, ki nato skompajla kernel modul), tako da generalno gledano sem zadovoljen. Vmware Player mi je premalo, Workstation pa predrag za domačo uporabo. Probaj, stane nič, dela pa ok.
Aja, pa večina naprednih zadev je dosegljivih z ukazi iz konzole + vse gui opcije. Tako da se da kr lepo kake zadeve poskriptat (recimo - naredi fallback na snapshot ob vsakem zagonu). Dela tudi z disk imagi od Vmware.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
Daedalus, se opravičujem, pozabil sem omeniti, da sem VirtualPC uporabljal na starem PPC G5 Macu. Je pa res, da sem enkrat prejšnjič poskusil tudi v Win okolju. Je kar fletna in enostavna zadeva. Celo OS/2 deluje znotraj VirtualPC-ja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
Daedalus: Če ti WMVare Player ne zadošča, bi moral probati VMWare Server, ki je po mojem dosti funkcionalen in brezplačen.
Poganjam beto server 2 na eni mašini in nisem lih navdušen. Zadeva mi deluje precej požrešna, ob poskusu izklopa računalnika mi ga obesi, restart skoz init skripte ne dela najboljš... Pa za domačo uporabo je overkill. VirtualBox ga tu poseka na polno - precej manjše in manj resoursov porabi. Za začetek ti ne podatkne cele 1.5 jave in tomcata zgolj zato, da dela UI.
a da VMware imagei delajo v vbox? To pa nisem vedel...oz. sem ga enkrat hotel vsilit, pa ga ni maral. Mejbi sem kaj narobe delal...
Včeraj sem podtaknil Zenoss Vmware appliance VirtualBoxu. Pri kreiranju novega virtualnega računalnika mu pač rečeš, da naj uporabi obstoječ disk image in se odklikaš do vmdk-ja. To je vse...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
Samo da ostane opensource, mogoče še lahko prenesejo rešitve iz zaprte različice pod opensource, tako da bo polna mera :) Meni se tudi zdi VBox odzivnejši napram VMware, poleg tega so zadnje različice že zelo stabilne (poganjam vedno suspendan image tudi po dneve pa še kar laufa).
6. What exactly do you mean by personal use and academic use in the Personal Use and Evaluation License?
Personal use is when you install the product on one or more PCs yourself and you make use of it (or even your friend, sister and grandmother). It doesn't matter whether you just use it for fun or run your multi-million euro business with it. Also, if you install it on your work PC at some large company, this is still personal use. However, if you are an administrator and want to deploy it to the 500 desktops in your company, this would not qualify as personal use. Well, you could ask each of your 500 employees to install VirtualBox but don't you think we deserve some money in this case? We'd even assist you with any issue you might have.
Tukaj se točno vidi, da imajo res ta free-attitude. Carji.
Prednost VirtualBoxa pred VMWare Serverjem je število snapshotov, prednost VMWare-a je pa podpora 64-bitnim virtualnim sistemom in navidezni SMP. (aja, pa VMWare Server 1.0.4 je precej bolj normalna zadeva, kot pa 2.0-beta).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.
V bistvu to ni čisto res, in sicer pod Ubuntujem ne dela USB.
No ja, pol očitno printanje/prenos podatkov preko USB iz WinXP v virtualboxu na mojem računalu poteka po zraku Malo je treba hekat, kar ni lih problem. Out of the box pa res ne dela. Sicer pa je to problem Ubuntuja in ne vboxa.
(aja, pa VMWare Server 1.0.4 je precej bolj normalna zadeva, kot pa 2.0-beta).
Mnja, včasih se ne splača bit preveč modern:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
Hja, benchmarkov nimam. Takole preko palca pa nisem opazil kake bistvene razlike med Playerjem in Virtualboxom. Meni se je zdel vbox malo hitrejši.
Zgleda, da tudi je - link1, link2.
Edini test, ki je kolko tolko verodostojen na teh linkih je SuperPI in lej no lej, vbox je za cel odstotek hitrejši od vmware
Bi pa tudi sam rad videl kake teste, ki nekaj dejansko povedo.
Včeraj sem podtaknil Zenoss Vmware appliance VirtualBoxu. Pri kreiranju novega virtualnega računalnika mu pač rečeš, da naj uporabi obstoječ disk image in se odklikaš do vmdk-ja. To je vse...
Podpira disk image ali VM ? To ni isto.
Glede VMware server: Ja no, valda da beta ni za uporabo.
USB napaka vbox<->Ubuntu. Niti slučajno ni ubuntu kriv, ampak vbox, ker uporablja API, ki je bil deprecatan že pred x leti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
Bi pa tudi sam rad videl kake teste, ki nekaj dejansko povedo.
Hja, daj predlagaj, kaj bi se testiralo, pa mogoče še kak članek iz tega rata... Lahko tud še kdo drug pove želje...
Mah, pol je zgleda res vbox bug. Čeprav je precej lahek za odpravit, pa verjetno bo pofixan v kakem prihodnjem releasu.
Podpira disk image ali VM ? To ni isto.
Podpira disk image. VM-ja ne moreš uvozit, vsaj nisem še nikjer opazil take možnosti. Meni je pač važno, da dela disk image...ostale nastavitve se hitro popravijo. Pri onem zenoss appliancu je blo potrebno odstrelit vmxnet gonilnik in modprobat gonilnik za mrežno, ki jo vbox emulira, količina rama, število mrežnih vmesnikov in ostale zadeve pač skonfiguriraš po kreiranju novega virtualnega računala.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
Na linux-gamers.net sem našel en test, vendar je iz januarja 2007 pa do sedaj se je marsikaj spremenilo. Saj ne da je VMWare počasen, aplikacije so verjetno zelo približno enako hitro izvajajo, ampak grafična odzivnost se mi zdi boljša. Poleg tega pri VMware ko sem zagnal virtualno mašino recimo nastavljeno s 512MB rama je najprej zasedel manjšo količino, nato se je počasi razlezel celo kar nekaj več kot nastavljeno, dovolj da mi je začelo swapat pri razvoju web portala. VBox je pri tem boljši - rezervira naenkrat določeno količino pomnilnika in konec, pri istem scenariju mi sistem ne dotakne swapa ter je tako bolj odziven. Raje imam zadeve ki so bolj konzervativne pri upravljanju z resursi, ne glede kakšen hardware imam.
Uporabljam Vbox. Za tisto kar ga osebno potrebujem deluje dobro. Moram reči, da dela super in sem zadovoljen. Samo upam kot je nekdo že prej omenil, da ostane odprtokoden.
Problem v ubuntu je v tem, ker ubuntu shipa z open source edicijo, ki nima podpore za usb. Tako da moras sam zdownloadat in namestiti.
V glavnem uporabljam VMWare 1.0.x. Beta za 2.0 mi pa ni kaj pretirano vsec. Ne deluje ogromno stevilu ljudi (nasel sem jih cel kup z identicno napako, vendar support nima kaksne pametne ideje), vmware noce povedati plane za naslednjo beta, web interface, java webserver in podobno. Prevec krame.
Po mojih izkusnjah sta performancno vmware in virtualbox priblizno enaka. Vendar pa je gui v ubuntu pod virtualboxom dosti dosti bolj odziven. Kar mi gre na zivce je to, da se virtualbox vsake toliko casa tako grdo usuje da s sabo ubije tudi host masino (ponavadi ko se ugasa virtualna masina, in se celotna masina resetira, vmware k sreci teh tezav nima).