» »

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

bastadu ::

Ker so teme o kupovanju računalnika/komponent bolj ali manj zelo različne od posameznika, odpiram novo svojo temo. Če je kje kaj zelo podobnega me prosim upozorite.
Se pravi, kupujem procesor, matično in rame (ker so sedanji SDR že preteklost). Sem pristaš Intela. Rabim rock solid zadevo za solidno ceno. Namen: uporaba za CAD progije, včasih tudi kakšen špil... Prosim za predloge podprte z argumenti. Hvala vsem že v naprej!
  • spremenilo: bastadu ()

Arthur ::

tule sem spraševal za kolega, ki je rabil nekaj za Catio. morda bo pomagalo.

Zheegec ::

AMD Athlon 64 3000+ ali 3200+ BOX (odvisno od $$$)
MSI K8N Neo Platinium WiFi
1x512MB PC3200 RAM ali 2x512MB, če 512MB ni dovolj. Če ne navijaš, firma RAM niti ni važna.
Napajalec - vsaj 350W Enermax ali kaj podobnega

Athlon64 - nižja poraba kot Pentium4, manj se greje, A64 3000+ je hitrejši od P4 3.0GHz (ponavadi tudi od P4 3.2GHz), A64 3200+ (Newcastle - 2.2GHz, 512KB L2) je hitrejši od P4 3.2GHz, tudi od P4 3.4GHz. MSI plata je zakon, zraven imaš vse, kar potrebuješ (gigabit LAN, 5.1 zvočna, integriran firewall, SATA, RAID, WiFi, USB,...)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bastadu ::

Kaj pa še kakšen Intel sistem? Baje se bolje obnesejo v CATIi:\

Arthur ::

hehe, si prebral temo torej? 8-) ja, v Catii naj bi (oz. so) P4-ke zakon. niso pa nujno pri vseh CAD programih, pa saj si videl komentarje.

če hočeš res P4-ko in sicer Northwooda se boš moral malo podvizat, ker jih že zmanjkuje. midva s kolegom sva v JAE slab mesec nazaj lahko dobila samo še Prescotta. lahko pa dobiš Northwooda v malih oglasih, na Bolhi sem videl da se prodajata 2.8G za 40k, 3G pa za 45k.

malo prej sem si pogledal review plate (ASUS P4P800 SE), in sem zadovoljen, da sem jo izbral. beri tole. po testu sodeč so P4P800 plate na i865pe čipsetu enako hitre kot tiste na i875! sploh zaključek je spodbuden - stabilna, hitra, itd.

plato bi jaz torej asus p4p800 se - ker je najcenejša v p4p800 seriji in ne vem, zakaj bi rabil boljšo. med drugim ima GBL in raid 0.

niso pa asusove plate več edine z "PAT" tehnologijo. vseeno bi vzel to, ker je pač asus..


malo pazi pri ramih! jaz sem se zafrknil, ker sem vzel najcenejše DDR400, nisem pa pazil na timinge, ki jih imajo 2.5-4-4-8, kar ni najbolje. bolje kot to so recimo 2.5-3-3-7 --- take sem potem tudi naštimal v biosu, in se je memory bandwidth dvignil z 4 na 4.8 GB/s. me je pa zdaj malo strah, da jih sčasoma ne pobere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

Moonman ::

Za rame poglej, če kdo prodaja kake bh-5 ali bh-6.
Z takimi rami lahko furaš zakasnitve na 2-2-2-5. To se precej pozna pri prepustnosti. Vsaj meni se.

P.S. Mogoče bom prodajal moj P4C 2.8 northwooda. Takrat pošlji ZS, če boš zainteresiran.;)


bastadu ::

Dobro ste ugotovili, da ne kupujem z namenom navijanja...

Nekaj me zanima o teh intelih, in sicer ali se Northwood in Prescott razlikujeta le po količini cache-a (en ima 512kb, drugi pa 1MB)? Se pravi če najdem P4 z 512kb je to sigurno Northwood (ki naj bi bil boljši nakup) ali so še kakšne druge variante?

Kater čipset pa je najboljši za P4? In pa za katero podnožje gledati? Mora imeti ATA in S-ATA...

Glede rama: Nameravam kupiti 2×512MB, ki naj bi delovala v dual načinu. Ali priporočate kaj druga?
Katere rame kupiti in kje (povejte mi proizvajalca in tip, ki imajo dobre performanse in so zanesljivi)

Arthur ::

northwood == 800MHz fsb, 512 cache
prescott == 800MHz fsb, 1MB cache
pol so še ene variante z 533 MHz fsb - tega ne kupovat.

čipset Intel 865PE.
plate na 875 so predrage, sploh ker so jim 865PE enakovredne po hitrosti - na nekaterih platah. si prebral gornji test na X-bit labs?

slabših od i865PE ne kupovat.

bastadu ::

Sedaj so nekatere odločitve že skoraj padle. Če kaj ni vredu, prosim za opombo.
CPU:
Intel P4 3,0GHz BOX, S478, 512k, 800MHz
RAM:
2 × TwinMOS 512MB DDR400(/Winbond -> kakšna je spolh razlika z ali brez Winbond? V ceni je razlika za cca. 6kSIT)
PLATA:
Še ne vem točno... Nekaj z i865PE ali i875 čipsetom. Kater proizvajalec slovi po kvaliteti in ima čimveč garancije?

Pa še eno vprašanje:
Kakšne so kaj prednosti (če sploh so) socket 775 podnožja in procesorjev za to podnožje?

bastadu ::

Za plato so trenutni kandidati:
Abit IC7-MAX3
ASUS P4C800 /GOLD
Msi MS 875PE NEO FIS2R

P.S.: Aja, a je kakšna razlika med čipseti i875, i875P in i875PE ali so to samo različne oznake proizvajalcev matičnih plošč?

mahi ::

pa vzemi raje EE (Extended edition) procesor 3.0 k ima 1mb predpomnilnika. ... zihr boljse kot 512k ... pa je northwood

ajt

bastadu ::

Ja mogoče, če mi prispevaš ene 150kSIT nepovratnih sredstev;)

Sicer sem pa moj izbor plat sedaj zožil na:
MSI 875P Neo-FIS2R
ASUS P4C800-E Deluxe

Sam se bolj nagibam slednji. Kaj pa vi pravite?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Arthur ::

daj malo poglej tabelo na tejle strani, tisto ki kaže razlike v hitrosti te tvoje plate, in P4P800. se ti zdi res vredno dat 25k več, zato da boš imel firewire in dodaten raid kontroler?

P4P800 SE.

bastadu ::

Gre se mi bolj za 3 IDE kanale (do 6 IDE naprav!), ker imam že sedaj na moji plati vse zapolnjene... Kot dodatno pa ima še 4 SATA kanale (z RAID podporo)... Nevem no, mislim da je kar dobra zadeva.:\

mahi ::

zakaj 150k sit???? saj so iste cene ce vzames 3.0ghz z 512kb ali pa EE edition z 1mb prepomnilnika.

in slednjega ti priporocam.

bastadu ::

Verjetno si zamešal Extreme Edition procesorje s Precsoti... Tukaj je dokaz, da 3,2GHz EE procesor pride v nemčiji dobirih 800€, pa da ne omenjam, da so cene v nemčiji občutno manjše kot pri nas...

btw: EE procesorji imajo 2048kb cache8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

All ::

jest mam p4p800 deluxe..(brez e in se)
plata je stabilna do 245 fsb-ja (brez modov)
všeč mi je tut zato ker ma raid kontroler gor...tko da se lohka prklop 8 ide naprav + 2x sata

drugač pa res nobenih problemou z njo.....
spomin pa.....(mam u planu menat tut jest če bo kej cvenka) crucual ballsistx k dela baje do ddr 466 @ 2,2,2,5 nastavitvah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

mahi ::

no pri nas pa je cena taka:
INTEL Pentium 4 3.0E/800 1MB BOX 52.326

se pravi ima 1mb cacha, ni prescot kot je meni znano, je dost poceni, NI primerljiv z AMDjem, ampak o tem nebi razpravljal

kupi raje amdja, ce ne pa definitivno kupi raje tega kot pa model z 512k cacha.

bastadu ::

Za Extreme Edition moraš gledati EE oznako in ne samo 1 E... Procesor z 1 E je verjetno kakšna druga serija ali kaj, eni vem da majo tudi nek C... Zanima me, če je res ta procesor z "E" tako boljši, zakaj pa je potem tukaj (toliko) cenejši od Northwood-a?:\

Dr_M ::

C - northwood
E - prescott

northwoodov pomoje ze ne delajo vec oz ce jih, v zelo mejhnih kolicinah, je pa po njih zelo veliko povprasevanje, verjetno so zato tok visje cene. in za moje pojme, se prescotta sploh ne splaca kupit, pravtako je vprasljiv northwood...

btw... EE majo 2048 L3 predpomnilnika in se vedno samo 512kb L2...kar je velika razlika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

bastadu ::

Dr_M: Hvala za obrazložitev;) Vseeno pa imam naročenega 3.0GHz Northwooda (po dosti bolj ugodni ceni, kot je na linku zgoraj:\)

mahi: Ali še velja za 150kSIT?
:D

Sami ::

2 × TwinMOS 512MB DDR400(/Winbond -> kakšna je spolh razlika z ali brez Winbond? V ceni je razlika za cca. 6kSIT)

TwinMOS/Winbond se bolje navijajo kot navadni TwinMOS in imajo hitrejše čipe.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bastadu ::

Hvala sami, zdaj sem pa itak naročil ene no-name poceni rame, ki so mi jih svetovali, če ne bom navijal...

mahi ::

očitno so eni prodajalci mal glupi! so mi razlozili tako kot jaz tebi :)
no, saj itak bi pred nakupom 100% preveru in se preprical. Ampak ni bilo potrebe po tem, ker sem se 100 krat raje in z vecjim veseljem odlocil za AMD 64 3500+.

samo mi ne morjo plate dostavit od asusa :(((( bo že!
vseeno pa mislim da je 1mb prepomnilnika seveda L2 prednost pred 512k. to mi pa ne bos reku da ni!

Zheegec ::

vseeno pa mislim da je 1mb prepomnilnika seveda L2 prednost pred 512k. to mi pa ne bos reku da ni!

Razlika je pri Athlonu64 (konkretno za A64) zelo mahjna, veliko bolje se pozna 200MHz več in 512KB L2, kot pa 200MHz manj in pa 1MB L2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

ja, sam ce/ko spoznas, da te intel s stevilkami nateguje na suho v anus, je tut ze mal pozno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Te številke so vse relativne. Če imaš dva popolnoma enaka procesorja, samo en podatek se razlikuje, potem ni ravno težko predvideti posledic te razlike (recimo MHz, cache, FSB, osnovne stvari). Če imaš dva različna procesorja, potem je pa potrebno upoštevati vse in ponavadi šele testi (veliko testov) pokaže, kaj dejansko katera številka pomeni za samo hitrosti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjam masino (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513197 (2556) MadMax
»

matična plošča za P4

Oddelek: Kaj kupiti
291829 (1646) flashek
»

Za katerega P4 naj se odločim???

Oddelek: Kaj kupiti
251359 (955) Bobek
»

plata in rami za intla 3.0, help

Oddelek: Kaj kupiti
11976 (850) DjTonic
»

nasveti za nakup compa

Oddelek: Kaj kupiti
7839 (757) Caligula

Več podobnih tem