» »

Problem Z navijanjem amd 3000+ (939) in asus A8N-SLI Deluxe (Pomoč!)

Problem Z navijanjem amd 3000+ (939) in asus A8N-SLI Deluxe (Pomoč!)

Tradewind ::

Moj sistem je:
-3000+ (939) Winchester,
-asus a8n SLI Deluxe,
-2x256 ddr HyperX 3200 cas2,
-maxtor 160 sata 8 mega,
-Chieftek 420W + oohišje,
-Nec 3520,
-asus 6600GT (Pcie).


Problem je pri navijjanju. Grafa je nastavljena na 100Mhz, HTT mam opcije od 1-5 in auto, rami pa so lahko od 100 do 500 (se mi zdi).
Kako naj nastavim kaj, da bi bil čim boljši OC!

Sem nov na tem področju, nimam izkušenj z socketom 939 in Nforce4!

Pomoč!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Tradewind ::

Hmmm, nikakor ne pridem čez 220fsb, nič mi ni jasno, pa se špilam s timing ram nastavitvamu, postopoma višam voltačo ramov in cpuja, nastavljam ratio HTT, pa nikakor mi ne uspe!

Hmmmm, rečem lahko samo HELP!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Tradewind ::

Hja, sedaj sem na 245, mašina laufa stabilno, seti dela, 3dmarke žgal skozi, ampak še zmeraj je problem!

Saj pa ta asuska najverjetneje zmore še dost več, procesor ap itak še več. Mam problem z bootanjem v winse, zmerat ko restartam kompeja mi nič pri teh nastavitvah iti v winse, nato ko pa vse nazaj nastavim pa spet gre vse OK.

Torej, kje tiči zajec, za grmom ga žal ni!?

gino11 ::

Ewo me :)


Pa gremo lepo po vrsti:

1. HTT dej na 3x
2.Pod memory nastavi na DDR333
3. pod jumperfree nastavi na MANUAL profile in daj CPU freq. na 325
4. voltažo CPU ja na 1.5v
5. poišči ustrezno RAm voltažo
6. uf! skor pozabu : pri ramih natavi na 2T

To bi blo nekak vse za 2.8 Ghz :)

Uživaj!


P.S. : upam, da si že nadgradil 1.002 bios na 1.003 - 006 !

To pa je zelo nujno!


LP

General
----// 2 Fast 4 P-IV: //----

_spirit_ ::

Ta plata ima velik problem z 1T nastavitvami za rame. Na 2T se pride tudi čez 300, na 2T pa imaš že srečo če prideš do 240.

Osebno laufam sistem na 2T in sicer na 270FSB * 10 = 2700mhz proc. Poskusil sem že več nastavitev, vendar mi ta najbolj odgovarja.

Tradewind ::

Hja, končno sem napredoval pri OC moje mašine!

Trenutno sem na 3000+@2570 285x9 (HTT3) ram na 233,6 (2,5-4-4-8, moram še malo testirat za boljše nastavitve), voltaža 1,5V.

Hja, pri 300x9 pride v winse, ampak mašina po 1 min. frizne. Bios mam 100SD.006 (beta bios plata asus a8n SLI-Deluxe, kolikor sem videl ima pci zaklenjen, saj ga lahko nastavim na 33,333, to se pridobi z flešanjem).
Kaka ideja kaj narditi, da bom rame šibal na 245, ker sinhrono delajo kamot na 245Mhz.

Ok, upam da bi kdo kaj še pametnega rekel, da bi prišl še više.

Tudi jaz laufan na 2T!

Kakšno maš hlajenje, keri bios maš?

Kolk ti kaže Sandra, jaz mma 10900 v cpu in 5600 b memory bandwitchu!

Za zaj se kr zadovoljen, ampak ta sistem ima še veliko fora (vsaj mislim)

Lp.

Zgodovina sprememb…

sash69 ::

jaz imam pa samo ene par nevmesnih vprasanj k je glih ta tema in ta plata:
-kaksna je razlika ce kdo ve med asus a8n sli in asus a8n sli deluxe?
-kaj oz.kaksna je razlika med 1T in 2T pri nastavitvah za rame?

sash

_spirit_ ::

- Ne-delux verzija ima samo eno mrežno (delux 2) in nima možnost Dual Raid-a.
- Razlika je v prepustnosti rama. In se pozna, vendar odvisno pri čemu, nekje manj, nekje več. Asus SLI slovi po izredno slabi uporabi 1T načina. Na 1t ni prišel še nobeden čez 240FSBja in še to ni bilo stabilno... razen eden, ki je vse možne komponente zelo dobro hladil in predelal polovico plate - link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

sash69 ::

a tako potem. a ce pa zamenjas iz 1T na 2T je treba pol tud kej vDimm visat??aja se to vprasanje...rekel je da ima HTT za nastavljat od 1 do 5.kaj to pomeni?da je ko spreminjas fsb in z izbiro tega potrjujes ali bo FSB:RAM 1:1 ali 2:1 ali 3:1 ali kaj?:8)

_spirit_ ::

Z 2T dobiš slabše rezultate kot z 1T. HTT nima veze z rami, no, po eni strani jo ima, vendar ne če govorimo o hitrosti rama. Razmerje FSB:RAM lahko tudi uporabljaš, pomeni pa višanje frekvence procesorja z enako hitrostjo rama - ram in procesor tako ne bosta veš delovala sinhronično.

_spirit_ ::

Aja, še to... pri prehodu na 2T ne rabiš nobene voltaže višat, ravno obratno. Zgleda, da si narobe razumel. Če hočeš dosegat čimboljše rezultate moreš dosegat čimvišje frekvence na 1T.

Tradewind ::

Hja, upajmo da bo Asus to popravil!

Glede biosa smo že dobili PCI zaklenjen, po moje se bo tudi to uredilo (upam)!


Hmmm, ma kdo kake izkušnje z Hxperx in nastavitvami timingov?

V itak da dam na 3V, kaj pa zakasnitve?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

sash69 ::

hmm...a pol je ta plata (asus a8n sli) dobra za OC?jst mam namrec zdej gigabyte k8nf-9 in nisem prisel ce 230x9,pa se to ni bilo stabilno(vedno ko sem pognal 3dmark se mi je sistem sesul) ker studiram na zamenjavo.tle na tej plati pa nisem nasel nastavitev za HTT spreminjat,niti nastavljat ddr,da bi deloval na nizji frekvenci,torej DDR333,ker nocem prevec visat voltaze ramov,ker niso nic posebnega.(sicer so kingstoni,vendar brez hladilnih reber) ne vem no...kaksen nasvet?ker moram se pa odlocit do cetrka/petka,da mi tole plato se za nazaj vzamejo. :D

_spirit_ ::

sash69: lahko bi prej vsaj malo pogledal navodila ali pa pobrskal po netu... :\ Pri moji SLI plati, kadar prideš v bios, pritisni ctrl+F1 in dobil boš en kup novih nastavitev za rame, HTT, timinge,...

A8N je dobra za navijat in ni dobra za navijat. Moj proc laufam na 2.750 (kar je lep +, sistem je popolnoma stabilen, voltaže tudi), kar se tiče ramov pa ;(... katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Primoz78 ::

@Tradewind a mas tudi ti CPU pod vodo ali kako to?...jaz mam A64 3200+ WInchester pa nevme na koliko naj navijem zaradi temperature, ker mi moja plosca ne kaze pravilno (vsaj tako se mi zdi)...trenutno laufam na 2430mhz pri 1,425V...pa bi slo se vec sem siguren!

Lp Primoz

sash69 ::

ammm...eno vprasanje fantje...kaj pomeni HTT in kaj naredis ce spremenis nastavitve recimo iz 1x na 3x?:8)

Tradewind ::

Spirit________ kolk maš FSB, voltaža cpu in rama, kere timinge maš ? V glavnem vse kar jemogoče, da malo vidimokaj mamo, da kaj skupaj spravimo!

Jaz sem v uvodni vrstici že napisal, ampak mislim da moji HyperX bi mogli delovati stabilno tudi tam do 250Mhz 3.0V(cl 3). torej nekje Fsb 300, pa nikakor noče iti.

Hladim pa z Zalman 7700AlCu!

Napajalnik je no Chietek 420W, več kot dovolj za moj sistem!

_spirit_ ::

Sej sem ti že rekel... s to splato sploh ne sanjaj o visokih FSBjih, na njih lahko že zdaj pozabiš. Asusova plata je edina SLI plata ki se ne navija dobro.

Drugače pa imam:
3200+ Winija na 1,5V @ 2700mhz - 1:1 - ram 270mhz (vendar na 2T, na 1T ne pridem niti do 230) in voltaža 2,8V s timingi 2,5-3-3-5

sash69 ::

ja ktera SLI plata bi pa bila potem primerna za OC???

_spirit_ ::

Vse kar ni Asus. Zaenkrat mislim da lahko pri nas dobiš samo Gigabytko... ostalih (Epox, MSI, DFI,...) še ni pri nas, razen če ti uspe najti v drugih državah.

Proximus ::

ČE mene vprašate je A8N kul plata. Athlon 3000+@2600MHz, pa bi še šlo dalje.
Vsi hladilniki so originalni bios originalen 1002.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Cranchi ::

negre mi v glavo, zakaj imate nekateri tako malo povisan Vcore, jaz ga imam za izredno nizek FSB cca 250-255 1.600 vendar nedela stabilno :D

Proximus ::

Don Corleone

Poglej na začetku navodila od gino11, verjetno si pozabo znižat faktor za HTT ali pa rame nisi dal na 333, ker bi moglo delat, seveda če maš isto plato, pa procesor 3000 oz 3200+, pa če so rami PC3200(400MHz). Sicer pa če maš vredu rame ti bi mogli delat sinhrono na 250, mogoče še več, ker meni delajo Corsair XMS PC3200C2 brez problema.
No u glavnem če nisi znižal HT, ga daj na 4 če višaš fsb do 250 in na 3 če greš preko 250.
Pa 1T/2T pri ramih obvezno na 2T ker drugače ne bo delalo. PA voltažo daj na 1,5, več ne rabiš.

Gaber ::

Mnja, moj Winchester očitno sploh ne rabi štroma... Na A8N mi je ratal tole:



Komp mi laufa tkole že ene 10 dni brez problemov, prime95 sm gonu približno en dan brez napak, pa precej sem prešpilu Painkillerja k je bil do zdej odličen indikator stabilnosti (če mu karkol ni blo všeč mi ga je vn vrgu)...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Gaber ::

Ok, zdele sm se lotu še mal navijanja in ugotovil sledeče:

Če dvigujem voltažo se ta sploh ne spreminja!? Res, trenutno mam voltažo jedra na 1.5125v, bios hardware monitor mi pa kaže 1.47v!!! Isto kaže speedfan, cpuz pa zaznava nihanje med 1.472 in 1.488v :| No, šele če voltažo dvignem na 1.6 V se ta dejansko dvigne tko kot je treba, kar je pa pod tem pa bolj po svoje;( ...

...zanima me kje mislte da tiči razlog za ta problem: plata (bios?) ali napajalnik???

...bom probu za začetek z kakšnim drugim biososm...

SupoCrni ::

A nastavitve bi bile enake za sistem z asusko a8n deluxe , AMD 64 3200+ in 2Gb rama?

Me daje da bi šlo hitrej.......:\

Suli ::

Počasneje.. 2Gb rama te bo zaviralo, razen če ne uporabljaš kakšnih zelo zahtevnih operacij, ki potrebujejo veliko rama.

SupoCrni ::

Se pravi te nastavite sedejo sploh ne na te komponente?

OldSkul ::

Najslabša plata v navijanju je za moje pojme Msi NEO4 Platinum. Imam jo jaz in ima precej znan 219 FSB. Problemi so predvsem CBBID Winchester procesorji - si ga lastim. 1.3 BIOS to pozdravi, samo zdaj je odzumi že 1.71 BIOS, ki pa je spet ožovil ta problem. Pa tud še ene druge probleme ima.
Mah bi raje imel DFI plato. Ma 100% navijalskega potencijala.

RC14 ::

sadarj79:
Za MSI NEO4 Patinum ne vem točno kakšna je, ampak za MSI NEO2 platinum lahka rečem da je odlična plata. Sam jo imam in brez problema furam procesor na 2808Mhz na 1.55V in to na zračnem hlajenju.
Stabilno gre do 315x9 RAM 257 Mhz na 2.5-3-3-7 1T , ampak me jebejo temperature (si bom moral nabavit vodno). Za benche gre do 318x9 višje pa ne gre zaradi slabega memkontrolerja. Tko da ta plata je res zelo dobra za navijanje.
Dvomim da je NEO4 tolk slaba plata kot ti govoriš. Sem na netu videl, da tud kr lepo navijajo z to plato. Če pa imaš CBBID pa itak ne moreš priti visoko, ker so po večini ti procesorji zelo slabi navijalci. Jaz sem ga imel prej in ni šel višje od 267x9=2400Mhz.

Aja pa še to, razlika med 1T in 2T je kr očitna. v Winraru več kot 50 scora. Tko da lastniki asus plat morate malo dlje počakati da se odpakira recimo kakšen XXX.:D ;)


Lp

named ::

a gigabyte ga-k8nsc-939 je dobra al zanič plata za navijat, ker do zdej sm pršu le do 255 fsbja
b00000m headshot

RC14 ::

Ni zanič ni pa tudi dobra za navijanje. No do neke mere je za navijat, sam recimo do 300 fsb-ja z to plato ne boš prišel.

Lp

named ::

zakaj pa ne, v čem je ovira
b00000m headshot

Makina ::

Jst sm prsu do 9x285 fsb stabilno ce dam vec me vn fukne ram pa na 333(2.5,3,3,7,10,16) 2.8v
Trisixty s kombajnom bočno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI ultra-d

Oddelek: Navijanje
331873 (1168) gfighter
»

Nastavitve timingov 2x256 Kingston HyperX 3200 cas2

Oddelek: Navijanje
7955 (853) Tradewind
»

athlon 64 maksimum

Oddelek: Navijanje
111402 (937) CoolBits
»

Plata za Athlona 64 3000+ 939

Oddelek: Kaj kupiti
261947 (1480) hostar
»

Navijanje Amd 64 3000+

Oddelek: Navijanje
302208 (1573) AnWar

Več podobnih tem