» »

Bo ročno pisanje izumrlo?

Bo ročno pisanje izumrlo?

«
1
2

Tero ::

Ko sem danes podpisoval neke dokumente sem se malo zamislil glede ročnega pisanja. Dejstvo je da razen lastnoročnega podpisa in izpolnjevanje obrazcev nisem že napisal nekaj let nič. Nekje od šole dalje :)
Enostavno v vsakdanjem življenju ročne pisave ne potrebujem. Vse se naredi v digitalni obliki. Kdaj se ste kaj nazadnje napisali na roke oziroma kje in zakaj uporabljate ročno pisanje?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

Unknown_001 ::

Nazadnje pisal na roko pred 5 minutami - urejal zapiske za SŠ ;((

Večinoma pisanje na roko uporabim za zapiske, izpolnjevanje obrazcev, reševanje križank, zapisovanje linkov, kontaktov in telefonskih na blokec, in seveda da kdaj pa kdaj zapišem kak dober vic, ki si ga ne morem celega zapomnit :D

uhh, pa še bi lahk našteval8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Bo izumrlo samo pri g33kih.

Počakaj da zmanjka elektrike za več kot 3 ure.
Na morju, kampu, hribih tudi uporabljaš samo digitalno obliko ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

111111111111 ::

Hayabusa je izjavil:

Počakaj da zmanjka elektrike za več kot 3 ure.
Na morju, kampu, hribih tudi uporabljaš samo digitalno obliko ?


Mobilnik. :)

Drugače pa razne družabne igre, pictionary, zapiski v beležko in prečrtavanje že opravljenega, opomnike še vedno pišem na post-it, izpolnjevanje obrazcev itd...

Hayabusa ::

Potem hodiš v naravo samo za max 1 dan ali imaš s sabo solarni polnilec ali en paket rezervnih baterij ?
Ker več tako smartphone ne drži, sploh če je ekran osvetljen.

Unknown_001 ::

V realnosti ročno pisanje ne bo izumrlo, ker je še vedno hitrejše in bolj priročno kot vsaka možna tastatura ki obstaja na tem planetu, možno je le, da bodo klasičen papir zamenjali upogljivi zasloni na dotik po katerih boš lahk s digitalnim svinčnikom pisal, pa še zmeri to ne bo tok dobro kot en običn penzl pa A4 papir 8-)

Recmo če je neki da morš urgentno hitro zapisat. Vzameš nek kos papirja, al biločesa po čemer se da pisat in napišeš s fizičnim črnilom... Če bi hotu to na telefon ali tablico ali bilokaj pisat bi 5x več časa ponucu, da bi se zadeva sploh zbudila in da odpre aplikacijo za pisanje, pol je kle možnost LAG-a ali tega, da se naprava pokvari...

Žal, papir pa penzl sta še zeri zakon.

Je pa res, da je za obširne dokumente, ki nucajo več advanced urejanja bolj primeren računalnik, vsepovsod drugje pa tehnologija spuši na celi črti ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

111111111111 ::

Hayabusa je izjavil:

Potem hodiš v naravo samo za max 1 dan ali imaš s sabo solarni polnilec ali en paket rezervnih baterij ?
Ker več tako smartphone ne drži, sploh če je ekran osvetljen.


Ne hodim v naravo. :)

GrimReaper ::

Sam sem razmišljal kolk pisal danes manj prodajo kot 10, 20 let nazaj.
No ja, sicer je pa problem upadanja tudi v drugih panogah, recimo ročne ure, optični mediji, tiskani mediji.
Ampak kot je videt so vse večje firme ravno tako preživele.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kr1ženska ::

Nekako lažje si narediti note na telefon ali rač. kot iskat po hiši kak kuli in papir. Sploh pa, popisan papirček se zelo hitro izgubi. :( Malo povprašajte okoli, koliko ljudi še zna velike pisane črke pisat. Ročna pisava počasi izumira.

Najbrž bodo še naprej tiskali kake knjige, učbenike, zapiske, to je pa tudi to.
To menim, ker: knjigo beremo do 23% hitreje v fizični obliki kot iz rač. Liste z besedilom dojemamo kot sliko in beedilo lahko veliko hitreje preleti kot besedilo napisano na rač., ki ga bolj beremo kot besede za besedo, stavek za stavkom. Poleg tega te veliko hitreje začnejo boleti oči, če buliš v ekrat (tudi do 25krat/min manj pomižikneš, pretirana svetilnost, nepravilna in konstantna razdalja do rač. ipd.)

p.s. enkrat sem uletela na eno predavanje o tem tko da žal viri niso kredibilni.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

GregaGrga ::

res je vsakič težje. Tudi sam že kakšnih 10 let nisem resno napisal kaj več od listka za špecerijo in zadnjič me je skoraj kap, ko je crknil računalnik jaz sem pa moral sestaviti govor za neko okroglo obletnico. Kmalu sem našel rešitev in za pomoč prosil otroke, ampak bom mogu res vsaj mal trenirati, ker teh krac ne more nihče prebrat

GrimReaper ::

Malo povprašajte okoli, koliko ljudi še zna velike pisane črke pisat.

Zanimivo, res sem pozabil, najprej sem probal napisat abecedo, pa sem jih samo kakih 10 zadel. Male pisane pa še znam.
Drugače doma (za napisat kaj imam ali ima kdo drug za kupit, pa mogoče še za kaj pa se zdej ne spomnim) in v službi uporabljam kar velike tiskane črke.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Jst ::

>V realnosti ročno pisanje ne bo izumrlo, ker je še vedno hitrejše in bolj
>priročno kot vsaka možna tastatura ki obstaja na tem planetu,

What? Z desetprstnim tipkanjem je pisanje mnogo hitrejše, kot s kulijem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

black ice ::

Eh, pusti ga. Zdaj bo nalimal par linkov, kjer ti bo poskušal dokazati nasprotno.

MatVZ ::

Sam sicer znam velike tiskane crke, male pa sem pozabil ze ko sem hodil se v oš :D

driver_x ::

Jaz pišem samo še s stylusom po iPadu.

radiokills ::

Tipkanje je verjetno res hitrejše kadar upoštevaš znake/besede na minuto. Pa vendar ni niti približno tako praktično kot pisanje na roko. Ponavadi si na predavanjih (ali kjerkoli že si delaš zapiske) na hitro skiciraš kak graf, miselni vzorec, kakšno stvar obkrožiš, napišeš formulo etc. Tukaj kolovratenje s tipkovnico/mišjo pač odpade.

Daljših tekstov pa se seveda lotiš na računalnik, ne spomnim se kdaj sem nazadnje videl več kot pol a4 strani napisane na roko. Mogoče kaka ljubezenska pisma :), kaj pa vem. Mislim torej, da je handwriting, oz. količina le-tega, že dosegla svoje dno. Velikih pisanih črk se tudi jaz ne spomnim, ostalo gre. Sem pa tekom let začel uporabljat nekaj med malimi tiskanimi in malimi pisanimi črkami, da je vsaj približno čitljivo.

Phantomeye ::

kr1ženska je izjavil:

Nekako lažje si narediti note na telefon ali rač. kot iskat po hiši kak kuli in papir. Sploh pa, popisan papirček se zelo hitro izgubi. :( Malo povprašajte okoli, koliko ljudi še zna velike pisane črke pisat. Ročna pisava počasi izumira.

Najbrž bodo še naprej tiskali kake knjige, učbenike, zapiske, to je pa tudi to.
To menim, ker: knjigo beremo do 23% hitreje v fizični obliki kot iz rač. Liste z besedilom dojemamo kot sliko in beedilo lahko veliko hitreje preleti kot besedilo napisano na rač., ki ga bolj beremo kot besede za besedo, stavek za stavkom. Poleg tega te veliko hitreje začnejo boleti oči, če buliš v ekrat (tudi do 25krat/min manj pomižikneš, pretirana svetilnost, nepravilna in konstantna razdalja do rač. ipd.)

p.s. enkrat sem uletela na eno predavanje o tem tko da žal viri niso kredibilni.



Pozabla si upoštevat e-bralnike.

tony1 ::

kr1ženska je izjavil:

Najbrž bodo še naprej tiskali kake knjige, učbenike, zapiske, to je pa tudi to.
To menim, ker: knjigo beremo do 23% hitreje v fizični obliki kot iz rač. Liste z besedilom dojemamo kot sliko in beedilo lahko veliko hitreje preleti kot besedilo napisano na rač., ki ga bolj beremo kot besede za besedo, stavek za stavkom. Poleg tega te veliko hitreje začnejo boleti oči, če buliš v ekrat (tudi do 25krat/min manj pomižikneš, pretirana svetilnost, nepravilna in konstantna razdalja do rač. ipd.)

p.s. enkrat sem uletela na eno predavanje o tem tko da žal viri niso kredibilni.


Tole je še kako kredibilno, poleg tega pa imamo sindromov suhih oči zaradi branja z monitorja vse več. Zato je naravnost noro, da Ministrstvo za šolstvo pilotno uvaja tablice v prve razrede. Bedaki zarukani... ;((

CMpunk ::

Lahko napišeš kako pismo tvoji skrivni simpatiji. Sploh ne veš kako bo vesela.(in mokra in oh in sploh)

Oberyn ::

To je problem, ki ga opažajo tudi že raznorazni stručkoti. Sem že bral članke na to temo. Jaz pisati s pisanimi črkami več ne znam, to prostodušno priznam. Če moram kaj malega napisati na roke, gre z velikimi tiskanimi črkami. Kaj večjega nisem pisal že 15 let. Sem pač polpismen. Saj bistveno nazadovanje to ni, polpismen sem bil že v vojski (pisana cirilica mi ni šla).

LitralSM ::

Na roko pišem samo takrat, ko si moram zapisano zapomniti za dalj časa.
Vse kar moram asociirati ali samo približno spomniti/prepoznati pa natipkam.

šernk ::

Ne bo izumrlo nič bat. Računalnik je v nekaterih primerih močno prepočasen :)

opomnike imam večinoma vse po listkih, redko napišem na mobitel pod sms. Če kaj seštevam ali razmišljam je pa A4 list vedno pred nosom na mizi.

če grem kakšno stvar kupit in rabim mere je spet...10 sekund dela da narišem skico in vse ostalo dopišem zraven. Na računalnik naredim le kaj bolj konkretnega, ker rabi že sistem 5min da se zažene.

je pa res da vse ostalo imam skoraj digitalizirano.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jerry000 ::

izumrlo nikoli lol:). Itq OŠ, SŠ in na faksu se dosti piše, ok na faxu je več digitalnega mogoče ampak še vedno je tu matematika kjer moraš ročno pisat, in še vedno je hitreje ročna pisava + če si kaj skiciraš/označiš vmes. Jaz sem nazadnje ročno pisal pred 1h, ker sem moral na neki skici nek zapisen narediti:)

msjr ::

Ročno pisanje ne bo izumrlo ga je pa vedno manj, že od časov pisalnih strojev naprej. Vedno se bo našla niša za ročno pisanje. Meanwhile: sem pa zadnjič, ko sem se zmotil pri pisanju na listek, avtomatčno iskal undo. E, to bi pa bil izum. Aja radirka pa to (pa tintnkiler) :)

vostok_1 ::

http://smartpenx.com/

digitaliziranje pisave. IMO zelo dober kompromis. Škoda, da ne ponujajo kake bolj "rugged" verzije, ker ne delamo vsi samo v klimatiziranih pisarnah.

Looooooka ::

V realnosti ročno pisanje ne bo izumrlo, ker je še vedno hitrejše in bolj priročno kot vsaka možna tastatura ki obstaja na tem planetu, možno je le, da bodo klasičen papir zamenjali upogljivi zasloni na dotik po katerih boš lahk s digitalnim svinčnikom pisal, pa še zmeri to ne bo tok dobro kot en običn penzl pa A4 papir

Rad bi videl junaka, ki zna s pisalom hitreje pisati od vecine uporabnikov na tem forumu, ko le-ti tipkajo s tipkovnico. In to tko, da zna nekdo za njimi celo kaj prebrat.
Ni sanse :)

skika ::

Upam da.

Pithlit ::

Looooooka je izjavil:

Rad bi videl junaka, ki zna s pisalom hitreje pisati od vecine uporabnikov na tem forumu, ko le-ti tipkajo s tipkovnico. In to tko, da zna nekdo za njimi celo kaj prebrat.
Ni sanse :)

Še šumnike naj se navadijo uporabljat pa bodo celo pismeni izpadli.

In ja, malo za šalo, malo zares. Včasih pade kar precej dvoumnih besed v nekem sestavko ako se na šumnike pozablja. Piše se že lahko hitreje... ampak je treba tudi razumljivo.

Jaz osebo sicer kar dosti pisem pišem na roke (evo, 'pisem pisem' - brez uporabe šumnikov). In to z nalivnim peresom. Pa še malenkost bolj široko konico ima, tako da se mal s kaligrafijo igram. Razen ko gre za pisma brez osebne note. Takrat jih pa lepo printam in adijo. Drugače pa vsak dan popišem en ali dva lista A5. Pa ljudje nimajo problemov za mano brat.
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Rad bi videl junaka, ki zna s pisalom hitreje pisati od vecine uporabnikov na tem forumu, ko le-ti tipkajo s tipkovnico. In to tko, da zna nekdo za njimi celo kaj prebrat.
Ni sanse :)

Še šumnike naj se navadijo uporabljat pa bodo celo pismeni izpadli.

In ja, malo za šalo, malo zares. Včasih pade kar precej dvoumnih besed v nekem sestavko ako se na šumnike pozablja. Piše se že lahko hitreje... ampak je treba tudi razumljivo.

Jaz osebo sicer kar dosti pisem pišem na roke (evo, 'pisem pisem' - brez uporabe šumnikov). In to z nalivnim peresom. Pa še malenkost bolj široko konico ima, tako da se mal s kaligrafijo igram. Razen ko gre za pisma brez osebne note. Takrat jih pa lepo printam in adijo. Drugače pa vsak dan popišem en ali dva lista A5. Pa ljudje nimajo problemov za mano brat.


Razlogov, zakaj nekateri ne uporabljajo šumnikov pri tipkanju, je več. Na tvojem mestu bi raje prej vprašal zakaj je temu tako, preden bi šumnike povezoval z nepismenostjo. Ja?

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Še šumnike naj se navadijo uporabljat pa bodo celo pismeni izpadli.

V sluzbi v emailu ok.
Na padu za slo-tech...fucking never. Eni smo se IRC generacija in se ne damo =)
Ceprav a ne...ko glih gledam delaye na teh touch screenih...ce bo popularnost tablic za 100 eur rastla bo pisanje s svincnikom oz nalivnim peresom se nekaj casa lahko sledilo hitrosti tipkanja.
S tipkovnico pa...again...ni sans :)

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

Na tvojem mestu bi raje prej vprašal zakaj je temu tako, preden bi šumnike povezoval z nepismenostjo. Ja?

Hja. Ne vem kako je s tabo... ampak jaz šumnikov ne povezujem z nepismenostjo. Le z razumljivostjo napisanega.

Se pa lahko še naprej pogovarjamo o pismenosti. Predvsem bralni. Če želiš, seveda. >:D

Looooooka je izjavil:

Eni smo se IRC generacija in se ne damo =)

Jaz sem IRC generacija. Pa začuda s šumniki nikoli nisem imela problemov.

Sicer ni problem. Ampak če se nekdo hvali s tem kako hitro se tipka, naj v računico vzame še razumljivost. Ne pomaga ti tipkat 100 na uro če ljudje za tabo berejo 10 na uro ker morajo stvari prebrat po dvakrat da poštekajo da je tisti 's' v bistvu 'š'.
Life is as complicated as we make it...

nadlipnik ::

@Tero: Ne vem kakšno službo imaš, vendar sam kot inženir elektrotehnike vsak dan posežem po pisalu. Velikokrat se naredi na peš kakšen flowchart, se malo analizira kakšno vezje. Zapiše se vse probleme pri testiranjih in tako dalje.

opeter ::

Avtor teme, dobro, da si me spomnil, da moram spet trenirat s tušem ...

Še v srednji sem se naučil osnove in tudi nekaj napredne tehnike kaligrafije (še vedno znam osnovnih gibov za ene pet različnih pisav) in s tem se je dalo služiti kar nekaj žepnine, ko smo s kolegi pisali razne diplome, priznanja, sezname v knjige ipd.

Sicer pa, s pisalom še vedno hitreje pišem kot s tipkovnico. Čeprav znam slepo tipkati ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mipe ::

Looooooka je izjavil:

Še šumnike naj se navadijo uporabljat pa bodo celo pismeni izpadli.

V sluzbi v emailu ok.
Na padu za slo-tech...fucking never. Eni smo se IRC generacija in se ne damo =)
Ceprav a ne...ko glih gledam delaye na teh touch screenih...ce bo popularnost tablic za 100 eur rastla bo pisanje s svincnikom oz nalivnim peresom se nekaj casa lahko sledilo hitrosti tipkanja.
S tipkovnico pa...again...ni sans :)

Je tale ipad tako zaostal?

driver_x ::

Mipe je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Še šumnike naj se navadijo uporabljat pa bodo celo pismeni izpadli.

V sluzbi v emailu ok.
Na padu za slo-tech...fucking never. Eni smo se IRC generacija in se ne damo =)
Ceprav a ne...ko glih gledam delaye na teh touch screenih...ce bo popularnost tablic za 100 eur rastla bo pisanje s svincnikom oz nalivnim peresom se nekaj casa lahko sledilo hitrosti tipkanja.
S tipkovnico pa...again...ni sans :)

Je tale ipad tako zaostal?


Ne, samo uporabnik.

Ko mi je v službi eden od na novo zaposlenih prinesel en sestavek brez šumnikov, sem ga enostavno poslal nazaj. Na forumih pa take prispevke največkrat preskočim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Jst ::

Za tablico in telefon uporabljam Swiftkey, ki mi po dveh letih - ker ga imam kupljenega* - popravi 99%, če je kaj narobe napisano. Tipkanje je tako zelo hitrejše, ker ne rabiš točno zadeti tipko.

*menda, da so problemi, če ne uporabljaš kupljene verzije in ko "nadgradiš," si ne zapomni tvojega slovarja in uporabljanih besed. S šumniki nima problemov.

Kar se pa slepega tipkanja tiče, imam pa itak slovar, ki mi podčrta narobe zapisane besede.

Žal pa moram priznati, da ne znam več pisati pisane črke - sploh velike. Uporabljam pa svinčnik in papir, ko programiram, da si narišem kako je kaj povezano, kateri ključi v tabelah so povezani,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vice ::

Looooooka je izjavil:

V realnosti ročno pisanje ne bo izumrlo, ker je še vedno hitrejše in bolj priročno kot vsaka možna tastatura ki obstaja na tem planetu, možno je le, da bodo klasičen papir zamenjali upogljivi zasloni na dotik po katerih boš lahk s digitalnim svinčnikom pisal, pa še zmeri to ne bo tok dobro kot en običn penzl pa A4 papir

Rad bi videl junaka, ki zna s pisalom hitreje pisati od vecine uporabnikov na tem forumu, ko le-ti tipkajo s tipkovnico. In to tko, da zna nekdo za njimi celo kaj prebrat.
Ni sanse :)


Oh se da, če uporabljam pisane črke znam prebrati samo jest ker je bolj "ravna" črta. Da pa zna vsak prebrati pa uporabljam tiskane črke in še nisem srečal g33ka ki bi hitreje tipkal. S kakšno trenirano tajnico pa se nebi upal primerjat :)

Drugače pa vsak malo bolj napreden telefon omogoča pisanje s "pisalom" in je čisto cool za kakšne kratke memote in hitreje se napiše kot na tiste male štoraste tipkovnice. Kuli najdem v vsaki pisarni (če ga slučajno nimam sabo) v naravi se hitro najde tudi kakšen ustrezen "kos" lesa :). In ja v vseh teh letih ni bilo težav, da bi opraskal ekran. Pa še bolj eko / bio se mi zdi kot čačkat po papirčkih.

energetik ::

Očitno ste spali v OŠ, če ne znate več pisanih črk. Čeprav zelo malo pišem na roke, še zdaj pri dobrih 30ih znam praktično vse velike pisane črke, kot v OŠ.
Sicer pa pišem kakšna posvetila v knjigo za darilo, listek za v štacuno pa na sestankih zapiske. Se popolnoma strinjam, da sta tehnični svinčnik in A4 papir superiorna vsaki tablici, sploh pri tehničnih zapiskih, kjer se nariše še kakšen graf, tabela, kaj obkroži ali podčrta. Ni šanse, da tako kombinacijo hitreje narediš na tablici ali laptopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Malajlo ::

Še vsaka ideja je nastala s tehničnim svinčnikom na A4. Pisava se mi je pa reducirala na mešanico pisanihvin tiskanih črk. Pač, nekako zloge rišem, ne pišem vsake črke zase. In tudi samo ravna vijugasta črta nastane v kakih primerih (recimo, minimum redko zapišem drugače kot z enim morjem pri treh vozlih 8-))

LuiIII ::

Voščila, poezijo, zapiske,... seveda pišem na roko. Skice večinoma tudi rišem na roko ali pa s Wacom-om, tako, da zaenkrat ni panike. Pa ker pravijo, da imam lepo pisavo, mi nekako ne manjka vaje za te zadeve.

Mipe ::

Tudi meni ne manjka vaje, ker ko je treba napisat voščila, se vsi obrnejo name. Menda pišem najboljša voščila, pa čeprav imam grdo pisavo :| Edinole enkrat mi jih ni treba pisat: za moj rojstni dan.

Vsaj nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Looooooka ::

Sicer ni problem. Ampak če se nekdo hvali s tem kako hitro se tipka, naj v računico vzame še razumljivost. Ne pomaga ti tipkat 100 na uro če ljudje za tabo berejo 10 na uro ker morajo stvari prebrat po dvakrat da poštekajo da je tisti 's' v bistvu 'š'.

Ce rabis 3x brat pol nisi IRC generacija. FACT. :) Tam si sumniki v 9 od 10 primerov letel s kanala.

Ne, samo uporabnik.

Ko mi je v službi eden od na novo zaposlenih prinesel en sestavek brez šumnikov, sem ga enostavno poslal nazaj. Na forumih pa take prispevke največkrat preskočim.

Primitivnost je ponavadi vecji znak zaostalosti kot sumniki.
Ce se pa vam v sluzbi zdi normalno posiljat okol tekste/maile brez sunikov...no potem to dovolj pove o zaostalosti cele firme :)

Mipe je izjavil:

Tudi meni ne manjka vaje, ker ko je treba napisat voščila, se vsi obrnejo name. Menda pišem najboljša voščila, pa čeprav imam grdo pisavo :| Edinole enkrat mi jih ni treba pisat: za moj rojstni dan.

Vsaj nekaj.

Jst vse napisem s tiskanimi crkami. Da zna revez, ki prejme voscilo vsaj prebrat :)
Poznam kup ljudi, ki so ponosni na svojo "pisano" pisavo...ampak kaj ti bo lastna hvala, ko moras potem vsakic cloveku razlagat, kaj si nakracal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

[D]emon ::

Sam se vedno kar dosti pisem na roke. Ko sem pred leti kampiral pri Eoropie, recimo, sem v par dneh popisal cca 100 strani A4.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mipe ::

Jah, sploh nakupovalni listki, ki jih napišejo domači. Največkrat se sredi trgovine zabuljim v listek in se praskam po glavi, češ kaj za vraga je bila tista beseda.

Looooooka ::

Postit nalepke, skrajsane besede(da ja pride vse na en listek)...perfekten recept za dvojni obisk iste stacune v enem dnevu.
Se posebej ce nisi uporabnik bilobila :)
Ampak ok....hoja je zdrava(tolazba s priokusom).

bojany ::

- Vsako načrtovanje sprememb in novosti na področju IT-ja v službi, jaz najlažje začnem s svinčnikom v roki in praznim papirjem. Rišeš pišeš, brišeš, podčrtaš, odebeliš,...

- Vodenje dnevnih 'ToDo'-jev - svinčnik in papir

- Poskusi otroka naučiti matematike in mu razložiti zadeve z uporabo računalnika, pa da te vidim :)

- najbolj koristne spominske tehnike za otroke predvidevajo risanje miselnih vzorcev - torej papir, svinčnik in mali riše in piše

Primerov, ko papir in svinčnik ne bosta izumrla je še eno tono in verjamem, da uporaba papirja nikoli ne bo izumrla...

LP, B

Mipe ::

- Poskusi otroka naučiti matematike in mu razložiti zadeve z uporabo računalnika, pa da te vidim :)


Enostavno. Zaženem eno od izobraževalnih iger za najmlajše, ki sem jih naredil za stranko.

LitralSM ::

Malo reklame naredi, če ne ostane samo pri zaženem.

Mipe ::

To je pa stvar stranke, ne moja. Meni je pač ostal delovni izvirnik. Sicer pa je zadeva preprosta - pač nekaj simpatičnih likov, predvsem živalic, in preprosta pravila - vnesi pravi odgovor (npr. jež mora pobrat toliko sadežev, da bo prikazana vsota pravilna) in te igra nagradi z animacijo ter pohvalo. Vse to na tabličnem računalniku. Se mulci dokaj hitro naučijo skozi igro, verjemite, bolje kot kracanje s svinčnikom in vzdihovanje vsakič, ko ne pokapira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

einstein :P ::

@OP

Ne.

Vsaj ne v bližnji prihodnosti.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje mature s pisanimi črkami (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
508480 (6854) gendale2018
»

Lastnoroči podpis

Oddelek: Loža
437332 (5228) next3steps
»

Nakup tablice za srednjo šolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212770 (11343) Pithlit
»

S čim pišete?

Oddelek: Loža
437247 (5829) borisk
»

Je učenje pisanih črk še smiselno? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13337199 (30731) Okapi

Več podobnih tem