» »

IZ TV-ja takoj v Divx format

IZ TV-ja takoj v Divx format

petrusko ::

Ali pozna kdo kako rešitev, kako bi namesto na standardno VHS, snemal direkt v avi z divx-om!!!
OZ. a se to sploh da?:8)
LP Peter

Paramedic ::

Na kratko: nabav si TV tuner iin poišči en sposoben program za zajemanje slike v divx - pogoj: dober procesor.
End transmission.

gumby ::

da se, samo bo slika za en drek. raje snemaj v kakšen drug format (mjpeg ali kaj podobnega, lahko tudi divx z 100% kvaliteto, če ti procesor zmore), nato pa v virtualdubu uporabi par filtrov (temporal smoother dela čudeže) in daj v končni divx...

Fury ::

*kupis TV Tuner k ni en crap...
*zajames ce mas plac v navadn nekompresiran avi, ce nimas das en codec k cimmanj sfuka sliko
*obdelas z virtual dub in zakompresiras v divx

petrusko ::

Hvala za odgovore, bom stestiral v bližnji prihodnosti!
LP Peter:))

xCore^ ::

Glih sem kupil Tv tuner Cinergy 400 in ce hocem snemat v DivX steka ko hudic..proc pa mam

athlon 1.4
512 ddr rama

tak da nevem kaj bi mogo met da bi lepo spilalo...

slawc ::

Verjetno zadnji p4 (overklokan kukr se da) pa DDR-II :D pa nek hud SCSI disk opisan v zadnjih testih .

Mal heca... hehe, verjetno imas presvoh vseskup.

Mogoce bi pa pod linuxom zadeve spilale bolje (ce sploh obstajajo driverji za tuner in programi za te zadeve).
LP, Slawc

Boky ::

xCore^ v kasni resoluciji si snemal? Lahko nastavljas kvaliteto divix-a pri snemanju?

Jure2k ::

jaz mam pa 2200+ (iz 1600+), pa mi, če kodiram direktno v divx ponuca manj kot 50% CPU. Zakaj se ne da nastavitev spreminjat? Niti pri profesionalni Divx verziji, registrirani ni nič za nastavljat. Glede na to, da je to postal komercialen kodekoder bi pa res lahko dali na izbiro to možnost.

Pomoje je najbolje posnet v MPEG2 in potem prekodirat v Divx.

bobby ::

no bom pa še jst svoj mnenje prstavu k se glih ukvarjam s stem. tkole je:

moj sistem je v podpisu naštevan, tv kartico mam pa zoltrix tv tuner. tv gledam z borgtv-jem, prav tako tudi vcr na istem programu. codec mam divx5, bitrate je naštiman na 1000, single pass, snemam dol v resoluciji 640*480 in celo 800/600 v 25fps in moram rečt da zadeva deluje bp. tko da jst ne vidm nobenih problemov. za boljšo sliko vplivajo bitrati in pa kvaliteta signava (večinoma)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jure2k ::

Bobby, kje si pa nastavu bitrate? S katerim programom pa zajemaš video?

bobby ::

program je borgtcv. ga zalaufaš, daš na kanal katerega hočeš snemat, pritisneš F10 ali F11 (se mi zdi), tam izbereš kodek, potem pa propertis in tam je bitrate.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tx-z ::

js mam leadtek winfast tvtuner(notranji), pa lah snemam direktno v divx. sm snemu na 320*240 na 25 sličic na sekundo, pa ni nč štekal. mam durona 950 pa 256ddr rama.edin kr ni dobr pr temu tvtunerju je da je zanč :)
zvok ful šumi, tko da se ti tega ne splača..v bistvu ni štekal če nism zravn nč delu :)
tx-z

xCore^ ::

Boky lahko nastavlas ja... ce snemas 720x576 steka tak da se sploh neda gledat..polek tega ce pa se sound kompresiram v mp3 se steka 3x bolj...DivX 480x360 brez kopresiranja zvoka dela gladko..ce pa das se zvok zraven pa ze zacne pocasi stekat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xCore^ ()

Boky ::

Kaj pa ce tako nastavis kot snema bobby ?

xCore^ ::

hmmz..morem probat nisn se niti probal:D porocam ko bom probal >:D
..:: R Š T ::.. [one shot, one hit]

xCore^ ::

Nazalost ta probram ne podpira Cinergy 400 :'( tak da ce mate se kake druge uporabne programe bi proso za nasvet...
..:: R Š T ::.. [one shot, one hit]

AngelOfDeath ::

xCore^
mogoče iuvcr ?
sam imam cinergija 600 sam sem prelen da bi si iuvcr gor instal :)

sicer pa maš poleg windvr pa s tistim provaj saj si lahko ja vse spremeniš po želji :D

oknaj ::

Imam Leadtek Winfast 2000XP. Zajemam z
DivX 4.11 codecom in zvok mp3. Slika sicer malo šteka pri 640x480 (15fps, ne 25). Za TV dnevnik je čisto uporabno, zvok je proti pričakovanju OK. (Kišta: Win2000, P733, 256MB RAM). Tega z ATI TV Wonder nisem imel. Enkrat ena kitajska stvar ki deluje. Celo software se zloži na PC brez problema, česar pri Kitajcih še nisem doživel. Pa še telekomande delujejo kot na njih piše.

Še nekaj o jeziku v tem forumu. Predlagam vsem, ki imajo kaj napisati naj to naredijo, ostali pa naj prispevke samo čitajo. Žaljivke in razne okrajšave: ql, k...c i.pd. po moje ne sodijo sem.

tac ::

Je kdo testiral terratec cinergy 400 in pinnaclov studio pc tv ? Zanima me kvaliteta slike (baje pri obeh super), kvaliteta direktnega shranjevanja videa v divx, priročnost programja (tud baje pri obeh super), je še kaj cukrčkov (pri obeh programljiv daljinc....je še kaj takega ?)
Prosim samo za taka mnenja, kjer ste vsaj malo videli/delali z obema karticama, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918928 (11968) Izi
»

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

Oddelek: Kaj kupiti
272761 (1955) Izi
»

Zamenjava grafične -> slabša slika pri TV kartici ???

Oddelek: Zvok in slika
101593 (1386) RC14
»

TV TUNER

Oddelek: Kaj kupiti
252005 (1491) All
»

TV KARTICA - kaj kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
302534 (1697) AngelOfDeath

Več podobnih tem