» »

Snemanje TV na disk

Snemanje TV na disk

nadebudnez ::

Zdravo!

Imam nov PC (P4, 2.8MHZ, 1GB Rama, ..) in TV kartico Terratec Cinergy 600.
Rad bi snemal tv program na disk in to v divx formatu, a mi ne dela v redu.

Uporabljam priloženi Cinergy Control. Nagaja mi tako, da ko dam snemat (ali s pritiskom ali da se samo sproži preko Scheduler) nekaj časa snema, čez kake pol ure pa "crkne", ekran s sliko zamrzne in moram ugasnit program na silo, preko task manager.

Po brskanju po forumih sem poskusil DScaler310, a mi je pri zagonu javil "No Suitable Hardware".


A ima kdo to TV kartico (cinergy600) in z njo uspešno snema TV program na disk, seveda v nekem stisnjenem formatu, divX?

A bi moral uporabiti drug program za snemanje? Kateri?

]_g_] ::

mene tud ze dolgo casa muci podobno vprasanje, glede snemanja tv programa..
lastim si matrox marvel g400, za snemanje uporabljam pa program avi_io, sicer zelo enostaven program, ampak dokaj zmogljiv.
najraje bi snemal direkt v divx, samo da v realtime pretvorbi je kvaliteta rahlo nezadovoljiva.. in to na athlonu 2.4
prav tako mi funkcija resize nikakor ne deluje, resolucija 702*576 je pa nesmiselno visoka za tv capture..

torej, kateri program priporocate? pa kateri kodek za divx kodiranje je najhitrejsi?
zanima me se, katera novejsa tv kartica zmore strojno kodiranje v divx..

hvala za bodoče odgovore,lp

SasoS ::

Strojnega kodiranja ne podpira nobena kartica, prav tako je realtime kodiranje v divx v zadovoljivi kvaliteti danes nemogoče. Dober program za zajemanje je Iuvcr in kak hiter kodek (mjpeg), še vedno pa potem porabiš veliko časa za pretvorbo v divx (deinterlace, noise reduction, resize...). Edino tako dobiš dobro kvaliteto. Nadebudnez, dScaler 3.10 je absolutno prestar...poberi 4.18 na www.dscaler.org, čeprav snemanje ni dobro narejeno. Je pa sigurno najboljši programček za gledanje. Še vedno pa tudi sam iščem kak dober program ki bi mi snemal za sprotno gledanje (da pogledaš in pobrišeš če te ni doma), po možnosti v mpeg2 da bi lahko dal na dvd-rw in gledal na TV. Probal sem že vse od WinDVR, PowerVCR...pa so vsi bolj crap. K da je tolk težko narest en simple proggy ki bi se prižgal ob določeni uri in snemal...

Fizikalko ::

Hja, tukaj se moj Pinnacle Pro res izkaže. Snemanje je enostavno kot je le mogoče (le pritisk z gumbom na daljincu :D ). Po dolgotrajnem preizkušanju različnih metod se najbolje obnese snemanje v HQ Mpeg1 (zvok mpeg audio), nato pa predtvorba v divx pro 5.02 (zvok mp3 for divx). Pinnacle software, s katerim gledam TV, ima svoj gallery in lahko svoje pravkar posnete mpeg-e gledam (in se vidi dobro) in to tudi v time-shiftu (npr snemam, pa me prime na WC, pa pridem nazaj in nadaljujem gledat od tam naprej, od koder sem nehal - torej snema in istočasno v zaostanku predvaja...). V glavnem, OK.

Prej pa sem imel eno no-name kartico in sem z Virtual Dubom snemal v mpeg4 real-time! Torej, poskusita z Virtual Dubom.

LP

Frgazor ::

iuVCR je tudi dokaj uredu.

c00L3r ::

Si bom malce sposodil temo. Mama bi rada imela napravo za snemanje TV programa in kasnejši ogled. Ideja je da bi zamenjal video recorder. Kakšni predlogi? Izkušnje s katero napravo? Zajem slike je preko kabelskega analognega signala (koaksialni kabel).

Spajky ::

Naj kar ostane na videorekorderju 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tarzan ::

Mislim, da to podpirajo nekateri DVB-T sprejemniki. Kolikor sem slišal Denverjevo čudo podpira snemanje direktno na USB ključek/ USB disk.

Mimogrede, zdaj, ko so tu DVB-T digitalni streami v zraku je zajemanje postalo enostavno, ne? Če ne prekodiraš se dejansko stream samo zapisuje na disk? V mislih imam USB DVB-T gizmota, s katerim bi priložnostno morda kako zadevo tudi pretočil na disk. Za 11 EUR sem vzel zadevo, pa bom videl ali bo iz tega kruha kaj moke.

c00L3r ::

Spajky je izjavil:

Naj kar ostane na videorekorderju 8-)

Saj pa te morajo obstajat neke dobre alternative nekaj čez 30 let stari tehnologiji.

Okapi ::

Seveda obstajajo. Imaš cel kup DVD / HDD snemalnikov.
Recimo:
http://www.ceneje.si/avdio-video/hisni-...

Imaš tudi take brez DVD, samo z diskom.

O.

Spajky ::

@ c00L3r :...Saj pa te morajo obstajat neke dobre alternative nekaj čez 30 let stari tehnologiji...

da, vedno obstajajo alternative za metanje denarja skozi okno brez potrebe (za kdaj pa kdaj kaj posnet in kasneje pogledat, npr.1x tedensko, je tudi stara tehnologija novejše izdelave Ok, če dela brezhibno). Drugo je pa želja imeti (nov avto, nova kuhinja, nove šuhe etc.) :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kitara8 ::

ej a lohk snemaš iz tvja preko kabla al ne gre drugače kot preko kartice

pa kakšn softver rabš za kej tagga

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tuner - sočasno gledanje enega in snemanje drugega kanala

Oddelek: Kaj kupiti
74522 (3443) sokel
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507090 (5157) Tiash
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918944 (11984) Izi
»

IZ TV-ja takoj v Divx format

Oddelek: Pomoč in nasveti
191669 (1091) tac
»

Program za gledanje tv-ja

Oddelek: Zvok in slika
262203 (1702) freserovski

Več podobnih tem