» »

Pi*** matrna po**** nategovalski telemach

Pi*** matrna po**** nategovalski telemach

Caligula ::

Spostovani bratje na forumu, mojo prijetno kolegico, ki je lepo poklicala, da bi rada tist kabel za 6 sit in so prisli priklopit takrat, lepo ji dal pa povedal kaj naj podpise,..
Je danes dobila racun za 30. 000 sit!

So ji zdej rekli, ker je kao na arnesu! Ona sploh ni rekla, da bi rada bila na arnesu!

Tip od telemacha ji je takrat stimal vse, govoril kje naj podpise... Skratka nategoval. Hotela je paket za 6 sit prikljucnine in tisto zadevo za manj kot 4 jurje na mesec pa so ji rekli, da je bil tist typo in da je tist samo za dijake, da za studente je 5 jurjev in se to je zdaj ze kr 7 jurjev so ji povedali.

Pa tud modem naj bi morala modem placat.

In se, ce bi hotla zdaj ispja menjat bi mogla se 6. 000 sit doplacat...

Morm mal pogledat zdej kako jih sfukat opice nategovalske balkanske!

A kdo ze tko na pamet ve, kaj se zgodi, ce noce placat in jim hoce vrnt pofukan modem?
  • polepsal: CaqKa ()

PARTyZAN ::

Pogodbo dobiš po pošti in jo ponavadi prebereš ne samo podpišeš kjer piše "Podpisani";) . Če je ni prebrala je to njen problem.

Caligula ::

Sm klicu pa smo se malo pogovarjali.
Bomo ocitno vse uredili, je pa kriva ena prasica mlada v pisarni k ocitno zlo veselo zavaja folk,.. recimo ji je rekla, da ona ne more met najcenejsega paketa, ker je tisto za dijake,..

Zdej so povedali, da naj bi kaj takega lahko rekli kvecjemu v smislu, da bi tisti lahko bil prepocasen,.. ne pa da se ga ne da dobit,..

Skratka zaenkrat sem se pogovarjal z normalno zensko, krivda kot kaze lezi pri eni butasti kuzli nekje.

Skratka bom porocal, medtem pa priporocam, da se Telemacha izogibate.. skratka bomo videli koliko se bodo dejansko sprenevedali.

CaqKa ::

PAZI NA IZRAZE, in skuliraj se. Drugače te bom jaz.

Brane2 ::

To, da Telemach ni naiven, vem ze dolgo. Se vedno pa to ne opravicuje neumnosti folka, ki se mu niti pogodbe ne da prebrat.

Za kaj je sedaj Telemach kriv ? Verjetno bi , ce bi le hoteli, lahko prisiliili to kolegico v spostovanje podpisane pogodbe ali pa v dolocene penale ob odstopu.

Saj se je s podpisom strinjala s pogodbo ! :\

pingec ::

kva sploh k telemahu hodte moj sosolc je na telemahu pa ze en mesec tarna da ne more igrae igrat k ma sreco ce ma 5kb uploada pa ma paket s 250 ULja damn a sploh lahko oni recjo da popravlajo al ne vem kva delajo z omrezjem folk pa placuje naprej narocnino za velke hitrosti?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

OrlyTM ::

mah ja ... jst sm obupal nad kablom ... prestop na ADSL se ze vrsi ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Dr_M ::

pr telemachu je tko...mal zagrozis, pa se takoj use uredi. pa tezit mors ce ti kej ne dela.
s pravim pristopom se pr njih da use uredit.

sam mam telemach in trenutno ni nikakrsnih pogojev, da bi su na adsl :) :)
mogoce, ko bodo zacel vsdl uvajat :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jurcy ::

jah sam to je res..kaj pa pogodbe ne prebere,saj je sama kriva...

drgač pa:TRIERA ZAKON!!!>:D

Caligula ::

Sm pogledu in tud v pogodbi pise, da je akcijo vzela,.. skratka tam je kul.
Netegovala in lagala ji je tam ena v prodajnem centru.

Se pa bodo stvari zgleda uredile, ker sm klical in se pac pgoovarjal z intelektualko in ocitno majo na sreco tudi zdrave ljudi tam.
Skratka racun naj se zavrne in se bo porihtalo.

Ocitno ma Telemach RESNE tezave s kadrom, ki lahko, da je placan po ucinku al kaj takega in ocitno eni kr samoiniciativno ali pa po direktivi lazejo potencialnim strankam.

Skratka problem je lociran. Prodajalka oz tista za salterjem je grdo lagala in nategovala.
In se pol, ko je sla prjatlca tja je bla tista zenska ignorantska, spet ji je kr neki nakladala (spet preverjeno lagala..) skratka bom zaenkrat z rezervo tulil cez Telemach, ker je res tezko dobit sposoben kader te dni ampak bomo vidli, kako bo zadeva tekla dalje. Zaenkrat velja opoorilo, da kar njihov folk za salterji in po telefon rece, dvakrat preverite.

Pa se to, tudi, ce bi v pogodbi bilo drugace,.. to se nebi pomenilo, da je butasta.
Od velikih podjetij se pricakuje nek eticen odnos in nategovanje to ni. In je pravilno ,da se podjetja, ki ta tihi dogovor krsijo, ukrepa.
Bodisi z bojkoti,.. ali drugace.

Ni vsak clovek (sploh pa povprecna studentka) pravnik. V civiliziranih okoljih je sploh jasno, da se strank ne nateguje.

Kot pravim, zaenkrat se stvari urejajo in tudi v pogodbi stvari stimajo. Na sreco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Brane2 ::

Mislim, da malce naivno gledas na te stvari.

Zakaj bi "tista zenska lagala" ?
Verjetno ne zaradi svoje neposredne koristi. Saj ona te razlike denarja ne more kar tako vtakniti v svoj zep.
Bolj verjetno je, da je lagala po narocilu svojih sefov. Siol je sel ven s ponudbo ADSL za 4 SIT, zato so morali ponuditi tudi oni nekaj.
Ponudili so kabel za 6 SIT, vendar jih ponudba ocitno boli. Zato so to ponudili bolj tako-da se govori o tem, kot pa dejanjsko prodaja.

Dajejo vse od sebe, da 6 SIT paketa ne bi prodali, razen najbolj zatezenim strankam. Taki sicer dobijo zadevo za 6 SIT, vendar koneckokncev sluzijo kot reklama, ki pripelje nove stranke in dobrsen del teh bo nategnjenih.

Vsaj takko jaz vidim njihov pristop. Sploh pa, poznam jih ze iz preteklih let in z njimi NIKAKOR ne bi hotel imeti opravka v nicemer. Tudi ce se navidez splaca.

Dr_M ::

sej ta telemach ma res mal nesposoben kader...
moj kolega 9 mescov ni dubivu poloznic, potem pa so kr na1x zacele normalno prhajat :)

mene so ze pred casom parkrat dosal (se v casu ko so obracunaval tuji promet, ene 2 leti nazaj) in sm jim poslov par mailov z logi in opisom. dubim mail nazaj, da bodo to use uredil, ampka oni so men posiljal poloznico z obracunanim prometom, ki ga je blo za okol 22k sit. pol je se fotr neki grozil z inspekcijo in je pac tm en tip reku, da bo use uredil. pa je blo res ene pol leta use mirno, potem pa je prsu opomin, ampak mi doma nismo nic ukrepal, zato so nam odklopil kabelski TV...JA...zarad neplacane poloznice za net, so nam TV izklopil, net je pa delu normalno. potem pa je su fotr 1x tja in fajn zagrozu in zdej je mir, pa se TV so nam zastonj priklopil nazaj drug dan:) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Saj se je s podpisom strinjala s pogodbo !

Jaz ne vem, zakaj potem pri ORION-u tako komplicirajo?
Saj so se vsi strinjali s pogodbo... >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Brane2 ::

Iz podobnih vzrokov.

para! ::

Ker so se strinjal s pogodbo, ki se na nek način ni skladala z zakonom, pa še notar je sumljiv.

lp
Death before dishonor!

PrimozR ::

Mam kabl, normaln paket. Če dobr šopa. leti DL tut čez 100 kb/s (drugač je 64 kb/s>:D ). Glede UL se tut ne morm prtožvat, šopa čez 50 gladko. Mam pa frenda k ma ''tahitrga'' (oranžni dirkač), pa je počasnej od mojga>:D .

BigWhale ::

> mene so ze pred casom parkrat dosal (se v casu ko so obracunaval tuji promet, ene 2 leti nazaj)

To se je tudi meni zgodilo... Pa sem jim poslal log (cca 5MB dolg zip) iz katerih IPjev je bilo narejeno. Takoj ko se je to zgodilo. Potem sem dobil racun, pa sem spet poslal. Potem sem pa tja klical in jih nadrl, da ce oni mislijo, da bom to placal, potem so se zmotili, ker njihovo 'tarifiranje' se dogaja na njihovem routerju in paket, ki do mene sploh ne pride, se mi steje. Ce me nekdo DOSa in imam jaz ugasnjen racunalnik, se mi vseeno racuna... ... no potem so dali mir :)

CaqKa ::

lol.. kriza že to da morš promet plačevat pol ti pa še promet ki sploh ni tvoj zaračunajo :) looool.

Fury ::

Jest sem enkrat 89k dubu za promet iz tujine - pa je prej tip reku, da ne racunajo SE in da bojo poslal mail, ko bojo zacel. Maila ni blo, racunat so zacel, jest pa 90k racuna.

Cez en teden in ene 3 urah matkinga pizdenja se je uspela dokopat do direktorja, ki je vse porihtu in konc vsega :)

Pol sem kmal vzel amis in TM odjavu, nakar cez pol leta dobim OPOMIN DA NISM PLACU NAROCNINE ZA 3 MESCE PO TEM :D :D Lesi...

Brane2 ::

To mi je dalo mislit. Nekako 4-5 let nazaj sem fehtal Telemach za prikklop na kabel, glede na to da takrat pametne alternative ni bilo.

Prišel sem k njim na pogovor. Tip je bil kao nek direktorček in videt mu je bilo, da o temi pojma nima. Pomembno mu je bilo samo, da podpišem pogodbo, ki je bila tudi zanimiva. Obvezovala je prakticno samo mene, Telemach pa sploh ne. Celo glede rokov-nekako v stilu: "S podpisom narocas kabelski priklop, ne glede nato, kdaj te priklopimo."

Potem je bilo nekaj klavzul o prometu. Vprasal sem tipa, kako obracunavajo promet. Mislim, a je to vsak paket, ki pride do mene ali recimo vsak paket, ki sem ga narocil? V prvem primeru mi lahko vsak mulc z enostavnim skriptom nabije promet v visave.

Tip je na vsako tako vprasanje odreagiral takko, kot da se pogovarja s kretenom in da sem degenerik ze zato, ker si upam vprasat kaj takega. Nato me je pocastil z odgovorom, da v pogodbi sicer nekaj pise, vendar to ni pomembno, ker omejitev itak ne bo...

:D :D :D

V glavnem, z njimi ne bi imel opravka v nobenem, razen kakem izjemnem primeru. Da bi recimo na njih skalibriral kak minometalec ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Microsoft ::

Mah, jst mam pa slabe izkušnje z amis.net. So nam kako leto zaračunaval 10kSIT kar tako še zraven!!! Tako, da sm stvar kar lepo preplačali.
Seveda, denar nam niso hotl vrnat (PR_SCI!!), so nam pa zato ponudl dostop za eno leto zastonj (kolikor je pač bilo preplačano). S tem so nas pač še za eno leto obdržal.

Upam, da bom čez kake 3 tedne že na ADSLju. Bomo vidl, če bojo tu tudi kake take fore...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

PARTyZAN ::

Brane2 TM ma to akcijo že od novega leta. Em jest sm tut na TM pa do zdej nobenih problemov..pinge do gatewaya mam pa take k lahko siolovci samo sanjajo>:D. No way da bi preklopu na SiOL. Mogoče pol ko se bo VDSL mal pocenil:D

Dr_M ::

ko sm se AQ2 igral, smo mel telemachovci vedno za vsaj 50% nizje pinge kot adslovci. se posebno smesno je blo na siolovmu strezniku. jest sm meu 12-20ms pinga, najboljsi adsl je meu min 24ms, ostali pa 30-40ms :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DSmidgy ::

Na telemachu je zelo pomembno, če maš NeMo modem ali DOCSIS modem. NeMo je čist zanič (počasni prenosi, velik ping). Jaz sem vzel nov modem s tole akcijo 6SIT in sedaj dela super napram prej.

Dr_M ::

jest mam skor 6 let starga lancitya :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KoReNJe ::

teledrek je tak ripoff... placujes vec za manj. v glavnem vsi pejte na siol in to takoj. aja a sm ze omenu kako mi je en delavc na telemachu po telefonu grozu da mi bo polomu kosti?

Brane2 ::


Brane2 TM ma to akcijo ?e od novega leta. Em jest sm tut na TM pa do zdej nobenih problemov..pinge do gatewaya mam pa take k lahko siolovci samo sanjajo. No way da bi preklopu na SiOL. Mogo?e pol ko se bo VDSL mal pocenil


Ping do SiOLa mi je konstantno 10-11ms. Poleg tega naj te pri TM zanima ping do solidne odvetniske pisarne in moznost, da bo treba iti osebno teziti na TM itd.

Je vse skupaj vredno moznosti, da te bo nasral kup nesposobnezev ? Zame ne.

Dr_M ::

KoReNJe: sam ti res neki mocnga kadis?

jest dubim pr telemachu 150kb/s dl in 70kb/s+ ul za 3700sit. pr siolu bi dubu 125kb/s dl in 32kb/s ul za 8000sit.
neki defektno logiko mas ti...

sicer pa telekom in siol nista popolnoma nic nategovalska. ce ti kej adsl ne dela, si glih tko v piz**, ker ti nihce ne bo nic pomagu, ce ne bos zacel grozit in pravtako majo vec ali mn nesposoben kader...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KoReNJe ::

ne vem od kje ti to... sam ce si ze dobu prek vez, pol bom reku da mam jz 4500/768kbps za 5k sit na mesec (res da sm student). ce ti adsl ne dela, bodo popravil 100% v roku dveh dneh. na telemash sm pa vsak dan klicu cel teden in nic niso naredil. sicer vzrok da sem sel iz telemacha na siol je to, da sm mel en kurcev upload, tako da sem imel 3sekunde pinga v quake3 pa 9sekund pinga v unreal2003 ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KoReNJe ()

Dr_M ::

ne vem od kje ti to... sam ce si ze dobu prek vez,

nikakor preko vez...to je cist regularno. majo pa kle moji kolegi okol tut po 5mbit dl in 2mbit ul, za isto ceno... pa ni nobenih vez.
telemach rulz ;) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingec ::

sam ce si ze dobu prek vez, pol bom reku da mam jz 4500/768kbps za 5k sit na mesec (res da sm student)


tega jaz nism lih razumu kaj si hotu powedat...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Fury ::

Dr_M: Ravno zato telemach ne dela kot bi mogu. K so mel gateway narjen za 10mbit, gor so dal 70 userjov, kar bi se slo ce bi mel vsi omejen, samo so nespoti pa niso znal omejit (men je tut prej k sem mel se telemach in nemota letel skos vsaj 3x tok kokr je blo "omejen") in je lahko en user zabil celo linijo in ostalim delal ni sploh :) Pac nespoti :)

Dr_M ::

Fury: jap to je res, ampak jest sm itak edini v bloku s kablom :)
ampak vem da pa nekaterim ful slabo dela, sam tistim ki pa dela ql, pa ni nikakrsne potrebe po prehodu na adsl. jest u lajfu nebi dau 8k sit za net na mesec. raj nc nimam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KoReNJe ::

dr_m, nabijas pa tolk ka en 10 letnik. a si nisi ze dost sramote nakopal z svojo nevednostjo? sam lagati tko v javnosti je pa too much
king, ni ti treba razumet.

Dr_M ::

KoReNJe: dej model ne tok fousije zganjat kle no, pa ne si tok sramote delat se tuki. vidl smo ze drugje, da pojma nimas o nicemer, ampak se vedno neki skaces u luft...



na tuki mas eno kost za glodat.
zdej pa upam, da ne bos vec svoje nevednosti tuki stresu med nas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Korenje, zadnje opozorilo pred nazivom.
Your focus determines your reallity

DSmidgy ::

Men TM internet deluje kar okoli 50% nad deklarirano hitrostjo (128/64)kb/s. Samo se zna spremenit, ko se IPji zafilajo (imam ip x.x.x.6). Tko da se to kr sklada s temi prenosi, ki jih je Dr_M navedel ... zgleda da nekaj 10 kb/s dodajo k deklarirani hitrosti (poleg tega da hitrost (pri meni 128kb/s in 64kb/s) pomnožijo z 1,25 (10/8=1,25 - ker ne smeš recimo 128 delit z 8 ampak z 10 - ker se prenašajo še IP in ostale glave in repi).

Sem mel pa prej na staremu modemu tud 3 sekunde ping (to je bil maximum .. povprečje je blo okoli 1,3 sekunde). Upload je pa tako nihal da se ga ni dal točno zmerit (med 3 in 7 kB/s).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

PrimozR ::

Sm že povedov, mam običn paket (mislm da 8k) pa mi tut fajn čez ''omejeno'' šopa. Če dobr vleče, gre gldko na speed 1 mbit ADSL.

pingec ::

8-O 8-O a se hecas?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

PrimozR ::

A jest?? Če mene mislš, mi je net skoču na 220 kb/s k so 4 BitTorrenti laufal. Laufov je pa ''stabilno'' čez 100 kb/s.

jurcy ::

fantje fantje,to skakanje k ti skoč za 3 sekunde na 220kb/s je brezveze...men z triero(1,5mbita) vleče konstanto(skoz) na 175kb/s download:D .....tako da triera je za moje pojme zakon

Yohan del Sud ::

Men dela kot more! 8-O

Kaj sem potem izjema in ne pravilo? :\

link_up ::

TM je prou kul :D res pa je, ce kaj ne dela ne mors kr cakat in upat, da bodo oni odkril napako...magar je to nedelja zvecer se ma za klicat pa morit...ce lepa beseda ne zaleze se pa rece da bi kr direktorjevo mobi cifro meu ... v nedeljo zvecer .. hehe .. net dela cez 15 min ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023289 (12153) smash
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748607 (5733) VASkO
»

telemach, lj kabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555031 (3990) prideb
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049580 (7262) flipflop
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707864 (6170) DeLonghi

Več podobnih tem