The inquirer - Sun je izdal novo verzijo svojega programa VirtualBox, s katerim lahko na Linuxu, Macu, OS/2, Windows in Solarisu poganjamo navidezni računalnik v okolju x86. Nova verzija 2.1 prinaša kar nekaj novosti, med njimi omenimo
podporo za strojno virtualizacijo na Mac OS X,
eksperimentalno podporo za 64-bitne simulacije v 32-bitnem gostiteljskem sistemu,
podporo za Intelove izboljšave v procesorjih Nehalem,
3D-pospeševanje prek OpenGL,
izboljšani NAT, ki je hitrejši, zanesljivejši in podpira ICMP echo ping,
boljšo mrežno povezljivost z gostiteljem pod Windows in Linuxom,
Sun trdi, da je od lanskega januarja, ko je izšla prva stabilna različica, program s spleta preneslo že več kot osem milijonov ljudi, poltretji pa se jih je registriralo. Trenutno ga prenesejo 25.000-krat dnevno.
Večina kode je v obliki programa VirtualBox Open Source Edition (OSE) izdana tudi pod odprtokodno licenco GNU General Public (GPL), ki vsebuje praktično vse, razen podpore za RDP-strežnik, nekaj USB-ja, iSCSI, gigabitnega etherneta in SATA.
Nič ne piše v Changelogu, ampak delovanje Windows 98SE v Virtualboxu je katastrofa. Zmogljivost je slaba, v mapo system32 pa shranjuje gromozanske loge. Potihem upam, da se bo to s to verzijo izboljšalo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:
Hm, nekako imam s to virtualizacijo neprijetne izkušnje. VirtualBox ni bilo šans, da bi uporabljal povezavo preko NAT ali pa mostu, Vmware je namestil dodatne virtualne mrežne adapterje, ki pa so občutno povečali zagonski čas sistema. Ironično je VirtualPC deloval še najbolje (seveda le za uporabo IE6 v XP na gostitelju Visti), žal pa popolnoma nefunkcionalno pri Ubuntu. No, morda bo 2.1 privolila v sodelovanje.
Saj lahko določiš različne NET kartice, pri men Windows 7 ni delal z defaul PCnet sem pa dal na Intel pro net pa takoj...tam imaš na izbiro Intel Pro server če rabiš kakšne posebne funkcije mrežne so itak že original napol software pol ni problema
Pozdravljeni, je kdo sprobaval hitrost virtualne mašine (odpiranje in laufanje programov, nič strežniškega) z npr intel e5200 (ki nima strojne podpore) in npr amd x2 7550 (ki ima strojno podporo virtualizaciji). Koliko se pozna 4GB RAM napram 2 GB RAM pri takih opravilih ?
Mnja... ampak stabilnost mu pa še ni najboljša. Intel T7500 in virtualen sistem Windows 2003 Server == krah pri visokem I/O. Programska in strojna vrtualizacija enako padeta.
Se pri Ubuntu, ki ga trenutno poganjam, pozna. Sicer nisem nek kredibilen vir, ker 2.1 nisem prav dolgo uporabljal in konkretne primerjave ne morem dati. Je pa zanimivo, da se delovanje upočasni, če uporabim VB Guest Additions - sicer bom zadevo malo bolje testiral, ko se mi prenese zadnja verzija Ubunta.