iTNews - 65-nanometrska tehnologija je že omogočila Intelu, da so naredili 4 megabajtni SRAM (Static Random Access Memory - hitrejši in bolj zanesljivi pomnilnik v primerjavi z DynamicRAM-om ) s površino celice le 0,57 mikrona2 in s tem zopet ujeli korak z Moorovim zakonom. Prvi 65-nm procesi se bodo začeli uporabljati leta 2005, 45-nanometrski pa dve leti kasneje.
Sedajsnji 90-nm Prescotti so bili na primer "odkriti" že pred dvema letoma in imeli površino celice 1 kvadratni mikron, pri tako majhnih procesih, pa se pojavlja vedno več težav predvsem s puščajocimi električnimi tokovi, kar se odraža tudi v večji porabi električne energije (glede na tehnologijo izdelave) in s tem večjih izgubah. ITNews.
Koliko tranzistorjev pride na kvadratni meter procesorja, ni več tako pomembno. Bolj je pomembno, koliko computinga dobim za dolar. Ali pa koliko računske moči se inštalira na novo vsako sekundo. Kako hitro to raste.
Hm, mene pa zanima kje je tista skrajna spodnja meja do katere lahko še "znižujejo" te mikrone oz. razdaljo med tranzistorji . Ker v nedogled to ne more iti .