» »

Twinmos twister pc3700

Twinmos twister pc3700

Mr.B ::

Imam dva modula 512MB od Twinmosa CL 2.5, dal jih bom na plato Asus P4C800 e delux. Zanima me kakšen bi kaj timing nastavil, gor bo procesor P4 3.0 C Katera oznaka, pa še ne vem, ker ga dobim jutri, hladilnik bo pa Zalman 7000A -CU. Koliko bi se zadeva navila brez kakšnega dvigovanja napetosti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DjTonic ::

cca 3,6Ghz. Sicer pa odvisno na kak primerek boš naletel.

Mr.B ::

Bom videl, ker so kao danes dobili novo dobavo, tako da upam da bo letelo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DjTonic ::

Jap pol pa napiši še kakšen stepping maš ter FPO. Jaz mam L342,...

Mr.B ::

FPO : L343A884
VERSION # : C30475-009
MM# : 852639
VRODUSC CODE: BX80532PG3000DSL6WU
PACKETDATE:11/19/03

Upam da ga bom uspel md vikendom sestaviti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TribesMan ::

Če je že naslov teme Twister PC3700, prosim debatirajte vsaj v bližnji okolici topica. FPO batch kode P4-ke pa nekako ne pašejo zraven. Lahko pa spremeniš naslov teme...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

ohter ::

lP!
Imam problem. Sem lastnik msi 6570 (nforce2) plate s 333 fsb in max. do 400Mhaz rama. Lastim si še noname rame 512mb 3200. procesor jue 2600+. rami mi delujejo na 2x200 Mhz torej mi bi mogel fsb proca brez problemov iti na 200. Ko v biosu to nastavim fsb na 200 in rame 1:1, timonge na BSP(ali nekaj takega) se mi ob zagonu kar prekaže blue scrin. Če pa imam fsb na 166 in rame na 200 pa dela vse brez problema. kaj je to? rame nič ne navijam, le fsb.

Mr.B ::

Probaj zakleniti PCI\AGP clock. To je po vsej vrjetnosti glavni vzrok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ohter ::

hvala! povej mi le nekaj kje pa se zaklene? imam PHOENIX-ov AWARDBIOS.
Tam mi pise AGP CLOCK: (imam možnost za deafult, ali pa sam nastavim sedaj je nastavljeno na 66Mhz) in pa autp detect PCI clock (možnost: enable, disable)

hvala

Mr.B ::

Toliko ne vem, ampak pri PCI nastavi na disable, pa da ti da opcijo za blokiranje na fixno frekvenco. Tako da boš imel 66/33 AGP/PCI lock. Probaj če ti v manualu piše kje se nastavi to? Ali pa direktno v googlu vpiši Ime plate, fix AGP/CPU pa še kaj, če nebo kaj pametno vn vrglo, ponavadi ti da linke na kak forum..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ohter ::

hmm, agp sem nastavil na 66, pci pa ni za nastavljati, le na enable ali desable. Če dam agp na 66 in pci na disable, mi windows javi napako, češ da ne najde .sys datoteke. če nič ne mrdam, pa dam cpu un ram na 200 Mhz pa timinge na bsp, se mi Windows sploh neče zagnati. Je kaj mogoče z rami narobe?

VASkO ::

Mr. B, si cist sfalil. Na nforce2 sploh ni nikjer za vklapljat, da zaklenes PCI/AGP clock. je ze fiksen, lahko recimo samo AGP clock navijes ,ce zelis.

other, ti ko das FSB na 200mhz, navijes procesor iz 1900mhz na 2300mhz in po vsej verjetnosti ti zato ne dela. probaj povisat se napetost procesorja, ce pa se imas slucajno takega, ki je odklenjen, pa mu enostavno znizaj mnozilnik. pa tudi plata je pod vprasajem, ce ima ta nov nf2 400 cipset ali pa starega, ki brez voltmoda (se posebej na MSIjki) ne gre do 200mhz FSB. kaj mas K7N2 ali K7N2-Delta? fizicno sta plati enaki, delta ima barvne slote za dimm rame in ima novi nf2 400 cipset, ona, ki pa podpira samo 333mhz FSB pa ima crne.

ohter ::

imam tisto, ki podpira do 333 fsb. To pomeni, da nemorem fsb zvišati na 200Mhz ha? rame pa podpira do 400. ja, je odklenjen in sem ga že znižal na 7x in je izti šmorn! sem pa imel 333 rame in mi je šlo do 400Mhz fsb vendar sem imez skor v 3dmarku ful slab, čeprav je sinhrono letel z ramom. torej kaj je narobe, pa bios imam tud updatan.

boštjan ::

poglej za biosom na MSI strani,kjer bi moral bit taki,da da tvoji plati podporo 400FSB

ohter ::

mi bi deloval, če ne kje uničil bios od k7n2-delta na k7n2-l plati?

boštjan ::

na njihovi strani sem najdo samo za delto BIOSE,če pa podpira tudi tvojo plato pa nisem 100%

ohter ::

boštjan hvala ti. bom poskusil

VASkO ::

ohter, tudi ce flashas bios od delta plate, ne bos nic spremenil, ker ima plata novo revizijo cipseta. razlika med obema ni samo v BIOSu.

za 200mhz bos moral narediti vsaj Vdd mod.

ohter ::

hvala. to je bilo jasno. Kupiš ms 6570 plato?:8) naja, zaj se grem mulit

Mr.B ::

Trenutno je ram k****.Ok sistem ni navit. Potem sem se spomnil da je potrebno dvigniti voltažo tako kot piše na njihovi strani.No sedaj se saj ne pojavljajo napake kot da ne more nek dll najti že na začetku, sedaj saj pridem do tega da uspem priti do windows is starting, no to je dodatnih 30s dalje....no se obesi. BIOS kar sam od sebe spreminja nastavitve ????
sedaj bom moral dl-jati en dos memory test, v ponedeljek, pa reklamirati.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

MEMtest-86 error all the way.
Ok plata asus p4ce800 e deluxe zadnji bios, 2x512mb modula,napajalnik 420W dela bp. CD pogon je vsaj dopoldne delal bp, windows sem tri cd-je menjal, ostalo???
Kako naj nastavim da bo delalo bp.Vsaj v nenavitem sistemu...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OwcA ::

Izklopi USB legacy supoort v BIOS-u (drugače memtest86 protestira).
Ročno nastavi zakasnitve in napetost na vrednosti, ki jih priporoča proizvajalec, ostalo na AUTO.

Če še vedno ne dela, uveljavi garancijo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mr.B ::

No sedaj še bad bios cheksum ? WaF
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

USB sem disablal komplet isto sami errorji, nekako se bom res moral sprijazniti da testiram najprej en kanal potem pa še drug modul rama v temkanalu.

Kar mi je pa čudno pri tem biosu plate je to da če v zaporedju večkrat vstopim v isti menu se nastavitve vsakič spremenijo ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OwcA ::

To govorimo o BIOS-u 1015? Poskusi še s kakšnim starejšim tako 1011 kot 1014 sta dobra.
Si poskusil s Safe Defaults?
Izklopi Hyper-Threading.
Eksplicitno izklopi zadevščine kot je PAT in Turbo.
Poskusi z manjšim DRAM Burst Length.
Privošči si pivo. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mr.B ::

Ok sedej mi ravno ni jasno, napiše cca 3000000 errorjev, toda test 1 of 1 pass ?
Grem nazaj na prejšni bios..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Bios sem flešu na prejšno verzijo, sedaj se mi še v bios setupu obesi? Pa kar naprej mi teži z BIOS checum bad....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Modul v drugem kanalu je zanič kot kaže. Z ramom v prvem kanalu dela BP. Bom jutri testiral še drugega.
Aja dela bp vse na Avto, nič nisem dvignil voltaže itd....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

Potrjeno.
En modul da memory test čez BP,drugi pa z malo morje errorjev.
S prvim modulom inštaliram Winse z vsemi nastavitvami Auto, z drugim modulom ne pridem kaj dalje format.
Upam da mi ga bodo pri Mlacomu takoj zamenjali, glede na to da je ram star od srede. Sranje ker sem se lotil postavitve računalnika šele v soboto, sux. No vsaj winse bom z enim kanalom poinštaliral.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

boštjan ::

če si ga kupil v sredo,pol bi ti ga morali brez vprašanj zamenjat,saj še nisi prekoračil 8 dnevnega roka

Mr.B ::

Sej ga grem jutri menjati.
Drugače pa sem nastavil 20% overclock oziroma 3.6GHz v BIOS-u pa dela BP, pod Winsi skoraj celi dan. Kakšen burn in test bi moral naresti. Moral se bom še z ramom igrat, samo bom počakal da dobim novega, tako da bo delal z obema kanaloma, drugače je brezveze.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PlayTheGame ::

Da ne bom novega topica odpiru... Glede Twinmos Twister PC3500 CL2 ramov imam vprašanje: Dam danes notr nov procesor (P4 3GHz 800FSB) in rami prej privzeto na 266 (zaradi P4 2.4a na 400 FSB) - vse kul; zdaj pa privzeto na 400 MHz in kar naenkrat mi nočjo več delat z najnižjimi timingi (2-2-2-5-4), komp se sploh ne zbudi. Pa sploh nimam nič navito, nič!;( Probam dat rame iz 400 na 320, še zmeri tema. WTF...;(( Tko da jih moram v vsakem primeru lavfat na višjih timingih (2,5-3-3-6-4), no ja frekvenca je v tem primeru lahko na 400 MHz. Zgleda da je problem v samih twisterjih, ki pri deklarini hitrosti 400MHz+ ne premorejo prav tako deklarirane postavke CL2 oz. CAS Latency na 2. Ima še kdo take izkušnje, da mu twisterji brez da bi kaj navijal ne delajo pri spuščenih timingih, čeprav so deklarirani za CL2? Jih lahko zarad tega nesem nazaj in zahtevam naj mi dajo druge rame (npr. Kingston HyperX ali kej podobnega)? Me pa še zanima kako vam drugim delajo rami PC3200 ali PC3500 drugih znamk (Corsair, Kingston HyperX, Geil,...) - mislim kako imate naštimane timinge pa to. :|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

OwcA ::

Kakšno imaš napetost. Ako me spomin ne vara, TwinMos priporoča, da jo nekoliko zvišaš. Če so deklarirani kot CL2, to še ne pomeni 2-2-2, tmeveč le 2-x-x.

P.S. Optimalna nastavitev za DRAM burst length je 8, ne 4 (oziroma, tu velja večje je boljše).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mr.B ::

Trenutno 1:1 mi gre FSB do 230, pa gre Ut2003 čez. Pri defoult voltaži. Kaj više pa mi tudi če dvignem voltažo na deklarirano napetost ne pomaga, moram prestaviti množilnik, samo so rezultati bistveno slabši.
Koliko ima kdo kaj izkušenj kako nastaviti Twisterje pc3700, da mi bo šlo višje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PlayTheGame ::

Tud napetost sem dvignu, trenutno jo imam na 2.75V probu sem tudi z 2.85V in isto. Glede timingov, saj vem da CL2 pomeni CAS Latency kar se nanaša le na prvi timing. Ampak men se tud pri 2-3-3-6 pri default frekvencah sistem ne dvigne, tud če dam rame na 320 (5:4). ;( Za DRAM burst lenght pa res nisem vedu, bom probu.:D

Zdaj se pa pojavil še en problem. Namreč čim procesor navijem pa naj bo le za 15 ali 30 MHz, mi v programu CPU-Z pod zavihkom Memory javi, da je "performance mode = disabled". Mi zna kdo povedat zakaj hudiča je zdej to? Prejšnji procesor (P4 2.4a 400FSB) sem lahko po mili volji naviju pa je bil "performance mode" vedno "enabled". Ker če je disabled se zadevi pozna efekt (slabši rezultati v benchmarkih). :|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

steiner ::

Moj Twister 3200 dela pri 199 Mhz in 2.0,3, 2,6
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

TribesMan ::

Moj Twister 3700 pa pri 222MHz in 2-2-3-7, trenutno. Gre pa vse do 240MHz 2-2-4-7. Vse to že pri 2.8V!

LP

TribesMAn
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

Cakaj, niso tile PC3700 deklarirani za CL2.5 pri 233MHz?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Res je! In kaj se ti zdi tako čudnega na tem?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

Cudim se, da ne delajo na CAS zakasnitvi 2.0 pri vsaj 228-230MHz.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

In kdo je rekel da ne delajo? Men delajo do 240MHz z CAS 2.0. Nevem kaj točno ti ni jasno? Edina zoprna stvar je RAS-CAS, ki mora biti nad 3, ker drugače ta RAM sploh ne dela.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

PlayTheGame ::

O.K., zdej mi vsaj rami delajo normalno pri timingih 2-3-3-6, frekvenca 400 MHz ter V dimm 2,85 V.:D Še zmeri mi pa ni jasno zakaj se izključi t.i. "performance mode" čim navijem procesor? V BIOS-u sem poizkusil že z vsemi možnimi kombinacijami, od tega da sem izklopu/vklopu HT, do tega da sem pri "performace mode" probaval s postavkami Auto, Standard ter Turbo ipd. Zadeva je res moteča, ker dobim z navitim procesorjem slabše rezultate kot z nenavitim.8-O Bi kdo vedel ali imel izkušnje s tem - ciljam na vse ki imate P4c ter plato na čipovju i865/875?:|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mr.B ::

Evo sem se malo igral:
Procesor sem navil iz 3.0 na 3.52GHz, kaj višje ne gre s težavo s stabilnostjo.
Za primerjavo rezultati informativno, ker je uzadi laufalo še kr nekaj programov, grafika defoult.
Pri 3.0 Ghz
CPU FSB =4x200=800Mhz
RAM FSB =2x200=400MHz
RAM Timing= 2,5-3-3-6CL 1CMD
Sandra Memory (INT/FLOAT)=4749/4710
Sandra CPU (ALU FPU/SSE2)=9285 3758/6612
UT2003 1024*768= 212/73
aquamark 3 = 4887/9410 38804
3dmark2003 (scor/CPU) = 5134/648

Pri 3.52GHz
CPU FSB = 4X235=940Mhz
RAM FSB = 2x235=470MHz
RAM Timing= 2,5-4-4-8CL 1CMD
Sandra Memory (INT/FLOAT)=5556/5514
Sandra CPU (ALU FPU/SSE2)=11182 4420/7769
UT2003 1024*768= 227/85
aquamark 3 = 4812/10717 39307
3dmark2003 (scor/CPU) = 5204/741

Če tajming nastavim n 3-x-x-x se sistem ne prižge. Nisem pa pri plati našu kje nastaviti množilnik za rame ker sedaj dela 1:1, CPU pa gre zagotovo čez 3.6GHz, saj je delal BP z enim samim ramom.PAT je bil povsod aktiviran.A mi priporočate kakšne druge timinge za te rame, voltaža je 2.75, lahko bi probal 2.85, ampak zaenkrat nebi šel čez specifikacijo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TribesMan ::

Preverjeno greš lahko brez vsakih skrbi preko 3V. JEst sem jih dalj časa fural pri 3.05V sam pr men RAM ni problem, ker mi že z 2.7V deluje čist lepo na 230MHz z 2-2-3-7 timingi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

PlayTheGame ::

Hvala za link OwcA.;) Mogoče se bom res podstopu zmodat svojo Asusko P4P800 v P4C800.>:D
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998727 (6166) tiborrr
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382675 (1611) DimmniBurek
»

Corsair Twinx XMS pc3200 512mb se ne navijajo*?

Oddelek: Navijanje
241651 (1302) BaRtMaN
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308766 (6494) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077099 (5231) mare87

Več podobnih tem