» »

Full PAT BIOS hack na plati ASUS P4P800 (dlx.) - uspeh!

Full PAT BIOS hack na plati ASUS P4P800 (dlx.) - uspeh!

PlayTheGame ::

Lastniki Asusk P4P800 deluxe ali non deluxe pozor! :))
O.K., zadeva je mogoče že mal stara, ampak vseeno. :8) Že kar neki časa nazaj sem na slo-tech forumu spraševal zakaj hudiča se mi izklopi PAT, čim navijem procesor (FSB 200+) - sindrom i865 čipovij pač. Problem je bil v tem, ker sem s sicer navitim procesorjem dosegal slabše rezultate zaradi izklopljenega PAT-a, kot pa z nenavitim in vklopljenim PAT-om. Takrat mi je 'OwcA' dal LINK, kjer je en model iz Anglije prišel do rešitve tega problema. Po skor 2 mesecih sem se le opogumil in še sam izvedel mod biosa na svoji plati. In zadevo mi je ratal modificirat in sedaj lahko po mili volji navijam, ne da bi se mi izklopil PAT, nad rezultati sem navdušen! :D Ne bom zdaj razlagal vsega do potankosti (tisti ki vas to zanima si oglejte tisti link, ki sem ga dal zgoraj), rad bi le še OPOZORIL, da se lahko za modifikacijo uporabi novejše biose (in ne beta biose kot piše v navodilu) tako od plate P4P8X (p4p8x114.ami) kot tudi od P4P800 (p4p81016.rom), za sam postopek flashanja pa je - POZOR!!! - potrebno NUJNO UPORABITI starejšo različico AFUDOS-a (30kb), če ne modifikacija spodleti!! Če se vse to upošteva kar sem napisal in se poleg tega še držiš navodil od 'bigtoe-a', mora modifikacija uspeti. Edina slaba stran te modifikacije pa je, da lahko navijaš samo v načinu 1:1 (CPU:RAM). Načina 5:4 in 3:2 odpadeta! Ampak z dobrimi rami oz. dvignjenimi timingi menda komot prideš do 265 FSB (vsaj tako so povedal uporabniki na forumu od ABXZone.com). Zadeva je pri meni v glavnem stabilna, bom šel še mal probavat do kam pridem. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

OwcA ::

Omeniti velja še, da ABX niso ravno ekstremni overclockerji, na xtremsystems so spravili ljudje tako modificirane plošče precej dle (280+), najbolj resna omejitev je tako RAM, se pa splača hladiti NB. Najmanj kar lahko naredite je, da odstranite termalni trak po njim, ga nadomestite s kakšno pošteno termalno pasto in na hladilnik poveznete ventilator.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

PlayTheGame ::

Saj tud jaz nisem ekstremen overclocker, men je važno da recimo navijem nekje na FSB 210-220 in zadeva deluje tako kot mora, se pravi hitreje (z vklopljenim PAT-om) ne pa prej ko sem navil in dosegal slabše rezultate v vseh benchmarkih po vrsti. 8-O V tem primeru res nima smisla navijat spljoh.
S telim NB bo pa res treba neki narest. Ni važno za kolk navijem procesor, vedno se NB bolj greje od samega procesorja tudi pri 'full load'.;( . Kateri ventilatorji so najboljši za NB in da paše na ta hladilnik od asuske in kje bi ga pri nas nabavil?
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

OwcA ::

Takorekoč karkoli (sam imam 60 mm 7k RPM Delto na 5 V). Prikladne velikosti so 50 mm in 60 mm, najlažje jih je pritrditi s parimi vezicami na obstoječ pritrjevalni mehanizem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tomay ::

Moram priznat, da se p4p800 greje kot svinja. Samo mam zalepleno škatlo (2leti garancije) pa bom z modifikacijami še malo počakal, bo pa prva stvar, ki jo bom zamenjal NB cooler.
Voodoo 4Ever

Boki_ ::

Jst mam na NB nrugi cooler s 45 mm rebri, homemade fan adapter in 60 mm vent od hladilnika za proc. Pa Arctic Silver 5 pod rebri.
I'm back

All ::

da mal obudim tole :-))

pred postavitvijo sata raida bi rd še tole naredu( ker baje obstaja možnost da se sata raid podremad postopkom), pa me zanima če ma kdo use te faljle kje spraulene pa bi mi jih na mail poslu. Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261512 (1030) Zheegec
»

Twinmos twister pc3700

Oddelek: Navijanje
451801 (1143) PlayTheGame
»

Intel P4 2.4C navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
36115985 (8942) Freelancer
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565770 (4544) VASkO
»

SerialATA diski - katerega kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
945391 (4378) asPeteR

Več podobnih tem