» »

Program za gledanje tv-ja

Program za gledanje tv-ja

kalcek16 ::

Zanima me kateri program mi priporočate za gledanje TV-ja, da ima lepo sliko in še da lahko z njim posnamem kakšen film s tunerja in da je čimboljše stisnjen in slika lepa. zanima me tudi kateri program naj uporabim za poslušanje radia,ker ima tuner tudi FM radio.Imam pa en tuner od mediaforte in sicer TV Vision PV 951. HVALA!!!

andrej ::

uf, programa, ki bi ustrezal vsem tem zahtevam se nisem nasel. Definitvno najboljsi za gledanje je DScaler - je slika najboljsa. Za snjemanje - hm, jaz trenutno sprobavam ShowShifterja, prej sem malo SnapStream, samo isem naso se nic idelnega - vsak ma neke probleme...

Predator ::

gledanje definitivno dscaler ( freeware ) ali pa borgtv ( komercialen program ), samo osebno mi je dscaler ljubši ker ima lepšo sliko in ( definitivno najboljši ) zvok

za snemanje je pa tako... bolj kot za stisnjenost pazi na kakovost snemanja ( naprimer v mpg če ti računalo ne zmore divxa direktno ) in nato naknadno stisneš film in zvok z virtualdubom;
kar se pa programov za snemanje tiče so pa popularni poverVCR ( komercialen, sano rabi močen računalnik že samo za sebe brez snemanja ;(( ), intervideo winDVR ( sicer snema lepo sliko samo zvok je zelo v ku**** ), snemanje z borgtv (spet uncompresed ki porabi veliko prostora ali pa v divx )....

jaz osebno uporabljam iulabov iuVCR + nimo pack codecov; na računalniku ki ga večino časa uporabljam ( p3 500 ) snemam direktno v xvid mpeg-4 codec na resoluciji 320*240 in nestisnjen wav ( kar kasneje popravim z virtualdubom ) -45minut ( ena serija brez reklam ) pride ~350mb; na celeronu 1ghz sem tekoče snemal v 640*480 ( in 800kbps bitrata ) in zvok mp3 160kb/s in je v redu slika;
če pa si kdo še želi zmanjšat prostor ki ga zavzame film pa pač ostali divx codeci + virtualdub vabijo :)

kalcek16 ::

Zakaj mi v DScaler-ju ne dela zvok,imam najnovejši DScaler 4.1 pa mi zvok ne dela,zvočna je pa Soundblaster 128 PCI,Tv kartiva pa je:MediaForte TV Vision PV951. Imam pa vse naštiman d je naglas.

Predator ::

ena: narobe priklopljen kabel zadaj iz tvtunnerja na linein na zvočni kartici ( samo če ti je prej zvok delal pol to ni ;) )

druga ( s to sem mel probleme tudi jaz ): dscaler izklopi linein ko se zažene; pojdi na control panel -> multimedia -> pa izključi mute medetem ko je dscaler zagnan


če to ne pomaga povej katere winse imaš pa bomo videli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

kalcek16 ::

Zvok mi še vedno ne dela.Imam windows XP professional.Kako pa vklopim teletext?

Predator ::

teletekst :

datacasting : capture VBI-data , nato pa vklopi VideoTekst spodaj ; potem pa čarobna tipka T :)

zvok:
settings pa potem pri audio input poskusi če external,tunner ali pa kaj drugega prime

kalcek16 ::

Hvala,teletext dela,za zvok pa nevem kje naj to naštimam,čeprav si mi opisal,jaz najdem samo settings.

govno ::

men pa DScaler dela samo pod administratorjem (win2k) ... napiše pa No suitable hardware ...

kalcek16 ::

Ker program pa mi priporočate za poslušanje radia?

Predator ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

kalcek16 ::

Zvok mi še zmer ne dela.

Predator ::

a ti zvok v original softwaru ( ali pa bilokaterem drugem )dela?

kalcek16 ::

JA MI DELA JA,PA MI NI TRBA NČ ŠTIMAT,KR SAM SE VKLOP ŽE NA ZAČETKU. PRI dsCALERJU PA NČ?

gumby ::

Za gledanje je dober tudi dTV, ki obvlada deinterlace.
Pri snemanju pa nastane problem, če misliš video spravit v divx format. Komprimiran video je namreč obupen - zaradi šuma, ki ga divx ne prebavi najboljše.

Lucifix ::

Mogoče bo keremu pomagala tale stran: http://www.vcdhelp.com?

kalcek16 ::

A mi lahko še poveste kateri program omogoča gledanje TV in direktno snemanje v DIVX?

Predator ::

jaz mam iuvcr od iulab

kalcek16 ::

Predator, hvala ti k mi pomagaš-res hvala!!!
Zanima me še to kako imaš kaj nastavljene nastavitve v IUVCR, jaz mam zdj IUVCR 4.1.0.240,predvsem pa me zanima kateri compression uporabljaš za snemanje videa in ali snemaš v PAL ali v NTSC?

kalcek16 ::

Zanima me tudi kateri WDM driverji so najboljši, imam pa windows XP professional

Predator ::

snemam vedno v pal

compresion pa uporabljam Xvid MPEG-4 Codec ( je del paketa Nimo Codec Pack ( ~9mb, skupaj imaš pa vse možne codece, ogg vorbis, AC3... najbrž se ga da kje tudi ločeno dobit) , resolucija 320*240 , 800kbps bitrate; zvok dajem v PCM ( nimam dovolj močnega kompa da bi še to v mp3 snemal; imam pa p3 550) :

45minut ( ena navadna serija brez reklam ) pride 800mb, potem ko stisnem zvok v mp3 ( to delam z virtualdub-om ) pride en del pod 350mb ozirom dva dela na en cd :D

kar se wdm driverjev tiče jaz uporabljam z strani proizvajalca, enkrat sem imel ene "generične optimized" pa sem moral na koncu obnoviti instalacijo winsov ;(

Jebiveter ::

Predator: Kaksen imas ti disk in koliko rama? Ker jest ni sans da z iuVCR snemam 640x480 (samo video) z divx codecom. Bom probal se XviD sam ne vem... Sem pa zdej dal diske v raid tak da bomo vidli...

Moj konfig:
C500@625
256MB RAM
2x 15GB RAID0
TVLive TV kartica
iuVCR + wdm optimised gonilniki!

Meni gre predvsem za "kvaliteten zajem" slike prek composite vhoda, ker zvok itak lahko posebej snemam (ce skupaj je prevec dropfrejmov). Zanima me predvsem kaksne bitrate nastelat v razlicnih kodekih?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Predator ::

disk : ibm ata33 7200rpm ; 256mb pc100 mhz sdram

nop za 640*480 ni šans, sej snemaj 320*240 pa daj višji bitrate ( recimo tam ene 1200 pa bo kvaliteta isto ok, brez kakšnih kvadratkov itd...); če pa hočeš res max kakovost pa snemaj uncompressed samo potem se pripravi na 10gb 1 ura >:D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

kalcek16 ::

Katere Nimo Codec Pack pa uporabljaš? Ker jaz sm si downloadu 5.8 beta.Ko jih hočem namestit mi napiše "installer verification failed" kaj je vzrok?

freserovski ::

Zaj še bom pa kar jaz nekaj vprašal tu, da nebom nove teme odpiral: Mam fly video 98, v windows 98 je ta kartica odlična, program zraven tudi-do neke mere. Ne obremeni procesorja skoraj popolnoma nič, slika je odlična, itd.. W xp-jih pa program ki je zraven, sem probal tudi dscaler, obremeni procesor skoraj čez polovico, sicer mam samo 500 mhz pentiuma. Zakaj je procesor tolko obremenjen, pa slika ni nič boljša?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Predator ::

hmm ta napaka pomeni da je nekaj narobe z .msi datoteko ; uporabljam pa 5,8 ( tisto ki je na glavni strani za dl )

cobra: xp sux za tunner po mojih izkušnjah pa sem probal tud optimized gonilnike z iuvcr strani; jaz mam zdele doma in leadteka tunner in od avermedie win98, obe v xp komaj delata naprimer če sem na netu, pa par oken odprtih, se slika zatika; isto dela tudi če dam prioriteto na high , medtem ko pač win2000 in 98 ( pač menjavnje OS z ghostom je rox ) delajo vse super;

freserovski ::

ja, meni v drugih os-ih dela tudi ok, pa lahko delam zraven kar hočem, no, skratka procesorja ne obremeni nič, v xp-jih pa je že v okno tak hudo, da lahko mam samo vivo vklopljeno-zvok se ne zatika:\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje TV na disk

Oddelek: Zvok in slika
113097 (2283) kitara8
»

ATI TV wonder PCI v XP

Oddelek: Zvok in slika
151595 (1387) karma
»

zajemanje slike v Tv Tuner Winfast XP2000

Oddelek: Zvok in slika
61047 (969) CaqKa
»

Kater program za zajemanje videa s TV kartico?

Oddelek: Programska oprema
161226 (946) jeggy
»

Softwear za Genie TV

Oddelek: Sedem umetnosti
171324 (1163) daSKAn

Več podobnih tem