» »

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše?

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše?

«
1
2

monster-x ::

Glede na to, da sta se ti dve čipovji kar precej namnožili po slovenskem trgu in je kar dosti zanimanja sem se odločil, da odprem temo v kateri vam bomo svetovali pri nakupu plošče za Pentium 4 z 800 MHz prednjim vodilom.

Zadnje čase je zelo priljubljena Asus P4P800, zaradi vključene PAT (Perfomance Acceleration Technology), kljub temu, da je Springdale (i865PE) plošča je boljša od na papirju boljših ploščah na Canterwood (i875P) vezju.

Zbral sem "nekaj" testov matičnih plošč in jih bom kar sem dal tako, da bo primerjava plošč lažja. Za vse, ki priporočate svoje plošče, prosim da izjavo tudi utemeljite. Hvala. Pa začnimo:

Ne najnovejši, a vseeno zanimivi prvi testi Springdale čipovja @ X-Bit Labs
Abit IC7-G -- Canterwood @ X-Bit Labs
Soltek SL-865PE-L -- Springdale @ X-Bit Labs
Asus P4P800 -- Springdale @ X-Bit Labs
MSI 875P Neo-FIS2R -- Canterwood @ X-Bit Labs
Albatron PX865PE Pro -- Springdale @ X-Bit Labs
24 matičnih plošč na i875P/i865PE čipovju @ Tom's Hardware
Od Springdale-a k Canterwood-u -- ni ravno test, vsebuje pa veliko koristnih informacij @ Tom's Hardware
10 plošč z Canterwood vezjem @ Tom's Hardware
Zanimiv članek o "novem" Pentiumu 4 in Canterwoodu @ Tom's Hardware
Canterwood = Granite Bay + X @ Tom's Hardware
20 različnih matičnih plošč na Springdale oziroma Canterwod čipovju @ Anand Tech
Abit IS7-G in še nekaj Sprigdale plošč @ Hot Hardware
Abit IC7-G in Asus P4C800 @ Hot Hardware
Albatron 865PE Pro II @ Hot Hardware
i875P plošče na kupu @ Hot Hardware
Intel D875PBZ -- Canterwood @ Hot Hardware
Intel D865GBF -- Springdale @ Hot Hardware

Tako, tu so linki do testov, ki sem jih na hitro našel, naj vam bo v pomoč tudi članek na Slo-Techu. Po potrebi bom povezave do testov še dodajal.

lp
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.
  • preklical razglas: Predator ()

Iztirjenec ::

Jaz ravno kupujem novo plato in procesor, pa se, čeprav veliko vem o računalnikih ne morem odločiti med AMD in Intel. Do sedaj sem imel AMD Athlon 900Mhz, in AMD AthlonXP 2000+, tak da P4 nisem niti povohal in pomislil nanjo. Me pa zanima naslednje:

1.možnost
AMD AthlonXP 2500+ (barton) + Abit Nf7-s rev2.0 (ali pa je kera boljša plata za navijanje) aja pa obvezno mora meti SATA RAID

2.možnost
Intel P4 2400 (800Mhz)
in katera plata????

Hočem met najboljši sistem za navijanje, da bom iztisnil iz njega čim več

Po eni strani je AMD cenejši kot P4, tak da res ne vem...

Zgodovina sprememb…

upirna ::

Jaz bi vzel abit ic7, brez gigabitnega lana.

OwcA ::

Gotovo P4, če si ga le lahko privoščiš. Dobra izbira za matično ploščo je EPoX 4PCA3+, ker se odlično navija in ima za svojo ceno ogromno dodatkov. Zelo dobro se navijajo tudi ASUS P4C800 in že omenjena Abit IC7.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gejmer ::

Kaj pa Abit IS7? Mene zelo zanima kr ma velik stvari za nisko ceno(35.000SIT)..
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

upirna ::

Sorodnica ic7, samo da je na Springdale. Nisem je pa še tedtiral.

OwcA ::

Po vsej verjetnosti se Canterwoodi bolje navijajo (velja za PSBje višje od recimo 270 MHz).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gejmer ::

Hehe itak mam 533 QPFSB tko da itak nerabim za navijat velik..
Nanda yo?

Gejmer ::

ABIT IS7 865PE DDR +SB+LAN+SATA+FW 29.500 35.400
ABIT IC7 875P DDR +SB+SATA 33.100 39.720
ABIT IC7-G 875P DDR +SB+GBL+SATA+FW 48.300 57.960
ASUS P4P800 865PE DDR +SB+GBL+SATA 31.700 38.040
ASUS P4P800 DLX 865PE DDR +SB+GBL+FW+SATA 37.400 44.880
ASUS P4C800 DLX 875P DDR +SB+GBL+SATA+FW 49.100 58.920
EPOX 4PDAI 865PE DDR +SB+LAN+SATA 24.500 29.400
EPOX 4PCA3I 875P DDR +SB+LAN+SATA 30.600 36.720
EPOX 4PDA2+ 865PE DDR RAID +SB+GBL+SATA+FW 34.200 41.040
EPOX 4PCA3+ 875P DDR RAID +SB+GBL+SATA 38.900 46.680
GIGABYTE 8KNXP 875P DDR 50.900 61.080
MSI 865PE-NEO2-LS 865PE DDR +SB+LAN+SATA 27.600 33.120
MSI 875P-NEO-FIS2R 875P DDR +SB+LAN+SATA+FW 46.100 55.320


Pomoje se Abitka se najbol splaca IS7 torej... MSIjeve pa nikol več ne kr mene že zdaj tale zajebava(SiS 655 chipset) in zato bom zamenju..
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

OwcA ::

Mislim, da je vredno dati še 10k zraven za EPoXa. Je Canterwood, ima gigabitno mrežno kartico in še kopico drugih dobrot.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

asPeteR ::

OwcA: Ja, sej Epoxova je na papirju res super.(posebej Vdimm voltaza), toda kaj ko je pri vseh testih na repu ...
http://blog.stegnar.com

OwcA ::

@asPeteR: zato jo pa navijemo ...:D
Ne, resno, novi BIOS naj bi precej pripomogel k hitrosti, spočetka so bile res nemarno počasne, kar se kaže tudi v naših testih.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

morphling1 ::

Kaj vidim, ko malo brskam po ORBu. Asus P4C800 v večini ter Abit IC7 vladajo na vrhu. Tudi sam sem skrčil izbor na ti dve plati oz še P4P800 ki tudi seka. Epox je ok, samo problem še vedno ostajaja njihov bios in njihovi popravki, tu je Asus najboljši oz. najhitreje poštima zadeve, da delujejo tako kot je treba.
Ima kdo ceno Asuske ne DLX verzije pri nas ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Iztirjenec ::

Morphling, kaj si se vrgu zdaj na Intel... >:D No saj jaz tudi. Ej ko boš kupil, napiši kaj si kupil, da bom jaz isto kupil (kakšen stavek!!!). Pa prej povej do kam si lahk zadevo navil... Aja pa keri Intel P4 je najboljši za navijat? In do kod v povprečju gre na najboljši plati???

monster-x ::

morphling1: Pri Mlacomu je ta plata slabih 45k -- 44.880 sit
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Gejmer ::

Quoting morphling1: Ima kdo ceno Asuske ne DLX verzije pri nas ?

ASUS P4P800 865PE DDR +SB+GBL+SATA 31.700 38.040
ASUS P4P800 DLX 865PE DDR +SB+GBL+FW+SATA 37.400 44.880

ASUS P4P800 865PE ne DLX splača bol vzet kot ABit IS7? kr DLX mi je predraga FW pa itak nerabim..
Nanda yo?

morphling1 ::

Sicer sem mislil ne DLX verzijo P4C800, ampak verjetno bom pristal kar pri P4P800 DLX (FW rabim), vdimm mod je zelo enostaven na Asuski, tako da upam da bo zadeva letela >:D Moram ta teden naredit nov set blokov, problem bo edino NB, ker imajo te nove plate sicer zelo učinkovit sistem pritrjevanja, ampak zelo neuporaben pri montaži bloka. Bom moral zadevo preštudirat, ko bom imel plato v rokah.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

upirna ::

spet bojo padal rekordi :))

Gejmer ::

Jzt sm pa v dilemi ABIT IS7 al ASUS P4P800 NE DLX..
Nanda yo?

monster-x ::

Gejmer, jst bi vzel Asusko.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Gejmer ::

ok pole bom pa ASUSKo tudi ce je za 2k drazja.. :D
Nanda yo?

Iztirjenec ::

He he he, nabavil sem naslednje:
Asus P4C800-E DELUXE
Pentium 4 2400 (800)
Ram 2*256 3200 Twinmos Winbond
Ha, sem car a ne :D?
Vse to za samo :
215 E +
193 E +
130 E
----------
= 538 E - 16%
----------
= 445 E = 105000 SIT
:D


Navil sem ga pa na 3365Mhz. Rock stable :D

Arkadij ::

Jsz bom nabavil Asusko P4P800 DLX pa 2.4C pa povem kako se obnese kombinacija.

cof_3 ::

Marley, verjemi se obnese. Mam isto kombinacijo z 2x512GB Twinmos/Winbond in zadeva rula.:D

Arkadij ::

hudo, ker mam jst tud 2x512 mb enakega rama.

btw: na kolkih stopinjah ti proc laufa z box coolerjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arkadij ()

cof_3 ::

Asus utility - 40°C.

dukedl ::

@ Pizdun: kje si pa tole vse kupil? ce ni skrivnost seveda... :D
lp dukedl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dukedl ()

Iztirjenec ::

uff težko bi ti rekel...Najnižje cene sem poizkal preko interneta: tu maš link, ki ti bo pomagal: Geizhals Večino robe sem nabavil pri Pelugi v Grazu (prej moraš par dni naročit blago, da ne boš zastonj gor hodil). Zdaj bo po mjem še za par fičnikov ceneje...

boštjan ::

fantje govora je o veznih čipih Springdale/Canterwood, ne o grafičnh karticah

BoLhCa ::

ja bostjan oprosti mal me je zanesel predvsem zaradi tega ker sm vidu de si je pocen zrihtal komponente in sem v tem videl priloznost za novo gr. k.!!
no to spet nima veze s springdali/canterwoodi tko de bom nehal!
lp

boštjan ::

bolhca,naslednjič pošlji PM ali pa email uporabniku;)

overman ::

Kje v sloveniji se najbolj splaca kupit abit IS7 al pa ASUS P4P800 DLX i865 ter pentium4 2,4 800? A je to dobra kombinacija (proc+maticna)? Pa katere rame mi priporocate 512Mb (eno ali dve palcki ter model)?

monster-x ::

overman: Jaz ti priporočam P4P800 in 2,4C. Za rame pa vzem TwinMOSa ali pa, če imaš denar Corsairja.:)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

asPeteR ::

->overman: Jaz ti priporočam P4P800 in 2,4C. Za rame pa vzem TwinMOSa ali pa, če imaš denar Corsairja.

Jaz sam vem, da ne bi ASUSke vzel za P4 platformo. Mal si preberte tole: Tema o navijanju P4
http://blog.stegnar.com

monster-x ::

asPeteR, od naštetih dveh je bol Asuska. No, dobra alternativa je tudi Abit IC7.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

asPeteR ::

monster-x: Ma sej zdej ne govorim ASUS sit. Saj je jasno, da je ASUS ena najboljsih, ce ne najboljsi izdelovalec plat. In tudi najmanj pokvarjenih imajo procentualno gledano.

Toda jaz sem samo izrazil pomislek, kajti ce dvema na forumu crkne ASUSka za P4 tako skupaj, je samo nakljucje ali pa kaj drugega. No, ce bi jaz zdele kupoval plato za P4, ne bi vzel ASUSke.

Abit IC7 je se vedno pomoje najboljsa izbira ...
http://blog.stegnar.com

monster-x ::

asPeteR: Si me prepričal...:D
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

davidb ::

Za procesor Pentium 2,4G 533 moram kupiti novo ploščo.
V ožji izbor pridejo:
1 .Epox EP 4PDA2+ v2
2. Gigabyte GA 8PENXP
3. Abit IS7

Ker rabim tudi ide raid je abitka na zadnjem mestu, drugače ne bi preveč razmišljal, nisem pa siguren če je hotrod 100 kartica ki jo imam ravno najhitrejša.

Ima kdo kakšno idejo kje bi to najceneje nabavil?


Lp,
David

boštjan ::

Kaj pa tale Asus P4C800-E DELUXE

morphling1 ::

Glede na to da je že ne E verzija super, je ta še boljša. Gigalan direkt preko chipseta in ne več PCIja, ter izboljšana kompatibilnost z vsemi tipi modulov, to mislim da je glavno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

davidb ::

Ni malo predraga?
Baje je 865 za manj denarja skoraj enako dober.

morphling1 ::

Ja to itak da je 865 skoraj tako dober, samo ko je ravo spraševal o tej ver. sem mu odgovoril, plata je pač zelo dobra ma pa svojo visoko ceno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

morph,da ne bo pomote,sem samo davidb predlagal plato

davidb ::

Da ne bo nepotrebne hude krvi. Mi lahko kdo pove kje jih imajo najceneje oz. zrihta katero od gornjih plat?

LP,
David

BoLhCa ::

epox ma mlacom (na zalost), gigabyte in abit jae, sam jest ti svetujem da vzames ksno asusko, ker so res dobre plosce, sicer mal drazje...
mlacom
jae
lp

davidb ::

Mogoče bi prišla v poštev tudi ASUS P4P800 delux, ampak me jezi ker nima vseh 5-6 audio izhodov in vhodov hkrati dosegljivih - samo 3 jacke, medtem ko jih ima abitka 5. Za asuske je verjetno najcenejši comtron? Ali ne.

LP,
David

morphling1 ::

Comtron ne vem če je še najboljši, definitivno preveri še Jae in Acord, ki imata oba direkt uvoz Asusa ter izberi najcenejšega.
Glede zvoka DLX verzije imajo koaksialni spdif digitalni izhod, tako da če imaš kaj bolj konkretnega za 5.1 zvočni sistem je tako in tako najboljša rešitev ta, en kabel do recieverja pa čao.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoLhCa ::

ja ima tri jacke in enga kokcialca! najbols je jae in comtron, ker sta direktna uvoznika, accord je pa ful drazji!!!
pomoje se se najbl splaca jae, ker ima tud ql servis, men je comtronu reku da moja plata (odprl komdije) kao dela in mi jo je nazaj poslou! kar je sledil nocte vedt... ...potem...
...je poslal novo>:D
lp, .bolhca.

PlayTheGame ::

Mene pa neki zanima glede teh plat: Šel sem gledat manual od plate Asus P4P800 Deluxe in prebral sledeče (kasneje ugotovil, da je tud pri drugih firmah plat tako):
Za P4/400 FSB imaš lahko le DDR266 rame,
za P4/533 FSB imaš lahko DDR266/333 rame,
za P4/800 FSB imaš lahko DDR266/333/400 rame (s tem da DDR 333 dela na 320)

A to pomen da lahko DDR400 ponucaš samo pri P4/800 FSB? In potem recimo če imaš P4/400 FSB ne morš dat gor DDR400 ramov oz. ti delajo na 266 ali kaj? Ima kdo izkušnje s tem? :|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

asPeteR ::

->A to pomen da lahko DDR400 ponucaš samo pri P4/800 FSB? In potem recimo če imaš P4/400 FSB ne morš dat gor DDR400 ramov oz. ti delajo na 266 ali kaj? Ima kdo izkušnje s tem?

Tkole je vedno lahko uporabis hitrejse rame, za pocasnejsi fsb.(sicer so izjeme, toda to naj te ne skrbi) Torej, komot lahko uporabis DDR400, na 266MHz ... Toda NE obratno. Npr. Ce imas DDR266 ram, ga ne mores uporabit kot DDR400 ...

Drugace so pa te nastavitve delilniki, ki se uporabljajo predvsem pri navijanju ... Namrec danes je ponubja PC3200 ramov ogromna pa tudi cenovno skoraj ni razlike ...
http://blog.stegnar.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

s.478 plošča

Oddelek: Kaj kupiti
291329 (1140) a13misko
»

Intel pentium 4

Oddelek: Navijanje
9957 (910) DjTonic
»

Katero matično kupit za p4 in vredu navit!!!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
161103 (975) BoLhCa
»

Kupujem novo kisto - prosim pomentirajte moj izbor....

Oddelek: Kaj kupiti
262035 (1502) schurda
»

P4

Oddelek: Kaj kupiti
471665 (1247) OwcA

Več podobnih tem