» »

Branje

Branje

Elemen_T ::

AMAZING ISN'T IT

Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatle mses and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed ervey lteter by it slef but wrod as a wlohe.

Verjetno ste tole prebrali brez problema, ja? :)

Toliko o tem, kako smo mi ljudje pametni in poštekamo besedo že po prvih dveh ali treh črkah ali bežnem pregledu.8-)

Caligula ::

Jz sm pa ze mislu, da sm sam jz tok kul pa da sm superhero material >:D

BigWhale ::

Rzalkia se pnoza tkraat ko je kkaa zeamsna bsdeea csit parva bsdeea...

;>

BigSexy ::

Sweet :D

Dr_M ::

a ni bla ze pred casom ena taka zadeva tuki?:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Roadkill ::

Jah no to smo že večkrat vidl, sam ni čist res to kar piše.
Namreč mi beremo tako, da pogledamo besedo in za "in" recimo že po obliki vidiš, da je in. Za kaj daljšega preberemo prvo in zadnjo črko in nekako pogledamo obliko. Tako da je važno kako so črke premešane... Tako lahko mešaš recimo "r" in "c" oziroma "a" in "e" in ostale podobne črke... ne moreš recimo zamenjat "t" in "m".
Recimo jaz sem videl neko drugo verzijo podobnega texta, pri kateri dejansko nisem opazil, da je napisano narobe, dokler nisem prebral do konca. Tale je po mojem mnenju malce slabši.
Recimo ta ima besejo "lteer", ki mene nič ne spominja na "letter", preprosto zato, ker ima dva "e" skupaj, na kar mo pri angleščini pač malo bolj pozorni. Meni je bolj všeč "lettre", pa čeprav na zadnjem mestu nima prave črke.

kuglvinkl ::

Ajde, chill.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo ročno pisanje izumrlo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8017525 (13937) Jerry000
»

Python, prosim za pomoc pri programiranju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10413201 (9303) lenika
»

Števniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17849852 (47601) Malajlo
»

Kako beremo

Oddelek: Loža
293030 (2401) Ales
»

kako vidimo??

Oddelek: Znanost in tehnologija
343020 (2543) zaj_tam

Več podobnih tem